Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19459 odpowiedzi w tym temacie

#8961 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 16 czerwiec 2014 - 14:55

wbrew pozorom w filmiku jest kilka informacji, które myślę Tomy wykorzysta :) i wszyscy na tym zyskają

fajnie wyglada patent z forma na ostatnia warstwe malowania w paski, zabki, i co tam sobie wymysla.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

#8962 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 15:11

Tak fajny pateny na kombinerkach mam zrobione coś podobnego  :) .



#8963 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 16 czerwiec 2014 - 15:47

Tomku real fisch w japoni juz jeet dawno, chocby Lucky craft real fish, skorki maki lures a teraz bedzie wypust z duo real percha ktorego DUO wymyslilo na urodziny jednego ze swoich ziomkow w niemczech. Nie bylo nic do Ciebie ale jak juz sam stwierdziles taki poziom innowacyjny ciezko osiagnac bez odpowiednich srodkow. Kazdy orze jak moze i ja to doskonale rozumiem ale bawia mnie takie komentarze jak kolegi @Mantheo ktorzy tak naprawde nie maja bladego pojecia o temacie. Pisalem i powtorze malowanie w twoim wykonaniu to naprawde wyjątkowa sprawa co do reszty sie nie wypowiem bo nie mialem, wole originaly ;-)

#8964 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 15:48

Raptor8BS nad wodą.Krótka sesja i znajomy chapsnął.Tak więc wróciłem o kiju ale z kasą na materiały :) .

 

Załączony plik  P1200225.JPG   79,9 KB   32 Ilość pobrań

 

wer.1.

 

Załączony plik  P1200246.JPG   113,02 KB   23 Ilość pobrańZałączony plik  P1200247.JPG   80,01 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  P1200245.JPG   97,26 KB   17 Ilość pobrań

 

wer.2.

 

Załączony plik  P1200259.JPG   91,77 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  P1200256.JPG   107,22 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  P1200257.JPG   87,11 KB   16 Ilość pobrań

 

wer.3.

 

Załączony plik  P1200282.JPG   97,35 KB   20 Ilość pobrańZałączony plik  P1200271.JPG   116,38 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  P1200280.JPG   102,36 KB   18 Ilość pobrań

 

Originały  :lol:


Użytkownik Tomy edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 16:05


#8965 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 16:11

Mantheo niezle mnie rozbawiles :-D Dziwne tylko ze Tomek wzoruje sie na japonskich konstrukcjach a nawet tworzy kopie czego przykladem jest BS a tak naprawde Water monitor firmy Jackall Bros. Nie ukrywam ze styl malowania Tomka jest niepowtarzalny ale takiego wazeliniarstwa jak twoje to juz dawno nie widzialem :-D

RaptorBS to nie kopia.Wobler tworzony od podstaw przeze mnie.


Użytkownik Tomy edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 16:12

  • ezehiel lubi to

#8966 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:10

Tomy... Nie musisz nam tego udowadniać. oczywiście są różne zdania tak jak są stołki i taborety

#8967 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:30

Siemka wszystkim .

 

Może ja po swoim przykładzie...

Jeżeli chodzi o przynęty od Toma... ,wiele z nich zmieniał zależnie od naszych próśb(np.Leviathana słusznej wielkości na albo i nie  ZZRapa- mowa oczywiście o drewnie) ,oczywiście moich też .Wiele razy prosiłem go o przynęty, o takiej czy innej pracy .Sam go namawiałem żeby stworzył coś jak Water Monitora ,tylko pod moje potrzeby(inna waga długość design itd).Rzadko ktokolwiek chce tak zrobić ,odstępując od przyjętych przez siebie norm.Jest to w wielu przypadkach strata czasu,a tylko czasami wychodzi i trafia się w gusta szerszej klienteli. Na temat wyglądu -designu to już się nie wypowiadam ,bo każdy widzi i wie o co biega jeżeli śledzi ten wątek dłuższy okres czasu.

Temat podróbek itp. znany jest i wałkowany był wielokrotnie ,to po co znowu to ruszać ... Czy zawsze stworzenie czegoś na bazie już istniejącej konstrukcji jest złe ,chyba nie .

Czasem wychodzi z takich manewrów coś całkiem innego ,ciekawego ...Mnie się cosik takiego dostało wielokrotnie.

Kolejna sprawa,  to że tu jest Polska :)  ,a jak każdy wie, dostępność wielu rzeczy jest prawie nieosiągalna w normalny sposób ,kupna w sklepie stacjonarnym np. Można wyczarować przez neta, ale trzeba się ostro nagimnastykować ,przynajmniej ja tak mam.Powiem szczerze że wolę przeznaczyć czas na wędkowanie niż na przeszukiwanie godzinami stron internetowych., Jak ktoś ma trochę smykały do tego i to lubi chwała mu za to, spoczko .

 Odnośnie słodzenia i gadania na wyrost ,nikt przecież nie robi nikogo w kule ,a że komuś coś się podoba i trochę go poniesie fantazja, to co w tym złego ,żeby go zaraz piętnować czy jak? Można odpuścić(odhaczyć wątek czy jak ;) ) , udać że się nie widzi, i tyle .Można też napisać komuś priva i zasugerować coś delikatnie.Możliwości jest wiele .

 

Przepraszam wszystkich za wypociny ,ale jakoś tak mnie naszło.

Sorki Tom ,jak coś zgłoś do moda niech wyczyści te paplaninę łącznie z moją oczywiście i już.



#8968 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:37

Tomek,- paczka dotarła,- wszystko super a 'nie ma bata" najbardziej super  ;)

W czwartek wszystkie odwiedzą Ren :D



#8969 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 21:52

Tomek,- paczka dotarła,- wszystko super a 'nie ma bata" najbardziej super  ;)

W czwartek wszystkie odwiedzą Ren :D

O ja pieprze :o  to wyłączam telefon


  • MarcinZet lubi to

#8970 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 16 czerwiec 2014 - 22:16

I ja dodam cos od siebie w nawiązaniu do woblerów Tomka i tego co napisał Krystek i kilku innych kolegów wyżej. Wobler czy to sterowy czy bezsterowy jest imitacją ryby, owada, płaza czy innego ustrojstwa występującego w wodzie. Trudno więc mieć pretensje do kogokolwiek o taki czy inny wygląd woblera lub też podobieństwa. Dostrzegam co jakiś czas na forum wpisy które zamiast wnosić coś ciekawego jedynie obrażają forumowiczów poruszających się w danym wątku. Nie wiem co ma to na celu bo na pewno nie rozwój. Ogólnie jest tendencja do zubożenia intelektualnego , moralnego oraz etycznego i zaczynają kłuć w oczy stwierdzenia czy  zwroty grzecznościowe lub przedstawiające sympatie do innych osób. Ja bardzo szanuję Tomka za jego upór w dążeniu do wyznaczonego celu, oraz jego wkład w lurebuildingu. Podobnie jak Krystek mam od Tomka trochę perełek które zrobił na moją osobistą prośbę, czy to leviatana ze sterem czy też BS-a ze sterem a teraz czekam na real fisha ze sterem. Woblery te Tomek zrobił choć wcale nie musiał. Co do  wyglądu woblerów, ich skuteczności czy  malowania to każdy ich użytkownik nie ma chyba zastrzeżeń. Tomek jest dla mnie profesorem w temacie przynęt  i zawdzięcza to swojej determinacji oraz ciężkiej pracy. Ja ze swojej strony dziękuję Tomku za woblery które robisz dla mnie i innych. Dalszych pomysłów, ich realizacji i sukcesów życzę.

Załączony plik  DSC_0032.JPG   69,32 KB   8 Ilość pobrań

Mała armia - trzeba kotwice wymieniać na wyjazd do Krystka :)


Użytkownik siwypike edytował ten post 16 czerwiec 2014 - 22:17


#8971 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 23:04

Darek zmieniaj ,bo już wychodzą z jaskiń...

Już parę sztuk widziałem ,braciak też .

Te z Twojej foty to mój ulubiony kształt ,prosty ale nad wyraz skuteczny .

Ja przezbroiłem troszku towaru ,to dobrych kotwic w płockich sklepach brakuje :D

Najgorsze że jeszcze nie są wytrwałe i bardzo głodne,pól godzinki przed zachodem i cisza .

Daro zobaczysz mój nowy pakiet :wub:  od Tomka,jutro za niego bulę :ph34r: .

Pozdro Pany ,dobrej nocy.

Niech się wszystkim duże rapy przyśnią :)


  • siwypike lubi to

#8972 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 czerwiec 2014 - 08:56

Mantheo niezle mnie rozbawiles :-D Dziwne tylko ze Tomek wzoruje sie na japonskich konstrukcjach a nawet tworzy kopie czego przykladem jest BS a tak naprawde Water monitor firmy Jackall Bros. Nie ukrywam ze styl malowania Tomka jest niepowtarzalny ale takiego wazeliniarstwa jak twoje to juz dawno nie widzialem :-D

Cieszy mnie to, że Cię rozbawiłem. Świetnie odczytałeś mój zamysł :clappinghands: Co do dalszej Twojej interpretacji to niestety muszę Cię zmartwić - nie trafiłeś.

Prace Tomy'ego szanuję, przypadły mi do gustu i nie mam zamiaru tego ukrywać. Wykonane są bardzo precyzyjnie, estetycznie i co najważniejsze - łowią. Sądząc po Twoich kolejnych wypowiedziach widać, że masz więcej niż "blade pojęcie" o temacie, no i ok szanuję to, nic mi do tego. Ale w sumie jak ja mogłem nie wiedzieć, że DUO wypuści zaraz real percha, którego wymyśliło dla jednego ze swoich ziomków w Niemczech - no to teraz już wiem i mam większe pojęcie. Tyle z mojej strony.

Przepraszam Tomy za offa. Tak jakoś wyszło.



#8973 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 08:59

Dla Darka też się szykuje.Nakręćcie razem dobry film Kryst.Wtedy pomyślimy o 2 pakietach takich bardzo konkretnych.Ja też będę próbował ale u mnie to musiałbym mieć kamerkę plus 10baterii za nim trafię na branie.Bieda u mnie z Boleniami.Muszę ruszyć gdzieś dalej.Co tydzień ściągam dwa przyzwoite z miejscówki.Potem przerwa tzn.są ale rozmiar nie ten. 



#8974 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2014 - 09:12

Panowie rozluznijcie poslady ;-) Tak jak pisalem chodzilem mi o wypowiedz kolegi Ktory stwierdzilnco stwierdzil. Czy Tomek robi lowne woblery nie mi oceniac, mialem kilka roznych sztuk i mi specjalnie jakos sie nie sprawdzily co nie znaczy ze nie lowia. Co do kwesti podobienstwa wiadomo ze ciezko uniknac ale odbijac gotowy produkt 1:1 to juz chyba troche inna bajka ;-) Tomek robi jak uwaza i tak jak mu pasuje a ze nie jestem jego klijentem to stac mnie na pare slow prawdy. Mimo ze wobki Tomka nie sa obiektem moich westchnien ppdziwialem nie jednokrotnie precyzje i jakosc malowania i nie boje sie tego powiedziec ze dla mnie taki poziom jest nieosiagalny za co Tomkowi nalezy sie szacunek z mojej strony. Kolego Mantheo zanim sie nastepnym razem wypowiesz czy bedziesz wlazil Tomkowi w dupe liczac cichaczem na darmowego wobka to proponuje zapoznac sie z tematem. Jasne ze wcale nie trzeba wobkow high end jak duo miec w pudle i mimo to mozna miec swietne wyniki. To nie jest tak ze ja stawiam japany wyzej jak prawdziwy hand made ale lowie nimi od lat i jak wiadomo wraz z wynikami rosnie zaufanie i wiara w ich moc. Tak wiec uklon w strone Tomke za inwencje tworcza i samozaparcie w darzeniu do zamierzonego celu. Klijentom Tomka zycze swietnych wynikow i jak najmniej zaczepow. Tym samym koncze ta jalowa dyskusje bo zasmiecamy najwiekszy watek LR na jerku.

Zdr

#8975 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 09:14

Cieszy mnie to, że Cię rozbawiłem. Świetnie odczytałeś mój zamysł :clappinghands: Co do dalszej Twojej interpretacji to niestety muszę Cię zmartwić - nie trafiłeś.

Prace Tomy'ego szanuję, przypadły mi do gustu i nie mam zamiaru tego ukrywać. Wykonane są bardzo precyzyjnie, estetycznie i co najważniejsze - łowią. Sądząc po Twoich kolejnych wypowiedziach widać, że masz więcej niż "blade pojęcie" o temacie, no i ok szanuję to, nic mi do tego. Ale w sumie jak ja mogłem nie wiedzieć, że DUO wypuści zaraz real percha, którego wymyśliło dla jednego ze swoich ziomków w Niemczech - no to teraz już wiem i mam większe pojęcie. Tyle z mojej strony.

Przepraszam Tomy za offa. Tak jakoś wyszło.

Nie no ja się nie gniewam i nie obrażam.Przynajmniej w Twoim wypadku.Wkurza a może bardziej śmieszy,to że Gucio nie wie co pisze i zarzuca publicznie że RaptorBS to kopia Water Monitora.Tym czasem wobler jest tworzony przeze mnie od podstaw i żadnych podobieństw nie ma.Będę miał czas to się tym zajmę.Na forum tego włąkował nie będę bo co to da.



#8976 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 09:15

Tomek ,nie myślisz chyba ze u nas walą potworki na zamówienie ;)

Jeszcze są... ,nie wiem czy uda mi się nagrać kiedyś sam moment brania ,to nie 60 taki ;)

Jak szczęśliwie wyholuję takiego u- bota  ,to foto będzie .Tylko muszę być z kimś ,bo sam tego nie ogarnę żeby wyszło dobrze.

Będziemy z Darem próbować ,może młodemu się uda ,nie wiem ...

Już jedzą ,tylko jeszcze mało regularnie .Wiadomo że w sierpniu to się trochę zmieni ale trzeba próbować i teraz .

Jak wyjdą na płytkie wyspy to może się uda coś nakręcić ,albo na kosach ...



#8977 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2071 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 17 czerwiec 2014 - 09:18

P.s z tym Szacunkiem dla Tomka to zadna ironia, szanuje Tomka naprawdę. To on jako jeden z pierwszych sprowadzil mnie na castingowa sciezke :-)

#8978 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 09:47

Tomek ,nie myślisz chyba ze u nas walą potworki na zamówienie ;)

Jeszcze są... ,nie wiem czy uda mi się nagrać kiedyś sam moment brania ,to nie 60 taki ;)

Jak szczęśliwie wyholuję takiego u- bota  ,to foto będzie .Tylko muszę być z kimś ,bo sam tego nie ogarnę żeby wyszło dobrze.

Będziemy z Darem próbować ,może młodemu się uda ,nie wiem ...

Już jedzą ,tylko jeszcze mało regularnie .Wiadomo że w sierpniu to się trochę zmieni ale trzeba próbować i teraz .

Jak wyjdą na płytkie wyspy to może się uda coś nakręcić ,albo na kosach ...

Nie myślę tak,ale 70tki wystarczą do dobrego filmu,u mnie to już jest drób pod 50.Wiesz jak ja łowię na X-Zodze idzie taki ślizgiem i na klatę :D

Kryst wstaw mi tutaj jak będziesz miał chwilkę fotkę tego Borona od Krzyśka.Też mi będzie majstrował takiego pod jerki Boleniowe.


Użytkownik Tomy edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 09:49


#8979 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:00

Dzisiaj za samego rana zrobiłem ZZ"Rap8 [drewno] trzy takie raje jak na fotce.

 

Załączony plik  P1200287.JPG   37,09 KB   8 Ilość pobrań

 

i przy okazji jak już byłem przy drewnie 3 hooligansy dla kolegi z forum.

 

Załączony plik  P1200288.JPG   40,91 KB   8 Ilość pobrań

 

 

 

 


  • krystiano1981r lubi to

#8980 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:34

Nie myślę tak,ale 70tki wystarczą do dobrego filmu,u mnie to już jest drób pod 50.Wiesz jak ja łowię na X-Zodze idzie taki ślizgiem i na klatę :D

Kryst wstaw mi tutaj jak będziesz miał chwilkę fotkę tego Borona od Krzyśka.Też mi będzie majstrował takiego pod jerki Boleniowe.

Wiem wiem ...

Nie wystarczą 70-tki... ,nie po to chcemy użyć swojej elitarnej brygady anty terroru, przeciw Aspiusowi Terroryzerowi , żeby złapać bogu ducha winnego taksówkarza ;) :P :D :lol: :lol: :lol: no i żeby ktoś nie powiedział że mają po 60 cm :P :lol: :lol: :lol:

Wolałbym wstawić ugięcie tego borona pod min 90 torpedą ,a do tego potrzebny mi braciak albo dobry zaufany kumpel ,no i ryba chętna do współpracy :) ;)

Żadnych fot rybek poniżej 80 cm ,starczy głupotek .

Stoję ostatnio pod naszym  molo i chcę sfocić taką ze 70 parę może, a facio z góry ...ale bydle panie :lol: zacząłem się ze siebie śmiać ,odpiąłem rybkę w wodzie i dalej popłynąłem .

Mam zamiar troszku dziś popatrzyć z łajby w jednym miejscu ,jak wrócę to cosik podeślę .Chyba że chcesz zobaczyć cały zestaw z córą w akcji ,ustawiłem hebelek w Ryodze i grzała jerkiem aż miło B)  .Mówi ... tato jaki ten kołowrotecek mały :) :D :D :D :lol:


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 11:05

  • Dienekes i siwypike lubią to