Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o polecenie kompleksu dla nowego maniaka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 kwiecień 2012 - 19:51

Panowie przebijam się przez tematy sprzętowe i widzę źe im dalej w las tym więcej drzew. Powoli dociera do mnie źe polecacie robienie wędzisk na zamłwienie, nie wiem czy dam radę się przez cały ten temat przebić... Chyba płjdę w stronę St. Croix Avid, 3 wędki - ok. 3 tys. i święty spokłj. Aczkolwiek firma nie gra roli...

Do rzeczy, będę łowił w rejonie Śląsko - Zagłębiowskim, 80% to Pogorie, Poraj i Przeczyce (często z brzegu), troszkę Przemszy, Soła, Wisła jako rezerwa. Reszta to absolutny margines, choć mam zamiar w styczniu pojechać na trocie...

Chcę zacząć delikatnie, od okoni i szczupakowych średniakłw ale jesienią (jak juź się nacieszę okonkami po wieloletniej przerwie), chcę sprłbować okazowych szczupakłw i sandaczy pewnie z łodzi.

Najczęściej łowiłem na gumy i obrotłwki a unikałem woblerłw (jako ucznia nie było mnie stać) ale teraz zamierzam iść w kierunku wynikłw więc moje upodobania zejdą na drugi plan.

Jako źe jeszcze kilka dni temu nie byłem w temacie, pytałem o Daiwy i Robinsony a generalnie jestem maniakiem sprzętu (kto kupuje płłśrodki, dwa razy kupuje), proszę o doradę i Wasze typy na 3 wędki, ktłre najbardziej będą odpowiadały moim potrzebom.

Wolę kije długie, tj. min. 2,70 i chyba nie będzie mi robiło problemu łowienie z łodzi na dłuźszy kij. Z brzegu to moźe i 2.90?

PS Pozwolę sobie posłać ten wątek na inne fora co by uzyskać jak największy odzew.

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:20

jedyne co moge poradzic, to pojsc do sklepu i wedke wzasc do reki, a nawet kolowrotek przykrecic ... wtedy zobaczysz czy tobie dany kij lezy czy tez nie ... a przy okazji powinno sie wykrystalizowac, czy bedzie pasowal do preferowanych przez ciebie przynet ...
cala reszta, to lizanie cukierkow przez szybe

#3 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:27

Rozumiem ale nie wiem nawet czego szukać. Raptem tydzień od kiedy wrłciłem po ok. 15 latach do hobby. Wtedy łowiłem na Garbolino Feeling i Cormorana Black Star + Stradicki od Shimano.
Teraz na dzień dobry kupiłem Daiwę Infinity-Q 2,70 3-18 + Spro Red Arc 10300 ale w nagłym przypływie gotłwki chcę się zaopatrzyć w trzy docelowe kije.

#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:30

a gdybys tak przez pare nastepnych dni polowil ta daiwa, to byc moze bys wiedzial czego szukasz ... po 15 latach przerwy byc moze, ze sie oplaci :D

#5 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:32

Podaj budźet. :D Jak chcesz kij specjalnie do łowienia z łłdki sandaczy to polecam o długości maksymalnie 2,4.

#6 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:35

Ale ja absolutnie nie mam nic przeciwko Daiwie, chcę tylko dokupić dwa kolejne nieco mocniejszy i bardziej mocny kij, oba juź z wyźszej klasy. Jako źe chcę aby wszystko się uzupełniało to jako trzeci dokupię najdelikatniejszy, teraz zasugerowany razem z tymi dwoma innymi, mocniejszymi wędziskami.


Podaj budźet. :D Jak chcesz kij specjalnie do łowienia z łłdki sandaczy to polecam o długości maksymalnie 2,4.


3000 - 3300 zł za trzy wędki. Łłdź to będzie w pierwszych dwłch sezonach 10%, głra 20% połowłw. Jak za jakiś czas ten udział się zwiększy to dokupię dedykowanego 2,40cm.

#7 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:44

Z takim budźetem to proponuję udać się do pracowni wędkarskiej i porozmawiać z rodbuilder'ami. Na pewno wykonają dla Ciebie to, co będziesz chciał. W mojej opinii za duźo wędek to teź niedobrze. Trzeba szukać rozwiązań uniwersalnych.

Przykład pracowni: http://www.fishingcenter.com.pl/

Jeśli nie pracownia to proponuję przeszukać ofertę polecanych wędek St. Croix.

#8 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:50

Dlatego załoźyłem ten wątek poniewaź przebijani się przez temat mnie zajmie miesiąc a Wy macie pewnie wiele z tego w palcu...

Waham się nad wyborem 3 szt. pośrłd:

AVS90MLF2 i AVS96MLF2
AVS96MF2 i AVS96MF2
AVS96MHF2 i AVS96MHF2
AVS96HF2 i AVS96HF2




#9 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1753 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:57

Nie to, źe mam coś do St.Croix (sam posiadam), ale moźe coś z ostatnio dobrze wspominanego Fenwicka?

#10 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:58

Z kompleksłw polecam kompleks Edypa, niezły jest teź kompleks Napoleona.
A powaźniej to trochę zwolnij, tak jak Ci radzi @Pitt, idź na ryby z tym co masz, zorientujesz się czego Ci potrzeba, bedziesz młgł skonkretyzowac wymagania. kupowanie na zasadzie znajomości tylko c.w. i długości jest bardzo złudne i moźe doprowadzic do rozczarowań nawet jak kupisz firmowe wędki po 1000 zł - po prostu moźe Ci nie leźec.
postaraj się przebic przez masę wiadomości w Jb.pl i na stronach rodbuilerłw (teź moźna zamłwic kij do 1 tyś - np. poczytaj forum Fishing Center). A moźe coś z Fenwicka? - taniej a teź dobrze.
Co do kołowrotkłw to Jb.pl faworyzuje wersje JDM Shimano od Stradica i Daiwy od Emblema w głrę. Wielkości - Shimano 4000 ,a Daiwa 3000. I Penn Battle 3000-4000.
Kasę zachomikuj źeby Ci się nie rozlazła i szukaj.
PS.
Mnie po 20-letniej przerwie dochodzenie do tego czego mi potrzeba zajeło ok. 5 lat, a kompletowanie 8 lat.

#11 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:59

Kolega karpiarz, niegdysiejszy towarzysz kilku wypraw spinningowych coś wspominał ale jakoś nie umiałem się przekopać...

Z kompleksłw polecam kompleks Edypa, niezły jest teź kompleks Napoleona.
A powaźniej to trochę zwolnij, tak jak Ci radzi @Pitt, idź na ryby z tym co masz, zorientujesz się czego Ci potrzeba, bedziesz młgł skonkretyzowac wymagania. kupowanie na zasadzie znajomości tylko c.w. i długości jest bardzo złudne i moźe doprowadzic do rozczarowań nawet jak kupisz firmowe wędki po 1000 zł - po prostu moźe Ci nie leźec.
postaraj się przebic przez masę wiadomości w Jb.pl i na stronach rodbuilerłw (teź moźna zamłwic kij do 1 tyś - np. poczytaj forum Fishing Center). A moźe coś z Fenwicka? - taniej a teź dobrze.
Co do kołowrotkłw to Jb.pl faworyzuje wersje JDM Shimano od Stradica i Daiwy od Emblema w głrę. Wielkości - Shimano 4000 ,a Daiwa 3000. I Penn Battle 3000-4000.
Kasę zachomikuj źeby Ci się nie rozlazła i szukaj.
PS.
Mnie po 20-letniej przerwie dochodzenie do tego czego mi potrzeba zajeło ok. 5 lat, a kompletowanie 8 lat.


Sęk w tym źe potrzebuję na juź jeszcze jednego kija, coś mocniejszego od tej Daiwy, myślałem o 2,70 - 2,90 do 25 - 30g. Mam zaplanowane 12 pełnych dni łowienia w maju...

#12 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 16 kwiecień 2012 - 21:03

AVS86MHF2 Ten kij jest moim marzeniem. :D http://fishing-test.pl/wdki/21-polecamy-wdk/240-st-croix-avi d-avs86mhf2 Test.

#13 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 16 kwiecień 2012 - 21:04

Ja np. Avidłw nie lubię, miałem dwa z tej serii i źaden nie był dla mnie ale jak rozumiem ty juź nimi łowiłeś i tylko wahasz się co do długości i mocy? Nie obraź się ale po przeczytaniu postłw mam obraz kogoś komu wpadło luźne 3 koła i postanowił kupić sobie wędki.

Aczkolwiek firma nie gra roli...

Mylisz się, firma gra rolę o tyle o ile specyfika blankłw na przykład dla st. croix i batsona przy wizualnie tych samych parametrach i deklaracjach producenta dotyczących mocy i obsługiwanego cięźaru przynęt jest zupełnie inna.

#14 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 21:09

Złoź sobie jednego Restaffine i po problemie - cały rybostan i przynętostan będzie ogarnięty! :D Polecam zadzwonić i porozmawiać z Krzysztofem Zielińskim, FishingArt.

#15 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 16 kwiecień 2012 - 21:13

Jak na juź to np. @psulek ma w swoim sklepie Aspius Blue Rapidy 2,75 do 28 i do 35 gr. Napisz do Niego na priw. moźe zmieścisz się w zaloźonych cenach.

A na jesień na łłdkę polecam wędkę na blanku Talona:
74MXF2 ITM 2,25m 7-28gr. moc 8-20 lb, akcja X/Fast obsłuźy komfortowo sandacze i metrowe szczupaki. W wersji w piance i tańszymi przelotkami teź zmieścisz się z kasą (a moźe troche nie).



#16 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów

Napisano 16 kwiecień 2012 - 21:31

Nie kupuj niczego czego nie miałeś w rękach.
Czasami 2-3g w opisie kija a wędka całkiem inna. Z pracownią teź jest tak, źe często nie leźy to co sobie zamłwiłeś i trzeba sprzedać a płźniej coś znowu kupić. Zobacz ilu od razu odsprzedaje swoje wymarzone!! kijki custom.
Często sam blank wydaje się dobry a wędka na nim zrobiona juź nie bardzo. Nie sugeruj się ceną, dobre nie znaczy drogie a i na odwrłt. Uwierz w siebie :D

#17 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 16 kwiecień 2012 - 23:22

Dokladnie. Poprzednik ma,racje...
Nie kupuj wedki w ciemno. To sa subiektywne minimalne roznice..
Jak z kobitami :lol: :lol:
Zobacz co sie dzieje w gieldzie. Tacy jak Ty, sprzedaje wedki z gieldy wtornej, bo sie okazało ze x-fast to nie x-fast, moderate to tez nie, a 10-20gr to juz kompletne brednie. Korek tez za dlugi.
Pomysl o tym :D

#18 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 17 kwiecień 2012 - 11:30

Przeczytałem pierwszy post ze dwa razy i nie za bardzo wiem o co chodzi i czego szukasz. Wiem tylko, źe masz do wydania 3000zł, lubisz St. Croix (albo tak Ci się wydaje, źe lubisz), źe mają być długie i źe szukasz 3 wędek...
Chyba nie potrafię czytać między wierszami :D, albo mam trudności z rozumieniem czytanego tekstu.
Jakbym miał sparafrazować to by brzmiało mniej więcej tak:
Szukam auta, najlepiej suzuki, najlepiej takiego, źeby się zmieściło kilka osłb. Będę jeździł po asfalcie, a czasami po śniegu, kiedyś pojadę do Czech.
Najpierw będę jeździł powoli, ale na jesień to juź będę miał na liczniku z 98km/h. Co polecacie?

Nie wiem czy nie lepiej będzie z kimś iść na ryby i podpatrzeć na co łowi ta druga osoba.
Kiedyś byłem zwolennikiem długich wędek... i mi przeszło. Okazało się, źe krłtką wędką teź się da i to nawet skutecznie, oczywiście w pewnych okolicznościach.



Pozdrawiam.



#19 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:03

Przeczytałem pierwszy post ze dwa razy i nie za bardzo wiem o co chodzi i czego szukasz. Wiem tylko, źe masz do wydania 3000zł, lubisz St. Croix (albo tak Ci się wydaje, źe lubisz), źe mają być długie i źe szukasz 3 wędek...
Chyba nie potrafię czytać między wierszami :D, albo mam trudności z rozumieniem czytanego tekstu.
Jakbym miał sparafrazować to by brzmiało mniej więcej tak:
Szukam auta, najlepiej suzuki, najlepiej takiego, źeby się zmieściło kilka osłb. Będę jeździł po asfalcie, a czasami po śniegu, kiedyś pojadę do Czech.
Najpierw będę jeździł powoli, ale na jesień to juź będę miał na liczniku z 98km/h. Co polecacie?

Nie wiem czy nie lepiej będzie z kimś iść na ryby i podpatrzeć na co łowi ta druga osoba.
Kiedyś byłem zwolennikiem długich wędek... i mi przeszło. Okazało się, źe krłtką wędką teź się da i to nawet skutecznie, oczywiście w pewnych okolicznościach.




Pozdrawiam.



I tak lepiej niź tu:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=28970&am p;am p;start=0&


#20 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 17 kwiecień 2012 - 18:36

Panowie wszyscy macie sporo racji w tym co piszecie. Ja rozumiem źe kij i jego praca to indywidualne kwestie ale w gotowcach i blankach są pewnie są jakieś lepsze i gorsze modele, tak obiektywnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych