Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

W głąb Revo S - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 00:24

[quote]
Przy okazji mam pytanie: Czy istnieje możliwość zakupu zapasowej szpuli do Revo?
[/quote]

Nie spotkałem się z taką ofertą.

Pozdrawiam
Remek

[/quote]

witam
Z curado DPV mozna rzucac nawet tonacego fatso 14 i szmery są takie same jak wprzypadku slidera 7s. Odnoszę wrażenie, ze wabiki w tej gramaturze nie robią na tym kolowrotku wrażenia. Popytajcie użytkownikow scorpiona 1501, ktory ma juz kilka ladnych lat na jak ciężkie wabie lowia i kolowrotek nadal chdzi. nowy curado to podobnej klasy konstrukcja tyle, ze nowszy. Okumą tez miałem okazje polowić i stwierdzilem, ze s10S lecia na jakies ogromne odleglości, bylem zaskoczony walorami rzutowymi tego multika. Jednak sama konstrukcja wydawała mi sie mniej precyzyjna( np. przycisk zwalniania szpuli, świsty i gwizdy podczas rzutu) niz 201 DPV. Który jest bardzo cichy i co ważne plynniejszy niż antares AR. 15g szpula pozwala glebiej ładującum sie kijem rzucić 7g jigiem bez zadnych problemów z jednym bloczkiem hamującym. Wrzuceie dwóch bloczkow powoduje, ze rzut perchem 8F w wiekszosci wypadków nie wymaga kontroli szpuli kciukiem a wabik i tak leci na duże odleglości ( poco mi DC :lol: ) Szerokośc szpuli niemalze identyczna jak w revo S, ale hamulec zdecydowanie slabszy niż 24 Lb :huh: :huh:. metanium Xt to kołowrotek, który nie polecam do jerkow cięższych niż 40g. Mniejsza pojemność szpuli i sama konstrukcja trochę delikatniejsza. Mnie osobiście XT 2005 swietnie lezał z kijem 17 lb i 15g gumą. Bajka!!
pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego w 2007



#42 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2006 - 18:33

Dzisiaj miałem okazję wreszcie pośmigać revo - jest to naprawdę dobra maszynka. Dla testu zaczełem od .... horneta 4, no poleciał, może nie 100m :mellow: ale zawsze. Tak że na upartego dało by się. Później perch 8 i to już leciało ok, nie było problemu - szpulka sie rozpędzała. Później poszły małe fatso, duże slidery - ale z tym nigdy nie ma problemu. Podobnie jak z abu toby. Bardzo dobrze działa hamulec magnetyczny - duża możliwość regulacji, przeskakuje troszkę z oporem ale jest ok. Plecionkę nawija równo. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, choć zdaje sobie sprawę, że moje testowanie to trochę jak test samochodu w wykonaniu kogoś kto wczoraj odebrał prawko :lol:, ale może będzie przydatne.

A ryb oczywiście nie było :angry: czyli już chyba 12 raz o kiju nie licząc kurdupli. Naprawdę zaczynam sie frustrować.

#43 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 grudzień 2006 - 20:19

@standerus a mozesz go porownac z Curado 201...o ile wiem jestes tez w jego posiadaniu i wlasnie interesuje mnie tekie bezposrednie porownanie (praca, wlasnosci rzutowe,...itp.), gdyż stoje przed problemem....ktory multik z tych dwoch. :unsure:

Za wszelkie uwagi i sugestie z gory dzieki :mellow:

#44 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2006 - 20:53

Ja wziąłbym abu - moim zdaniem jest bardziej uniwersalny - było mi łatwiej rzucić lekkimi przynętami (ale wiesz, ja jestem z cyklu że skinnery schodzą mi na 6m, więc nie jest powiedziane że tak jest :mellow: ), jest mniejsze niż curado, ma hamulec magnetyczny więc odpada otwieranie boku i zmienianie/wyłączanie bloczków, co owszem na początku wygląda cool, ale później jest dość upierdliwe, szczególnie zgrabiałymi rękami. Hamulec dociskowy ma też klikową regulację czego nie ma w curado. Przełożenie 6,4:1 to tak między za wolnym 5:1 a może niedostatecznie trwałym 7:1??
Dla mnie jednak jedną z najważniejszych cech był mocny hamulec (wg netu aż 2x mocniejszy niż curado). Nie wiem jak będzie z trwałością - ze zdjęć wynika (nie rozbierałem) że jest tam w środku troche plastiku, ale znowu plastik teraz to nie to co 20 lat temu - samoloty też z tego robią nie z metalu więc może nie był potrzebny???
Cena STX i DPV/DHSV jest identyczna, a w.w. to w zasadzie kosmetyczne różnice, chociaż jak czytałem artykuł Remka to kilka niusów tam wpakowano. Po za tym ja jak dziecko kupuję i lubie oczami i abu mi się bardziej podoba :mellow:

#45 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:06

jesli wząć pod uwage to co o revo napisał Remek, ze szpula ma ponad 20 g i zwarzywszy, zę w curado ma 15g (ważyłem) średnica podobna to napewno z revo nie bedzie latwiej rzucać lekkimi wabikami. revo niemialem w rekach, ale curado mam i lowię i z cała odpowiedzialnościa twierdze, ze rzucanie wabikow 7-9g jest z tego mlynka bezproblemowe.
pozd JW

#46 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:11

Jurku, ale nie możesz bazować na samych parametrach szpulki. Istotne sa równiez pierdolki typu jej zawieszenie, lozyskowanie dokladnosci wykonanie i inne takie. oczywiscie parametry techniczne sa jakas podstawa ale ja bym to bral za wstepne informacje dajace jako takie mniemanie o tym czego mozemy sie spodziewac :mellow:

#47 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:16

Jakdla mnie było łatwiej, ale jest to na maxa subiektywne wrażenie - autosugestia bo mi sie abu bardziej podoba :lol:

#48 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:30

@mifek

tak wiem ale prawie 7g w róznicy wagi szpuli to juz duzo. jesli chcesz rzucać ponad 20 np s7s to niema to żadnej roli. jednak chlopaki pytały o max możliwość zejśćia w dół. ja jakoś niemoge uwierzyć, ze Abu z prawie 23g szpulą, dodatkowo lorzyskowaną pozwoli na operowanie lekkimi wabiami lepiej niz curado.
@standerus

Jesli revo bardziej ci odpowiada to kupuj. tez uważam, że subiektywny odbiór jest bardzo ważny.

pozd JW

#49 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:32

[quote title=jerzy napisał(a) dnia Sat, 30 December 2006 08:30@standerus

Jesli revo bardziej ci odpowiada to kupuj. tez uważam, że subiektywny odbiór jest bardzo ważny.

pozd JW [/quote]

ja już kupiłem :mellow:

#50 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:34

jak złapiesz coś to podziel sie wrazeniami z nad wody

JW

#51 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2007 - 18:58

13 raz bez ryby. Idzie sie pochlastać normalnie :angry: :angry:

#52 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 styczeń 2007 - 19:10

no ale kolega m. walnął 103 ostatnio :lol:
wiadomo - curado hehe

#53 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 01 styczeń 2007 - 21:42

Taaa miał szczęście że go nie zakopałem w ogródku za ten numer <_< <_<

#54 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2007 - 09:09

jeste jescze jedna roznica pomiedzy poszczegolnymi modelami. Revo S i SX maja taka samą gwiazdę hamulca (wiciskana w kawalku metalu). Revo STX ma odlewaną. taka skromna roznica, tkora widac golym okiem...

a tak poza tym jest juz też model Robiony specjlanie dla cabelasa.
Nazywa sie REVO SC ma hamulec linear magnetic brake i jest w pieknym czerwonym kolorze :mellow: B) <_<

kosztuje pomiedzy REVO S i REVO SX czyli 129$ :mellow:

#55 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2007 - 09:41

Zdjęcie Revo SC można zobaczyć na Tackle Tour w artykule http://tackletour.co...eelpreview.html

http://tackletour.com/images2/piccabelas2007reels3.jpg

Ponadto ZPI zaczyna już myśleć o tuningu ciężkiej szpuli. Zobaczcie sami:

http://garagetalk.office-zpi.com/images/moblog_156344.jpg

Pozdrawiam
Remek

#56 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2007 - 09:44

tak wiem ale prawie 7g w róznicy wagi szpuli to juz duzo. jesli chcesz rzucać ponad 20 np s7s to niema to żadnej roli. jednak chlopaki pytały o max możliwość zejśćia w dół. ja jakoś niemoge uwierzyć, ze Abu z prawie 23g szpulą, dodatkowo lorzyskowaną pozwoli na operowanie lekkimi wabiami lepiej niz curado.


Cześć,
Generalnie to wszystko zostało już napisane. Powyżej 10g Revo spisuje się świetnie. Jeśli chcesz łowić poniżej tej granicy sugeruję wybór innego multiplikatora. Jeśli łowisz Jurku za pomocą Curado wabikami poniżej 7g i uważasz, że jest komfortowo to znaczy, że teoria przekłada się na praktykę bo rzeczywiście parametry wskazują na to, że ten drugi powinien zejść niżej.

Pozdrawiam
Remek


#57 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2007 - 09:48

Cześć,
I jeszcze jedno wyłowione z netu zdjęcie Revo na zresztą bardzo ciekawej wędce, nowości z Evergreen - SkyScraper. Kołowrotek ten znalazł się obok AE74 więc chyba coś w sobie ma skoro trafił do sprzętu gościa, który w tym roku zajął 3 miejsce w JB TOP50.

http://www.imakatsu.co.jp/top_secret/2006/116723123903.jpg

Pozdrawiam
Remek

#58 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2007 - 10:00

kurde kurde, taki revo z tunowana spzulka... moze być niezla masakra :mellow: jak widac japonczyki zakochali sie nanowo w abu. zreszta co tu sie dziwic, jak widac maja ku temu powody :mellow:

#59 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 16:53

słuchajcie czy wszystkie wercje revo maja taką samą szpulę?? jakoś umknela mi ta informacja. pytam bu skoro sa wersje z magnetykiem i z hamulcem odśrodkowym to szpula musi się chyba różnić?? taka wersja z magnetykiem i lzejszą szpulką to jabym nawet.. kredyt wział :lol: :lol: Choć do produktow ABU szczęścia niemam.
JW

#60 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 styczeń 2007 - 16:56

Cześć,
Same szpulki różnią się niestety drobiazgami. Myślę, że wersje tuningowane przez ZPI będą dotyczyły tylko wersji SX oraz STX bo one akurat nie różnią się.

Pozdrawiam
Remek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych