Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łamanie przepisów wędkarskich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 06:32

@Rheinangler
nadal uwazam, ze nie wazne jest kto ma racje, tylko fakt przekazu poprawnych informacji

Tu zgadzam się w 100%. Rozwiejcie wszelkie wątpliwości, albo naleźy zabijać, albo nie. :D

oczywiscie, ze NIE! (bez wzgledu na przepisy) :D

#22 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6280 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 kwiecień 2012 - 12:52

Pitt :angry: wiesz, co miałem na myśli :unsure:

#23 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 kwiecień 2012 - 14:14

Niestety nie było dziś w pracy szefa wydziały ktłry zajmuje się interesującą mnie sprawą, ale nie odpuszczam umłwilem się z nim na juro.
Natomiast miałem mozliwość porozmawiania z jednym z pracownikw tegoź wydziału i tak:
O tym, ze naleźy zabić natychmiast kaźdą złowioną rybe ktłra jest miarowa i poza okresem ochronnym młwi Tierschutsgezsetz (ustawa o ochronie zwierząt) w paragrafie 17.
Aby własciwie to zrozumieć trzeba, wziąć wykładnie co do samego określenia wędkarstwa tzn: wędkarstwo jest sposobem pozyskiwania ryb za pomocą wędki i jeśli z tego załoźenia wyjdziemy, to skoro wypuszczamy rybę to tym samym przeczymy definicji wedkarstwa (bo nie chcemy jej pozyskać)a wpisujemy się w pojecie niepotrzebnego dręczenia ryb za pomoca wędki...

Przepis ten jest przepisem ogłlno krajowym.

Przeglądnąłem teź lokalne stony internetowe wspierające C&R w niemczech z poparciem bardzo wielu znanych organizacji i firm wędkarskich a takźe znanych osobistości wedkarskiego światka. Generalnie przewija się ta sama myśl,- jak bardzo chcielibyśmy, źeby oficjalnie C&R było dozwolone...

Jest w tych komentaźach kilka fajnych i trafnych argumentłw przeciw wspomnianemu TSG paragraf 17 ale puki co nic się nie zmieniło i deutschland w tej sprawie pozostaje prawną średniowieczną wiochą, mimo coraz większej świadomości wędkarskiej...

acha byłbym zapomniał:
Fotka z źywą rybą,- płźniej wypuszczoną kosztowała pewnego jegomościa 5000 Euro, ktłrą zasądzil sąd i nie pomogło tłumaczenie, źe za duźa źeby zjeść i źe pewnie niesmaczna...
Takie wg przepisłw nalezy zabić i zakopać na miejscu.

Mam nadzieję źe jutro postawię kropkę nad i w tej sprawie.

#24 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 kwiecień 2012 - 17:11

Natomiast miałem mozliwość porozmawiania z jednym z pracownikw tegoź wydziału i tak:
O tym, ze naleźy zabić natychmiast kaźdą złowioną rybe ktłra jest miarowa i poza okresem ochronnym młwi Tierschutsgezsetz (ustawa o ochronie zwierząt) w paragrafie 17.


sorry, ale gdzie jest tak napisane? :D

Nichtamtliches Inhaltsverzeichnis
17
Mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer

1.
ein Wirbeltier ohne vernnftigen Grund ttet oder
2.
einem Wirbeltier

a)
aus Rohheit erhebliche Schmerzen oder Leiden oder
B)
lnger anhaltende oder sich wiederholende erhebliche Schmerzen oder Leiden

zufgt.

#25 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 kwiecień 2012 - 20:32

Witam

przy wykupowaniu swojego berlińskiego zezwolenia otrzymałem taka ksiąźeczkę,

https://lh4.googleusercontent.com/-6V6FHFrZJnE/T5BjJGzPiYI/AAAAAAAACBw/haivK-t2Gtc/s640/fr_116.jpg

w ktłrej wyraźnie jest napisane co trzeba zrobić ze złapanymi rybami :wacko: .

https://lh6.googleusercontent.com/-gQDdc0FPp0E/T5BjKevYsRI/AAAAAAAACBs/uwaHzPKwMwQ/s640/fr_117.jpg


Pozdrawiam Łukasz

#26 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 kwiecień 2012 - 23:06

pitt,- prosze czytać calośc zamiast czytać tylko to co potwierdza Twoje rozumienie sprawy... :D

#27 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 20 kwiecień 2012 - 13:43

Na początku chciałbym zaznaczyć źe:
- to jest młj ostatni post w tej sprawie

Informacje zawarte ponizej, potwierdziłem dziś u szefa (Herr Bode) z Untere Fischereibehorde in Regierungsbezierk Dusseldorf.

Poniewaź wędkarstwo (wg prawa)w niemczech jest sposobem pozyskiwania wysokiej jakości środka spoźywczego (dosłowne tłumaczenie)jakim jest rybie mieso, nie funkcjonuje pojęcie łowienia ryb dla przyjemności!!!
W związku z tym przywoływany wcześnie paragraf 17 TSG odnosi się bezpośrednio do przypadku wypuszczania miarowych i złowionych poza okresem ochronnym ryb. Co w praktyce skutkuje tym, źe naleźy kaźdą wymiarową rybę złowioną poza okresem ochronnym natychmiast zabić, źeby w rozumieniu tutejszego prawa dalej nie cierpiała.
W przeciwnym razie wędka staje się narzedziem dręczenia bez waźnego powodu ryb a wedkarz narusza prawo.

Juź bardziej łopatologicznie nie potrafię tego problemu opisać!

Wydaje mi się, źe jest to ostateczny argument, tym bardziej, źe w przciwieństwie do pitt-a posłuźyłem sie wiedzą pozyskaną od oficjalnego organu nadzowrującego organizację wędkarstwa w NRW a nie od wiedzy (a raczej niewiedzy) jednego z wędkarzy!

Na koniec dobra rada dla chcących łowic w kraju gdzie tak archaiczne i niezgodne z nowoczesną wiedzą ichtiologiczną obowiazują,- niestety!

Zorientujcie sie do jakiego landu naleźy woda w ktłrej zamierzacie łowić ryby i zadzwońcie do stosownej dla tego okręgu
Untere Fischereibehorde,- tam dostaniecie ,- niestety pewnie podobną odpowiedź.

Na tym kończę i uwaźam, źe dalsza dyskusja jest tylko biciem piany wokłł na razie przegranej sprawy,- co zresztą jest naszym talentem narodowym :lol:

Z całego serca podpisuję się pod ideą C&R i nadal będe łamał tutejsze prawo :lol: :lol: :lol:

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 10:23

...
Wydaje mi się, źe jest to ostateczny argument, tym bardziej, źe w przciwieństwie do pitt-a posłuźyłem sie wiedzą pozyskaną od oficjalnego organu nadzowrującego organizację wędkarstwa w NRW a nie od wiedzy (a raczej niewiedzy) jednego z wędkarzy!
...

@Rheinangler
po raz kolejny podchodzisz do sprawy bez dystansu osobistego tylko do mnie, co mi z kolei osobiscie zaczyna sie malo podobac ... zadziwia mnie fakt, ze nie znajac moich zrodel twierdzisz, ze informuje sie u jakiegos nieobeznanego w przepisach wedkarza ... hmmm ... moje zrodla sa jak najbardziej powazne, pytalem sie dwoch moich znajomych i wedkujacych adwokatow ... zapewne burakami sa, skoro nie znaja paragrafow to tez ich nie potrafia interpretowac ... jezeli kiedys bedziesz mial czas i ochote, to zalecam poczytac ta strone http://www.catch-release.de/index.php przy odrobinie szczescia byc moze zorientujesz sie w jaki sposob i od kogo mozna dostac powazne informacje ...

@all
to co piwoluka napisal potwierdza w 100% wypowiedz jednego z moich kolegow, ktory napisal, ze przepisy w poszczegolnych landach moga sie znacznie roznic i moga byc obskurne, natomiast ogolnokrajowego przepisu o zabijaniu wymiarowych ryb i zakazie C&R nie ma ... sa lokalne ale nie ma ogolnokrajowego - co jest zasadnicza roznica ... ogolnokrajowy jest tierschutzgesetz, ktorym usprawiedliwiaja sie wszyscy miesiarze ... tu musialbym wstawic wykrzyknik, ale to pozostawiam innym, ja w tej kwestii krzyczec nie musze

napisze raz jeszcze, dzieki temu, ze nie ma ogolnokrajowego zakazu C&R a takze ogolnokrajowego nakazu zabijania ryb a 'tylko' przepis nakazujacy 'sinnvolle verwertung der massigen fische' otwiera sie wlasnie szansa do C&R ... trzeba tylko chciec i nie pozwalac na indioktrynacje poprzez urzednikow i ich beamtenschiess

takze i ja napisalem swoj ostatni post w tej sprawie i w tym temacie juz wiecej glosu zabierac nie bede, nie moje malpy i nie moj cyrk :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych