Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wrocław Super Fish


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 kwiecień 2012 - 23:30

Spotkanie udane. Byli Panowie ze Stowarzyszenia „Wrocław Super Fish”. Okazało się, że od przyszłego roku odcinek Odry pomiędzy mostem Zwierzynieckim a Jazami w mieście na Różance będzie objęty całkowitym No Kill. Proponowałem jeszcze kanał przeciwpowodziowy ale podobni nie da rady. Podobno było sporo chętnych więc niemal jako ostatni załapaliśmy się na wolne miejsca w stowarzyszeniu. Zostało im kilka kart ale trzymają je dla VIPów aby wspierali pomysł. Członkowie będą łowili za friko tylko będą musieli odpracować 5 dni rocznie na łowisku. Reszta będzie płacić extra za wędkowanie na tym odcinku. Dla mnie to mega pomysł – będzie wypasione, urozmaicone łowisko.

Dodatkowo okazało się, że jest grupa ludzi zebrana wokół koła PZW w Strzegomiu która organizuje się na Strzegomkę. Mają błogosławieństwo PZW i też będą robić coś w rodzaju Klubu na wzór tych z Lublina (mają kolesia który organizował niektóre łowiska tam). Kto jest w Klubie ten mało płaci ale pracuje społecznie – kto nie ten może łowić ale tylko jako towarzysz kogoś z Klubu za słoną kasę – coś jak na Mazurach mają.
Poniżej lista deklaracji do Klubu Strzegomki:
1. Superuszy (jak sądzę pisze się pierwszy),
2. Analityk,
3. ? kto się pisze?

Tych co byli do spotkaniu a sądzą że coś zniekształciłem niech piszą na Priv – poza tym w tym zamieszaniu nie spisałem wszystkich ników więc mi się przydadzą ;)



#2 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 06:28

Ja niestety nie mogłem być, ale jak jest możliwość to piszę się zarówno na Wrocławskie stowarzyszenie jak i na ochronę Strzegomki, do której mam bardzo duży sentyment!

1. Superuszy (jak sądzę pisze się pierwszy),
2. Analityk,
3. drago75

#3 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 20 kwiecień 2012 - 07:23

\ Okazało się, że od przyszłego roku odcinek Odry pomiędzy mostem Zwierzynieckim a Jazami w mieście na Różance będzie objęty całkowitym No Kill. Członkowie będą łowili za friko tylko będą musieli odpracować 5 dni rocznie na łowisku. Reszta będzie płacić extra za wędkowanie na tym odcinku.


Mógłbyś troszkę to objaśnić bo nie rozumiem czy Centrum zostanie zamknięte dla wędkarzy ??

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 kwiecień 2012 - 07:36

tak, w mieście zostanie tylko kilka odcinków otwartych. Jak się uda zamknięte zostaną kanały i będzie limitowane wejście... :unsure:

Więcej info pojawi się pewnie wkrótce... kto zainteresowany piszczcie do Jacka na priv...

#5 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 20 kwiecień 2012 - 07:39

Coś niesamowitego! :huh: Trzymam kciuki!

#6 OFFLINE   superuszy

superuszy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 kwiecień 2012 - 07:45

Cześć
Jacek fajnie że mnie wpisałeś ale ja to muszę przemyśleć i zasięgnąć więcej informacji ;)
Pstrągi to piękne ryby ale trzeba mieć czas dla nich :D

Czy ja dobrze zrozumiałem że do jazu różanka? - odcinek no kill i dodatkowe opłaty?

I skoro we Wrocławiu jest więcej wędkarzy niż ryb to gdzie my się wszyscy pomieścimy? :lol:

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 20 kwiecień 2012 - 07:46

ech, szkoda że tak mało chętnych się pojawiło....

#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 20 kwiecień 2012 - 09:02

Jakby ktoś zebrał wszelkie założenia, plany, projekty itd. do przysłowiowej kupy i jakoś to opisał, byłoby fajnie. Bo inicjatywa wydaje się być bardzo interesująca, ale szczegółów brak, a na samych domysłach, to się więcej plotek narodzi, niż faktów...

#9 OFFLINE   przemoL

przemoL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 kwiecień 2012 - 10:10

Krótko podsumowując.

Oprócz no kill na Odrze, padły pomysły żeby zająć się Strzegomką bądź zaopiekować się jakimś odcinkiem mniejszej rzeczki, chyba Bystrzyca padła o ile dobrze pamiętam.

Oczywiście do tego trzeba więcej ludzi niż garstka którą można policzyć na palcach jednej ręki ... no może ręki i nogi :unsure:

#10 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 20 kwiecień 2012 - 11:25

Okazało się, że od przyszłego roku odcinek Odry pomiędzy mostem Zwierzynieckim a Jazami w mieście na Różance będzie objęty całkowitym No Kill. .... Zostało im kilka kart ale trzymają je dla VIPów aby wspierali pomysł. Członkowie będą łowili za friko tylko będą musieli odpracować 5 dni rocznie na łowisku. Reszta będzie płacić extra za wędkowanie na tym odcinku. Dla mnie to mega pomysł – będzie wypasione, urozmaicone łowisko.

Prosty człowiek jestem więc może nie wszystko rozumiem - czyli w przyszłym roku opłacam wędkowanie w naszym rejonie i w nim wykreślony z rejestru mam ten odcinek rzeki? Czyli opłata w PZW maleje ?
To jak to jest mogę założyć stowarzyszenie umówić się z PZW że dbamy o jakiś odcinek rzeki i wyrzucamy znad wody wszystkich kto nie jest w stowarzyszeniu, chyba że słono zapłacą dodatkowo?
Inicjatywa fajna ale po co w takim razie składki w PZW w takiej wysokości?
Jeśli kolejne odcinki rzek będą zamykane to lipa trochę należeć do PZW.



#11 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 11:51

Przecież to ściema jest, nie mogę się doczekać jak w przyszłym roku na wrocławskim odcinku Odry i kanałach, ktoś do mnie podejdzie i zabroni mi łowić prosząc o dodatkową opłate lub legitymację członkowską hehehe

#12 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 kwiecień 2012 - 11:51

taaaaaa, a wpadł ktoś na pomysł, jak tego upilnować? Wszyscy wiemy, jak wielu jest strażnikow PZW na cały Dolny Śląsk i jak często ich spotykamy nad wodą .....

#13 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 13:36

Odcinek między Zwierzynieckim a jazami na Różance nie jest jakiś masakrycznie długi raptem ze 3-4 km, w dużej części na otwartym terenie (poldery i łąki zalewowe) i ograniczony jazem powyżej Zwierzynieckiego oraz w dole Różanką. Jedynie nie wiem jak będzie z migracją zarybionymi rybami do kanałów powodziowych. Wg mnie jakby się zebrało z kilkadziesiąt osób i każdy zainwestował po parę stówek to można by coś zrobić i strażnika wynająć plus w ramach czynu społecznego każdy parę dniówek by zainwestował w pilnowanie, plus oczywiście duże tablice. Plus wynajmować miejsce na zawody (przede wszystkim zawodnicza elyta tyczkowa), bo tam co chwilę coś się dzieje i z racji, że mam to obok chałupy to wiem jakie ilości ryb z tamtego miejsca wyjeżdżają do lodówek na całą Polskę w czasie treningów. Może to na początek brzmi trochę jak z bajki, ale myślę, że jest to jedno z lepszych miejsc do przeprowadzenia takiej akcji. A ten pomysł chyba nie jest jakiś super nowy, bo z dwa lata temu już o nim słyszałem. Na pewno z początku też nie byłoby łatwo, ale od czegoś trzeba zacząć. Drugie miejsce na wprowadzenie podobnego planu to od Różanki do Rędzina;-) - tam potencjał spinningowy jest jeszcze większy.

#14 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2012 - 14:07

Przecież to ściema jest, nie mogę się doczekać jak w przyszłym roku na wrocławskim odcinku Odry i kanałach, ktoś do mnie podejdzie i zabroni mi łowić prosząc o dodatkową opłate lub legitymację członkowską hehehe


Taka postawa zdobyles caly moj szacunek Ziom Embarassed

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2012 - 14:09

Odcinek między Zwierzynieckim a jazami na Różance nie jest jakiś masakrycznie długi raptem ze 3-4 km, w dużej części na otwartym terenie (poldery i łąki zalewowe) i ograniczony jazem powyżej Zwierzynieckiego oraz w dole Różanką. Jedynie nie wiem jak będzie z migracją zarybionymi rybami do kanałów powodziowych. Wg mnie jakby się zebrało z kilkadziesiąt osób i każdy zainwestował po parę stówek to można by coś zrobić i strażnika wynająć plus w ramach czynu społecznego każdy parę dniówek by zainwestował w pilnowanie, plus oczywiście duże tablice. Plus wynajmować miejsce na zawody (przede wszystkim zawodnicza elyta tyczkowa), bo tam co chwilę coś się dzieje i z racji, że mam to obok chałupy to wiem jakie ilości ryb z tamtego miejsca wyjeżdżają do lodówek na całą Polskę w czasie treningów. Może to na początek brzmi trochę jak z bajki, ale myślę, że jest to jedno z lepszych miejsc do przeprowadzenia takiej akcji. A ten pomysł chyba nie jest jakiś super nowy, bo z dwa lata temu już o nim słyszałem. Na pewno z początku też nie byłoby łatwo, ale od czegoś trzeba zacząć. Drugie miejsce na wprowadzenie podobnego planu to od Różanki do Rędzina;-) - tam potencjał spinningowy jest jeszcze większy.


Swietnie by sie stalo jakby nawet tak maly fragment rzeki mial prawdziwego gospodarza, ktory dbalby o wode. Nie wiem czy zarybienia to jest najwazniejsza rzecz w rzece takiej jak Odra. Pilnowanie tarlisk i zimowisk, tepienie klusownictwa i propagowanie C & R. Mysle ze tedy wiedzie droga do lepszych lowisk.
Trzymam kciuki za to by ta inicjatywa sie powiodla!

Pozdrawiam

Guzu




#16 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 20 kwiecień 2012 - 14:47

Pozwalam sobie zamieścić cytat względem tematu Strzegomki...


No i pięknie proszę przekazać pozdrowienia na zebraniu dla wszystkich klubowiczów od Strzegomskich muszkarzy.Ja jako gospodarz kola Strzegom jestem obiema rączkami za wspólnym działaniem dla dobra rzeki.Zapraszam do Strzegomia nasza siedziba stoi zawsze otwarta dla Was Panowie.Możemy zrobić wspólny rekonesans rzeki chętnie podzielimy się swymi spostrzeżeniami.Myślimy nad zarybieniem rzeki lipieniem każdy z nas dołoży się do tego finansowo i fizycznie przy rozstawianiu ryb w łowisku.Sprawdziliśmy lipienie pięknie się wycierają w naszej rzece.
Pozdrawiam Stanisław Pomykała


...jak widać na Strzegomce zależy również nie tylko wrocławiakom! Na Strzegom w takim razie można śmiało liczyć w tej sprawie.





#17 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 20 kwiecień 2012 - 17:25

[quote]
Przecież to ściema jest, nie mogę się doczekać jak w przyszłym roku na wrocławskim odcinku Odry i kanałach, ktoś do mnie podejdzie i zabroni mi łowić prosząc o dodatkową opłate lub legitymację członkowską hehehe
[/quote]

Taka postawa zdobyles caly moj szacunek Ziom Embarassed
[/quote]

To dobrze, bo bardzo mi na nim zależało :lol: , a tak poważnie to od decydowania o tym czy odcinek jest wolny dla wędkarza czy nie są wyższe głowy, nie mówie mądrzejsze. Obawiam się , że grupa ludzi z forum to mały pikuś przy 2 stronie. PZW to nie forumowicze, którzy dobrze chcą tylko duża kasa i duża siła. O odcinku o którym piszemy też Guzu mało wiesz. Bardzo duża ilośc wedkarzy łowi tylko tam, od okresu powojennego nie byli na innych łowiskach. Do tego wyobraź sobie sytuację prawną kolesia, który ma opłaconą składkę na województwo dolnośląskie i nie może łowić na jednym z najbardziej rybnych miejc w mieście. Odmawia przyjęcia mandatu, sprawa trafia do sądu i tacy kolesie wygrywają każdy proces.
Do tego trzeba zabrać się inaczej, muszą to być projekty kogoś na górze, komuś musi na tym zależeć, ktoś musi coś z tego mieć, czyli siano kolego. To nie Hiszpania tu jest inna mentalność. To nie jest też mała miejscowość gdzie w opozycji jest kilkunastu wędkarzy. Kolejną ważną rzeczą jest ogarnięcie tego wszystkiego, kto będzie pilnował tego bałaganu, przecież nie Ty, ani nie ja , ani nie my wszyscy razem wzięci, trzeba miec jakieś narzędzia prawne, trzeba egzekwować kary, wzrost postępowań sądowych, kto to ogarnie??? Z 2 strony z jakiej paki mamy płacić na strażnika ze swoich składek, skoro to jest obowiązkiem Państwa. Placimy na to podatki i co? 4 strażników na Dolny śląsk? to jest polityka???
Jest jeszcze wiele tematów które można do wieczora przytaczać, sprawa jest trudna, inicjatywa dobra, jestem z Wami, ale jeśli chodzi o odcinek miejski to tylko marzenia... :(

#18 OFFLINE   nito82

nito82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 kwiecień 2012 - 17:47

jestem z Wami, ale jeśli chodzi o odcinek miejski to tylko marzenia... :(


O tym wczoraj mówił Baloo. Odra jest zbyt duża i cenna dla ogółu, żeby PZW zgodziło się na takie rewolucje. Natomiast bardzo podoba mi się pomysł Tomka ze Strzegomką.


#19 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 20 kwiecień 2012 - 18:02

Po tym co czytam powiem tyle jedna wielka porażka zamknąć odcinek wody dla ludzi którzy opłacają kartę wędkarską i zrobić eldorado dla prywatnej grupy ( wędkarskie oraz finansowe ) Nie umiem zrozumieć Polskiego prawa :/ Tu ponownie chodzi tylko o pieniądze a nie zasobność wody.
Jestem oczywiście za całkowitym no kill ale co to znaczy ze na wędkowanie w tych miejscach nie załapie się zwykły Kowalski a prezes będzie mógł sobie łowić bez problemu a chwyt o pracach w terenie jest jeszcze bardziej śmieszny bo polega tylko na grzaniu wódki i kiełbaski bo tak wyglądają wszystkie zawody w okręgu dolnośląski jak i sprzątania ( Mietkowa, Bajkału ) gdzie prezesi oraz członkowie chleją w autokarach od wyjazdu z Wrocławia a świerzaki ( najczęściej dzieci, młodzież ) zbiera śmieci.
PSR robi co chce bezpodstawnie zamykając dojazdy nad wodę żeby mieć zawężony obaszar objazdu i zbierania mandatów za duperele a w miejscach gdzie już ludzie nie dojezdzają bo jest zakaz kwitnie kłusownictwo wszyscy dobrze o tym wiedzą ale łatwiej wyegzekwować mandat od Kowalskiego bo ten niechce mieć problemów a Kłusownik robi co chce bo i tak nie zapłaci...

Nic i nigdy się nie zmieni bo na Kazimierza Wlk we Wrocławiu każdy siebie kryje a jak ktoś się postawi to i tak zostanie przegłosowany na walnym było kilka naprawde uczciwych ludzi ale zostali uciszeniu bardzo szybko...

#20 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 20 kwiecień 2012 - 18:10

Pomysł ze specjalnym miejskim odcinkiem Odry ciekawy ale w naszych realiach wydaje mi się, że jest to marzenie ściętej głowy. Jest to obwód rybacki, który należy do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu- PZW Wrocław to tylko dzierżawca. Najpierw należało by dobrze zapoznać się z dokumentacją RZGW oraz operatem rybackim dotyczącym tego obwodu.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych