Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19461 odpowiedzi w tym temacie

#7741 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 27 luty 2014 - 23:00

No to w opadzie z oczkiem w łebku to raczej nie będzie chodził.Spróbuje jeszcze taką druga wersje zrobić żeby lusterkowała w opadzie ale wtedy ogonem do góry nie będzie stał.Pobawię się z nimi.



#7742 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 11:38

Takiego robala DR kombinuje.

 

Załączony plik  P1170362.JPG   40,59 KB   10 Ilość pobrań

 

 



#7743 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 28 luty 2014 - 12:21

Tomy,co to za materiał, chyba nie GUMA ?



#7744 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 12:28

To jest żywica twarda i lekka. 



#7745 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 28 luty 2014 - 12:41

Ciągle zaskakujesz ludziska nowymi pomysłami choć czasami się zarzekasz , że będziesz robił tylko kilka modeli ( katalog na 2014 rok). Działaj, działaj co prawda Nobla za to nie dostaniesz ale szacun ludzi z Forum jakim Cię darzą za twórczość i upór też chyba coś wart.



#7746 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 luty 2014 - 12:56

Tomy taki robal może być ciekawy, jaka praca przewidziana?



#7747 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 13:31

Wzorkiem wyjściowym był Japończyk-pupa mikaduki czy jakoś tak.Oryginał miał pracę dobrą ale co chwile się wywalał do góry nogami i sterem do góry szedł.Ja to trochę pozmieniałem.Praca bardzo mocne X i dość stabilna.Na wędce petarda,myślę że Klenie na 100% na Jaśki może być za mocno,ale Brzana powinna na trzymanego przywalić tym bardziej że będą malowane na pijawkę.   



#7748 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 28 luty 2014 - 13:37

Może po weekendzie ruszymy dupsko za jaziem?pogoda jest git to moze sie i ruszą .Pijawa jest dobra  ;)  kleń, brzana.



#7749 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 13:45

Może po weekendzie ruszymy dupsko za jaziem?pogoda jest git to moze sie i ruszą .Pijawa jest dobra  ;)  kleń, brzana.

Kartę muszę zapłacić.

ZZ"Rap65.Co nie co skończone.

Załączony plik  P1170366.JPG   65,03 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P1170374.JPG   78,24 KB   10 Ilość pobrań

 

ZZ"Rap85-max.

Załączony plik  P1170378.JPG   74,64 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P1170386.JPG   67,67 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P1170382.JPG   75,17 KB   9 Ilość pobrańZałączony plik  P1170384.JPG   77,39 KB   9 Ilość pobrań



#7750 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 14:58

Ciągle zaskakujesz ludziska nowymi pomysłami choć czasami się zarzekasz , że będziesz robił tylko kilka modeli ( katalog na 2014 rok). Działaj, działaj co prawda Nobla za to nie dostaniesz ale szacun ludzi z Forum jakim Cię darzą za twórczość i upór też chyba coś wart.

Nobla bym chciał.Chyba jakąś kasę dają.Poszła by inwestycja w pracownie.Wolę w sumie szacun.To prawda że będę robił parę wzorów na handel a może i jeden w większej ilości.Dla siebie zawsze będę coś kombinował to pijawkę,to raczka czy coś i jak wyjdzie obiecująco to zawsze będzie można zamówić.



#7751 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 luty 2014 - 15:11

Wzorkiem wyjściowym był Japończyk-pupa mikaduki czy jakoś tak.Oryginał miał pracę dobrą ale co chwile się wywalał do góry nogami i sterem do góry szedł.Ja to trochę pozmieniałem.Praca bardzo mocne X i dość stabilna.Na wędce petarda,myślę że Klenie na 100% na Jaśki może być za mocno,ale Brzana powinna na trzymanego przywalić tym bardziej że będą malowane na pijawkę.   

Oprócz pijawki pomyśl o białym kolorze, klenie i pstrągi powinny go polubić. Pływak lub neutral który przy prowadzeniu daje nura mmmm :) Przewidziana waga/długość? Super że nie tylko boleniówki robisz ;)


Użytkownik ryba7 edytował ten post 28 luty 2014 - 15:13


#7752 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 17:16

Raczki dostaną większą wagę i mniejszy ster.W trakcie ściągania V ale tu nie o to chodzi.Dobrze opadają wachlują coś tam przy tym.Przy podbiciu skok wygląda dość podobnie jak raczka w naturze.Praca jest delikatniejsza  no i lepiej się trzymają dna.Taka seria będzie niebawem dostępna.Dostaną trochę cieńszy ster bo 2mm to jednak trochę przegięcie i zgrabniejsze oczka.Waga-na tą chwilę 4gram po lakierowaniu powinno dojść do 4,5g.To sporo jak na takie gabaryty.

Załączony plik  P1170411.JPG   54,13 KB   7 Ilość pobrań

 

 

 



#7753 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 28 luty 2014 - 18:28

Nobla bym chciał.Chyba jakąś kasę dają.Poszła by inwestycja w pracownie.Wolę w sumie szacun.To prawda że będę robił parę wzorów na handel a może i jeden w większej ilości.Dla siebie zawsze będę coś kombinował to pijawkę,to raczka czy coś i jak wyjdzie obiecująco to zawsze będzie można zamówić.

Piękne to co napisałeś powyżej, a najistotniejsze że myślisz również o nas(stąd Wielki Szacun)

Fajny ten nowy raczek będzie ale sorry ja tego "gada" już nigdy nie użyje,mam swoje powody :angry:  :angry:


Użytkownik jurkan edytował ten post 28 luty 2014 - 18:31


#7754 OFFLINE   jurkan

jurkan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • Imię:Jerzy

Napisano 28 luty 2014 - 18:59

Pany, żeby była jasność w temacie mój zapis na temat "gada"   nie dotyczy Tomkowego wabia tylko życia. Sorki za offa.



#7755 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 19:01

Ja już się wystraszyłem że się rozpiździł a wiadro wody na nich wisiało.



#7756 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 28 luty 2014 - 19:11

Tomy,

Nieczesto pisuje w wątkach lurebuildingowych ale dużo oglądam. Nie widzę jednak nikogo innego będącego w stanie wykończyć przynety w standardy obowiązujące np. w Japoni. Kiedy w takim razie zamierzasz pokazać balsowy rdzeń zalany przezroczysta żywica z zatopionymi hologramami, w dodatku domowym sposobem? Rapala może juz sie bać? :)

Jakby co to największy komplement jaki jestem w stanie wymyślić :)

Dawaj już te stynki w chromie :)

Bujo

#7757 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 19:15

Rapala to się może co najwyżej ze mnie śmiać a nie bać.Choćbym nie wiem co wyprawiał.Co dla nich znaczy jakiś tam chopocek z Po Landu.Te Stynki ile mają ważyć?Jak głęboka woda,na jakiej głębokości będziesz łowił. 



#7758 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 28 luty 2014 - 19:21

Tomek... nie pier...

 

było dwóch takich co ukradli księżyc, ale było też dwóch takich, w tym jeden prawie z Polandu, co w garażu wymyślili... parafrazując Forresta Gumpa - przemysł sadowniczy i już nie musieli martwić się o pieniądze. 



#7759 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 28 luty 2014 - 19:23

Hej,

W sumie to przydały by sie ze dwie wersje, jedna na rzekę ale płytka, tak do metra a druga na jezioro, znowu lowienie na kamienistych plyciznach ale przynete prowadzi sie dość szybko.

Jak dopisze szczęście to połowie takie pstragowe kabany, ze nie wyrobisz zamówień z samej Skandynawii :) :) :)

W sumie to wystarczy jedna, dość ciężka bo na rzece i muszę rzucić tak z 50 metrów w dodatku zylka :) Najważniejsze by sie blyszczalo bo na takie reagują najbardziej :) Jest jeszcze jeden aspekt wykończenia, takie cos niewidziane w woblerach ja imitujacych ale znalazłem fajne zdjęcie sieji, podesle na priva :)

Bujo

#7760 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 28 luty 2014 - 19:26

Ok.Tak do 3dni dam pierwsze fotki :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych