Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19465 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 15:39

Ten wzorek na bokach 3.5 cm maluchów to nawiązuje chyba do jednej z najpiękniejszych ryb słodkowodnych jakie w życiu widziałem, czyli złotego pstrąga z Kalifornii :mellow: :mellow:
http://www.tucalifor...Rare-Trout.html

Raczej do kiełbia,kozy złotawej i strzebli potokowej,ale takie pstrążki zrobię-piękna rybcia.Płoteczki 3,5cm 7g dostały szczególiki.

Załączone pliki



#422 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 15:51

Ja pierdziu! Wymiękam. Totalnie wymiękam. Tomy zrób album, tak dla potomności!

#423 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 15:52

Ja, może wstyd się przyznać, ale strzeble i kozę to tylko z obrazka znam :( , a tego pstrunia to w realu widziałem i się zakochałem ;) Już się nie mogę doczekać jego wersji hand made by Tomy :mellow:

#424 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 18:21

Ok.Drago to robię już zacząłem i w wolnych chwilach będę go realizował.Tym czasem tyle-jedziemy tego z linku :D
http://www.tucalifor...Rare-Trout.html

Załączone pliki



#425 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2604 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 01 kwiecień 2011 - 18:27

Nie mogę się nagapić na tego pstrążka z linku:)
W jakiej wielkości chcesz go zrobić?

ed: sory widzę już:P Fotki mi się za późno wgrały;p

#426 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 18:29

Na ręce leży nie mierzyłem go mniej więcej widać wielkość.Taki pstrągowy rozmiar.

#427 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 19:02

To ja jak można piszę sie na jedną kopię. W życiu go do wody nie wrzucę.... :mellow: :mellow: :mellow:

#428 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:16

:D no zobaczymy jak to wyjdzie.

#429 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 00:09

GWIZDEK {foto poniżej.Kilka robię jutro do testów.Ma zbierać powietrze przez otwór z przodu i wywalać przez oczodoły tworząc smugi bąbelków,praca łbem skierowanym nieco ku górze.

Załączone pliki



#430 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 07:27

JUMPER 11stka przed ukończeniem i szczegółami.Dość spory wobek ale mieszczący się spokojnie w standardach Boleniówek.Przynęta typu Long Cast.Praca przy powierzchni drobna zauważalna kolebiąco migotliwa,w opadzie bardzo mocne lustro.Drewno lipowe,drut 1mm,oczy 3D epoxy.

Załączone pliki



#431 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 21:41

WzorekGWIZDEKidzie na odstrzał.

Załączone pliki



#432 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2157 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 22:15

a to czemu???

#433 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 05 kwiecień 2011 - 21:14

Bo nie puszczał bąbli tak jak chciałem i sprawdzone wzorki teraz cały czas jadę bo pudełka mam jakieś takie pustawe :D a jak Boleń się ruszy tzn.jak już można go będzie łowić to już rzadziej będę w warsztaciku.

#434 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 08:28

Wzorek testowy gotowy.Dzisiaj poligon w rzece ostre prądy itd.
Wobek MIFEK 3,5CM 11G robiony z myślą o Brzanie.Już z tym sterem który jest dość mały ma ostrą pracę ale będę chciał go jeszcze przyciąć im mniejszy ster tym lot stabilniejszy.

Załączone pliki



#435 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 kwiecień 2011 - 08:54

MIFEK??? hmmm brzmi jakos znajomo... :mellow: <_< <_< <_<

a skad taki pomysl na nazwe :mellow:

czyzby od tlumaczenia tego slowa (o ktorym nie mialem zielonego pojecia a raczyl mnie oswiecic jerzy??? )





ps.
widze rezygnacje z koleczka lacznikowego - czyzbys przewidywal problem ze zczepianiem sie kotewki ???

#436 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 09:14

Kółeczko będzie.To co na fotce to kotwa taka testowa wanienna czy w ogóle coś tam prace łapie.Kółko będzie i to porządne 4mm kotwa tez z grubego drutu a w sezonie to już dostaną Gamakatsu kute z brzaną nie ma to tamto :D.

#437 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 kwiecień 2011 - 09:42

Kółeczko będzie.To co na fotce to kotwa taka testowa wanienna czy w ogóle coś tam prace łapie.Kółko będzie i to porządne 4mm kotwa tez z grubego drutu a w sezonie to już dostaną Gamakatsu kute z brzaną nie ma to tamto :D.




ta, szczegolnie takie 6kg ktore stoja razem skleniami i nie daja po sobie poznac ze sie kryja... i oczywiscie lubia strzelić na jakiegoś lekkiego wabia na lekkim zestawie :mellow:

ale w tym roku to sie zmieni :mellow:

#438 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 12:50

No po testach.Ryby co prawda nie przeszkadzały no jedna ale okres ochronny więc....ale jakaś taka pogoda że nawet na amory nie mają ochoty-cisza i spokój na wodzie.Mifek pracuje jak należy schodzi do 1,5m taki w sam raz na napływy na których myślę polować na wąsate piękności.Co do lotności z 50 metrów średnim zestawem poleci z CU 51 z awailem brakło linki.Potem poleciały do wody 6-7g 3,5cm bardzo ładnie chodzą trzymają się nurtu w sumie to nawet korekt oczkiem nie musiałem robić.

Załączone pliki



#439 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 kwiecień 2011 - 12:55

No po testach.Ryby co prawda nie przeszkadzały ale jakaś taka pogoda że nawet na amory nie mają ochoty-cisza i spokój na wodzie.Mifek pracuje jak należy schodzi do 1,5m taki w sam raz na napływy na których myślę polować na wąsate piękności.Co do lotności z 50 metrów średnim zestawem poleci z CU 51 z awailem brakło linki.



nocoz mifek nie ma jeszcze wobka mifek ale jedno musze przyznac - cała niedziele przemachałem (dzięki uprzejmości aerocu51 + avail combo i jestem po prostu zmiazdzony mozliwosciami takiego zestawu. na odpowiednim kijku maszynka rzuca czym popadnie :D szkoda tylko ze jaziory rozkręcały sie w najlepsze z amorami i raczej średnio w głowie im było żarcie ;)

#440 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 13:00

To Mifek będzie pewnie miał wobkaMifka no szkoda że posiał matchówkę Shimano bo pewnie by miał parę albo i dwie pary :lol:
Tak CU 51 z availem pięknie rzuca,ponadto kultura pracy bije nie które Daiwy z wysokiej półki na łeb.W planach mam jeszcze 201E7 ale niewiem czy jest do niego szpula Avail czy nie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych