Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#5021 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 23:41

Jutro odlewam całą puchę Feather Lite aż do spalenia form.Surówki będą na giełdzie.Raptor mały i duży.Pampuch i mrówa już się zjarały to nie odleje i to były ostatnie woblery Panowie z tego designu i z tego materiału.Czas spróbować nowych syntetyków.Twarde formy już praktycznie gotowe,materiał-pianka-zakupiony.Od razu piszę że! surówki nie za bardzo się nadają do odbitki i zrobienia swojej formy.Tzn.próbować możecie tylko tak piszę żeby czasem się ktoś nie poczuł rozczarowany :) .Może jutro wstawię wzorek mojego riperka.



#5022 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 12 czerwiec 2013 - 23:50

Wujku Tomy , Ty zacznij strugać rybkę dla Zośki bo już się pcha na świat :) lada dzień może już być z nami, więc jeśli chcesz być najlepszym wujkiem na świecie to sam wiesz hihi :D a co do twardych form to mam dostęp do maszyn CNC mam dostęp do materiałów Alu ale nie ma kto mi programu napisać pod Fanuk'a :(



#5023 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 00:04

To też nie robię form z alu.Wystarczy odpowiednia żywica.Znając pętle czasowe w jakie informatycy lubią wpadać nie odważyłem się na takie formy i chyba dla ich dobra.Choć jest jeden człowiek któremu bym zaufał-to ten koleś od sterów-Konrad-zdaje mi się żeby to ogarnął.Boleniówki w piance będą 4modele na początek.Bezstery Lerviathany 8,5cm z oczkiem w łebku,z oczkiem z przodu,RapStick[ołówek] i Raptor ze sterem 8,5cm.Jaziówki 3 modele-Mrówa i Baryłki płytkochodzące i SDR'y.Potem dojdzie Raptor7 i 6 no! i styknie.Zbrojone będzie wszystko w konkretne kotwy i kółka,nie będzie możliwości kupna bez zbrojenia bo wszystko idzie w opakowanie.Skład firmy ja i dwie nieziemsko ogarnięte osoby i niech się dzieje co chce HUA!

Co jakiś czas będą się przewijać woblery że tak powiem limitowane,mocno wypasione wizualnie co jest do osiągnięcia tylko w formach silikonowych .Będą to serię aż do spalenia 5gniazdówki to ok.100sztuk.Po zjaraniu finito i nigdy nie będzie tego samego ale będzie następny model.To tak żeby mieć jakąś zabawę i żeby się nie zanudzić.


Użytkownik Tomy edytował ten post 13 czerwiec 2013 - 00:13


#5024 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 13 czerwiec 2013 - 00:08

Własnie chyba napiszę do Konrada może on mi coś pomoże bo te moje technolodzy to zawaleni robotą po uszy i du..... :(



#5025 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 13 czerwiec 2013 - 00:09

 a co do twardych form to mam dostęp do maszyn CNC mam dostęp do materiałów Alu ale nie ma kto mi programu napisać pod Fanuk'a :(

bez pomiarów wobka sondą  jakos nie umie sobie tego wyobrazic zeby ktos napisał program



#5026 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 13 czerwiec 2013 - 00:15

Wobek pomierzony i nawet zeskanowany 3D będzie, już nawet mam skan coś a'la thunderstick storma 



#5027 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 00:16

Jedno jest pewne.Ja takiego programu nie napisze.Opanowanie wstawiania zdjęć na jerku zajęło mi pół roku. :lol: 



#5028 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 13 czerwiec 2013 - 00:17

Hahahaha debeściak jesteś :D



#5029 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 13 czerwiec 2013 - 08:23

Jedno jest pewne.Ja takiego programu nie napisze.Opanowanie wstawiania zdjęć na jerku zajęło mi pół roku. :lol:

Mi zajęło 4 miesiące. Taki rocznik... ;)



#5030 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 08:32

Mi zajęło 4 miesiące. Taki rocznik... ;)

 debeściarski  :lol: Coś na Płock majstruje bo Wolf nie daje żyć normalnie.Taka 9teczka ze sterem.

Załączony plik  P1100929.JPG   43 KB   281 Ilość pobrań



#5031 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 15:57

O o ,to jest to ,he he.Tomek niech tylko ta woda zejdzie to będą konkretne ryby,a nie podrostki.

Ostatnio na 8,5cm waliły nawet takie po 25-45 cm mniej więcej ,bo nie mierzone ,ale takie mikre że po stuknięciu i zacięciu myślałem że jakieś coś za kapotę śmignąłem.Tragedia w tym roku przez tą wodę,najgorszy sezon od kiedy pamiętam.

Te większe ze sterem przydadzą się na rybki konkret,jak pogoda się zlituje w końcu.

Pozdro Tomy.



#5032 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 17:20

Powolutku ruszam z silikonami.Obciążenie będzie zatopione.Uszko do mocowania od góry i na kotwiczkę na dole.

Załączony plik  Prototyp 2.jpg   183,35 KB   461 Ilość pobrańZałączony plik  Prototyp 1.jpg   208,31 KB   457 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 13 czerwiec 2013 - 17:46


#5033 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 13 czerwiec 2013 - 18:25

JA PIERDZIUUUU,REWELACJA :D :D :D :D :D



#5034 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 13 czerwiec 2013 - 18:46

O o ,to jest to ,he he.Tomek niech tylko ta woda zejdzie to będą konkretne ryby,a nie podrostki.

Ostatnio na 8,5cm waliły nawet takie po 25-45 cm mniej więcej ,bo nie mierzone ,ale takie mikre że po stuknięciu i zacięciu myślałem że jakieś coś za kapotę śmignąłem.Tragedia w tym roku przez tą wodę,najgorszy sezon od kiedy pamiętam.

Te większe ze sterem przydadzą się na rybki konkret,jak pogoda się zlituje w końcu.

Pozdro Tomy.

Też podpisuję się pod tymi stwierdzeniami, z tą różnicą że nie jestem pewien czy woda spadnie. Już było 380cm i robiło się ciekawie a teraz znowu 530cm i zanim opadnie idzie kolejna fala. Trzeba ogarnąć temat boleni z mega wody bo inaczej nici i  z niżówki ryb w tym roku nie będzie. Ale żeby nie marudzić wobek w tym rozmiarze będzie super a o silikonach nie wspomnę. Co tu pisać :o Nie wyrabiam  - masakra Tomku.



#5035 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 13 czerwiec 2013 - 19:09

Powolutku ruszam z silikonami.Obciążenie będzie zatopione.Uszko do mocowania od góry i na kotwiczkę na dole.

attachicon.gifPrototyp 2.jpgattachicon.gifPrototyp 1.jpg

 Dobrze to ci wyszło. Ten talerz na ogonie pozostaje w tej wielkości? Może być ostra praca



#5036 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 13 czerwiec 2013 - 19:16

Tomy, te gumy bardziej pod bolenie czy zandery?

#5037 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 13 czerwiec 2013 - 19:21

Trza odkładać piniędze!!! ;)



#5038 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 19:42

Też podpisuję się pod tymi stwierdzeniami, z tą różnicą że nie jestem pewien czy woda spadnie. Już było 380cm i robiło się ciekawie a teraz znowu 530cm i zanim opadnie idzie kolejna fala. Trzeba ogarnąć temat boleni z mega wody bo inaczej nici i  z niżówki ryb w tym roku nie będzie. Ale żeby nie marudzić wobek w tym rozmiarze będzie super a o silikonach nie wspomnę. Co tu pisać :o Nie wyrabiam  - masakra Tomku.

Ja się boję tylko jednego.............może tak być jak w 2010 bodajże,......... trzy wody powodziowe na zbiorniku jedna po drugiej i po sezonie .Teraz zaczyna się podobnie.Oby nie.

 

Tomek wiesz jak ta guma będzie pracować,czy nie? A wielkości i gramatura obciążenia będzie rożna?

Może trochę dużo pytań ,ale sam wiesz.............Trzeba było nie pokazywać ,he he.



#5039 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 czerwiec 2013 - 22:39

Tomek te gumiaki to zarąbiaszcze  :P wyszły  :D BRAVO

Znając Twoje samozaparcie w poszukiwaniu celu jestem pewien że to bedzie strzał w dyche ;)

I nie bądż taki skromny bo debeściak z Ciebie jest że ........ :D  :D  :D



#5040 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 23:13

No z gumami to raczej trochę zejdzie.Jak wszystko dobrze pójdzie będą różne rozmiary.Roboty mam po uszy.Formy,giętarki itd.ale podstawa to iść do przodu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)