Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#2041 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 31 maj 2012 - 17:48

Dopieszczone te rapciaki jak laska Ś.P prałata Jankowskiego <_<

#2042 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 maj 2012 - 19:17

Raptor8 L.C. gotowe [przed uszczelnieniem sterów].Ciekawe kto tym razem sobie będzie pochlebiał że są podobne do jego woblerów :lol:





W tym jeden mój :mellow:

#2043 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 01 czerwiec 2012 - 08:46

Tomku jak chcesz mi zrobic specjalna limitowana edycje na dzień dziecka to moge byc dzieckiem :D hehehe

#2044 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 01 czerwiec 2012 - 09:47

w tej sytuacji pragnę sparafrazować słowa amerykańskiego prezydenta, dzisiaj wszyscy jesteśmy dziećmi

#2045 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 10:04

To jak wejdę w piankę a to się stanie może jeszcze w tym roku,nie rezygnując oczywiście z Hand Made :D Ten ostatni jednak wejdzie na bardzo wysoki poziom tzn.jeszcze wyższy niż jest obecnie.

#2046 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 01 czerwiec 2012 - 11:35

Ciężko sobie wyobrazić coś na wiekszym poziomie niż to co jest teraz :D

#2047 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 01 czerwiec 2012 - 12:19

Dokładnie, jakoś nie mogę sobie wyobrazić czegoś jeszcze lepszego niż to co teraz tworzysz Tomku, to są cuda polskiego Lurebuildingu a jeżeli jeszcze podwyższysz poziom to już będzie biżuteria wędkarska :D

#2048 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 czerwiec 2012 - 14:00

Tomy Z niektórych wpisów wynika, że następny ładny - nawet niekoniecznie łowny - model, będziesz musiał nazwać Ejaculator :mellow: :lol: <_<
Bardzo ładnie pomalowane te Raptory, ale wersja New coś mi jednak przypomina i to bez bicia piany, czy tam czepialstwa. ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#2049 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 15:39

Ciężko sobie wyobrazić coś na wiekszym poziomie niż to co jest teraz :D

Da się zrobić i już są w trakcie,jak się coś nie spierdzieli na końcu będzie ok. :D
Maynard wersja NEW przypomina Ci Shalowkę JAZ'a i słusznie ma ster podobnie umieszczony[z przodu] jednak praca shalowki z tego co wiem jest podobna do bezsterowca Siudaka a Raptor NEW ma pracę mocno drgającą i drobną.Jak z łownością czas pokaże.Patryk i inni będą testować :D



#2050 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 czerwiec 2012 - 17:03

No nieee, zupełnie nie. :D Mam Siudaki, od tego się zaczynało moje boleniowanie i zaręczam, że te woblery nie są do siebie podobne. Pomijam wygląd, czy taki szczegół jak powtarzalność (siudaki miałem od perfekcyjnych kos do zupełnych niewypałów, JAZowe wszystkie są perfect), ale to zupełnie nie jest taka praca, wabiki na zupełnie inne miejscówki jak dla mnie. Nie wiem kto powiedział, że są podobne, ale chyba którymś z wymienionych nie łowił :lol:
Ode mnie to tyle, ja tylko chciałem wtrącić drobną uszczypliwość, że niektórzy chyba zaczną niedługo sypiać z co ładniejszymi woblerami A że słusznie mi się kojarzą to wiem.

#2051 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 czerwiec 2012 - 17:40

Maynard, ładny nie zawsze znaczy łowny. Przerobiłem trochę tego stuff`u także wiem co mówię...w tym przypadku LC posiada obydwie te cechy ...

#2052 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 czerwiec 2012 - 18:46

No pewnie, że ładny nie znaczy łowny, ani że się sprawdzi gdzie popadnie. I ja nieraz, i wielu innych połowiło pięknie na szkarady. Fajnie jak wobler cieszy oko, ale to jest drugi, jak nie trzeci, czy dalszy rząd, jeśli chodzi o najważniejsze cechy woblera. LC może posiadać nawet nadprzyrodzone cechy, nie wiem, nie łowiłem. :mellow: Łowiłem za to JAZami oraz Siudakami i nijak jeden do drugiego nie chce być nawet podobny, więc dziwię się skąd to porównanie. Patu, a Tobie New Raptor nie przypomina Shallowki? Ciekaw jestem co napiszesz jak już połowisz, w sensie łowności i w ogóle pracy, bo może się okazać, że przypomina siudakowe Bezstery bardziej niż cokolwiek co oferuje Jacek. P.S. Aha! Nawet jeżeli by się tak okazało, to jeszcze nie oznaczało by niczego złego.

Pozdrawiam
Grzesiek

#2053 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 20:42

Tu masz Maynard skopiowane z wątku Jaza i sam on to pisał,stąd ten wniosek:

Shallowek był wymyślony (tez to już opisywałem) baaardzo dawno temu. Wtedy jeszcze Siudak robił te inne swoje popperki boleniowe i ktoś znajomy kupił kilka sztuk, ja pożyczyłem je nad wodę i stała się przykrość. Po kilku rzutach uderzyłem o kamień i niestety ołów (wtedy jeszcze z przodu) zdeformował się i wobler do śmieci. Dlatego już wtedy zaświtało mi, że takie coś można zmienić, ulepszyć, stawiając na przód płytkę z tw.szt. Takie info, przekazałem później Tomkowi Siudakowi na targach w P-niu i trochę gryzłem się później w język, bo po co sprzedawać patenty. Całe szczęście nie przyjął tego do wiadomości, a moje rozwiązanie zostało gdzieś w głowie, do późniejszego wykorzystania.
Pierwsze prototypy powstawały już coś ok.2007r, ale sprawa z lekka odłożona, bo przynętę i tak trzeba cały czas dopieszczać, a mając już kilka wzorów, nie było czasu na tą.
Teraz nie boję się pokazać tej starej fotki z 2008r, bo obciążenie i tak przechodziło swoje zmiany:
------------------------------------------------------------ ----
Fakt że zainspirował mnie ten ster z przodu w shalowce przecież ja nie zaprzeczam ale inne woblery też widziałem z takim rozwiązaniem.

#2054 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:02

A co zlego widzicie w inspirowaniu sie pomyslali innych ? :D

#2055 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:08

No i spoko, nic złego, ja przecież niczego tu nie udowadniam, kto, kogo, gdzie i kiedy - luźno sobie tylko gadamy, no nie? :D
JAZ nie napisał ani słowa o tym, że praca tych woblerów jest jakkolwiek podobna, napisał jedynie skąd się wziął u niego taki pomysł na ster.

Jeśli potwierdzasz, że:

Raptor8 L.C. gotowe [przed uszczelnieniem sterów].Ciekawe kto tym razem sobie będzie pochlebiał że są podobne do jego woblerów Laughing


Zwłaszcza jeśli na podobieństwo Waszych projektów zwrócił uwagę inny użytkownik forum, niż twórca Shallowek...

Na luzie do siebie trzeba, ale i z szacunkiem do swojej pracy nawzajem, zwłaszcza w ramach forumowej (czyli w założeniu koleżeńskiej) działalności.
Kończę już dyskusję, szkoda tematu woblerowego, nie chciałem tu wcale rozwlekać offtopa, tylko zasugerować nazwę następnego woblera...

Pozdrawiam
Grzesiek

#2056 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 01 czerwiec 2012 - 22:43

A co zlego widzicie w inspirowaniu sie pomyslali innych ? :D

Nic,chodzi tylko żeby napisać co było inspiracją dla danego produktu :o
@Tomy-napisałeś ,dałeś do zrozumienia ,że piana to nie hand made,z niecierpliwością w takim bądź razie czekam na Twoje pierwsze piankowce,bo już jednemu tu się zdawało że jest bogiem a dupa wyszła totalna.formy,malowanie ,lakier bezbarwny i formy do ołowiu sprawią że przeprosisz się z balsą czy lipą . a jak coś nie wyjdzie to wystarczy dokleić kawałek ołowiu za pionową osią korpusu i też pojedzie ..............tylko na to mają patent inni mistrzowie i znów będzie gnój :lol:


#2057 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 05:33

Tofik kokokoko spoko loko :lol: jak polegnę na pianie zostanę przy drewnie,chlastów nie będzie a jak się uda to też nie zrezygnuje z balsy,lipy itd.rzeźbić będę. :lol:
Maynard to jak już tak chcesz wymyślać nazwy moich woblerów to ja proponuje MaynardEjaculator na Twoją cześć-brzmi nie źle :lol:

#2058 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5037 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 czerwiec 2012 - 10:28

Według mnie twarde przynęty przejdą jeszcze wiele rewolucji gdyż na razie więszość z nich opiera swoją pracę na kilku podstawowych zasadach. Dzisiejsze woblery potrafią niewiele, drgają, zamiatają, lusterkują i mniej lub bardziej nieudolnie myszkują, ot i cała gama możliwości.

Codziennie oglądam ryby w akwariach więc mam wygodny dostęp do widoku płynącyh rybek z każdej strony. Przyznaję, że najbardziej intersuje mnie sposób pływania ukleji. Mam też pokaźną kolekcję woblerów mających na celu naśladować ten gatunek ryb i też przyglądam się ich pracy w wodzie. Muszę przyznać, że sposób poruszania się woblerów ma niewiele wspólnego z tym co prezentują ryby i to bez względu na to kto je wykonał.

Zauważyłem, że ukleje, płynąc, uginają ciało w płaszczyźnie poziomej dopiero po pierwszych 60/70% długości całkowitej ciała. Prócz tego nigdy nie płyną płasko tylko każdy ich ruch wymaga uniesienia ciała w osi pionowej w dół lub w górę czego chyba żaden wobler nie potrafi. Wiadomo, że celem woblera jest łowić ryby i żeby to robić wcale nie musi on naśladować natury ale w przypadku bolenia??? - może to chyba stanowić o sukcesie. Co do pierwszej opisanej fazy płynięcia, rozwiązaniem wydaje się konstrukcja łamańca co do drugiej to nie mam pojęcia co może powodować niewielkie i naprzemnienne ruchy w górę i w dół? Co do malowania to wydaje mi się, że jest ono już wystarczająco realistyczne aby nie budziło podejrzeń bolenia i lepiej skupić się na szczegółach pracy bo jak wiadomo ruch jest tu kluczowy o czym świadczy niewielkie zainteresowanie bolenia metodą żywcową gdzie ma on do czynienia z żywą lecz nienaturalnie pływającą ofiarą.

#2059 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 czerwiec 2012 - 11:00

Nazywaj sobie Tomy jak chcesz, ja nie mam praw do nazwy Maynard, a chętnych pewnie nie zabraknie na wobler Ejaculator. Szkoda, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie z poprzedniego posta. Nie musiałbym wtedy już nic tu pisać w Twoim temacie i być upierdliwym. No trudno. Kończę tę wycieczkę, nie czekając na odpowiedź.

Pozdrawiam
Grzesiek

#2060 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 02 czerwiec 2012 - 11:06

:lol: no dobrze,dobrze.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych