Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#2281 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:25

ZZ'Rapy na ukończeniu.Ciemniejsze i jaśniejsze w 2wagach.





Załączone pliki



#2282 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5036 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:30

Troszkę takie shark-rapy ;) . Wyglądają nad podziw realistycznie, lusterkują w opadzie?

#2283 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:32

Tomku,- dorzuć do mojego zamówienia jednego jasniejszego ZZ-ta proszę.

#2284 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:37

Może poprosić kogoś z plata aby podali wymiary szpulki? Znając wymiary wszystko wyjaśniłoby się. :D

Jestem właśnie w trakcie budowy własnej szpulki z tytanu i magnezu, waga poniżej 10g



#2285 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:38

Troszkę takie shark-rapy ;) . Wyglądają nad podziw realistycznie, lusterkują w opadzie?

Kurcze nie sprawdzałem czy jest lustro w opadzie bo robiłem je pod kątem innej pracy ale pewnie tak.Napewno nie tak mocno jak Leviathan bo to jego główna cecha.Tymi łowi się podobnie jak tym no jak mu tam było-monitor coś tam :D
Arek to już odłożyłem zanim napisałeś :lol:

#2286 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:43

dzięki Tomek, ja juz porobiłem rysunki dla Ciebie tego mojego wobka boleniowego tzw gwizdka o którym Ci opowiadałem przez telefon. A mój syn jak przyjedzie w połowie sierpnia do mnie to przywiezie mi z polski ostatni egzemlarz jaki został i wtedy spakuje wszystko i Ci wyśle, może to Cie jakoś zainspiruje a już napewno będzie w dobrych rękach :D

#2287 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:45

Może poprosić kogoś z plata aby podali wymiary szpulki? Znając wymiary wszystko wyjaśniłoby się. :D

Jestem właśnie w trakcie budowy własnej szpulki z tytanu i magnezu, waga poniżej 10g


Slider o Jezu,Jezu jak Ci tak wyjdzie to daj znać. :huh:


#2288 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:48

:D symulacja przedstawiła wyniki poniżej wagi najnowszej szpulki tuningowej MB lecz jestem ostrożny więc obstawiam około 9g jeśli będzie mniej to będzie jeszcze lepiej :D

#2289 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:50

Tomy, czyn godny podziwu

Ukłony za akcję. Może warto było by przesłać te zdjęcia gdzieś dalej. Może oni nie są świadomi tego, co dzieje się po zamknięciu śluzy.

Proponuje do Wojewódzkiego Wydziału Ochrony Środowiska i do RZGW. Dodatkowo, jako załącznik, do prasy (czym więcej gazet tym lepiej), małe regionalne szukają każdej sensacji i są świetnym straszakiem i motywatorem do działania dla ważniejszych instytucji.
W tym roku w wyschniętym starorzeczu znalazłem składnice eternitu... mała notka w prasie, WWOŚ na bieżąco informował mnie o wszystkim...

Jak miał byś małą przezwę w struganiu i malowaniu to moze warto spróbować coś skrobnąć B)


No i łuska świetna :D

#2290 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 11:56

PGr1 ja to dam do mojego prawnika.On już im tak odpowiednio skrobnie.Raczej nic nie policzy i potraktuje to jako gratis do spraw które mi aktualnie prowadzi.
No łuska hm...natchnieniem były Twoje wobki.Potem sobie przewertowałem całą galerię zdjęć uklei i wyszło dość dobrze.

#2291 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2012 - 12:05

PGr1 ja to dam do mojego prawnika.On już im tak odpowiednio skrobnie.Raczej nic nie policzy i potraktuje to jako gratis do spraw które mi aktualnie prowadzi.
No łuska hm...natchnieniem były Twoje wobki.Potem sobie przewertowałem całą galerię zdjęć uklei i wyszło dość dobrze.


To za jakiś czas daj znać, co tam z tego wyszło.

Tak, tylko ja swoje łuski robię 2 godziny, a nie 2 minuty :unsure:
Na moje pojedyncze sztuki wobów, to mogę dłubać łuskę po łusce <_<
Ty stuningowałeś moje, a ja zimą stuninguje Twoje :lol: już mam plana, jak zrobić lepsze od naturalnych :lol:

#2292 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 16:38

Lepsze od naturalnych będą po prostu gorsze <_< Te co robisz są perfekto :D .Dobra zrobię w moim wydaniu wersję demonstracyjną uklei i wstawię za jakiś czas. :D

#2293 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2012 - 21:43

Na tą chwilę po głowie mi loto imitacja okonka <_< , na zbiorniku plaga roczniaków i z tego roku... dzisiaj szlak mnie brał jak się nimi zajadały :angry: nawet jednego co zimą zrobiłem już zaadoptowałem do celów specjalnych :mellow:

Nic już lepiej nie rób, bo będą za ładne ;)
Na środkowym, f3, fajnie wyszedł ten gwiazdkowy rozblask każdej z łusek

#2294 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 01 sierpień 2012 - 22:11

Tomy, czyn godny podziwu

Proponuje do Wojewódzkiego Wydziału Ochrony Środowiska i do RZGW. Dodatkowo, jako załącznik, do prasy (czym więcej gazet tym lepiej), małe regionalne szukają każdej sensacji i są świetnym straszakiem i motywatorem do działania dla ważniejszych instytucji.
W tym roku w wyschniętym starorzeczu znalazłem składnice eternitu... mała notka w prasie, WWOŚ na bieżąco informował mnie o wszystkim...


Popieram to co napisał Paweł. Mam za sobą podobne doświadczenie. Kilka lat temu dzięki dobrej dokumentacji zdjęciowej udało się posprzątać Rezerwat Sikórz w obszarze Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego (rzeka Skrwa Prawa). WWOŚ i MOŚ byli nawet wdzięczni za pomoc. Jako pierwsi odpowiedzieli na maile. Nie tylko posprzątano wówczas rezerwat. Zebrały się wszystkie zainteresowane strony Dyrektor Parku, Nadleśnictwo, Wójt Gminy by zastanowić się co można zrobić by uniknąć takich przypadków w przyszłości.
Wspominam o tym, ponieważ uważam, że trzeba przytaczać przykłady radzenia sobie z tym, co inni uważają za stratę czasu (...Bo oni to, albo tamto) Jedynie o czym trzeba pamiętać, to rzeczowe dowody i fakty. Samo mówienie, że coś się widziało nie wystarczy. Jak w sądzie, liczą się papiery

Sory za off top Tomy w tym wątku, ale dałeś ku temu bardzo dobry powód. Przydało by się o takich akcjach pisać na ogólnym, bo nie każdy przegląda całe Forum.
Pozdrawiam


#2295 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 23:50

Raptor6 w nowej szacie.


Załączone pliki



#2296 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 03 sierpień 2012 - 08:56

:huh: Kozak!Wrzuć jeszcze jakies ostrzejsze foto.Jeśli będziesz robił więcej takich to chętnie bym nabył do testów.

#2297 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 09:25

Może poprosić kogoś z plata aby podali wymiary szpulki? Znając wymiary wszystko wyjaśniłoby się. :D

Jestem właśnie w trakcie budowy własnej szpulki z tytanu i magnezu, waga poniżej 10g




Wow :huh: . Kto Ci to wytoczy? Tytan i magnez? A moment bezwładności sprawdzałeś ile mniejszy od oryginału?

#2298 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 09:43

:huh: Kozak!Wrzuć jeszcze jakies ostrzejsze foto.Jeśli będziesz robił więcej takich to chętnie bym nabył do testów.

Wrzucę jak będą skończone.Dwie wersje tak jak ZZ'Rap jaśniejsze i ciemniejsze.Grzbiety itd.tylko R&L żadnych niebieskich,zielonych itd.
Wczoraj przy testach na ZZ'Rap kapitalny Boleń.Grzebałem w zasranym plecaczku za aparatem jak już był pod nogami i w jednej chwili poczułem niepokojący luz.Teraz priorytetem dla mnie są bezsterowce Boleniowe.Ze sterem też będą w dalszym ciągu-cała rodzinka Raptorów oprócz L.C. którego zastąpi NEW Raptor[ta sama waga].


#2299 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 11:02

Wow :huh: . Kto Ci to wytoczy? Tytan i magnez? A moment bezwładności sprawdzałeś ile mniejszy od oryginału?


Mam dostęp do parku maszyn cnc do własnych celów. Zdecydowałem się na magnez i tytan ze względu na ich właściwości. Szpula z aluminium PA6 była by cięższa niż z magnezu... waga samego korpusu szpuli z magnezu wynosi około 2-3gram. Tytan będzie zastosowany do wytworzenia osi waga będzie graniczyła w skali 2gram ale już mam pomysł na obniżenie tej wagi tylko muszę się skonsultować. W tej chwili wykonują się dwa prototypy szpuli z tytanu który pozwala diametralnie obniżyć grubość ścianek oraz z aluminium. Z Magnezu prototypu nie zamierzam robić ponieważ jest trudno dostępny i nie chciałbym go zmarnować, myślę że gotowa szpula z magnezu będzie skończona za jakiś czas :D

Więcej zobaczycie za parę tygodni :D


Pozdrawiam
Slider

#2300 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 sierpień 2012 - 11:05

Slider, myślę, że ten projekt zasługuje na osobny wątek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)