Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co i jak... pytanie karpiarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 24 maj 2019 - 19:57

W tej cenie to pewnie nie wyszedłbym
ze sklepu zanim nie wybrałbym wszystkich :)

Skurczybyki łowne są.

#22 OFFLINE   Gabson

Gabson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Gabriel

Napisano 24 maj 2019 - 20:17

To jak ktoś by się pytał po ile są Salmiaki. Zaopatrzyłem się chyba na 5 sezonów :)

Wszystko jak leciało, cały asortyment i wszelkie rozmiary były w tej cenie:

attachicon.gif 20190524_134523.jpg

Cześć Pablo. W jakim sklepie??

Ja dzisiaj w Vismanii jerkbaity michela po 2e brałem.

Jaki rejon w NL jesteś??

Ja też z castem latam od zeszłego roku.



#23 OFFLINE   Gabson

Gabson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Gabriel

Napisano 24 maj 2019 - 20:20

To zrobiłeś dobry interes. W "sztandarowym" Fishing Mart, najtańszy 5cm to 27 zeta a 12 cm 57zeta. A ty kupiłeś po ok 13zeta ;)

Tylko brać. Szkoda, że przesył z NL taki drogi ;)  :D

No już nie jest znowu taka tragedia.....

Zresztą ja np co 2 tygodnie jestem na weekend w domu w PL. I z polski mogę wysłać....



#24 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2019 - 20:20

I wszystko jasne. Polacy wybrali Salmiaki... no bo Holendrzy nie mają pojęcia jak na nie łowić ;)  :P  :D



#25 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 24 maj 2019 - 20:20

Rozmawiałem z Holendrem i uświadomił mnie, że co roku na dzień przed oficjalnym otwarciem sezonu na drapieżniki mają takie obniżki. Wiem że zawsze jest Salmo i Spro i jeszcze kilka firm w rabatach, tak więc co miałem kupić to kupiłem na ten rok. W przyszłym sezonie potwierdzę wyprzedaż i przypomnę się na forum, jeśli ktoś by chciał - to kupię hurtem i mogę wysłać jakąś zbiorczą paczkę. Do tego sklepu (totalna wieś na uboczu) trafiłem dzisiaj całkowicie przypadkiem jadąc do pracy, i taki pozytywny zonk :)


  • BOB lubi to

#26 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2019 - 20:21

No już nie jest znowu taka tragedia.....

Zresztą ja np co 2 tygodnie jestem na weekend w domu w PL. I z polski mogę wysłać....

Ale towar się już skończył :)  :D



#27 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 24 maj 2019 - 20:24

Gabson, Nord Holland - okolice Amsterdamu, a sklep to chyba nawet nazwy swojej nie ma, nie mówiąc o sklepie on-line. Przede wszystkim specjalizują się w łowieniu morskim, ale trochę innych rzeczy też mają.

Nie wykupili, byłem sam jako Polak :) a uwierzcie mi, że mieszkając na stałe kilkanaście lat poza granicami naszego kraju, Polaka rozpozna się z kilometra...


Użytkownik Pablo_NL edytował ten post 24 maj 2019 - 20:29


#28 OFFLINE   Gabson

Gabson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Gabriel

Napisano 24 maj 2019 - 20:26

Ale towar się już skończył :)  :D

Panowie tutaj jest tyle sklepów wędkarskich , ile w pl żabek.......

A niektóre wielkości hipermarketu.....

Polecam zaglądać czasem na Visdeal.nl



#29 OFFLINE   Gabson

Gabson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Gabriel

Napisano 24 maj 2019 - 20:28

Pablo,  Ja okolice Rotterdamu... mógłbyś jakoś podesłać namiar na ten sklep?? podjechałbym sobie jutro.... Wybierałem się do  Faunahengelsport albo Zoo&zo ale może ta bym podleciał... W vismani salmiaki po 6e były.


Użytkownik Gabson edytował ten post 24 maj 2019 - 20:29


#30 OFFLINE   Gabson

Gabson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaHolandia
  • Imię:Gabriel

Napisano 24 maj 2019 - 20:46

Gabson, Nord Holland - okolice Amsterdamu, a sklep to chyba nawet nazwy swojej nie ma, nie mówiąc o sklepie on-line. Przede wszystkim specjalizują się w łowieniu morskim, ale trochę innych rzeczy też mają.
Nie wykupili, byłem sam jako Polak :) a uwierzcie mi, że mieszkając na stałe kilkanaście lat poza granicami naszego kraju, Polaka rozpozna się z kilometra...

Z tym rozpoznawaniem to nie do końca, Mi mówią że jestem albo z Grecji albo Usa chociaż z dziada pradziada Polak z Grodu Kraka...


Hej Pablo Sorki ze przynudzam ale chociaż tylko potwierdź czy to ten sklep.

J.J. Allanstraat 111, 1551 RC Westzaan, Holandia
Hengelsport Lagerweij


Zbieram sprzet na sezon i ze 4 sztuki bym zakupił bo w reszte juz sie obkupilem .
Pozdrawiam

Użytkownik Gabson edytował ten post 24 maj 2019 - 21:01


#31 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 24 maj 2019 - 21:06

Wysłłem Ci wcześniej namiary na whatsapp, ale tak, to ten sklep



#32 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 maj 2019 - 21:08

Witam serdecznie Szanownych Kolegów.

 

Jestem tutaj kompletnie nowy, w dodatku jestem tylko karpiarzem... który chce w wolnych chwilach przeczesywać wodę nie tylko w poszukiwaniu karpia. Mieszkam i żyję w Holandii, więc wody u mnie pod dostatkiem, ryb też. W sumie gdy wsiądę do łódki lub pontonu 50 metrów od domu, to dopłynę praktycznie wszędzie. 

Nie zawsze mam czas i ochotę na kilkudniowe zasiadki i targanie 200 kg sprzętu karpiowego, czasami chciałbym wyjść z psiakiem na dłuższy spacer i przy okazji potrenować casting, popływać lub pojechać gdzieś autem i mieć wędkę pod ręką.

 

Dlatego też chłonąc podstawową i suchą wiedzę, chcę kupić pierwszy casting - chyba najbardziej uniwersalny na początek - Abu Pro Max Combo z kijem 15-45, 198 cm. Plecionka 20 lbs i ....teraz zaczyna się zagwozdka...

Woda jest tak zróżnicowana, że głowa boli, od płytkich i wąskich kanałów i polderów - 0,8-1,5m głębokości, z uciągiem i bez, poprzez szerokie i głębokie kanały z barkami, jeziora, żwirownie 40 metrów głębokości, po morskie zatoki. Rzek nie mam u siebie. Ryby w małych kanałach i jeziorach - wiadomo, to samo co wszędzie, ale już duże kanały i zatoki to wielki miks wszystkiego co żyje w wodzie słodkiej i słonej...

 

Kwestia przynęt - co na początek? Szczupak, sandacz i czasami jakieś morskie stworzenie. Płytko i czasami głęboko. Kilometr od mojego domu mam ogromny kanał gdzie ludzie targają wszystko, łącznie z sumem. Niestety tubylcy niechętnie dzielą się wiedzą.

Oczywiście z czasem nabywa się doświadczenia, ale jakie przynęty na start? Kilka, kilkanaście sztuk, najbardziej uniwersalnych? Co byście zaproponowali człowiekowi, który tak naprawdę zna dobrze tylko proteinę?

 

jerkbait.pl-jaki-multiplikator-na-początek ... na przykład, a potem cała reszta itp., itd., ..., choć jak widzę się spóźniłem ... :D



#33 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 24 maj 2019 - 21:19

No tak to już u mnie jest. Jak coś mnie zainteresuje, to nie ma mocnych i przespanych nocy. Jutro obwieszony nowym sprzętem wbijam pontonem w oficjalne otwarcie sezonu w Holandii :)


  • BOB lubi to

#34 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2019 - 21:23

...a ja czekam na relację z inauguracji :)  :good:



#35 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 24 maj 2019 - 22:17

BOB, weź poprawkę na wiatr, że je w życiu nie rzucałem z multiplikatora :) Jutro będzie pierwszy raz. Ba, ja tylko karpiówki trzymałem w ręku...



#36 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 maj 2019 - 22:29

Rozumiem, ale weź pod uwagę, że ja najfajniejsze szczupaki na żywca (choć było to dawno temu) ... łowiłem na sprzęt karpiowy. Więc do roboty , do roboty!!! :D  :good:  



#37 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 28 maj 2019 - 23:01

No więc jestem po pierwszych krótkich wypadach nad wodę. Casting wciąga...

Rezultaty niestety nie są zbyt ciekawe (kilka większych okoni i duuuuży leszcz za kaptur :) przede wszystkim uczyłem się nowej techniki. Brody na szczęście nie zrobiłem, ale nie mam jeszcze opanowanych do perfekcji tych "kocich ruchów" przy wyrzucie - to pamiątka z karpiarstwa...

Powstał za to mały problem z dostawą zamówionych wędek, sklep w którym zamawiałem odezwał się dzisiaj i stwierdził, że z powodów logistycznych bla bla - kije mogą mi dostarczyć za około 6 tygodni. Więc kasa wraca na konto, a ja dalej zostałem z pierwszym zestawem (abu pro max combo 15-45g). 

Weryfikując co mi jeszcze potrzeba, doszedłem do wniosku, że na razie kupię jeszcze jeden kij - jakieś 40-100g przy długości max 200 cm (łowienie również z łodzi) do kwoty, powiedzmy 700 zł. Macałem Abu Vendetta 60-100, jakieś Spro do 120g. Miałem zamówionego Rozemeijera Qualifier V2 Jerk 50-100 i Westina W3 do 80g. Co ew. byście jeszcze mi polecili, lub też może są to dobre wybory na początek? Przynęty jakich będę na razie używał to max 80-90g



#38 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 maj 2019 - 23:09

To ma być typowa jerkówka? Jeśli nie to wybrał bym coś dłuższego.



#39 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 28 maj 2019 - 23:16

Tak, w 80% jerki. 210 cm to max



#40 OFFLINE   Pablo_NL

Pablo_NL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaNL

Napisano 30 maj 2019 - 19:15

Dostałem dobrą ofertę na Rozemeijera, Do wyboru mam Jerk-it oraz Qualifier 50-100. Co byście brali? Niestety nie za bardzo lubię korek, dlatego rozważam Qualifiera, ale co z blankiem?