Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Małe woblerki - duża ryba ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 02 styczeń 2007 - 19:20

Gumofilc napisał:

Jak dotad nikt nie udowodnil, ze solidne rozmiary przynet gwarantuja selekcje ryb wiekszych.


Na potwierdzenie: ma moją płotkę (14 cm długości i 5 cm w grzbiecie) złowiłem dwa niewymiarki (40 i 50 cm). Ambicja pchnęła je do tego czynu?

#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:06

Rochu ale w przypadku rzucania się na Twoje cudenka wszystko jest mozliwe. nie ma znaczenia duze czy male wszystkim sie podobaja :mellow:

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:13

mifek pnapisał
Robson nastepnym razem każ wysylac na mój adres - przekazania dokonamy osobiście


tak tak a Mifek chetnie przetestuje' twoje woblery na jakiś zaczepach
:lol: :lol: :lol: :lol:

#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:13

oj tam od razu zaczepach - jurek jesteś złośliwy - albo najzwyczajniej w swiecie zazdrosny ;)

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:14

mifku, ale kto pisze, ze bedziesz miał kotwiczki
???

:lol: :lol: :lol: :lol:


#26 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2007 - 20:22

oj tam ... ja po prostu rozumiem problem kolegi bo sam sie z tym czasami borykam :mellow: na szczescie sporo paczek przyhcodzi do mnie kurierem przez firme w ktorej pracuje :mellow:

#27 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 02 styczeń 2007 - 23:35

Wracając do tematu. Moim zdaniem można złowić wielkiego szczupaka na paprocha i maluszka na wielkiego jerka. Ja ze swojego doświadczenie (bardzo skromnego z resztą) mogę powiedzieć że od kiedy zacząłem łowić szczupaki na przynęty większe (poniżej 10cm raczej w Polsce nie schodzę, a w szwecji jeszcze wyżej) zacząłem łapać troszeczkę większe ryby. Do czasu kiedy kupiłem mój pierwszy zestaw jerkowy mój największy szczupak miał niecałe 70cm. W rok później było już ponad 90 a teraz jest ponad metr :mellow: B) Raczej nikt mnie nie przekona do uganiania się za szczupakami z przynętami poniżej 10cm choć jeżeli komuś tak pasuje to niech tak łowi.

#28 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 03 styczeń 2007 - 19:21

w 1 święto na 1.5 cm zieloną gumke
Szczupły 96 cm i 8kg :lol: bez stalki na 0.16
wiem ,że to nie wobek ale jak zakładałem gumke to się bałem ,żeby mi ją krąpie nie rozdzióbały :mellow:
_____________
poperowiec

#29 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2007 - 21:07

w 1 święto na 1.5 cm zieloną gumke
Szczupły 96 cm i 8kg bez stalki na 0.16

No i czego to dowodzi?
Gumo
p.s.ponizej metra 8kg?...jakis kafar na diecie proteinowej... :D

#30 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 03 styczeń 2007 - 23:02

Piękny szczupak ale na okoniowej wklejance może 5 min walczyl :mellow:
samica zikrą
_______________
poperowiec

#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 20:07

Piękny szczupak ale na okoniowej wklejance może 5 min walczyl :mellow:
samica zikrą
_______________
poperowiec


kolego warciak, jezeli wiesz, ze z ikra, to znaczy ze zabrales?
z innych twoich postow tez wynika, ze dziarsko zabierasz ryby ... nawet takie duze jak ten 8 kilowy szczupak ...
nie wiem, czy zauwazyles, ale wiekszosc z nas wypuszcza zlapane ryby, w trosce o przyszlosc naszych lowisk

proponuje tobie, zebys sie zastanowil nad takim postepowaniem, poczytaj sobie artykuly na stronie www.szczupak.org i moze zrozumiesz jak wazne jest C&R


#32 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 styczeń 2007 - 20:20

Pitt spokojnie bo taka nagonka na killowców nikomu nie pomoże a już napewno nie szczupakom :D .Jak Warciak będzie dłużej na tym forum to sam pewne rzeczy zrozumie ,przynajmniej ja tak miałem :mellow: .Nie płosz nam przyszłego no killowca :lol: .

#33 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 styczeń 2007 - 21:15

Koledzy spokojnie :lol: :lol: pragne was poinformować,że z tą ikrą to moje domysły i nikogo nie rozciąłem :mellow: :mellow: co do no killowców to uważam ,że wypuszczenie takiej ikrzycy rzeczywiście mogłoby zaszkodzić wodzie :angry: ale mniejszą sztuke zawsze bardzo chętnie zabiorę i wątpie ,żeby wasze argumenty mnie przekonały :huh: .(kucharz z zamiłowania)
ale próbujcie :D
_________________
poperowiec

#34 OFFLINE   Robson

Robson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:02

Aby stwierdzić że to ikrzyca nie trzeba wcale rozcinać brzucha , o tej porze roku widać jak byk że samice są popuchnięte jak balony - chyba każdy kto widzi to zauważy :lol:, oczywiście zabieranie takich ryb mija się kompletnie z sensem.Po pierwsze juz w tej chwili jest okres ochronny , po drugie ratujmy to co zostało i nie zabierajmy takich sztuk - a najlepiej wogóle , po trzecie ten kto myśli że zrobił dobry interes zabierając takiego spuchniętego szcupaka jest w dużym błędzie.Mięso takiej ryby jest rzadkie , wszystkie hormony i siły organizmu rybiego poszły na produkcję ikry - wiem bo w epoce kiedy zabierałem jeszcze szcupaki przeżyłem taką historię.Dla mnie mięso szczupaka jest nie do jedzenia a takiego spuchniętego napawa mnie poprostu obrzydzeniem :wacko:

#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:15


Koledzy spokojnie pragne was poinformować,że z tą ikrą to moje domysły i nikogo nie rozciąłem ... co do no killowców to uważam ,że wypuszczenie takiej ikrzycy rzeczywiście mogłoby zaszkodzić wodzie :angry: ale mniejszą sztuke zawsze bardzo chętnie zabiorę i wątpie ,żeby wasze argumenty mnie przekonały :huh: .(kucharz z zamiłowania)
ale próbujcie




#36 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 styczeń 2007 - 22:30

Robson wydaje ci się że wziąłem tego szczupaka i rozebrałem. Napisałem coś nowego żeby się wytłumaczyć i gra.Otóż tak nie było a psycholog z ciebie taki jak z mojego nauczyciela z wf. :mellow: humor oceniam 2 na 10 :huh:
ta więc życze ci żebyś oceniał siebie a nie innych i powodzenia w nowym sezonie może złowisz szczupaka ,którego wypuściłem zimą :D
____________poperowiec

#37 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 05 styczeń 2007 - 16:18

TRZYMAJ POZIOM TRZYMAJ POZIOM TRZYMAJ POZIOM

#38 OFFLINE   Robson

Robson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 styczeń 2007 - 17:32

Drogi Warciaku , musiałeś żle zinterpretować mój tekst :wacko: , przeczytaj jeszce raz moje pierwsze zdanie :D , właśnie tym zdaniem miałem zamiar Ciebie niejako wytłumaczyć że wcale nie trzeba zabierać ryby do domu żeby się dowiedzieć że ma ikrę :D , a Ty od razu mnie besztasz :( :( :(

#39 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 05 styczeń 2007 - 17:43

[quote]
Piękny szczupak ale na okoniowej wklejance może 5 min walczyl :mellow:
samica zikrą
_______________
poperowiec
[/quote]

kolego warciak, jezeli wiesz, ze z ikra, to znaczy ze zabrales?
z innych twoich postow tez wynika, ze dziarsko zabierasz ryby ... nawet takie duze jak ten 8 kilowy szczupak ...
nie wiem, czy zauwazyles, ale wiekszosc z nas wypuszcza zlapane ryby, w trosce o przyszlosc naszych lowisk

proponuje tobie, zebys sie zastanowil nad takim postepowaniem, poczytaj sobie artykuly na stronie www.szczupak.org i moze zrozumiesz jak wazne jest C&R

[/quote]

Też odebrałem to, jako stanowcze skarcenie kolegi @warciak25, a nie jako zachęcenie do przemyślenia swojego postępowania. :unsure: Nie tędy droga, łatwo coś napisać, trudniej naprawić złą wypowiedź.


#40 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 05 styczeń 2007 - 19:44

@robson napsałeś, że rozciąłem brzuch itd :( kolego nie należe do kadry no kill ale nie zabieram z wody wszystkiego co się rusza. :mellow:
nie jestem też POLONISTĄ ale sposób w jaki napisałeś swój artykuł wielu ludzi może odebrać jako złośliwy.Doceniam twoje dobre intencje i jeżeli cię zbeształem to sorry nie miałem takiego zamiaru ;) i jeszcze jedno B)

Szczerze to uważam,że było tyle forum na temat no kill ,iż niejeden szczupak z rozwalonymi skrzelami wolałby skończyc na patelniii. :o :o :o

ALE NO KILLOWCY SĄ COOL
____________________
poperowiec




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych