Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trzeźwo o wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 16 wrzesień 2019 - 18:31

Oczywiście, że Ty pod publiczkę nie występujesz, Ty kształtujesz opinię publiczną... Pytanie, czy tak spontanicznie to robisz?

 

Ha haaa... rzeka Kolorado jest niby okresowa..

To działalność człowieka zrobiła z niej taką" okresową".

Podobnie jak zanikające Morze Aralskie, Kaspijskie, czy Martwe.

 

Po nas choćby potop....


  • CM Punk i Woytec lubią to

#22 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1836 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 16 wrzesień 2019 - 19:25

"Każdy hydrotechnik"... no własnie... Szkoda że duża część hydrologów ma inne od nich zdanie...

Wśród pojęć "suszy" jest coś takiego - skrzętnie przez Ciebie Sławku omijane jak "susza hydrotechniczna"...

Tak jak całemu światu wędkarskiemu wyponiasz iż nie zauważają swojego wpływu na polulacje, a własciwie braki populacji ryb, tak sam nie zauważasz lub nie chcesz zauważyć w jak duzym stopniu sami przyczyniliśmy się i dalej przyczyniamy do zaniku wody w kraju.


  • CM Punk lubi to

#23 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 wrzesień 2019 - 19:53

hydrolog.. :) 

Ale hydrolog i hydrotechnik to bardziej godna szacunku profesja, niż to się pospolitemu ruszeniu modnego rytu ekologiantów wydaje. Można suszę potęgować - można łagodzić - venomie.. retencja bezdyskusyjnie łagodzi..

Akurat u nas - to moje zdanie - te wszystkie zabiegi i jazdy antyretencyjne są uderzeniem w nasze rolnictwo, w nasz potencjał. Tak jak sztuka ostatnio grana pt afrykański pomór świń jest walką o obecność na rynku zbytu. Dobrze, że chociaż domy możemy budować! W żadnym chyba europejskim kraju nie widać takich jasełek i takiego poziomu autoagresji :D 

Ale niech wam będzie, że chodzi o nasz dobrostan.. :)  Walka o zasoby i potencjał jest bezwzględna.. i trwać będzie.. Sun Tzu - durniu.. znów parafrazując.. 



#24 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1836 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:34

tiaaaa tylko że retencja ta o której mówisz i zbieranie wody to tylko ratowanie tego co się melioracjami i spuszczanie wody w dół samemu zrobiło...

Tego że prostowaniem rzeczek i rzeczułek spowodało się przyspieszony spływ wody i ograniczenie jej przesiąkania do gruntowych już nie raczysz zauważać...

Rzeczywiście zapora we Włocławku to rolnictwo ratuje... Szkoda tylko że rzeczki małe w okolicy poprostowane, poregulowane z doprowadzonymi do nich odpływami jednak grunty wokół oszuszają...

Ty niestety tego nie raczysz zauwazać... Lepiej wszystkich dokoła z góry zaklasyfikować jako durnych i ogłupionych matołów.

Ty niestety masz te klapki na oczach które innym zarzucasz.


  • CM Punk lubi to

#25 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:07

Po kilkudziesięciu latach komuny przeszliśmy w skrajne zielone oszołomstwo - a oszołomstwo jest receptą nad wyraz prostą.. nawet prostacką. Najlepszą receptą na ogólny paraliż.. :)

Jasne, że można poczekać sto lat na to aż ostatnia dzika rzeka w Europie osiągnie stan jaki miała w miocenie - ale to jest rozwiązanie zabójcze, zwłaszcza wobec niezależnych od człowieka zmian klimatu..

Z małymi rzeczkami sprawa nie jest tak jednoznaczna jak się powszechnie uważa. To nie jest tylko wina meliorantów - zastępczych chłopców do bicia. Te wszystkie ciurki, siurki i potoczki pojawiają się w kręgu zainteresowania wędkarskiego świata dopiero po katastrofalnym fakcie - bo wcześnie wisiały mu koło członka - , nawet nie wiedział, że są, podobnie jak lokalnej społeczności. I tu jest pies pogrzebany.. i tu się kolejny raz obajawia k..ewska obłuda człowieków z wędką.. :(  



#26 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 16 wrzesień 2019 - 22:46

@SOB, już naprawdę źle się czyta Twoje wypociny, gubisz wątki, sam sobie zaprzeczasz i ewidentnie znalazłeś sobie nowego wroga jak Don Kichot bo z "rednaczem" się nie udało, to trzeba pogonić "zielone eko-oszołomstwo", tym bardziej, że specjalnie się nie broni a Ty lecisz tanim populizmem bez argumentów aż miło. Podaj w końcu jakieś konkrety, wiarygodne fakty, dane itp. zamiast górnolotnego bełkotu. 

 

Zainteresowanym polecam piękny film o renaturalizacji rzeki Rodan. 

 

https://youtu.be/B0Gz5cyift4


Użytkownik Woytec edytował ten post 16 wrzesień 2019 - 22:48

  • CM Punk lubi to

#27 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1836 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 16 wrzesień 2019 - 23:35

Z przykrością stwierdzam że w sprawach melioracji/retencji/betonowania tkwisz tam gdzie wskazujesz innych czyli w głębokiej komunie hurragierkowskiej...
Świadomie przekontrastowujesz i jakiekolwiek próby naprawienia spieprzonego przez lata nazywasz oszolomstwem.
Ja akurat nad małymi rzeczkami się wychowałem. Łowiłem w nich ryby i raki. Widziałem co się z nimi działo po interwencji hydrotechnikow/meliorantów i to w czasach gdy deszczy było dużo.
Widziałem też jak odwadniano łąki a za rok dwa stepowialo kilka ładnych hektarów pól pozbawionych wody.
Widziałem wysychające mimo deszczy stawy i bajora śródpolne.
Nie trzeba mi więc aktualnych ekologów czy jak ich nazywasz ekologiatow, bo takie wnioski wyciągałem sam już 20 lat temu.
Sami sobie to zafundowaliśmy.

#28 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 wrzesień 2019 - 06:11

A znasz lepsze, skuteczniejsze sposoby powiększenia naszych zasobów wody, zniesienia niedoboru, niż stałe powiększenia retencji ?

 

venomie!.. Nie przyszywaj mnie do swojej parafii. Nie chcę..  :) Ekologianci to jest właśnie nic innego jak kolejna wersja komuny.. w wersji pop..Ideologia dla której nieistotny jest człowiek i jego potrzeby. Tak samo jak jej starszy brat marksizm tłumaczy rzeczywistość swoimi dogmatami, a aktywista - ochotnik po krótkim kursie z indoktrynacji kum wszystką czaczę lepiej od wszystkich możliwych fachowców. Zna się najlepiej na hydrologii, leśnictwie, biegu dróg, oze, węglu albo jakiejś tam żegludze.. :D

 

To że widziałeś, niewiele znaczy. Śmieci nad wodą też można widzieć, ale sprzątać już nie ma komu . Gdzie były koła, kluby, i konfraternie tych wszystkich teoretycznych wielbicieli i zdalnych miłośników, jak im do ukochanego zakątka albo ogródka wjeżdżał spych? Gdzie był ten nasz wspaniały wędkarski świat ,kiedy podejmowano decyzje o robotach? W swoim ulubionym miejscu - czarnej doopie niechęci, bierności, roszczeń i własnych urojeń.. jak zwykle! Znów oni nas powinni urządzić..czyli stiftung, fundusz oraz granty.. :)      


  • OloPe i coma lubią to

#29 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 17 wrzesień 2019 - 07:20

https://demotywatory...iaj-zobaczycie-


  • Sławek77 lubi to

#30 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 wrzesień 2019 - 08:44

A znasz lepsze, skuteczniejsze sposoby powiększenia naszych zasobów wody, zniesienia niedoboru, niż stałe powiększenia retencji ?

 

venomie!.. Nie przyszywaj mnie do swojej parafii. Nie chcę..  :) Ekologianci to jest właśnie nic innego jak kolejna wersja komuny.. w wersji pop..Ideologia dla której nieistotny jest człowiek i jego potrzeby. Tak samo jak jej starszy brat marksizm tłumaczy rzeczywistość swoimi dogmatami, a aktywista - ochotnik po krótkim kursie z indoktrynacji kum wszystką czaczę lepiej od wszystkich możliwych fachowców. Zna się najlepiej na hydrologii, leśnictwie, biegu dróg, oze, węglu albo jakiejś tam żegludze.. :D

 

To że widziałeś, niewiele znaczy. Śmieci nad wodą też można widzieć, ale sprzątać już nie ma komu . Gdzie były koła, kluby, i konfraternie tych wszystkich teoretycznych wielbicieli i zdalnych miłośników, jak im do ukochanego zakątka albo ogródka wjeżdżał spych? Gdzie był ten nasz wspaniały wędkarski świat ,kiedy podejmowano decyzje o robotach? W swoim ulubionym miejscu - czarnej doopie niechęci, bierności, roszczeń i własnych urojeń.. jak zwykle! Znów oni nas powinni urządzić..czyli stiftung, fundusz oraz granty.. :)      

 

Och i ach... no przecież Tobie komuna się podobała - tyle teatrów w Łodzi było...bezpłatny autobus na wycieczki wędkarski był, aaa... i zrobiono jeden PZW którego tak zaciekle bronisz.

Czy są inne sposoby? Może nie na podniesienie ale na oszczędzanie to na pewno są...

Są i na podniesienie... melioracja to zazwyczaj osuszanie. No to może z tego zrezygnować?

Śmieci nad wodą przypisujesz wyłącznie wędkarzom, czyż nie? Nad woda i z wody korzystają też inni hobbyści. I też śmiecą.

I co z tymi śmieciami? Ile worków nazbierałeś do utylizacji? 

Ja przyznam się, że żadnego. Nie czuję się żadnym MPO, czy inną firmą. Ale - nie śmiecę...

Właśnie, gdzie są gospodarze terenu? Ktoś w końcu bierze kase także za to by w otoczeniu było czysto. Ktoś bierze kasę za to by łapać śmiecących.

A Ty się dziwisz bierności ludzi(człowieków)???

No bez jaj Panie SOB. Ludzie mają swiadomość, że takie oddolne inicjatywy nie mają żadnych szans powodzenie. Utoną na biurkach prezesów, dyrektorów biur czy w innych biurokratycznych zakamarkach.

Tam gdzie podejmowane są faktyczne decyzje. Tam gdzie te decyzje powinny być podjęte. ale ci co  kasę biora mają to gdzieś...

I taka jest prawda...

 

Na osłodę powiem Ci, że w najbardziej demokratycznym(lub najbardziej policyjnym jak inni mówia) kraju jakim jest Szwajcaria, na lokalne referenda chodzi kilkanaście procent uprawnionych....


Użytkownik eRKa edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 08:46

  • konopaa lubi to

#31 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1836 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 17 wrzesień 2019 - 09:22

Ty przyszywasz łątkę innym, wręcz nakierowując że są spadkobiercami komuny więc czemu ja nie mogę odnieść tego samego do Ciebie??

To że widziałem nic nie znaczy??

Znasz coś takiego jak obserwacja związków przyczynowo-skutkowych??

Z autopsji, nie z opisów w bogatym księgozbiorze.

Widzialem zamieranie miniaturowych ekosystemów będące wprost skutkiem działalności człowieków z gatunku homo technicus meliorantus.

Ty mogłeś sobie w książce obejrzeć piękne kolorowe zdjęcie ładnie ofaszynowanej rzeczułki. Ja widziałem jej zmieniające się po tym zabiegu otoczenie i znikanie choćby raków. Co hydrotechnika obchodzi cała otoka rzeki?? Dla niego ważne jest wyprostowanie, obwałowanie, spuszczenie do zbiornika.

Ekologia jest kontynuacją komuny ?? no odleciałeś już całkiem...

Może na jakims wiecu wyborczym takie hasła sa podchwytywane a ludzie pietnowani, tutaj niestety są ludzie którzy do przyrody mają ciut inny od Twojego stosunek i rzaczej im na tej przyrodzie zależy.

 

Edycja:

Masz powyżej piękny przykład działań Twoich guru. Takich rzek i ich otoczenia chcesz??

Gratuluję, chociaż z drugiej strony nic nie przeszkadza w machaniu sznurem i o nic na brzegu mucha nie zaczepi...


Użytkownik venom_666 edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 09:24

  • CM Punk lubi to

#32 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 wrzesień 2019 - 10:25

Zostawcie największego trolla Jerkbaita ;) Jak nie będzie miał do kogo pisać, to może zacznie pisać sam do siebie - sam sobie poczyta i może nawet sam sobie odpisze dla podtrzymania konwersacji :) Karmicie go, to wypisuje te dyrdymały, a potem czyta i się napawa kolejną gównoburzą na narzucony przez niego temat ;) Przyszło mi do głowy, że może nawet wcale nie myśli tak, jak pisze, ale w imię dobrej zabawy dokłada drwa do ognia, żeby nie zgasł :D

 

On zawsze wie lepiej. Co więcej, umie to napisać kwiecistymi słowy, czym we własnym mniemaniu jeszcze bardziej oddziela się od plebsu, który się posługuje "zwykłym", takim prostackim wręcz słownictwem.

 

Konkretów o które tak prosicie nie poda. I jest "niereformowalny". Mądry człowiek musi naturę ujarzmiać, zakuwać w okowy, bo to według niego świadczy o mądrego człowieka samorozwoju. Tylko głupie zacofane umysłowo "człowieki" żyją z naturą w zgodzie. Mądre próbują zrobić tak, żeby to natura żyła w zgodzie z nimi ;)

 

A propos retencji - nawet małe komusze Chińczyki stosują już takie technologie, które zatrzymują wodę w miastach, przeciwdziałają szybkiemu jej odprowadzaniu. Woda natychmiast wsiąka nawet w chodniki tam gdzie spadnie na ziemię. A mądre Europejczyki czy inne Amerykańce betonują co się da, a potem robią wielkie zbiorniki retencyjne, bo tak mądry człowiek przecież robi i już. Ale chyba zaczynają trochę głupieć, bo jakieś renaturyzacje, jakieś rozwalanie zapór, czy inne odtwarzanie mokradeł i łęgów nadrzecznych - ohydztwo paskudne...

 

No i niewielki lecz ciekawy artykuł na temat tego, co lepsze dla przeciwdziałania suszy: https://biznesalert....oda-srodowisko/

 

Tylko artykuł wbrew oczekiwaniom Pana SOB, bo mowa i jakichś torfowiskach, lasach, bagnach i innych tego typu paskudztwach, tfu, tfu, tfu! I nic, że to jakiś Pan profesor mówi... Brzydkie toto (w sensie te bagna, nie Pan profesor), betonu nie zawiera i tak bardzo zacofane, że tylko głupie niedorozwinęte "człowieki" mogłyby tego chcieć i myśleć, że zadziała lepiej niż sztuczne ale przecież takie piękne, bo zrobione przez mądrego i postępowego człowieka... Pan profesor z artykułu chyba się nie douczył - czyż nie, Panie SOB? ;)

 

Swoją drogą, Panie SOB, skoro - jak Pan twierdzisz - zmiany klimatu były od zawsze i człowiek nie ma na nie najmniejszego wpływu, to po cholerę przeciwdziałać (próbować choćby) temu, co dzieje się obecnie - suszom, brakom wody w rzekach, itd. itp. etc. i co by tam jeszcze? Przecież jak człowiek nie ma na to wpływu, to i tak wszystko weźmie w łeb, a za 100 czy 1000 lat woda sama wróci, jak się zrobi chłodniej nieco... ;)



#33 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 wrzesień 2019 - 11:51

Chyba niemożliwe jest przekonanie człowieka z gruntownie wymiksowanym intelektem, że białe jest białe..A jeśli fakty przeczą wyznawanej akurat ideologii.. to tym gorzej jest dla faktów.. no nie Alek.. :) Co do profesorów to jest chyba fifty fifty - ale akurat u nas nauką zawiadują docenci marcowi..W kopalni soli Wieliczka jest sala minerałów. Można tam obejrzeć zastygłe w kryształach owoce i nasiona podzwrotnikowe owoce i nasiona drzew, i takież szczątki flory i fauny. Jak widać już dawno temu ludzie powodowali zmiany klimatyczne  - ludzie są źli, jest ich za dużo..

 

A to może panowie od pisania pod wyrobioną przez propagit publiczkie, podadzą sposób przywrócenia torfowisk, mokradeł, meandrów, polderów, tudzież odwrócenia zwykłych w przyrodzie procesów wymierania, przywrócenia stanu środowiska sprzed iluś tam wieków - powiedzmy bez pterodaktyli, lodowców i dzikich prarzek -  istniejące przykłady realizacji takich cudów, projektów oraz planów, no i sposoby ich realizacji - naturalnie bez udziału żadnej z wspólczesnych technologii, udziały hydrotechników, hydrologów. I bez zaklinania rzeczywistości.. No i bez toczenia ekologianckiej piany - bo wojujące ekologianctwo i nauka zwana ekologia to zblizone fonetycznie pojęcia z zupełnie innych bajek..  :)

Panowie, akwedukty to było prawdziwe przekleństwo dla ludzkości - teraz są nim wodociągi..jeszcze nieodkryte! Walczmy zatem.. :)



#34 OFFLINE   Alek_Art.

Alek_Art.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaZach-pom
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:06

Ja nie zamierzam wdawać się w żadne dysputy. Wracam jeno do czytania w wolnej chwili, jak Ci się, Panie SOB, ludzie łatwo dają podpuszczać :)

 

Nie będę tracił też czasu na strzelanie kulami w płot, próbując przekonać Ciebie, Panie SOB, że same tylko sztuczne zbiorniki problemu w żaden sposób nie rozwiążą.

 

Miłego dnia życzę.


  • CM Punk i eRKa lubią to

#35 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 wrzesień 2019 - 12:13

Ha haa - "W kopalni soli Wieliczka jest sala minerałów. Można tam obejrzeć zastygłe w kryształach owoce i nasiona podzwrotnikowe owoce i nasiona drzew, i takież szczątki flory i fauny. Jak widać już dawno temu ludzie powodowali zmiany klimatyczne  - ludzie są źli, jest ich za dużo.."

Ooo... to wtedy też ludzie byli????

 

Panie SOB - doskonale wpisujesz się w portret ruskiego trola z Olegino.

Choćby powyższym zdaniem. Czy stwierdzeniem, że w wybetonowanej Widawce, żyją minogi. Żyją, ale nie w wybetonowanym odcinku...

Totalna propaganda. Jak niewygodne fakty, to ich nie ma - nieprawdaż?

 

Dla tamtych 2 WŚ też rozpoczęla sie dopiero w 1941 r...



#36 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 15:18

A może SOB = bot?

https://pl.m.wikiped...i/Bot_(program)
  • Krzysiek P lubi to

#37 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 wrzesień 2019 - 16:41

No to ponawiam pytanie - kiedy wędkarski świat zacznie zajmować się bezwzględnie i beznamiętnie eksploatowaną  wodą - w miejsce rozdzierania obłudnego szat, durnego pozowania się na żarliwych obrońców przyrody, regularnie odstawiając jałowy show pt - no pasaran jakem ekofantasta i ekoonanista!! No i darcia papy podług łykniętej socjotechniki ?

Kiedy te porzucone, okaleczone rzeki i rzeczki znajdą w nim prawdziwych opiekunów ?

 

Czyżby przykładów na spełnienie wyjątkowo popularnych utopii - brak było? 

 

W zamienionej w betonowy, tor bobslejowy Widawce, poniżej hałdy, łowił w ramach badań uniwerek - dokładnie pan Henryk Jakubowski - a ja byłem wolontariuszem. Są do tej pory.. i mają się świetnie.. A co do eksponatów to masz rację - eRKa -  zmiany klimatyczne nie zawinione przez ludzi, nie występują samoistnie w przyrodzie. Opowieści o cyklach aktywności słońca to bzdury! Nie mają prawa wystąpić.. a zatem eksponaty nic nie znaczą.. :D


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 17 wrzesień 2019 - 16:52


#38 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 17 wrzesień 2019 - 17:56

Chyba Ci się pomyliły pojęcia - wędkarza z hydrotechnikiem, z byznesmenem, z rybakiem i z kim tam jeszcze.

Co Ty rozumiesz - zajmować się wodą? Wpuszczać narybek? Prostować, czy krzywić rzeczkę?

Czerpać dochód z wydawanych pozwoleń?

 

A co to ma wspólnego z wędkarstwem??????Z rekreacją z wędką nad wodą?

 

Nie jestem i nie mam zamiaru być żadnym z wyżej wymienionym, ani też urzędnikiem... Nie czuję powołania hahahaha

 

 

Gdy powstawały eksponaty w kopalni, to ho hooo... było to znacznie ale to znacznie dawniej niż człowiek ewoluoował.

Natomiast Ty tworzysz nową historię, że ludzie już wtedy byli....

 

"Jak widać już dawno temu ludzie powodowali zmiany klimatyczne"

 

Cóż, nie wszyscy są takimi erudytami jak Ty i mogą to odczytać dosłownie.

Wiek, to cztery pokolenia ludzi, tysiąclecie - jeszcze daje się ogarnąć, ale milion czy miliard lat to zupełna abstrakcja.

Oczywiście, że nie mamy żadnego wpływu na aktywność Słońca, na naturalne zmiany klimatyczne, na wybuchy wulkanów, ale...

 

I to "ale" jak widać jest powodem sporu - i tutaj, ale i wśród uczonych. Bezsprzecznym faktem jest, że w ciągu ostatnich 300 lat nastąpiło zjawisko uwalniania węgla zmagazynowanego przez przyrodę w złożach kopalnych. Człowiek tego dokonuje...Człowiek niszczy lasy które z uwolnionym węglem mogły by sobie poradzić. Człowiek niszczy gatunki roślin i zwierząt w sposób chyba porównywalny z zagładą dinozaurów.

W Europie zaczyna brakować pszczół... Będziesz Panie SOB kwiatki zapylał, żeby jabłko zjeść:)

Mam krytyczny stosunek do naukowców opłacanych bądź przez korporacje, bądź przez rządy,ale... wkurza mnie gdy muszę łódkę po piachu ciągnąć kilkadziesiat metrów...

Tak wiem - zbiornik zaporowy, więc wahania wody to normalne zjawisko. 

Dla mnie byłoby normalne gdyby było corocznie...

Itd itp...



#39 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 wrzesień 2019 - 18:33

No musieli być, inaczej skąd zmiany klimatyczne - bez ludzi ? Niesłychane..toż to kamień obrazy dla obowiązującej - tak chętnie łykanej narracji.. :)

 

Czyli ustalmy.. Krajobraz przyrodniczy nieustanie ewoluuje, było jak dotąd w historii Ziemi pięć wielkich wymierań, wody w Polsce jest za mało.. a więc gromadzenie wody jest obowiązkiem każdego człowieka myślącego, obdarzonego niespaczoną inteligencją..

 

A zatem - do retencji!! W retencji - może być sztuczna - cała nasza nadzieja..  :)  



#40 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 wrzesień 2019 - 18:42

Buhahahahahaha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   :D  :D  :D  :D  :D  :D  że też sam na to nie wpadłem  :D  :D  :D  :D  :D  :D


  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych