Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Życzenie do Świętego Mikołaja (Gwiazdora)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 grudzień 2006 - 00:19

@hasior, powiedz mi lepiej, która to krowa na tym Rakowie :lol: myjnia gratis.

Na Płockim odcinku Wisły krucho z drapieżnikiem, szczególnie z sandaczem. W Duninowie i Soczewce są porty, w których grupują się okonie. Niestety, brak przymrozków, więc niechętne są do współpracy na spinning, a jeśli już to trok. W portach tych od 15 listopada do 1 maja, jest zakaz połowu ze środków pływających. Gdzie zatem na grubego zwierza z lądu? Na sandacza i szczupaka opaska na Dobrzykowie, oraz odcinek między mostami od strony miasta. Ostatnio biorą naprawdę rzadko, ale jak już to kloce.

#22 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2006 - 01:03

Bardzo bym chciał, aby Święty Mikołaj przyszedł do mnie, poklepał po plecach i powiedział: Synu, po Świętach (przecież w Święta nie uchodzi!!!) możesz iść do wszystkich osób, do których chcesz i oznajmić im: piiiiiii.......................A ja odmienię Twój los na lepszy. To tylko takie chwilowe bluźnierstwo. :blush:Życzę wszystkim, żeby nikt przez Was nie płakał, każdy dzień był lepszy od poprzedniego, a wszystkie miarki, które nosicie ze sobą na ryby, okazały się za krótkie.
Pozdrawiam,

#23 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:43

do św. Mikołaja
- osobiście proszę o zdrowie dla rodziny
- trafnego zakupu blanku na okonie
- udanych 2 zlotów salmonidowych w przyszłym roku
i to by było na tyle

dziękuję

#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 grudzień 2006 - 20:55

do św. Mikołaja
(...)
- udanych 2 zlotów salmonidowych w przyszłym roku
i to by było na tyle

dziękuję



oczywiscie tych co to jeżdzą samochodami z silnikami na dachu

#25 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 grudzień 2006 - 19:15

Ja chciałbym trafić na nowe dobre miejscówki boleniowe(już znalazłem kilka nowych ciekawych miejsc, ale ciekawe czy będą tam rapy?) i wyjać z nich bolka 90cm :mellow: Oprócz tego złowić w przyszłym roku z 200 boleni :D .Tylko tyle jeśli chodzi o kwestie wędkarskie :mellow:

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 grudzień 2006 - 19:44

Wujek,
A ja Tobie życzę 1 ale 90 cm. Tych mniejszych nie wyciągaj - zostaw je dla mnie :D bo jeszcze chcę się troszkę pouczyć. Oglądaj wodę i wybierz tego jednego 90cm!

Pozdrawiam
Remek

#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 20 grudzień 2006 - 19:50

Wujek,
A ja Tobie życzę 1 ale 90 cm. Tych mniejszych nie wyciągaj - zostaw je dla mnie :D bo jeszcze chcę się troszkę pouczyć. Oglądaj wodę i wybierz tego jednego 90cm!

Pozdrawiam
Remek


No dobra może być :mellow: tylko nie wiem czy starczy mi cierpliwości polować cały rok na jedną rybę :D

#28 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 grudzień 2006 - 19:54

Cześć,
Cholerka (mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany :D) ja bym tak chciał ale na razie nie miałem szczęścia i nie widziałem takiej sztuki. No może raz widziałem na wiosnę ale był za moim zasięgiem :( Gdybym miał jakąś jednostkę pływającą to może ??? Ale nie narzekam bo było fajnie w tym roku.

Pozdrawiam
Remek

#29 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 12:46

@Wujek,

...i wyjać z nich bolka 90cm...

- życzę ci tego. :D
Zaobserwowałem, że tak duże bolki trzymają się troszkę z boku głównych stad mniejszych i średnich boleni. No chyba, że podczas wiosennego lub jesiennego amoku trafi się na stado, w którym pływają takie ogromne torpedy.
W tym sezonie miałem okazję spotkać się z bolkiem powyżej 90 cm i jak wiesz wygrał walkę. Uważam, że tak duży bolek to troszkę inna ryba, niż te które złowiliśmy do tej pory. Sprzęt, którym łowię bolenie ma się nijak do bolka powyżej 90 cm.
Podczas zacięcia wiedziałem, że wziął wielki bolo, ale podczas holu zastanawiałem się czy to aby nie uderzył sumek... Walka na maxa i gdyby nie ta cholerna żyłka to... na plecionce wyciągnąłbym go bez większych problemów.



#30 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 grudzień 2006 - 18:36

@Wujek,

...i wyjać z nich bolka 90cm...

- życzę ci tego. :D
Zaobserwowałem, że tak duże bolki trzymają się troszkę z boku głównych stad mniejszych i średnich boleni. No chyba, że podczas wiosennego lub jesiennego amoku trafi się na stado, w którym pływają takie ogromne torpedy.
W tym sezonie miałem okazję spotkać się z bolkiem powyżej 90 cm i jak wiesz wygrał walkę. Uważam, że tak duży bolek to troszkę inna ryba, niż te które złowiliśmy do tej pory. Sprzęt, którym łowię bolenie ma się nijak do bolka powyżej 90 cm.
Podczas zacięcia wiedziałem, że wziął wielki bolo, ale podczas holu zastanawiałem się czy to aby nie uderzył sumek... Walka na maxa i gdyby nie ta cholerna żyłka to... na plecionce wyciągnąłbym go bez większych problemów.



Z dużą rybą jak to z dużą rybą, trzeba mieć trochę szczęścia żeby na nią trafić(a potem ją wyjąć) choć można zwiększyć prawdopodobieństwo jej złowienia. W 2007 zamierzam pojeździć trochę dalej od Wawy, już rozpoznaję wstępnie miejsca. Mam też namierzone jedno miejsce gdzie widziałem potężne ataki z dużej odległości, ale jest to miejsce mało charakterystyczne i bolenie biją niepowtarzalnie i w różnych miejscach, więc pewnie będą tam trudne do złowienia. Mam nadzieję że w przyszłym roku choć będzie mi dane spotkać taką grubą rapę, a przynajmniej podobnych rozmiarów.
Pozdrawiam Wujek :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych