Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BRZANY 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
222 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 08 maj 2012 - 19:43

No tak, ja tu takiego wyboru nie mam, jakieś tam pstrążki udało mi się połowić i tyle. Chyba, że siostrę odwiedzę, to miałabym do Ciebie jakieś 60-70km. Więc, kto wie. :mellow:

#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 maj 2012 - 19:50

nie ma na co czekać Jaśku, najlepsze się zaraz zacznie :D

#23 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 08 maj 2012 - 21:33

Fantastyczna Ryba!

Gratuluje z calego serca. Marze o takiej Brzanie!

Pozdrawiam i dzieki za fotke!



#24 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 08 maj 2012 - 21:38

Gratuluje łowcom brzan,Arek się wziął do roboty brzany ,jazie mutanty :mellow:

#25 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 maj 2012 - 22:23

Wszystkie te ryby (jazie, brzany, bolenie i klenie)są rybami z Renu, które do mojej rzeczki (także do innych dopływów) wchodzą późną jesienią, ze wzgledu na cieplejszą o parę stopni wodę i niesamowitą ilosc np: kielży i to dużych kielży czasem mających po 1,5cm! o wszelkiej drobnicy nie wspominając... Ryby te pozostają w niej do czasu tarła i dwa czasem trzy tygodnie po tarle co jest zależne od stanu wody. Tak przynajmniej wynika z moich trzyletnich obserwacji. Bolenie odbywają tarło pod koniec stycznia a jazie w pierwszych tygodniach marca, potem w kwietniu pora na klenie a po polowie maja brzany. Ubiegly rok przyniusł bardzo ciepłą wiosne i wszystko było trochę porąbane ale to w gruncie rzeczy są różnice rzędu tygodnia lub dwuch. Do tego dochodzi niezbyt duża presja wędkarska no i to, że tu mało kto potrafi je skutecznie łowić...

#26 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 maj 2012 - 05:01

Wszystkie te ryby (jazie, brzany, bolenie i klenie)są rybami z Renu, które do mojej rzeczki (także do innych dopływów) wchodzą późną jesienią, ze wzgledu na cieplejszą o parę stopni wodę i niesamowitą ilosc np: kielży i to dużych kielży czasem mających po 1,5cm! o wszelkiej drobnicy nie wspominając... Ryby te pozostają w niej do czasu tarła i dwa czasem trzy tygodnie po tarle co jest zależne od stanu wody. Tak przynajmniej wynika z moich trzyletnich obserwacji. Bolenie odbywają tarło pod koniec stycznia a jazie w pierwszych tygodniach marca, potem w kwietniu pora na klenie a po polowie maja brzany. Ubiegly rok przyniusł bardzo ciepłą wiosne i wszystko było trochę porąbane ale to w gruncie rzeczy są różnice rzędu tygodnia lub dwuch. Do tego dochodzi niezbyt duża presja wędkarska no i to, że tu mało kto potrafi je skutecznie łowić...

Arek bo to nie Polska, u nas by wszystko zjedli <_<.

#27 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 maj 2012 - 06:59

nie widziałem aby ktokolwiek zabił rybę z tej rzeki, oprócz grunciarzy którzy biorą mniejsze 2-5 kg karpie i leszcze też olbrzymie i nieżle biorące na woblery w marcu :lol: mój najwiekszy miał grubo ponad 70cm :lol:

#28 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 maj 2012 - 09:12

Wszystkie te ryby (jazie, brzany, bolenie i klenie)są rybami z Renu, które do mojej rzeczki (także do innych dopływów) wchodzą późną jesienią, ze wzgledu na cieplejszą o parę stopni wodę i niesamowitą ilosc np: kielży i to dużych kielży czasem mających po 1,5cm! o wszelkiej drobnicy nie wspominając... Ryby te pozostają w niej do czasu tarła i dwa czasem trzy tygodnie po tarle co jest zależne od stanu wody. Tak przynajmniej wynika z moich trzyletnich obserwacji. Bolenie odbywają tarło pod koniec stycznia a jazie w pierwszych tygodniach marca, potem w kwietniu pora na klenie a po polowie maja brzany. Ubiegly rok przyniusł bardzo ciepłą wiosne i wszystko było trochę porąbane ale to w gruncie rzeczy są różnice rzędu tygodnia lub dwuch. Do tego dochodzi niezbyt duża presja wędkarska no i to, że tu mało kto potrafi je skutecznie łowić...


Kapitalne ujecie tematu. Szczere uznanie ze takie rozpracowanie tematu.
Wielka satysfakcja lowic TAKIE okazy z rozpracowanej wody!
Gratuluje raz jeszcze!

Guzu




#29 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 maj 2012 - 10:35

jeszcze raz dziekuję wszystkim za graty.
Daniel,- widziałem zdjecia ze strzeblami które zamieściłeś w innym wątku u mnie jest podobnie i musze powiedzieć, że w miejscu które opisywałeś w tym wątku od razu założył bym Invadera (w kolorze kiełb-brąz lub strzebla)4cm lub 5cm w zależności od głębokości i przeczesał bym nimi najpierw stoki rynny w poprzek a potem środek wzdłóż,- tak robię u siebie.
Do zestawu wobkow dołożył bym koniecznie brzanówki Widła i ognia!
Ja żeby ograniczyć podchaczenia za kapotę do minimum zdejmuję brzuszne kotwice a na ogon zakładam o numer większą ;) pomaga to również gdy zatniesz dużą panienkę i nie masz możliwości polecieć za nią w dół a rybsko jeździ po dnie... Na początku zdarzyło mi się, że straciłem tak parę ładnych ryb, które trzymając się dna w końcu zahaczyły brzuszną kotwicą woblera o coś na dnie i wyszarpały sobie wobka,- który pozostał wątpliwą ozdobą dna :angry:
Pewnie to wszystko wiesz, bo łowisz dużo ładnych ryb, a ja nie potrzebnie sie wymądrzam ale niech będzie dla tych co zaczynają przygodę z brzanami :D

#30 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 maj 2012 - 21:03

no a dziś była kara za wymądrzanie się,- ledwo wymęczone trzy brzany poniżej 60... :lol:

#31 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 13 maj 2012 - 21:05

no a dziś była kara za wymądrzanie się,- ledwo wymęczone trzy brzany poniżej 60... :lol:


No i po co Ci to było Arek? :lol:

Tylko 3? Poniżej 60? To pewnie przez to, że rano tyle czasu Ci zająłem! :lol:

#32 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 maj 2012 - 05:20

spoko Maciek, brzany to nie są ranne ptaszki, przed południem żadko je łowię :lol: ale wydaje mi się, że powodem jest początek rójki jętki majowej. Widziałem wczoraj kilkanaście sztuk w powietrzu, więc trzeba to bedzie zweryfikowac muchówką... Tak wiec dziś imadełko i do roboty parę nimf parę mokrych i do boju w czwartek :mellow:

#33 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:17

wczorajsze połowy na testowe wobki Tomiego zainaugurowały godnie sezon brzanowy. Barbus 70 podczas nocnego łowienia. Wolne prowadzenie wobka z nurtem po kamieniach. Uderzenie w okolicach godziny 10:30 zaraz po ustaniu deszczu...

NIESTETY ZE ZWGLĘDU NA REGULAMIN RYBA ZOSTAŁA ZDJĘTA ZE STRONY...

Hol na TD Zillion 6,6 cw 1/4-1oz + Ryoga 2020L

pozdro

#34 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:24

Testowy dał rade.Na te właściwe już łów i poślij mi fotki na stronę.Cieszę się i chyba się nawale normalnie.Graty.

#35 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:34

Graty, brzana 70 cm to już nie w kij dmuchał. B)

#36 OFFLINE   Punkfish

Punkfish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaKorczyna k/ Krosna

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:35

A co się stało ze sterem ?

#37 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:38

ster został spiłowany na moją prośbę pod testy. Chodziło o to żeby dało się prowadzić z nurtem przy dnie. ster za bardzo go wyprowadzał na powierzchnie. Pomimo jego braku wobek pracuje i ładnie zamiata ogonkiem :D

#38 ONLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:39

Hmmm, piękna ryba ale jeszcze ponad 3 tygodnie za wcześnie...

#39 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:47

O kurna falstart.No nic przyjdzie na nie czas. :lol:

#40 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 05 czerwiec 2012 - 20:48

kurna, fucktycznie. Najwyżej Moder usunie - sory za falstart ale brzanka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła...