Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń 2012 czy aby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Truskawka

Truskawka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 29 marzec 2012 - 18:48

Poczytajcie jaki mądry okręg jak dba o swoje ryby:


http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/58433/60/vi_wiosenny_pu char_prezesa_zo

zawody oczywiście na bitej rybie.

http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/29830/60/prezydium_zarz adu_okregu_pzw_z_siedziba_w_opolu

Witki opadają.

#2 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 marzec 2012 - 18:53

Na Nysie Kłodzkiej od zapory zb. Kozielno do zapory zb. Nysa nie obowiązuje limit połowu i okres ochronny bolenia.

#3 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 29 marzec 2012 - 18:57

...

#4 OFFLINE   Truskawka

Truskawka

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 29 marzec 2012 - 19:02

No właśnie.
Kilku dziadków z koła Paczków stwierdziło, że im boleń wyjada jelce i kiełbiki. Lobbowali, lobbowali i załatwili.
Aktualnie trwa tam boleniowa rzeź.

Jak nie ma w wodzie ryby to wielki lament, a jak jest dużo to jeszcze gorzej.



#5 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 marzec 2012 - 19:09

No właśnie.
Kilku dziadków z koła Paczków stwierdziło, że im boleń wyjada jelce i kiełbiki. Lobbowali, lobbowali i załatwili.
Aktualnie trwa tam boleniowa rzeź.

Jak nie ma w wodzie ryby to wielki lament, a jak jest dużo to jeszcze gorzej.



Zwykle dzieje się coś z czym świadomi wędkarze się nie zgadzają, cóż zrobić, takie życie. Zawsze można zrezygnować z uczestnictwa w PZW.

S.


#6 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 841 postów

Napisano 29 marzec 2012 - 21:00

To nie kilku dziadków tak twierdzi, a większość wędkarzy z którymi rozmawiam na ten temat... No chyba że to ja znam tylko takich gumofilców, a nie wyglądają.., przynajmniej niektórzy.
Jest dokładnie tak jak piszesz, ciemny lud nasz jak nie widzi sumów to myśli że one są wege, czy wega :lol:, a jak widzą szalejące bolki to okrzyknęli je największym szkodnikiem, zapominając o sobie i swoich dokonaniach w tym zakresie.

#7 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 29 marzec 2012 - 21:25

Chciałem dać jakiś fajny komentarz pod komunikatem organizatora, tylko chyba nie ma tej opcji :wacko: pewnie bali się komentarzy...


#8 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 30 marzec 2012 - 07:33

Polska kraj trzeciego świata,starych garbatych dinozaurów i ich przepisy :mellow: u nas jest wszystko chore.

#9 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 03 kwiecień 2012 - 11:04

Chciałem dać jakiś fajny komentarz pod komunikatem organizatora, tylko chyba nie ma tej opcji :wacko: pewnie bali się komentarzy...

A mnie się powiodło
http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/58433/60/VI%20WIOSENNY% 20PUCHAR%20PREZESA%20ZO

#10 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 03 kwiecień 2012 - 11:31

A tak w ogóle, to żałosne prezydium ZO jest władne podejmować takie uchwały??
http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/29830/60/prezydium_zarz adu_okregu_pzw_z_siedziba_w_opolu

Bo w RAPR pisze jak byk:

VI. OCHRONA RYB

3. Ustala się następujące okresy ochronne ryb:
– boleń – od 1 stycznia do 30 kwietnia,...
11. Uprawniony do rybactwa w uzasadnionych
przypadkach ma prawo do zaostrzenia
wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych
ryb.

Ma prawo do zaostrzenia a nic nie pisze o złagodzeniu??
To jak to jest każdy robi co i jak chce?
To po kiego, ten tak długo wyczekiwany RAPR??

#11 OFFLINE   gaDza

gaDza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 03 kwiecień 2012 - 13:46

Witam,
Z tego co mi wiadomo to zgodę na skrócenie okresu ochronnego przed podjęciem takiej uchwały przez ZO dał wojewoda opolski. Na opisanym odcinku Nysy Kłodzkiej występuje podobno w takim nadmiarze, że ciężko złowić miejscowym jakąkolwiek inną rybę, stąd takie rozwiązanie,ale czy słuszne? :wacko: Niestety od czasu wprowadzenia tej uchwały dzieją się tam rzeczy, które są nie pojęte dla prawdziwego miłośnika wędkarstwa (,,rasowy boleniowiec wynosi kilka,kilkanaście boleni w reklamówce za jeden wypad) :( Ciekaw jestem tylko czy gdyby w takim nadmiarze występowała bardziej znacząco gospodarczo i kulinarnie ryba(np. sandacz) miejscowe koło PZW tak bardzo nalegało na zmiany przepisów jak w przypadku bolenia, bo przecież Boleń to nie ryba... :wacko: Czy ma ktoś może jakieś dane dot. możliwości odłowienia bolenia i przewiezienia go do innego akwenu, bo podobno jest to trudna i ryzykowna operacja?

#12 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 03 kwiecień 2012 - 19:04

Pozwolę sobie zacytować i skomentować fragment wypowiedzi kolegi gaDza rasowy boleniowiec wynosi kilka,kilkanaście boleni w reklamówce za jeden wypad :(
To chyba chodzi o rasowego mięsiarza a nie o rasowego boleniowca,
Takim kolegom po kiju dziękujemy za zasobność naszych łowisk i życzymy smacznego oraz szybkiej wizyty w szpitalu z ością w przełyku.

#13 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 03 kwiecień 2012 - 19:12

VI. OCHRONA RYB
3. Ustala się następujące okresy ochronne ryb:
– boleń – od 1 stycznia do 30 kwietnia,...
11. Uprawniony do rybactwa w uzasadnionych
przypadkach ma prawo do zaostrzenia
wymiarów, okresów ochronnych i limitów ilościowych
ryb.

O, o te zapisy mi też chodziło.
Wydaje mi się, że władze żadnego okręgu nie mogą zaniżać regulacji ochronnych.
Pogdybam, to tak jak bym wygrał operaty na Odrę O/Opole (nie wiem co to za obwody rybackie), zadecydował (uchwalił) bym podobnie ze szczupakiem na moim odcinku...
Jak z drobnicą tam tak słabo, to może lepiej wprowadzić całkowity zakaz wędkowania na w/w odcinku, po kilku latach natura wszystko naprawi i równowaga by wróciła


#14 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 03 kwiecień 2012 - 19:31

[quote]
Chciałem dać jakiś fajny komentarz pod komunikatem organizatora, tylko chyba nie ma tej opcji :wacko: pewnie bali się komentarzy...

[/quote]
A mnie się powiodło
http://www.pzw.org.pl/511/wiadomosci/58433/60/VI%20WIOSENNY% 20PUCHAR%20PREZESA%20ZO
[/quote]
Kurde, kiedyś mogłem bez problemu komentować w swoim okręgu i w galeriach... teraz nie wiem o co chodzi, loguje się bez problemu, ale nie mam możliwości komentowania. Czyż bym jakiegoś bana wyłapał ;)

#15 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 19:48

Pozwolę sobie zacytować i skomentować fragment wypowiedzi kolegi gaDza rasowy boleniowiec wynosi kilka,kilkanaście boleni w reklamówce za jeden wypad :(
To chyba chodzi o rasowego mięsiarza a nie o rasowego boleniowca,
Takim kolegom po kiju dziękujemy za zasobność naszych łowisk i życzymy smacznego oraz szybkiej wizyty w szpitalu z ością w przełyku.

Tak i ostrego zatrucia żeby srał dalej niż widzi za przeproszeniem.To że znieśli okres i wymiar nie znaczy że trzeba brać siatami na dodatek rybę nie jadalną.


#16 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 03 kwiecień 2012 - 20:51

[quote]
Pozwolę sobie zacytować i skomentować fragment wypowiedzi kolegi gaDza rasowy boleniowiec wynosi kilka,kilkanaście boleni w reklamówce za jeden wypad :(
To chyba chodzi o rasowego mięsiarza a nie o rasowego boleniowca,
Takim kolegom po kiju dziękujemy za zasobność naszych łowisk i życzymy smacznego oraz szybkiej wizyty w szpitalu z ością w przełyku.
[/quote]
Tak i ostrego zatrucia żeby srał dalej niż widzi za przeproszeniem.To że znieśli okres i wymiar nie znaczy że trzeba brać siatami na dodatek rybę nie jadalną.

[/quote]

Wiesz co @Tomy, kiedyś rozmawiałem z wędkarzem znanym w pewnych kręgach o boleniach właśnie w kontekście konsumpcji owych. Stwierdził, że nie ma problemu, trzeba pokroić na dzwonka obsmażyć i w ocet. Po tym jego stwierdzeniu zapytałem czy woli smażonego śledzia w occie czy bolenia, odpowiedział, że śledzia. Więc pytam go po kiego ch..a żresz bolenie jak śledź dostępny i tańszy. On na to jak to tańszy, a ja mu na to, że gdyby chodziło tylko o żarcie to śledź tańszy bo nie trzeba tych wszystkich wydatków związanych z łowieniem. On mi mówi, że łowi dla przyjemności i stać go na to, to ja mu mówię, skoro tak to łów bolenie dla przyjemności i dla tej samej przyjemności w occie żryj śledzie, przecież cię stać. Minę miał trochę głupią, czy zrozumiał nie wiem, ponoć już nie bierze bolków ale któż to wie tak na prawdę. ;)

#17 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 03 kwiecień 2012 - 21:06

W Okręgu wrocławskim też nie brakuje amatorów boleniowego mięska. Kiedyś spytałem jak to smakuje, to mi odpowiedział, że jak się odpowiednio doprawi, to wychodzą super kotlety rybne :wacko:
Mi jeszcze nie przyszło do głowy próbować smażyć bolenia... Ale chętnych nie brakuje, oj nie....

#18 OFFLINE   Ozzy652

Ozzy652

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 kwiecień 2012 - 21:07

W dupach się poprzewracało żeby nadmiar Rapy był problemem....
To co ja wypuszczam, to ktoś inny na brzegu zaraz oskrobie, zmieli i kotu rzuci - a za rok dwa będzie płacz że Boleni nie ma w rzekach. Szkoda gadać...

#19 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 03 kwiecień 2012 - 21:45

Wędkuje w tych rejonach rzeki i w zbiornikach zaporowych w których jest ten zapis odnośnie bolka. Powiem tak Boleń został tam wpuszczony sztucznie nigdy tam naturalnie nie występował i rzeczywiście jest go plaga .Nawet wędkując na feeder łowi się małe bolenie tyle tego jest więc zapis jakiś sens ma . Z drugiej strony walory kulinarne ta ryba ma żadne (raz spróbowałem i dziękuje wole śledzie). Kilkukrotnie widziałem jak ludzie brali i po 6-7 sztuk tylko nie wiem po co.

#20 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 03 kwiecień 2012 - 21:46

Łowie na tym odcinku Nysy Kłodzkiej i nie jest tak jak pisza niektórzy ze kilkanascie rap w pare chwil sie łowi jeszcze 2dwa lata temu mozna było fajnie powedkowac polowic bolenia ale odkad zniesli limit i miare już w tamtym roku była lipa wiec jest to zwykłe pie.... mieszkamy i żyjemy w chorym kraju wiem co tam sie dzieje nosza bolenie w reklamówkach i pierd.... że im płotke zjada i wszystko inne podobna sytuacja jest w naszej okolicy z pstragiem jak zarybili jak sie należy to dziadostwo tak sie pchało nad rzeke całymi rodzinami ze dojsć do wody nie mozna było i w tydzien wyrypali ze 70% procent tej pieknej ryby ,ale jak sie pytam po co wszystko zabieracie to mi mówią bierzeto trza brac rece opadają




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych