Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19461 odpowiedzi w tym temacie

#7681 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 18 luty 2014 - 13:14

Będzie więcej czasu na ryby,na lurebuilding w 2014r. PS4 okazało się giiigantyczną kupą z totalnie zrąbanym padem z badziewnym łączem HDMI.Online 2stówy na rok.Czyli płacimy za przepustkę sieciową kupując grę a potem drugi raz za to żeby sobie pograć online.Podsumowując jak na ten czas rypanie na siłę i ilość za miskę ryżu w Chinach PS4 wyjdzie Sony bokiem.Konkurencja teraz jak dobrze pomyśli zmiecie z rynku soniaka bezpowrotnie.Bardzo dobrze powinni ich wdeptać w ziemię za taki badziew. Swoją drogą dobrze wykombinowane.Pierwsze egzemplarze dla frajerów z USA i Europy a dopiero potem premiera w Japonii-pewnie jak już będą poprawione.

Tomku, ja po chorobach wieku dziecięcego z ps3 (mam obecnie 4. egzemplarz :D ) nauczyłem się, że chińskie SONY i jego wczesne wcielenia to słaby pomysł i trzeba czasu, aby konsola nabrała mocy. Zarówno jeśli chodzi o bezawaryjność, walory użytkowe, jak i paletę gier.

 

Swoją drogą, jak się poczyta, jakim crapem jest jedyny konkurent, czyli X Box One (ps4 ogarnia w 1080p to, co konsola MS ledwie w 720p, WTF???) i o miażdżącej przewadze SONY w sprzedanych egzemplarzach (4:1), to nie bardzo widzę to wdeptywanie w ziemię :lol:  No chyba że w wykonaniu SONY właśnie ;)

 

Póki co cieszę się ps3ką (8-9 lat już?) i czekam na rozwój wydarzeń. I Uncharted 4 :wub:

 

Pozdrawiam i kibicuję :)



#7682 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 luty 2014 - 14:25

No ja też chwilowo odpuściłem 4rkę ale jak będzie wszystko ok.To!kupię.Na wakacje powinna cena pójść w dół. 2koła to trochę dużo na zabawkę.



#7683 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 18 luty 2014 - 14:44

ZZ rapek ładny, ładne :) 



#7684 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 18 luty 2014 - 19:36

 2koła to trochę dużo na zabawkę.

Moim zdaniem mało, o ile byłaby jest tego warta ;) Myślę, że taki entuzjasta jak Ty wie o tym doskonale.

 

Ps3 była warta każdej złotówki, co do 4ki - na chwilę obecną, nie jestem przekonany. No i czasy mamy inne. Ps3 była kapitalnym zakupem ze względu na odtwarzacz BD i przełom w rozrywce domowej, jaką ten format zapewniał. Ba, nadal jest bo często nowsze odtwarzacze stand alone nie są w stanie dotrzymać jej kroku. Ps4 nie wnosi nic nowego do gry. Tzn. do gry wniesie, ale w przyszłości :P Jest po prostu ewolucją. Ps3 była rewolucją.



#7685 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 luty 2014 - 22:14

Trzeba mieć betonowe jaja normalnie :D 



#7686 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 18 luty 2014 - 22:53

Trzeba mieć betonowe jaja normalnie :D

Żadne tam betonowe jaja, nic z tych rzeczy. Swego czasu skakałem na motocyklach crossowych(cr250 sx450), rowerach.. Wiesz jak to jest? Taki człowiek nie jest zdolny do odczuwania strachu, to jest coś w "deklu" przestawione(u mnie też ;) ), coś jak brak instynktu samozachowawczego. Gdyby coś takiego zrobił normalny człowiek (odczuwający strach) to można by to nazwać odwagą, a jeszcze lepiej głupotą. ;) Dla takich jak on jest to normalka, mało tego, bez tego typu wrażeń "duszą" się i czują bardzo źle.



#7687 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 18 luty 2014 - 23:07

Ten Y w 90 % przypada na 3 pasek

No dobrze.. może i trzeci, ale skąd osoba malująca woblera imitującego okonia, ma wiedzieć, w którym miejscu ma być ten trzeci pasek? ;)

 

To może podam tutaj taki schemat rozłożenia pasków na okoniu. Zacznę od głowy: 1 2 3 4 5 6

1 na początku pierwszej części płetwy grzbietowej(kolczastej)

2 na środku tej samej płetwy

3 najbardziej rozwidlony Y na końcu tej samej płetwy, na wysokości ciemnej plamki

4 na środku drugiej części płetwy grzbietowej(miękkiej)

5 na końcu drugiej części płetwy grzbietowej (miękkiej)          

6 u nasady ogona

 

To teraz chyba na tego nobla zapracowałem. :P

PS. Są oczywiście okonie inaczj ubarwione, ale tak wygląda rozkład pasków u większości.



#7688 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 18 luty 2014 - 23:26

Trzeba mieć betonowe jaja normalnie :D

Tomek ,w tym przypadku raczej nie, ale przy jednym z jego (Jeb-a) póżniejszych by się przydały ,jak zawadził nogami powiedzmy- ;)  o półkę skalną ...

Nie wiem czy oglądałeś ten filmik z wypadku ,nie chcę Ci śmiecić w wątku,ale jak chcesz to zapodam...


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 18 luty 2014 - 23:27


#7689 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 luty 2014 - 07:35

No dobrze.. może i trzeci, ale skąd osoba malująca woblera imitującego okonia, ma wiedzieć, w którym miejscu ma być ten trzeci pasek? ;)

 

To może podam tutaj taki schemat rozłożenia pasków na okoniu. Zacznę od głowy: 1 2 3 4 5 6

1 na początku pierwszej części płetwy grzbietowej(kolczastej)

2 na środku tej samej płetwy

3 najbardziej rozwidlony Y na końcu tej samej płetwy, na wysokości ciemnej plamki

4 na środku drugiej części płetwy grzbietowej(miękkiej)

5 na końcu drugiej części płetwy grzbietowej (miękkiej)          

6 u nasady ogona

 

To teraz chyba na tego nobla zapracowałem. :P

PS. Są oczywiście okonie inaczj ubarwione, ale tak wygląda rozkład pasków u większości.

Najbardziej mi pasuje Y równo z plamką na płetwie grzbietowej.Malowanie pasków będę zaczynał właśnie od tego miejsca.To mocno uprości całą sprawę i będzie dobrze optycznie.



#7690 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 luty 2014 - 07:50

Tomek ,w tym przypadku raczej nie, ale przy jednym z jego (Jeb-a) póżniejszych by się przydały ,jak zawadził nogami powiedzmy- ;)  o półkę skalną ...

Nie wiem czy oglądałeś ten filmik z wypadku ,nie chcę Ci śmiecić w wątku,ale jak chcesz to zapodam...

Ja bym skoczył,spadochron mam już za sobą.Zastanawia mnie to jak trening wygląda.Bo tak nic nie wiesz i co?Kupujesz "kapotę" ubierasz i siup?Tak blisko gleby to powiem szczerze bałbym się fruwać ale to nie ma musu.Można się trzymać większego pułapu.



#7691 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 19 luty 2014 - 11:18

Dlatego ryzyka właśnie, albo się kocha BASE jumping, albo nie... Przeważnie na początku trenuje się skacząc ze śmigieł małych avio ,przystosowanych do takiego sportu.

Potem dopiero rożnego rodzaju konstrukcje ,anteny, wieże, klify itd. Jeżeli ktoś by chciał zacząć inaczej ,to mogłoby się a raczej na pewno skończyło by się strasznymi obrażeniami albo śmiercią,kto skakał ten wie :ph34r:  :D

Masz tu coś fajnego


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 19 luty 2014 - 11:19

  • Ricci lubi to

#7692 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 19 luty 2014 - 13:45

Moim zdaniem mało, o ile byłaby jest tego warta ;) Myślę, że taki entuzjasta jak Ty wie o tym doskonale.

 

Ps3 była warta każdej złotówki, co do 4ki - na chwilę obecną, nie jestem przekonany. No i czasy mamy inne. Ps3 była kapitalnym zakupem ze względu na odtwarzacz BD i przełom w rozrywce domowej, jaką ten format zapewniał. Ba, nadal jest bo często nowsze odtwarzacze stand alone nie są w stanie dotrzymać jej kroku. Ps4 nie wnosi nic nowego do gry. Tzn. do gry wniesie, ale w przyszłości :P Jest po prostu ewolucją. Ps3 była rewolucją.

Problemy techniczne stają się znakiem rozpoznawczym premier kolejnych generacji konsol. Od wczoraj Internet przepełniony jest informacjami o problemach w działaniu niektórych egzemplarzy PS4. Najczęściej ich wspólnym mianownikiem jest „niebieska linia śmierci”. Są jasne przesłanki, aby podejrzewać, że powszechność jej występowania to wynik sabotażu w chińskich zakładach Foxconna, gdzie stażyści byli zmuszani do pracy ponad swoje możliwości.

Xbox 360 miał swojego RRODa, a PS3 nie pozostawało dłużne i niekiedy atakowało gracza YLODem. Wygląda na to, że podobna historia staje się właśnie udziałem najnowszej konsoli Sony, która w wielu przypadkach po prostu odmawia współpracy. Niektórym zdarzają się także niedokładnie złożone części, lub wręcz ich brak. Tymczasem japońska firma woli przechwalać się milionem sprzedanych w ciągu pierwszego dnia PS4.

Spójrzmy jednak, gdzie te wszystkie konsole są składane… Ano w fabrykach jednego z największych dostawców elektroniki – Foxconnu, które rozsiane są po całych Chinach. Jak donosi Polygon, problemy w działaniu konsoli mogą być spowodowane sabotażem, jaki został prowadzony przez stażystów w zakładzie w Yantai.

 

Otóż, na 3 miesiące zostali tam zatrudnieni studenci miejscowego Xi’an Technological University. Trwający od sierpnia staż był jednym z warunków zaliczenia studiów. Mimo, że był płatny (normalna stawka foxconnowego pracownika fizycznego – $261.62 miesięcznie), to stażyści pełnili w jego ramach zajęcia dalekie od swoich kwalifikacji. Po prostu składali PS4.

Dodatkowo byli zmuszani do brania nadgodzin i pracy na nocne zmiany. W końcu skrzyknęli się wszyscy razem i postanowili, że swoim sabotażem zwrócą uwagę na prawa pracownika w Chinach. I trzeba przyznać, że im się to udało. Szkoda tylko, że kosztem napalonych na next-geny graczy, którzy zamiast działającej konsoli dostali „cegły”.

To dość drastyczna (jak na branżę elektroniczną) forma strajku, ale tak naprawdę tylko dzięki takiej jej formie problem wykorzystywania pracowników mógł zostać zauważony. Tak, więc kiedy będziecie rozpakowywali swoją paczkę to sprawdzicie czy przypadkiem konsola nie była składana właśnie w Yantai.

=====================================================================================================

No!Do tego rozlatujące się pady.Design konsoli to już pominę-DRAMAT!-wygląda jak mój 1szy magnetowid.Głupio mi że na ten badziew  tyle czekałem.Może jak wyjdzie jakaś wersja slim albo coś to kupię.Za takie pudło niegramotne to ja dziękuje.Pudło które jak na ten czas oferuje tylko problemy.  

Pad ma żywotność tak z tydzień  :lol:  :lol:  :lol: .Co prawda Polacy to zdolny naród i rozkminili PS4 żeby działało trzeba je nacisnąć od góry :lol:  :lol:  :lol: to są jaja i przegięcia.2koła!!!!za takie coś?PC za 2,5 pociągnie dużo lepszą grafikę,która na PS4 mówiąc szczerze dupy nie urywa.

Pamiętam pierwsze PS'ki to była jakość.Teraz jest to chiński badziew.


Użytkownik Tomy edytował ten post 19 luty 2014 - 14:03


#7693 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 19 luty 2014 - 14:57

Tomek,miałeś fajny wątek...po ostatnich wpisach masz,znakomity! Jak to mówią,nie samym chlebem człowiek żyje..Ja zatrzymałem się w czasach SW-5,ST-7,Puchacz. Miło popatrzeć co młodzieżówka odpiernicza :D



#7694 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 19 luty 2014 - 15:34

Tomku, o pierwszych awariach ps4 czytałem już w kilka dni po premierze. Pewnie, wstyd jak cholera. Sęk w tym, że (jak już pisałem), każdy rozsądny człowiek był w stanie to przewidzieć, zwłaszcza, gdy miał do czynienia z premierową ps3ką :P Te wszystkie sensacyjne newsy wkładam między bajki - ponownie, każdy kto gra nie od wczoraj, wie ile w sieci jest tekstów sponsorowanych przez MS. Jest wielce prawdopodobne, że i SONY nie pozostaje dłużne. Wszak chodzi o ogromną kasę. Fakt jest jednak taki, że współczesna elektronika sypie się jak łupież, zwłaszcza kiedy jest nowa i jeszcze nie sprawdzona.

 

Rozumiem Twoją złość - skoczyłeś na główkę do bardzo płytkiej wody. Ja siedzę na brzegu i się opalam. Poczekam aż pogłębią nam zbiornik  :D  Doświadczenie pokazuje, że pływać będzie się nam świetnie, ale jeszcze nie teraz :lol: :lol: :lol:

 

Co do grafiki - nie miałem kontaktu z ps4. Wiem jednak jedno - im dłużej będzie na rynku, tym lepsze gry będziemy na niej oglądać (w tym ładniejsze graficznie). Z PieCem za 2,5 koła, za 2-3 lata od jego zakupu, będziesz mógł sobie w statki pograć i sprawdzić pocztę. Wiesz o tym doskonale, ale chyba nie będziemy rozważać co na dłuższą metę się opłaca - tani pecet, czy droga konsola? ;)

 

I pamiętaj, że ps3 w dniu premiery kosztowała 3K z plusem. Ps4 na dzień dobry kosztuje tyle, ile ps3 po 2 latach od wejścia na rynek. Nie jest więc tak źle :)

 

Pozdrawiam,

 

Radek



#7695 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 luty 2014 - 08:24

Tak na wakacje myślisz że poprawią tą maszynkę?

Dobra wracając do tematu Raptor8BS gotowe.

Załączony plik  P1170090.JPG   71,39 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  P1170083.JPG   71,64 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  P1170088.JPG   76,7 KB   7 Ilość pobrańZałączony plik  P1170085.JPG   71,64 KB   7 Ilość pobrań

 

 



#7696 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 luty 2014 - 09:48

Smużaki dedykowane dla braci castingowej.Waga 5,5 gram.Mocno pływające i brużdżące mocno taflę na wodzie-nie tylko pod kijem :lol:

Załączony plik  P1170114.JPG   56,62 KB   7 Ilość pobrań

 

 

 


  • Piotrek Milupa i Wojciech_B lubią to

#7697 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 20 luty 2014 - 10:43

Tomku, poszedłbym dalej i czekał na drugą edycję. Czyli pewnie 2015-2016 w wariancie optymistycznym. Kluczowe są zawsze Święta Bożego Narodzenia. I tu nawet nie chodzi o wyłącznie technikalia i usuwanie chorób wieku dziecięcego (moje 3 poprzednie ps3ki to błyszczące grubasy). Mi się po prostu nie śpieszy ;) Gdybym nie miał ps3ki, pewnie byłoby inaczej :D

Dobra, kończę tego techno-offtopa z mojej strony ;)

Użytkownik Dienekes edytował ten post 20 luty 2014 - 10:44


#7698 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 20 luty 2014 - 10:49

Tomku, poszedłbym dalej i czekał na drugą edycję. Czyli pewnie 2015-2016 w wariancie optymistycznym. Kluczowe są zawsze Święta Bożego Narodzenia. I tu nawet nie chodzi o wyłącznie technikalia i usuwanie chorób wieku dziecięcego (moje 3 poprzednie ps3ki to błyszczące grubasy). Mi się po prostu nie śpieszy ;) Gdybym nie miał ps3ki, pewnie byłoby inaczej :D

Dobra, kończę tego techno-offtopa z mojej strony ;)

Tyle to ja nie wytrzymam.Zostawię PS3 jak by co i kupię tą paskudną PS4. :lol:



#7699 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 20 luty 2014 - 14:42

Na ps3 bedzie jeszcze kilka ciekawych tytułów, które nie wyjdą na ps4. Np. Dark Souls 2. Grałem w Deamon's Souls, teraz gram w Dark Souls i jestem pewien tego hitu. Warto więc ją sobie zostawić. O stracie na wartości przy sprzedaży nawet nie ma co mówić. Czwórka będzie extra, bankowo, ale potrzeba jej mocnych tytułów. Z trójką na wstępie też nie było bogato. Cierpliwość jest tu kluczem.

#7700 OFFLINE   coco_bryce

coco_bryce

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • Imię:Martin

Napisano 20 luty 2014 - 17:32

Daleko mi do twojego malowania, ale coś tam nabazgrałem :) 

Załączone pliki


  • wobler129 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych