Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19462 odpowiedzi w tym temacie

#6741 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:11

Widziałem już coś takiego u Ciebie w wątku .Cholera i tak szkoda,bo jak przynęta dobrze pracuje ,to już 3/4 sukcesu .

Przynajmniej na głębokiej wodzie.Najpierw i tak Bolki i przede wszystkim wobki na nie,to jest ryba którą kocham łowić i to się nie zmieni.

Teraz filmy powinny być lepsze, bo będzie od początku do końca,i żeby nikt nie powiedział że ma 60cm ,he he.

W końcu będzie widać jak wygląda branie Bolenia na bez sterowca.


  • Dienekes lubi to

#6742 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 11 grudzień 2013 - 20:22

Oczywiście.Może uda się już w tym tygodniu formę wielogniazdową zrobić.5cio gniazdowe już robiłem ale to malutko i musi być min 20 gniazd na wzorek żeby w miarę szybko rozlać żywicę.
1.Mini Raczki
2.Żabki
to jest plan na ten tydzień.


No to w takim razie-jeśli oczywiście można, zapisz mnie proszę na dwie żabki.

#6743 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:13

Ludzie jak ja mam moderować ten dział skoro wy rozwijacie swoje wątki o trzy strony dziennie ? Masakra  . A kiedy ja mam zrobić jakąkolwiek przynętę,  skoro cały mój wolny czas muszę poświęcać na przeczytanie Waszych wątków .


  • joker, Krystekwolf i woblery z Bielska lubią to

#6744 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 grudzień 2013 - 21:16

czytaj czytaj te wątki są kopalnią wiedzy. Na pewno Ci nie zaszkodzi :P



#6745 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:21

Dobra to już ostatni post na dzisiaj. :)

Trzeba większą suszarnie robić.

Załączony plik  P1150185.JPG   85,34 KB   5 Ilość pobrań

Przygotowanie Leviathanów 11.Pierwsze kolorki-biała ryba i zanderek.Chyba z 15sztuk robię.

Załączony plik  P1150168.JPG   47,67 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P1150166.JPG   52,28 KB   5 Ilość pobrań

Raptor8BS.Wyszły bajuszka!Słabe fotki. takie oświetlenie mi założył elektryk.Normalnie ma w ryj  :lol:  :lol:  :lol:

Załączony plik  P1150174.JPG   61,55 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P1150178.JPG   57,73 KB   5 Ilość pobrań

RapStick ta sama metoda malowania.Tu już trochę lepiej widać głębię którą chciałem osiągnąć.

Załączony plik  P1150181.JPG   50,88 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  P1150172.JPG   75,25 KB   5 Ilość pobrań

 

 

 

 

 

 


  • Dienekes i Wookash lubią to

#6746 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 grudzień 2013 - 00:28

Zbyty :P Do 1. maja daleko i wiem, że będzie petarda, jak już złapiesz odpowiedni trop i tempo.

Nie każdy musi czekać do 1 maja żeby łowić zębate. Ja mam sezon otwarty cały rok :P juz sie nie mogę doczekać tych marcowych przedtarlowych opasionych mamusiek na plyciznach. Teraz juz raczej głęboki trolling został i sie pływa do jednego strzału :) ale jak juz trafisz to jest grubo.

Tomy ile Ty kurna wobkow dziennie robisz? Normalnie szok. Ja to sie zbieram od kilku dni do pomalowania 5sztuk ale mi młody nie pozwala bo zaczyna szaleć...

Widze ze w końcu zanderki sie robią. Jak doleca przed świętami to może sie uda coś na nie połowic bo wybieram sie na 2dni na jedno z najlepszych lowisk jakie znam!

Forma na 20 slotów? Jak to będzie wyglądać i z czego to robisz jeśli to nie tajemnica?
Pozdrawiam

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 12 grudzień 2013 - 00:39


#6747 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 grudzień 2013 - 00:30

Ludzie jak ja mam moderować ten dział skoro wy rozwijacie swoje wątki o trzy strony dziennie ? Masakra  . A kiedy ja mam zrobić jakąkolwiek przynętę,  skoro cały mój wolny czas muszę poświęcać na przeczytanie Waszych wątków .

Pawle, nie chcę Cię martwić.

Zima dopiero nadchodzi... :D



#6748 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 12 grudzień 2013 - 07:26

Bez wątpienia Pawle musisz zwiększyć efektywność pracy i sposób zarządzania czasem. Sam nie wiem jak Tomek to robi że rozwija swój wątek o kilka stron dziennie robiąc przy tym kilka-kilkanaście wobków i to czasem w różnych wariantach kolorystycznych czy też modelach. I to z jakim rezultatem   :)

Tomku nieźle wyszły te RapSticki. Przy styczniowej partyjce na pewno się skuszę :) A wobkami to mnie tak nie kuś bo jeszcze spodoba mi się taki układ i z pracowni nie wyjdziesz. Wiesz że piszę dla Ciebie z przyjemnością i bez zobowiązań.  ;)



#6749 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 08:25

Nie każdy musi czekać do 1 maja żeby łowić zębate. Ja mam sezon otwarty cały rok :P juz sie nie mogę doczekać tych marcowych przedtarlowych opasionych mamusiek na plyciznach. Teraz juz raczej głęboki trolling został i sie pływa do jednego strzału :) ale jak juz trafisz to jest grubo.

Tomy ile Ty kurna wobkow dziennie robisz? Normalnie szok. Ja to sie zbieram od kilku dni do pomalowania 5sztuk ale mi młody nie pozwala bo zaczyna szaleć...

Widze ze w końcu zanderki sie robią. Jak doleca przed świętami to może sie uda coś na nie połowic bo wybieram sie na 2dni na jedno z najlepszych lowisk jakie znam!

Forma na 20 slotów? Jak to będzie wyglądać i z czego to robisz jeśli to nie tajemnica?
Pozdrawiam

Kuszące te zębacze u Ciebie.Jak wyjdą mi te duże jerki to wypadałoby pojechać i przetestować.Forma na 20 slotów będzie z silikonu.Najtrudniej zrobić 1szą.Potem jak się spali to na tej starej robisz w ciągu 10minut nową.No plus utwardzenie 24godziny.Zaleta tego jest taka że robisz sam i jesteś niezależny.Nie wiem jak tam u Ciebie ale w tym kraju przeważnie jest tak że jak coś potrzebujesz to jest-"nie do się","e,y,pfff panie po nowym roku".Są wyjątki i mam takiego kolegę od form który nie ma problemu z przyjęciem zlecenia ale ma teraz kłopoty z Mamą to trudno naciskać.

 

Bez wątpienia Pawle musisz zwiększyć efektywność pracy i sposób zarządzania czasem. Sam nie wiem jak Tomek to robi że rozwija swój wątek o kilka stron dziennie robiąc przy tym kilka-kilkanaście wobków i to czasem w różnych wariantach kolorystycznych czy też modelach. I to z jakim rezultatem   :)

Tomku nieźle wyszły te RapSticki. Przy styczniowej partyjce na pewno się skuszę :) A wobkami to mnie tak nie kuś bo jeszcze spodoba mi się taki układ i z pracowni nie wyjdziesz. Wiesz że piszę dla Ciebie z przyjemnością i bez zobowiązań.  ;)

No czekam na następny artykuł.Wiem że piszesz bez zobowiązań ale w życiu zawsze tak postępuje że jak coś biorę to daję też coś od siebie.



#6750 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 12 grudzień 2013 - 08:32

Nie każdy musi czekać do 1 maja żeby łowić zębate. Ja mam sezon otwarty cały rok :P

Wybacz wąski horyzont myślowy i egoizm ;)


  • joker lubi to

#6751 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 11:13

Skrzydło.

Załączony plik  P1150186.JPG   20,79 KB   6 Ilość pobrań

 

 



#6752 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 11:32

Tomek kolorek na Bs-ach i Rapstickach wyszedł kozak,nie wiem czy Rapstickach to się :P przyda ;) ale wyszło kozak.

Nie wiem co zmieniłeś w pracy ale myślę że będzie pozytywnie ,może się skuszę na jednego.

Chociaż praca tego Monitora co przysłałeś jest koska,nawet rybitwa do niego wyszła w grudniu :blink: ,a to był tylko test pracy.Jak interesuje drapieżniki z góry to może te z dołu też zainteresuje.Jeszcze jak byś go odmalował jak te Bs-y to bym Cię lubił :ph34r: :o :lol:



#6753 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 15:03

Tak poeksperymentowałem trochę z folią aluminiową samoprzylepną.Zmiany temperatur nie działają na to pozytywnie.Nad wodą są to częste sytuacje zwłaszcza w lecie.U mnie całkowite odejście od tego materiału.Nowy design się kroi w związku z tym.

Załączony plik  P1150187.JPG   47,77 KB   6 Ilość pobrań

Testy przeszło pozytywnie dużo woblerów ale część nie.Teraz wchodzę w większe ilości i nie mogę sobie na takie coś pozwolić.Wzorowo test przeszły woblery kryte sposobem IRASA no ale na to z kolei nie mam czasu.Jeszcze jest szlag metal bardzo ciekawy materiał,ale tym czasem będzie malowanie+opalizacja. 


Użytkownik Tomy edytował ten post 12 grudzień 2013 - 15:05

  • Krystekwolf lubi to

#6754 OFFLINE   Homegeon

Homegeon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:01

Ciekawy pomysł z tym szlag metalem, a i cena jest przyzwoita, czekam tomy na efekty w Twoim wykonaniu zapewne wyjdzie bajka jak zwykle :)



#6755 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:42

Kuszące te zębacze u Ciebie.Jak wyjdą mi te duże jerki to wypadałoby pojechać i przetestować.

 

Wszystko zależy jaką zimę będziemy mieli w tym roku w Irl. Jeszcze kilka lat tamu nie było tu zim, jak zaczynał padać śnieg to ludzie robili sobie zdjęcia. Teraz coraz częściej zimy tu zaglądają.

W zeszłym sezonie po dość ostrej zimie nastąpiło ogromne ocieplenie w połowie marca. Szczupaki wyszły z głebin w strone tarlisk.

Tutaj fotka ryby z 29-go marca. Zauważcie na foto moje przebranie wędkarskie, to obrazuje temp. Szczupakom się spodobało i szybciej przystąpiły do tarła.

 

O takich opasionych mamuśkach mówiłem kilka postów wyżej ;-)

 

Załączony plik  1.JPG   133,71 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  P1000653.JPG   108,51 KB   5 Ilość pobrań

Na tym filmiku widać upasienie tej 109-tki

 

3-4 dni po tej rybie wróciły przymrozki i ryby zwariowały. Częsć juz wytarta a czesc przerwała tarło i odłożyła na później.
23 maja złapałem swój PB, nie wytarta rybe 123cm i 16,1kg.
Podczas robienia foty rybie leciała ikra razem z wodą z odytu więc jeszcze była nie wytarta.

Załączony plik  123cm.jpg   88,65 KB   5 Ilość pobrań

6dni później klient kolegi który jest przewodnikiem złapał tą samą rybę. Była już wytarta i ważyła 14,5kg ;-)

Tak więc wszystko zależy od pogody. Jeżeli nie będzie masakry to będzie to najlepsza wiosna gdyż doświadczenia troszkę przybyło no i kilkanaście nowych miejscówek opanowanych w międzyczasie ;-)

Pozdro
 


  • Dienekes lubi to

#6756 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 00:24

Niesamowite ryby!ZZ'Rap8 Raptor7 po opalizacji.

Załączony plik  P1150224.JPG   69,98 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  P1150215.JPG   52,33 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  P1150219.JPG   46,92 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  P1150221.JPG   60,54 KB   11 Ilość pobrań

 


  • siwek219 i Krystekwolf lubią to

#6757 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 12:52

ZZ'Rap7 dla KrystaWolfa

Załączony plik  P1150228.JPG   59,9 KB   3 Ilość pobrań

Ruszyłem z żabkę,muchę i ZZ'Rap65 z żywicy.Foremki pod wzorki z których będą formy wielogniazdowe.

Załączony plik  P1150226.JPG   34,8 KB   3 Ilość pobrań

Raczek w powielaniu do formy właściwej.

Załączony plik  P1150227.JPG   37,09 KB   3 Ilość pobrań

 

 

 



#6758 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:05

To czekamy na żabkosie z niecierpliwościa panie Tomku  ;)



#6759 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:12

Tomek,prosilem Cie o 8cm,6cm,10cm,ale 7 cm...
Widze ze wybiegasz do przodu ,he he.Oczywiscie jestem zadowolony bo od przybytku glowa nie boli,podobno.
Teraz bedzie sie czym dopasowac,konkretnie.
Jak juz zrobisz tego 65 z zywicy to pamietaj o mnie,wezme cos na przelamanie...

#6760 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 13:14

6stki masz ale to już są tak małe bezsterowce że ciężko będzie ze stabilnością.7mka jest duuuużo mniejsza optycznie od 8mki.Takie całkiem małe jerki boleniowe mam chyba 4,5cm ale ładne to one nie są.Prototypy-dostaniesz.


Użytkownik Tomy edytował ten post 13 grudzień 2013 - 13:22





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

1 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych


    bolomistrz7