Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#5941 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 08:42

Bez przesadyzmu wielu jest takich.Taki nowy projekcik smużaka.Praca brzuchem i sterem do góry jak najbardziej poprawna i obiecująca.

Załączony plik  P1130404.JPG   62,79 KB   335 Ilość pobrań

Temat wobków na transparentnym materiale w trakcie rozwoju.Tu już odlew poprawny.Niestety komora ciśnieniowa nieodzowna.

Załączony plik  P1130406.JPG   47,52 KB   390 Ilość pobrańZałączony plik  P1130408.JPG   47,14 KB   345 Ilość pobrańZałączony plik  P1130410.JPG   48,34 KB   261 Ilość pobrań

 

 

 



#5942 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 10:11

Czas wziąć sprawy we własne ręce :)

 

Załączony plik  P1130412.JPG   102,75 KB   214 Ilość pobrańZałączony plik  P1130414.JPG   102,28 KB   261 Ilość pobrańZałączony plik  P1130416.JPG   97,17 KB   255 Ilość pobrańZałączony plik  P1130417.JPG   101,44 KB   197 Ilość pobrań

 

Bardzo mi się blanki podobają no i ta cała otoczka[pokrowiec,tabliczka itd] takie poszanowanie klienta.To lubię.Będę się bawił w jesienno/zimowe wieczory z tym.Lekkiego cykora mam :) ale może poradzę sobie.W sumie to tylko zawiązać przelotki a gripy będą albo Matagi albo coś wykombinuję z Krzysztofem.Komponenty będą Fuji.Takie wędeczki firmowe chcę stworzyć.Dojdzie jeszcze szklak-Krzysztofa męczę o takie blanki i już,już prawie jestem u celu. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 10:28

  • Dienekes, Karol Krause i payara lubią to

#5943 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 wrzesień 2013 - 10:43

Moc :D

 

Ciekaw jestem Twojego porównania 4ki i 7mki, znad wody, ma się rozumieć. Tę drugą już znam i mam, ale wciąż myślę nad czymś dużo lżejszym. Niby 7mka jest super uniwersalna, ale... Wiadomo jak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

 

Pokrowce są extra - raz że pozwalają szybko schnąć zawartości, a dwa że same w sobie dają niezłą ochronę patykowi. Jest jednak jeden minus, który wychodzi przy użytkowaniu - suwak przy wyjmowaniu i wkładaniu trze o blank i przelotki. No ale darowanemu koniowi... :P



#5944 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 wrzesień 2013 - 11:46

Nie no tak się zastanawiałem, bo ojciec zawsze mi opowiada, że u niego na studiach był koleś co spał w trumnie. Tak mi się przypomniało. Wracając do tematu to klimat foty z ramą niezły.

Zdaje się Wiktor Gomulicki w swojej wspaniałej książce pt. " Wspomnienia niebieskiego mundurka ", zawarł rozdział " O chłopcu, który sypiał w trumnie ". Może stąd się ojcowemu koledze wzięło.



#5945 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:01

Moc :D

 

Ciekaw jestem Twojego porównania 4ki i 7mki, znad wody, ma się rozumieć. Tę drugą już znam i mam, ale wciąż myślę nad czymś dużo lżejszym. Niby 7mka jest super uniwersalna, ale... Wiadomo jak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

 

Pokrowce są extra - raz że pozwalają szybko schnąć zawartości, a dwa że same w sobie dają niezłą ochronę patykowi. Jest jednak jeden minus, który wychodzi przy użytkowaniu - suwak przy wyjmowaniu i wkładaniu trze o blank i przelotki. No ale darowanemu koniowi... :P

To już Ci mówię i bez testów znad wody 4rka jest dużo delikatniesza od 7mki.3jka chyba  mogła by być już na Jazie i Klenie.Nie wiem chyba też ją sobie zapodam.



#5946 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:07

Tomku, tyle to i ja wiem po liczbach - na papierze 7mka jest prawie 2 razy mocniejsza od 4 ki. A to dużo ;) Zastanawiam się, jak ta różnica przekłada się to na pracę pod rybą i czułość. 7mka jest w tym względzie niesamowita. 4ka niekoniecznie będzie biła ją na tym polu, choć miło by było - zwłaszcza przy dużo lżejszych wabikach (gumach na główce). Też myślałem o 3ce, ale wolałbym jednak coś dłuższego - jak 4ka i 7mka.

 

Czekam na wyniki Twoich testów :)



#5947 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:16

No jeszcze to nie koniec bo jest w drodze do mnie blank szklany od Krzysztofa Zielińskiego.Dobra powiem tak szczerze.Moim celem są blanki kompozytowe grafit/szkło w 1składzie i takie coś będzie po nowym roku.Żeby to było dobre trzeba przerzucić kilka różnych blanków,porównać.Wyciągnąć wnioski i stworzyć coś naprawdę konkretnego.Choć X-Zogi na mnie zrobiły duże wrażenie i napewno zostaną w moim arsenale.


Użytkownik Tomy edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 13:18

  • Dienekes lubi to

#5948 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 17:22

Dzisiaj na wodzie stojącej próbowałem i spisał się Raptorek8BS.Dwa takie krępusy zakosztowały.Pierwszy wziął w pierwszym rzucie i ledwo co ruszyłem korbką.Przycedził tak że chyba na serce zacznę brać jakieś leki przed wyjściem na Rapy.Drugi po 15minutach trochę mniejszy od tego co na fotkach.Średnie tempo z jerkowaniem.

 

Załączony plik  P1130420.JPG   83,44 KB   190 Ilość pobrańZałączony plik  P1130419.JPG   67,85 KB   260 Ilość pobrańZałączony plik  P1130422.JPG   117,03 KB   234 Ilość pobrań


Użytkownik Tomy edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 17:22


#5949 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 27 wrzesień 2013 - 17:33

Mi też kiedyś kleń tak walnął że się w bobrzą dziurę w....łem :-):-):-)



#5950 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 27 wrzesień 2013 - 17:45

Mi też kiedyś kleń tak walnął że się w bobrzą dziurę w....łem :-):-):-)

 

I nie zabił Cie :P ? Miałeś szczęście :) Tomek te BSy robia robote :) 



#5951 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:01

Robią,robią.Sam byłem sceptycznie do nich nastawiony ale klienci zaczęli fotki słać to i spróbowałem się mocniej przyłożyć do łowienia na nie.Przedtem faworytem był ZZ'Rap.Dojdzie jeszcze rozmiar 10 i wsio.To będzie w 2014 roku i od czasu do czasu  jakieś krótkie serie żeby się nie nudziło. 



#5952 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 wrzesień 2013 - 18:49

Tomy...może to nie przystoi bo ja to piszę, ale......wariat jesteś i tyle... :lol: ......nie wiem jak Ty to robisz ale gdybym to był ja to już dawno wąchałbym pewnie kwiatki od spodu..Chłopie, Twoje pomysły, Twoje dążenia, są na miarę sciencefiction ale jak widzę to raczej jesteś z Naszej Ziemi.....następne ale, biorąc pod uwagę to co wyprawiasz z przynętami to w dalszym ciągu się zastanawiam czy jesteś Nasz czy jednak coś z cyrografem ma to wspólnego ;) ....Tomy...Horacy kiedyś, kiedyś, kiedyś...sorry, że nie pamiętam, ale napisał, żeby łapać (niestety w znaczeniu raczej chyba "chwytać" :P ) każdy dzień itp itd...i wg mnie jesteś jednym z Tych (nie mówię o nazwach geograficznych :lol: ), którzy właśnie ten dzień, tudzież noc, wykorzystują na max...czyli reasumując...Horacy ma w Tobie bratnią duszę....hehehehheeeeee

pozdrowienia Tomy, a Twoje prace są po prostu jak zwykle...ple,ple,ple, itd....niesamowite B)


  • Wojtek B. lubi to

#5953 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 14:48

Coś w tym jest Mantheo.Dzisiaj bez ryby ale nowe miejscówki zlokalizowałem.Nie wziąłem maczety ale może i dobrze.Ja przejdę a innym po co drogo torować.Obiecująco to wyglądało.Dzisiaj Rapy stały ale jak trafię dzień/porę to na 100% połowię. :)

 

Załączony plik  P1130423.JPG   113,19 KB   251 Ilość pobrań

 

 

 

 

 



#5954 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 wrzesień 2013 - 15:13

zaginiony w akcji  :lol:  :lol:  :lol: testy w Wietnamie?????



#5955 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 20:58

A to dla Mifcia :D

 

Załączony plik  P1130437.JPG   53,67 KB   321 Ilość pobrańZałączony plik  P1130440.JPG   61,74 KB   305 Ilość pobrań

 

Takie woblery będą tylko dla klientów z lojalką hehe :D

Materiały zamówione biorę się za modele ryb.Na pierwszy strzał pójdzie Okoń +/- 30cm lub Pstrąg ten drugi łatwiej bo w sklepach jest tego trochę no i na puchar głowatki może by był na tą aukcję na zarybienie.


Użytkownik Tomy edytował ten post 28 wrzesień 2013 - 21:10

  • Piotrek Milupa, Dienekes, Karol Krause i 1 inna osoba lubią to

#5956 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 28 wrzesień 2013 - 21:16

zaginiony w akcji  :lol:  :lol:  :lol: testy w Wietnamie?????

Prawie że.Ja to lubię tak ogólnie nie męczy mnie to a przy ASG to nie takie kazamaty się penetruje.Jedyny minus to to że kłamią łobuzy-oberwie kule a ściemnia że nie trafiony.Na takich jest rada celować w łeb-ucho/oko w to pierwsze boli a w drugie nie ma kozaka żeby po strzale w gogle się nie wzdrygnął.To już przestaje być fajne.Do painta wyszły fajne karabinki podobne do prawdziwej broni i chyba na to przejdę. :)   

Dokładnie ta pukawka to Spyder MRX podoba mi się i można bez tej spłuczki u góry walić.Strzelałem już z tego i power jest odpowiedni.Maska obowiązkowo,ochraniacze w co niektóre miejsca też bo można wrócić bez jaj.

 

 

 

Strzebelki  :)

 

Załączony plik  P1130464.JPG   66,08 KB   76 Ilość pobrań

 

 

 


Użytkownik Tomy edytował ten post 29 wrzesień 2013 - 10:17


#5957 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 wrzesień 2013 - 10:22

A to dla Mifcia :D

 

attachicon.gifP1130437.JPGattachicon.gifP1130440.JPG

 

Takie woblery będą tylko dla klientów z lojalką hehe :D

Materiały zamówione biorę się za modele ryb.Na pierwszy strzał pójdzie Okoń +/- 30cm lub Pstrąg ten drugi łatwiej bo w sklepach jest tego trochę no i na puchar głowatki może by był na tą aukcję na zarybienie.

No odlewanie żywych ryb to ciężki temat. Wiem coś o tym bo od pewnego czasu się tym bawie. Oczywiście nie mówię tu o rybie z zamkniętym pyskiem i sklejonymi skrzelami tylko o czymś takim.

 

Załączony plik  smallmouth_bass odlew.jpg   50,16 KB   201 Ilość pobrań



#5958 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 wrzesień 2013 - 10:31

No!To myslę że będę miał do kogo się zwrócić o pomoc jak coś.Ale spokojnie ja dopiero pytam jak już wyczerpię wszystkie swoje pomysły i dalej kupa.Wtedy przychodzi czas frustracji i nawet do piekła bym poszedł po pomysł i radę. :lol: .Tak głowę trzeba odlać osobno przy takich szczegółach.Jak to Twoja praca to jestem pod wrażeniem. 


  • Krab lubi to

#5959 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 29 wrzesień 2013 - 10:34

Nie to nie moja praca to tylko tak przykładowo.

Jak coś to wal na priv, jak tylko będę mógł to pomogę. Ale znając twoje możliwości to dasz radę.


Użytkownik lesiewicz edytował ten post 29 wrzesień 2013 - 10:34


#5960 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 wrzesień 2013 - 14:19

Ok.Dzisiaj rekonesans.Dojazd tylko rowerem i to nie bardzo.Kawałek trzeba się przemieszczać pieszo.Wycieczka udana.Dzisiaj poznana dziewuszka [myślę że pełnoletnia] towarzyszyła.Bolki się pokazywały tak więc ogólnie było fajnie.Dziewczę też pokazało co znaczy kondycja.Nie dałem po sobie poznać ale powiem szczerze że normalnie umieram.

 

Załączony plik  P1130479.JPG   136,51 KB   309 Ilość pobrań

 

To moja maszyna,dojdzie jeszcze do niej uniwersalny trawelek i pewne miejscówki będą osiągalne.

 

Załączony plik  P1130492.JPG   160,39 KB   377 Ilość pobrańZałączony plik  P1130493.JPG   164,82 KB   400 Ilość pobrań

 

Tu się pokazywały. :)

 

Załączony plik  P1130490.JPG   114,93 KB   338 Ilość pobrań

 

Jutro też jadę na rekonesans i myślę zajedziemy dalej niż dziś. :D


Użytkownik Tomy edytował ten post 29 wrzesień 2013 - 14:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych