Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tomy's Bait-Tomy Hand Made


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19465 odpowiedzi w tym temacie

#11541 OFFLINE   Vigo

Vigo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 18 luty 2015 - 15:46

Transparent Perch 65. 6,5cm waga 12g.

 

attachicon.gifP1260939.JPG

Tomy wszystkie twoje prace są świetne, ale okonie miażdżą system, a oko "łezka" to w takim okoniu, sedno i "gwóźdź programu" (byłem pewny, że je właśnie przy okonku wykorzystasz), piękna robota.

Właśnie nad oczami, no po za okoniem powinieneś jeszcze popracować, bo moim zdaniem są trochę z innej bajki, jednak zbyt świecą, skrzą się i troszkę psują efekt "super real bait", korpusy, fakturę powierzchni, malowanie masz genialne, tylko te oczki odstają klasą. :unsure:

 

PS Jak kiedyś sam jeszcze robiłem oczy 3D to folię pryzmatyczną gasiłem w ten sposób, że po naklejeniu na korpus samego kółeczka z folii pryzmatycznej wkładałem łepek takiego wobka na kilka sekund do wrzątku, wierzchnia warstwa bezbarwnej folii lekko mętniała i spodnia warstwa pryzmatyczna już tak nie świeciła, gasła, potem dawałem ciemną źrenicę i nakładałem na to kroplę żywicy i ostatnią warstwę lakieru na całość korpusu, efekt był bardzo naturalny.

Z obecnie dostępnych, gotowych oczek 3D moim zdaniem  najlepsze są tzw. perłowe, naturalniej wyglądają niż te zwykłe, są one robione na gładkiej folii pryzmatycznej bez tej "szachownicy".


Użytkownik Vigo edytował ten post 18 luty 2015 - 15:48


#11542 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 18 luty 2015 - 20:27

Przeglądnąłem pare swoich zdjęć z okonkami i faktycznie jakby te oczy czymś "przydymił" byłoby 100% okonka w okonku :) 



#11543 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 20:33

Dopóki zainteresowanie nimi za miedzą jest na takim poziomie jak teraz to nie będzie żadnych zmian. 



#11544 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 18 luty 2015 - 20:39

Pewnie, skoro idą jak bułeczki to nie ma sensu nic zmieniać. Taka luźna sugestia ;)

Tomy, jak na maj chciałbym boleniówki to już mam stawać w kolejce? 



#11545 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5161 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 luty 2015 - 22:09

Gumowa krewetka ma świetną pracę, dokładnie naśladuje ucieczkę raka a okonie najlepiej reagują na "paniczną" akcję czyli taką, która jest wynikiem stresu u ofiary lub jej agonii spowodowanej ucieczką z pyska okonia. Jeśli ktoś będzie kupował takie gumki to chętnie przytulę się do paczki (naturalnie wraz z kosztami wysyłki).



#11546 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 22:32

Co do tych krewetek, to jeden minus jezeli chodzi o produkcje, masa roznych modeli jest na ebay w dobrych cenach. 

Nie każda Ci będzie tak chodzić.Wbrew pozorom nie jest łatwo taką gumkę zrobić.Za twarda będzie wpadać w korkociąg za miękka nie odbije po szarpnięciu.Twardość,sprężystość silikonu ma kluczowe znaczenie.Ja wiem czy ceny dobre na e-bay

 http://www.ebay.pl/i...=item486c3be8ea

 

http://www.ebay.pl/i...=item2c87ee3baa

 

dla mnie na pewno jak znajdę klientów za taką kwotę. :D


Użytkownik Tomy edytował ten post 18 luty 2015 - 22:37

  • teki77 i Del Toro lubią to

#11547 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 22:40

Gumowa krewetka ma świetną pracę, dokładnie naśladuje ucieczkę raka a okonie najlepiej reagują na "paniczną" akcję czyli taką, która jest wynikiem stresu u ofiary lub jej agonii spowodowanej ucieczką z pyska okonia. Jeśli ktoś będzie kupował takie gumki to chętnie przytulę się do paczki (naturalnie wraz z kosztami wysyłki).

Gucio działy Ci się pomyliły  http://jerkbait.pl/f...ęzamienięoddam/


  • wobler129 lubi to

#11548 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 18 luty 2015 - 22:59

@Tomy, a może jeszcze sylikonową traszkę zrobisz? na tym ActionDisc'u super się rusza.

Na filmiku jest pokazane w drugiej minucie. Aczkolwiek zachęcam do obejrzenia całego.



#11549 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 18 luty 2015 - 23:13

Nie każda Ci będzie tak chodzić.Wbrew pozorom nie jest łatwo taką gumkę zrobić.Za twarda będzie wpadać w korkociąg za miękka nie odbije po szarpnięciu.Twardość,sprężystość silikonu ma kluczowe znaczenie.Ja wiem czy ceny dobre na e-bay
 http://www.ebay.pl/i...=item486c3be8ea
 
http://www.ebay.pl/i...=item2c87ee3baa
 
dla mnie na pewno jak znajdę klientów za taką kwotę. :D








http://www.alibaba.c...1781580732.html

Tu już ceny trochę inne.

#11550 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 23:13

Na tej dopałce najlepiej chodzą wormy.Fajna sprawa.Na 100% spróbuje.



#11551 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 luty 2015 - 23:17

@Tomy, a może jeszcze sylikonową traszkę zrobisz? na tym ActionDisc'u super się rusza.

Na filmiku jest pokazane w drugiej minucie. Aczkolwiek zachęcam do obejrzenia całego.

Znalazłem nowe zastosowanie do przyssawek do szyb ;)

przyssawki.jpg


  • *Hektor*, WHITE14 i MarcinZet lubią to

#11552 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 23:17

http://www.alibaba.c...1781580732.html

Tu już ceny trochę inne.

Nieważne,te konstrukcje i tak nie będą pracowały jak ta z filmu.To jest całkiem inna bajka.Po za tym ja chcę robić raki pręgowane a nie krewetki i na pewno nie będę się paprał z takim drobiem.Rak min.7cm łowienie narybku mnie nie interesuje. 


  • wobler129 lubi to

#11553 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 23:18

Znalazłem nowe zastosowanie do przyssawek do szyb ;)

przyssawki.jpg

Można spróbować ale te dziobki żeby były węższe.


  • adashhh lubi to

#11554 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 luty 2015 - 23:19

Można spróbować ale te dziobki żeby były węższe.

Różne są :)

 

Edit: Chociaż kto wie czy takie gorsze.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 18 luty 2015 - 23:20


#11555 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 18 luty 2015 - 23:28

Zgadzam się w 100% tamte tylko wyglądają,a Twoje pewnie będą nie tylko lepiej wyglądać ale ipracować tak jak powinny.

Ps.jak tam okonki dla mnie ,znalazły się jakieś?

#11556 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5161 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 luty 2015 - 23:28

Guma z filmu ma tylko jedną zaletę wobec innych (raków) dostępnych powszechnie w kraju i tych z linku ali..., jest to zgięty, elastyczny odwłok a dzięki niemu właściwy ruch. 



#11557 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 23:38

Guma z filmu ma tylko jedną zaletę wobec innych (raków) dostępnych powszechnie w kraju i tych z linku ali..., jest to zgięty, elastyczny odwłok a dzięki niemu właściwy ruch. 

No właśnie i jest jeszcze wklęsła od wewnętrznej strony a silikon z którego jest odlana nie galaretowaty.To będzie taki materiał jak gumy Hamera i jest magik który potrafi taką mieszankę zrobić :)


Użytkownik Tomy edytował ten post 18 luty 2015 - 23:38


#11558 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5161 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 luty 2015 - 23:45

Pisząc elastyczna miałem na myśli to co określasz mianem "galaretowata". Testowałem przywieszki dorszowe (są takie o odpowiedniej budowie) lecz niestety zrobione z twardej masy :-( To co jest powszechnie znane w tej materii ma akcję falowania szczypcami, która jest dość słaba, te kopią odwłokiem i to jest świetne.



#11559 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 23:51

Zgadzam się w 100% tamte tylko wyglądają,a Twoje pewnie będą nie tylko lepiej wyglądać ale ipracować tak jak powinny.

Ps.jak tam okonki dla mnie ,znalazły się jakieś?

Maciej nie jest powiedziane.Nie jeden wzorek wylądował w koszu.Nie jeden był taki którego byłem pewny w 100% po zwodowaniu ręce opadały.Gumy nietypowe to już w ogóle ciężki temat.Może być tak że raczek wyjdzie do strzału ale może być i tak że mimo licznych prób i modyfikacji i tak guzik wyjdzie,jedynie kasa z mojej kieszeni wyjedzie.

Dla mnie jak robię nową przynętę liczy się cel.Połowiłbym chętnie na taką wierną imitację raka z super pracą i nie myślę w ogóle czy to przyniesie dochody czy nie.Jak wyjdzie to za darmo nie rozdaje a cena jest adekwatna do wkładu pracy.Jak ludzie chcą to kupują jak nie to robię taką przynętę tylko na własny użytek.

Przynęta silikonowa jak dla mnie musi mieć jakieś tam granice wkładu pracy.Taki raczek nie może być droższy niż 8-9zł  



#11560 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 luty 2015 - 23:54

Pisząc elastyczna miałem na myśli to co określasz mianem "galaretowata". Testowałem przywieszki dorszowe (są takie o odpowiedniej budowie) lecz niestety zrobione z twardej masy :-( To co jest powszechnie znane w tej materii ma akcję falowania szczypcami, która jest dość słaba, te kopią odwłokiem i to jest świetne.

elastyczny a galaretowaty to dwie różne mieszanki.Galareta po podbiciu nie wróci szybko na pozycję wyjściową i materiał musi być elastyczny ale nie galaretowaty.Praca tej krewetki z filmu ma spora dynamikę.Bardzo szybko wraca po podbiciu i to daje efekt pracy. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych