Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#5261 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 07 lipiec 2013 - 04:10

Czebaczka??? :D nie wiedxiałem,że takie coś żyje w naszych wodach-niezła nazwa :lol: Ale zauważyłem na swojej wodzie,jak w stadzie uklei pływa spory %kiełbików :huh: Ciernik fajnie wyszedł.



#5262 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 05:17

Żyje i jest tego coraz więcej.Jak miałem czas robiłem woblery oklejane ich skórą.Gatunek ten był mocno tępiony i odławiany.Teraz na skórki nie mam czasu a nawet jakbym miał to chyba wołami by mnie do tej roboty nikt nie zagonił.Pawia nie raz przy tym puściłem.Dodatkiem był zapaszek który ta rybka ma dość specyficzny-taki trzcinowy z nutką padliny.

Załączony plik  Pseudorasbora_parva_1.jpg   42,33 KB   272 Ilość pobrań

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 lipiec 2013 - 05:20


#5263 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 07:08

No.Jestem zadowolony z efektu.Fotki konkretnej niestety nie udało się zrobić bo odbijają mocno światło i głupieje aparacik,ale mniej więcej widać o co chodzi.Jak będą skończone pokombinuje z aparatem i pstryknę fajną sesję.

Załączony plik  P1110474.JPG   49,11 KB   301 Ilość pobrańZałączony plik  P1110480.JPG   43,79 KB   335 Ilość pobrańZałączony plik  P1110481.JPG   43,85 KB   312 Ilość pobrańZałączony plik  P1110482.JPG   45,51 KB   303 Ilość pobrań

Następna gromadka gotowa do oklejania.

Załączony plik  P1110485.JPG   54,36 KB   225 Ilość pobrań

 

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 lipiec 2013 - 07:20


#5264 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 10:18

Tomek, zawsze podziwiałem Twoje umiejętności tworzenia niestandardowych wobków w perfekcyjnej szacie graficzej. Od jakiegoś czasu przyznam szczerze, że zaglądałem do tego wątku i miałem małe obawy braku nieszablonowych konstrukcji, bałem się, że wpadłeś w małą rutynę :D Jednak ostatnie Twoje wyroby pokazują, że ciągle jesteś "w gazie" i bardzo mnie to cieszy! :D


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 07 lipiec 2013 - 10:18


#5265 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 07 lipiec 2013 - 10:26

Tomek, zawsze podziwiałem Twoje umiejętności tworzenia niestandardowych wobków w perfekcyjnej szacie graficzej. Od jakiegoś czasu przyznam szczerze, że zaglądałem do tego wątku i miałem małe obawy braku nieszablonowych konstrukcji, bałem się, że wpadłeś w małą rutynę :D Jednak ostatnie Twoje wyroby pokazują, że ciągle jesteś "w gazie" i bardzo mnie to cieszy! :D

 

Z racji miejsca zamieszkania Tomka głupio to brzmi :)


  • Rheinangler i spinnerman lubią to

#5266 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 10:44

Może się Tomek nie pogniewa :D



#5267 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 lipiec 2013 - 10:51

lepiej popraw na "na gazie" hehe

#5268 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 07 lipiec 2013 - 11:14

Tomek,czabaczek pierwsza klasa.... :) ciekawe czy w moich stronach "to" też występuje... :huh: nigdy się nie spotkałem z nim oko w oko ;)


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 07 lipiec 2013 - 12:18


#5269 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 13:43

E... nie rusza mnie to.Jakoś tak los chciał i moje miejsca zamieszkania to Oświęcim[Auschwitz Birkenau] i Lublin[Majdanek]. Jak ktoś nie widział proponuje zwiedzić fabryki śmierci.Tam widać do czego ludzie są zdolni i jak potrafią dręczyć się wzajemnie.Pacyfistą nie jestem ale ludobójstwo połączone z sadyzmem które kipi w murach tych ośrodków odbieram bardzo negatywnie.

Tak Macieju zacząłem tworzyć bo pianki i silikony są już na głowie kolegi i niech się dzieje co chce.Wyjdzie to fajnie jak nie wyjdzie to też fajnie.Mój świat to drewno.Dzisiaj mam wizję,schodzę-robię i mam wobler.Testuje jest zabawa.No i wreszcie fachowiec skończył poprzednią robotę i zameldował się u mnie.Wnosimy materiały i nowa pracownia na poddaszu w trakcie budowy.Woblery będą w niej dopieszczane,lakierowane.Szlifowanie i grubsze roboty zostają w pracowni na dole.Silikony i Pianki[syntetyki] pracownia na obrzeżach miasta u mnie będzie tylko zbrojenie,pakowanie i realizacja zamówień.Wędki firmowe w kooperacji z FishingArt-Blaas F 2,60m 3-15g [jaziowo/kleniowy] . Blaas F 2,60m 8-28g [Boleniowy] Design już przygotowany.Wersje pod casting i spinning?może!


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 lipiec 2013 - 13:57


#5270 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 lipiec 2013 - 13:54

Tomek,czabaczek pierwsza klasa.... :) ciekawe czy w moich stronach "to" też występuje... :huh: nigdy się nie spotkałem z nim oko w oko ;)

Krystiano - nic dziwnego że nie spotkałeś się nim oko w oko,bo to gatunek obcy w naszych wodach. A jego rejonowe występowanie w naszych wodach spowodowane jest głównie nieświadomymi zarybieniami panów w gumofilcach ,co kupowali je w sklepach jako przynęty na żywca.

Tomy- tyle tego nawymyślałeś że już powoli nie ogarniam ........może siakiś katalog by się przydał ;)



#5271 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:02

Krystiano - nic dziwnego że nie spotkałeś się nim oko w oko,bo to gatunek obcy w naszych wodach. A jego rejonowe występowanie w naszych wodach spowodowane jest głównie nieświadomymi zarybieniami panów w gumofilcach ,co kupowali je w sklepach jako przynęty na żywca.

Tomy- tyle tego nawymyślałeś że już powoli nie ogarniam ........może siakiś katalog by się przydał ;)

w takim razie cieszę się,że nie spotkałem "tego aliena" u siebie... ;) pzdr



#5272 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 14:06

Krystiano - nic dziwnego że nie spotkałeś się nim oko w oko,bo to gatunek obcy w naszych wodach. A jego rejonowe występowanie w naszych wodach spowodowane jest głównie nieświadomymi zarybieniami panów w gumofilcach ,co kupowali je w sklepach jako przynęty na żywca.

Tomy- tyle tego nawymyślałeś że już powoli nie ogarniam ........może siakiś katalog by się przydał ;)

Tofik ja też nie ogarniam.Niedługo wszystko będzie na stronie.Tego nie jest tak dużo.Bywa często że robię woblery no.Różanki,Szczupaczki z dziesięć sztuk i na tym koniec.Nie wracam do tematu.Te na których się opieram to zdecydowanie Raptor 6 / 7 / ZZ"Rap.Mimo potwierdzonej skuteczności przechodzą non stop jakieś zmiany.Pianki to cztery modele.Silikon na razie jeden ale,ale!tu może być różnie-porażka na starcie lub sukces i rozwinięcie tematu prze ze mnie osobiście.Bo ten materiał mimo że syntetyk bardzo mocno mnie interesuje i jest w nim bardzo duży potencjał. 

Co do Czebaczka to głównym winowajcą są zarybienia Amurem bo właśnie z nim przybył ten mały szkodnik.Potem roznieśli go panowie łowiący na żywczyka.


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 lipiec 2013 - 14:17


#5273 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 15:42

Test Pampucha Balsianego z wkrętami.Można jeszcze raz tyle powiesić na nim ale nie miałem więcej butelek.Moim zdaniem prawie 5kilo wystarczy.Przy łowieniu dochodzi amortyzacja wędki no i moc linki używanej przeważnie przy "kleniowaniu" wyłączając mnie bo ja łowię na 15lb i też nic się nie dzieje.Przeważnie są stosowane linki o mocy dużo mniejszej.

 

Załączony plik  P1110504.JPG   78,45 KB   309 Ilość pobrańZałączony plik  P1110489.JPG   42,79 KB   387 Ilość pobrańZałączony plik  P1110490.JPG   91,37 KB   402 Ilość pobrańZałączony plik  P1110501.JPG   67,49 KB   440 Ilość pobrańZałączony plik  P1110503.JPG   57,86 KB   474 Ilość pobrańZałączony plik  P1110492.JPG   62,61 KB   550 Ilość pobrańZałączony plik  P1110498.JPG   68,93 KB   612 Ilość pobrańZałączony plik  P1110505.JPG   44,56 KB   521 Ilość pobrań

 

 

Spoko Panowie nie mam pretensji.Faktycznie wkręty w balsie mogą budzić mieszane uczucia.Mam pretensję tylko o to że zarzucono mi kłamstwo odnośnie tego że istnieje sort Balsy twardej.Ja już wyrosłem z gadania głupot/bajek itd.Gdyby wkręty puszczały to byłby stelaż dla mnie nie stanowi on żadnego problemu.


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 lipiec 2013 - 16:06

  • Dienekes, platynowłosy i spinnerman lubią to

#5274 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 18:02

No.Jestem zadowolony z efektu.Fotki konkretnej niestety nie udało się zrobić bo odbijają mocno światło i głupieje aparacik,ale mniej więcej widać o co chodzi.Jak będą skończone pokombinuje z aparatem i pstryknę fajną sesję.

attachicon.gifP1110474.JPGattachicon.gifP1110480.JPGattachicon.gifP1110481.JPGattachicon.gifP1110482.JPG

Następna gromadka gotowa do oklejania.

attachicon.gifP1110485.JPG

Zabiłeś mnie tymi fotami,ale pierwsza jak będzie w realu wyglądać jak ta na focie to kosmos.

Powiedz jeszcze że to dla mnie.


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 07 lipiec 2013 - 18:03


#5275 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 18:38

:) do przedstawienia jak to wygląda w realu to film musiałbym nakręcić i kręcić/ruszać wobkiem.To jest opalizacja nie malowanie i wszystko zależy od kąta padania światła.Jak dla mnie to w realu wygląda to lepiej.


Użytkownik Tomy edytował ten post 07 lipiec 2013 - 18:38


#5276 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 07 lipiec 2013 - 20:49

Wyszło prze kosmicznie ,wyślij mi to ja Ci nakręcę film,he he.

Zaszalałeś jak nic.

Teraz to naprawdę będzie błyskać jak sieczka.


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 07 lipiec 2013 - 20:50


#5277 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:10

No.Jestem zadowolony z efektu.

 

To jest to.  :)



#5278 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 lipiec 2013 - 21:20

Spoko Panowie nie mam pretensji.Faktycznie wkręty w balsie mogą budzić mieszane uczucia

 

 

Nie chciałem wchodzić w poprzednią dyskusję na ten temat, bo źle się potoczyła. Wiem natomiast na 100%, że bardzo dużo osób robiących woblery z balsy nie maiło w rękach tej, z której robi Rapala, czy Ugly Ducklig. Wiem to, ponieważ sam taką balsę dostałem do ręki ponad miesiąc temu i nie chciałem dać wiary, że to jest balsa. Z tych małych darowanych kawałków jeszcze nic nie zrobiłem, bo u mnie idzie lipa. Balsę ruszę dopiero teraz i też niezbyt twardą, więc będę zmuszony do instalacji pełnych stelaży.

Nie mam też pojęcia jaki klej może się sprawdzić przy wkrętach do tej twardej. Tomy pokazał, że jest to możliwe. Nie rozważałem takiego sposobu montażu nawet dla tej twardej, jednak teraz pomyślę nad tym przy niektórych mniejszych woblerach. 

Dobrze, że to pokazałeś Tomy.



#5279 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 08 lipiec 2013 - 00:58

Balsę można czasem trafić taką na allegro ma ciemniejszy kolor.Najlepiej u modelarzy oni stosują tylko twardą do szybowców itp.Oczka najlepiej wkleić na cyjanoakryl np.Technicol 4406 lub Loctite.Całość też można wzmocnić tym klejem przez zanurzenie.Trzeba tylko pamiętać że nie jest to kropelka i sklejenie palców=szpital.Kropla w oku chyba nawet szpital nie pomoże.Ochrona przy tym obowiązkowa.Opary też na zdrowie nie wyjdą.Nie jest to taki syf jak topiony ołów ale lepiej na zimne dmuchać. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 08 lipiec 2013 - 00:59


#5280 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 08 lipiec 2013 - 07:00

Kropelka nie jest taka zła, jak się uwala paluchy to WD40 wystarczy popsikać i puszcza,trochę poskrobać i place są ok.  B)


  • mifek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych