Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt AGD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2019 - 11:05

Również polecam Liebherr - mam tak długo ze nie pamietam ile (15 lat lub wiecej) Żadnej awarii.


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 19 listopad 2019 - 11:52


#22 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 19 listopad 2019 - 11:16

Liebherr czy Miele to faktycznie inna jakość ale co za tym idzie inna pułka cenowa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 19 listopad 2019 - 13:15


#23 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 listopad 2019 - 11:33

Sorki, za podpięcie się pod temat...... ale w świetle powyższych postów jak to ma się do lodówek? Też szukać gdzie która produkowana? Czy kupować najtańszą? Właśnie czeka mnie wymiana lodówki, żona chce Samsunga, ja Bosch-a, a może coś innego? Opinii w necie od groma i ciut, ciut, ale nie wiadomo które są prawdziwe, a które kupione w ramach reklamy produktu.

Rzeczywiście Liebherr to bardzo dobry ale też drogi sprzęt. Ja od 13 lat posiadam lodówkę Samsunga. Zaraz po zakupie pojawił się problem wyskoczył jakiś błąd na wyświetlaczu  R... cośtam, costam. Pan z serwisu od razu wiedział o co chodzi, że to jakaś wada fabryczna jakaś klapka przymarza i nie może się otworzyć i że jutro przyśle serwisanta i wymienią mi jakiś tam moduł. Wstawią od modelu wyższego i wszystko będzie ok.

Jak powiedział tak zrobili. Serwisant był na drugi dzień wymienił co trzeba w 15 min. i od tamtej pory (odpukać) chodzi bez problemowo.

Polecam lodówki z systemem no frost. Praktycznie bezobsługowe.



#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15594 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 11:49

Rzeczywiście Liebherr to bardzo dobry ale też drogi sprzęt. Ja od 13 lat posiadam lodówkę Samsunga. Zaraz po zakupie pojawił się problem wyskoczył jakiś błąd na wyświetlaczu  R... cośtam, costam. Pan z serwisu od razu wiedział o co chodzi, że to jakaś wada fabryczna jakaś klapka przymarza i nie może się otworzyć i że jutro przyśle serwisanta i wymienią mi jakiś tam moduł. Wstawią od modelu wyższego i wszystko będzie ok.

Jak powiedział tak zrobili. Serwisant był na drugi dzień wymienił co trzeba w 15 min. i od tamtej pory (odpukać) chodzi bez problemowo.

Polecam lodówki z systemem no frost. Praktycznie bezobsługowe.

Też się przymierzam do zakupu lodówki i ten Liebherr mnie zaintrygował. Nie jest wcale strasznie drogi. Dwumetrowa lodówka z No Frost za 2700,00 zł to bez tragedii.



#25 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 19 listopad 2019 - 12:54

Liebherr to jeśli chodzi o urządzenia typu "chłodniczego"  :D  to naprawdę klasa...

A propos,mój sąsiad ma komplet Electrolux-a od około 7-8 lat i jeszcze ani razu nie narzekał... ;)



#26 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 19 listopad 2019 - 13:10

Chyba cena nie gwarantuje długowieczności. Z domu;

Płyta indukcyjna Electrolux, bezkonkurencyjna jeśli chodzi o przyjazną obsługę, zepsuła się po 5 latach-naprawa ponoć nieopłacalna, piekarnik tej marki działa bezawaryjnie 8 lat. Nowa płyta ma Bosch działa od 3.

Lodówka Bosch i zmywarka Bosch od 8 lat bez awarii, choć w zmywarce zaczęła odklejać się uszczelka. Pralka Amica pracuje z 10 lat, zużyły się łożyska-wymienione. Zamrażarka Beko mrozi od 4-5 lat, na razie bez kłopotów. To z grubszych sprzętów.



#27 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 19 listopad 2019 - 13:11

Mój sąsiad ma elektroluxa i ma zgoła odmienną opinię. Ale jak ktoś chce eksperymentować to jego ryzyko.



#28 OFFLINE   kristofer232

kristofer232

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 393 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 listopad 2019 - 13:27

A ja 7 lat temu urządzając mieszkanie kupiłem Boscha, najszybciej wysiadła indukcja, później zmywarka, a ostatnio pralka. Została jeszcze lodówka i piekarnik. Teraz nie mamy wszystkiego Boscha.

#29 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 listopad 2019 - 13:55

Mialem pralkę Elektrolux, dramat. Szczęście, że zakupiłem 5-letnia gwarancję, bo nie ujechałbym... Awarie co pół roku, wymienili w niej dosłownie wszystko co może się zepsuć a tuż przed końcem gwarancji stwierdzili, że dalsze naprawy przerastają jej wartość i kazano mi wybrać nową. I to jedyne pozytywne wspomnienie😉

#30 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 19 listopad 2019 - 13:59

Liebherr czy Miele to faktycznie inna jakość ale co za tym idzie inna pułka cenowa.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Miele mieli u mnie już 6 rok. W zasadzie na okrągło( dwie baby w domu) czyli średnio 8 razy w tygodniu.

W tym czasie przerobiłem już jedną pralkę z boscha druga dogorywa.



#31 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 19 listopad 2019 - 14:10

W 2002 kupiłem lodówkę LG i do tej pory działa bez usterki. Wcześniej przez około 30 lat mieliśmy Liebherra. Podobno,bo byłem za mały i nie pamiętam ,79 rocznik,ani razu nie zawiódł. Najlepsze jest to ,że wzięła go od nas znajoma i do dnia dzisiejszego stoi u niej na działce i działa.

#32 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 19 listopad 2019 - 14:15

Nasze Polary za to były niezawodne... ;)



#33 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2651 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 19 listopad 2019 - 14:27

Lodówka Samsung 13 lat - pisałem wyżej

Zmywarka Bosch 13 lat - kompletnie bez awarii a potrafi 2 razy dziennie śmigać

Piekarnik Amica 12 lat - jedyna awaria to osłona lampki pękła w tamtym roku

Pralka Siemens 13 lat - dwa lata temu wymieniałem grzałkę, kosztowało mnie to 30 PLN. Serwis chciał 350  :ph34r: Przy dwójce dzieciaków pralka naprawdę miała przejebane 2-3 prania dziennie to u mnie norma. Teraz muszę wymienić teleskopy, bo coś ją rzucać zaczęło.

 

Co do suszarki to chyba jednak na cukierkowe Candy się zdecyduję. Bo się mi wydawało, że Beko to czeska firma a tu się okazało, że to tureckie... chyba jednak wolę pizzę niż kebab



#34 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 19 listopad 2019 - 14:50

No tak, Panowie, ale piszecie o sprzętach dość leciwych. Mój stary Elektrolux, też nadal chodzi u znajomka, a Polar u kumpla na działce. Tylko, że te nowe sprzęty już mają zupełnie inną "budowę" i inne opinie, i raczej trudno się spodziewać, że pochodzą tyle co stare......



#35 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 19 listopad 2019 - 15:00

Przecież jest to nieopłacalne dla producentów. Ma wytrzymać gwarancje i się sp..ić . A klient ma kupić nową.
 



#36 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 19 listopad 2019 - 15:22

Tak jak piszesz. I tu jest problem co wybrać, żeby lodówka pochodziła choć z połowę tego co stary model?



#37 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 19 listopad 2019 - 15:26

Mialem pralkę Elektrolux, dramat. Szczęście, że zakupiłem 5-letnia gwarancję, bo nie ujechałbym... Awarie co pół roku, wymienili w niej dosłownie wszystko co może się zepsuć a tuż przed końcem gwarancji stwierdzili, że dalsze naprawy przerastają jej wartość i kazano mi wybrać nową. I to jedyne pozytywne wspomnienie

Z pralką elektrolux sprzedawaną pod marką AEG miałem te same doświadczenia, kiedy się je pozbyłem, poczułem się wolnym człowiekiem.


  • Sławek77 lubi to

#38 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 19 listopad 2019 - 15:48

Starsze konstrukcje były do naprawy,a aktualne są do wymiany.
Wielkie sztaby ludzi pracują,by skrócić żywotność wymuszając kolejny zakup.

#39 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 19 listopad 2019 - 15:52

Mam lodowke liebherr od 2001 i działa. Stara bosch poszła na wieś i też dalej dziala.Nie pamiętam ile ma już lat.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 19 listopad 2019 - 15:52


#40 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 listopad 2019 - 15:55

Mam lodowke liebherr od 2001 i działa. Stara bosch poszła na wieś i też dalej dziala.Nie pamiętam ile ma już lat.


To już nie wrati😉teraz księgowi zarządzają 😡




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych