Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Ręcznej roboty cd. - customy krzyśka

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 10:38

Zdecydowanie bardziej przemawia do mnie estetyka pierwszej rękojeści. Wykonanie na najwyższym poziomie.


Dziekuję.
Jasna sprawa, jest bardziej stonowana, klasyczna. W drugiej - elementy dyskoteki, ale zbalansowanie proporcji - chyba nieco lepsze, choć to też kwestia względna.

Miłośnikom klasyki też coś niebawem wrzucę.

#102 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 11:17

Klasyk. Dwuręczna armata - przyszły pogromca mieszkańców wód przybrzeżnych mórz i oceanów. Rękojeść korek FC, wstawki z korkogumy, długi fore, szlifowany na wymiar DPS18 (cięty). W związku z tym rear też został doszlifowany do tego wymiaru (ok. 24,5mm) tak, aby całość sprawiała lekkiej i smukłej. Rear wydaje się b. długi, w rzeczywistości sięga 2-3 palce za łokieć, w zależności od tego, jak się trzyma stopkę. Żadnego alu, jedyną „ekstrawagancją” jest metalowy WC. Omotki typu „back in black”, opis tusz KOH-I-NOR, stalówka. “Szybki” stożek LV30, LV16, LV10, LV7 – z lekkim siodełkiem na przejściu 30-16-10, ale w miarę poprawny i bardzo estetyczny. Koniec na L6, FST6. Jak widać i 30-stkę można cienko polakierować, ale fakt – na dwie warstwy. Spacing modyfikowany w stosunku do fabrycznego – zagęszczony środek, 30 przesunięta w kierunku szczytu.


Załączone pliki


  • TomekSudety lubi to

#103 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 11:26


Załączone pliki

  • Załączony plik  7 FST6.jpg   55,49 KB   739 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6 L6.jpg   64,02 KB   751 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5 LV30.jpg   63,49 KB   735 Ilość pobrań


#104 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 12:52

Wszystkie kijki super starannie wykonane ,jak zwykle trzymasz poziom.Bardzo w moim guście dobór kolorów i kształtów rękojeści :pchoć jeszcze nie łączyłem pianki z korkiem ,to jestem coraz bliżej bodjęcia próby :D

Spróbuj kończyć papierem 800 lub wyżej 1000+ efekt cię miło zaskoczy ,powstaje powłoka coś w rodzaju powierzchni polerowanego marmuru.

Jaka to nić między srbrnymi wstawkami ,nie przypadkiem fuksja czy wrzos? super pasują do siebie.



#105 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 13:23

Dzięki za tip - sprawdzę, bo używam (do róznych rzeczy) granulacji do 2000. Co do nici - postaram się ustlaić, co to, ale to jakiś brown metallic. Chyba Gude za starych zapasów FC, a nie, jak pierwotnie podałem - ProWrap.

#106 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 sierpień 2012 - 13:26

Powiem szczerze , niby te same komponenty ,przelotki ,korek ,blank ale poziom jak na razie dla mnie nieosiągalny. Piękna czyściutka dokładna robota i w dobrym guście ,napis skromny ,śliczny klasyk.
Bajka kijaszek. Oj wysoko zawiesiłeś poprzeczkę, bardzo wysoko

#107 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 13:29

Słowo klucz to cierpliwość, drugie to praktyka. Zapewniam Cię, że moje pierwsze kije tak nie wyglądały. A i teraz zdarza mi się strzelić takiego babola, że nie mogę spać po nocach... Embarassed

#108 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 sierpień 2012 - 13:43

Rafał podniósł sprawę korka , bliżej się przyglądając chyba raczej chyba nie o papier chodzi ale raczej o jakość korka. Czasami tak bywa że kupię Flor a raczej jest to produkt floropodobny zmieniłem sklep i teraz otrzymuję na prawdę flor prawie bez żadnych wżerów jakości korka od szampana a co do cierpliwości to chyba muszę posiadać jej ogromne ilości aby dojść do takiego poziomu , myślę że parę lat trzeba :lol: tej cierpliwości

#109 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 14:33

Niestety, ten koreczek będę musiał co i rusz zaszpachlować. „Mielonka” byłaby bez wątpienia trwalsza. Cóż, wyjdzie w praniu.

Jeśli chodzi o cierpliwość i praktykę – widzę, że dobrze jest zrobić kilka serii pod rząd i testować nowe rozwiązania, jak choćby techniki nakładania i poziomowania lakieru. Jak do te pory to właśnie to sprawia mi największy problem, jest procesem, który w relatywnie najmniejszym stopniu można kontrolować. A techniki są różne. Ja np. ma tendencje do pierniczenia się z detalami. Lakier poziomuje kawałeczkiem przezroczystego plastiku, jeżeli zbiega się na środku – odejmuje tymże, jeżeli na krawędziach – dodaję środkiem. A czasem bywa tak, że jak delikatnie zacznie żelować, a zostanie lekko podgrzany i wyrównany, to już się ułoży idealnie – mimo pierwotnych nierówności. Brzegu lakieru z kolei nie robię patyczkiem – tylko pędzel i podparty łokieć :D Chyba każdy z nas wykańcza wędzisko trochę inaczej…

  • I W lubi to

#110 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 15:27

Artur jakość korka swoją drogą,dlatego coraż częściej sięgam po burunt , na którym jednak nie występują wżery jak w niskiej czy średniej jakości korku, a cenowo jest bardzo konkurencyjny i ma też swoje niewątpliwe zalety. Jednak tak jak Krzysiek na pierwszych rękojeściach z burnta zauważałem częstp nierówności drobne porki.Gradacja papieru załatwiła sprawę ,gdyż wcześniej kończyłem w okolicach 500 , teraz od 800 w górę a nawet 2000.Różnica jest kolosalna powierzchnia jest zbita i bardzo utwardzona , co w znacznym stopniu ogranicza i hamuje jej degradację podczas walki z czasem często niekorzystnymi warunkami pola walki. :D

#111 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 18:47

Jaka to nić między srebrnymi wstawkami ,nie przypadkiem fuksja czy wrzos? super pasują do siebie.


Oczywiście nalepkę trafił szlag, ale to na 100% Gude. Sprawdziłem i choć przypomina Bronze 9541 na zdjęciu w necie, na pewno nie jest to Bronze (bo mam taki - jest bardziej miedziany). Może to Pweter 9005?

#112 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 sierpień 2012 - 20:54

Na pewno Rafał masz rację że 1000 czy też 2000(chodzi o gradację papieru) załatwia sprawę. Ja kończę 1000 i jak dotyka się rękojeści to aż chce się na ryby wyskoczyć :mellow: , ale przyznasz że wykonanie powala i nie chcę oceniać , porównywać bo profesjonaliści mogą mieć nie tęgie miny ale takiego wykonania , dbałości o szczegóły dokładności i czystości a także pomysłu na wędkę to będzie ciężko komuś przebić , no może Piotrek Matusiak konkurować ze względu na unikalne inserty i wstawki z drewna stabilizowanego które są na bardzo wysokim poziomie ale to Profi przez duże P ale Krzyśka customy mają w sobie to COŚ

#113 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 21:18

Super wykonanie Krzysiek, gratuluję! Czysto, schludnie, tak jak mi się podoba B)

#114 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 sierpień 2012 - 21:32

Mam pytanka do Krzyśka , ile waży ten ST 1084 F MHX i gdzie znajduje się punkt wyważenia dokręciwszy np.popularnego 320 gramowego Zaubera oraz ścinając uchwyt trzeba wydłużyć reargrip więc jaką zrobiłeś Krzysiek długość od zakończenia blanku czy też wędki do środka stopi kręcioła ? O ile nie sprawi kłopotu będę wdzięczny za odpowiedz .

#115 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 sierpień 2012 - 21:43

DPS18 cięty 1,5cm, reargrip 33 centymetry, od początku dolnika do środka stoki kołowrotka 39,5 cm, wyważanie przy Zauberze 4000 ok. 9,5 cm przed środkiem stopki (czyli na palec przed końcem fore). Niestety nie zważę, nie mam czym :blush::( Muszę wypełnić tę lukę w sprzęcie.

#116 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 29 sierpień 2012 - 21:48

Dzięki Krzysiek ,koniecznie trzeba naprawić a raczej skompletować warsztat bo taki warsztat nie może nie mieć wagi , jestem cały czas pod jego wrażeniem

#117 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 30 sierpień 2012 - 12:33

a co to za travelek na zbiorczej fotce?

#118 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 sierpień 2012 - 16:34

Witam,
Krzysiek gratuluję wykonania wędek - bardzo estetycznie, a przede wszystkim jest to coś :D
Trzymam kciuki za dalsze projekty!

#119 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2012 - 18:57

a co to za travelek na zbiorczej fotce?


To custom Frika, made in Daleki Wschód. O ile pamiętam ok. 260cm. Moc 20lb, dość smukły, niski moduł, chyba z domieszką szkła, głębokie ugięcie.

#120 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 30 sierpień 2012 - 19:06

Hej Krzysiek

Mam pytanko o samą technikę wykonania omotek masz może jakiś specjalny sposób ich wykonania ? Chodzi mi o poprowadzenie pojedyńczych nici i zamknięcia jej w jedną całość bez widocznego śladu (przynajmniej ja nie zauważyłem :D )

pozdro Maciek





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb