Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1400 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:33

Lubisz literkę M ?
Czy na czym polega jej kluczowosc w przypadku tych kołowrotków ?

Przecież oznacza średnia głębokość szpuli :)

Hybryda wynika z 3000 bez literki c przed 3000, z niczego więcej.


No nie bardzo 😉 bo np 14'stella 3000hg bez "M" ma rotor i szpule od 4000

Użytkownik dreadknight edytował ten post 18 sierpień 2020 - 21:36

  • Intro lubi to

#662 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 sierpień 2020 - 21:37

No nie bardzo 😉 bo stella 3000hg bez M ma rotor i szpule od 4000


Ale przecież rozmawiamy o Twin Powerach 15 i 20 i ich oznaczeniach ?
Czy aż tak bardzo pomyliłem wątki ?

:)

#663 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 18 sierpień 2020 - 22:10

Ale przecież rozmawiamy o Twin Powerach 15 i 20 i ich oznaczeniach ?
Czy aż tak bardzo pomyliłem wątki ?

:)

raczej ja pomyliłem ;) , ale z "M" czy bez "M" to nie takie oczywiste, na przykładzie stelli



#664 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 18 sierpień 2020 - 22:20

Panowie kilka dni temu zadałem pytanie odnośnie pracy TP 4000MHG , nie uzyskałem odp.  Czy Wy macie (używacie)

 ten kołowrotek ,....czy tylko informacje modelowe posiadacie?

Pozdrawiam



#665 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 19 sierpień 2020 - 07:50

Panowie kilka dni temu zadałem pytanie odnośnie pracy TP 4000MHG , nie uzyskałem odp.  Czy Wy macie (używacie)

 ten kołowrotek ,....czy tylko informacje modelowe posiadacie?

Pozdrawiam

Powiem tak, szumienie w kołowrotkach jest naturalnym zjawiskiem którym nie warto się przejmować.Twin power, vanquish, stella  jak i inne modele potrafią szumieć. Jeśli zacznie coś mocno postukiwać to w tedy warto zajrzeć do środka.Czasem nowe kołowrotki mogą wymagać smarowania gdyż jest to nakładane maszynowo i czasem placek smaru trafi na obudowę a nie na mechanizmy. Ogólnie ja bym się nie przejmował i po roku intensywnego użytkowania bym przesmarował jak mechanizmy się dotrą.W tedy kołowrotek dopiero zaczyna fajnie pracować.Jeszcze jedno szmery również mogą pochodzić od wormshaftu w skrajnych położeniach góra-dół.Nie przejmuj się tym również.Co ciekawe takich przypadłości nie mają multiki względem stało-szpulowców.


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 19 sierpień 2020 - 07:54

  • przemo_w lubi to

#666 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 08:14

Potwierdzam to co mówi przedmówca, mam kilka kołowrotków shimano (TP stella, vanquish) każdy pracuje z lekkim szumem. Nie słyszałem Twojego TP i nie wiem jak mocno słyszalny jest to szum. Jedynie TP SW Pg 09 pracuje praktycznie bezgłośnie i bez oporu. Powiem na swoim przykładzie, że młynek zmienia trochę swoją prace na lepsze po kilku wypadach na ryby. Stradic Fb postukiwał, po oddaniu na serwis do Shimano został przesmarowany i ucichł, podobna przypadłość była w nowym Vanquishu ale tutaj przesmarowanie nie wyciszyło stuków. Myślałem o sprzedaży vanquisha ale zabrałem go na ryby kilka razy wyciągnął koło 300 mniejszych i większych okoni i kleni, przyłowił pare większych leszczy i boleni. Ja bym na Towim miejscu połowil chwile młynkiem a następnie jak dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą odesłał na gwarancje...

Użytkownik 19john92 edytował ten post 19 sierpień 2020 - 08:15


#667 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 08:39

Moje twin powery miały różnie, 2 sztuki model 2015 - po zakupie jedna szumiała, druga nie. Pierwszy, który nie szumiał po 3 latach zaczął ostro szumieć podczas zwijania, przesmarowanie pomogło i nic nie szumi, używany do łowienia sandaczy na główki 10-12g, czasami 15g, ostre podbijanie z kija i kołowrotka, 3 wyjazdy do Szwecji, łowienie w słonej wodzie.

Nowy twin power 2020 nie szumi, pięknie nawija, jest miodzio.

Wszystkie kołowrotki to model C3000.

Kumpel ma C3000 model 2015 i szumi, wręcz rzęzi, nic nie robi, łowi dalej.....


  • bogunow lubi to

#668 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 19 sierpień 2020 - 09:02

Nie oszukujmy się produkcja jest masowa czy to Japan czy Malaysia.W dużej mierze maszynowa.Kontrola jakości jest pewnie też,zakręcenie,hamulec szpuli,zbijanie kabłąka,wizualna i do wora w pudło.


  • Kajtelek2 lubi to

#669 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 19 sierpień 2020 - 15:15

U mnie TP15 3000 szumiał bardzo, przesmarowanie nic nie dało.
Teraz używam Daiwy BG 2500 i 3000 też szumią, różnica jest taka że TP kosztuje ponad 1000zl a BG w okolicy 400 tak więc się nie denerwuje bo wiem że dużo droższe kołowrotki mają podobnie.
Co ciekawe miałem jakiś czas temu Spro Red Arca który naprawdę dużo przeszedł i nie szumiał .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#670 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 09:06

Jak to zwykle bywa, szumi tylko w fotelu. Nad wodą tego nie słychać.


  • Biesan, przemo_w i ManiekL-ski lubią to

#671 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 20 sierpień 2020 - 22:44

Wielkie dzięki za odpowiedzi,trochę mnie podniosły na duchu.W marcu  kupiłem penn clasha 4000, był z 10 razy ze mną na rybach to teraz chodzi jak traktor(byłem zzapytaniem o reklamacje kazali jeszcze odczekac troche).Kupiłem TP bo słyszałem ,że cicha praca.W sklepie po wyjęciu z pudełka tak było,ale po pierwszym 3 godzinnym wypadzie słychać delikatny szmer i troche mnie to zaniepokoiło.Dzisiaj brodząc po Wiśle wcale tego nie słyszałem(tak jak to powiedział Kadet)



#672 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 sierpień 2020 - 09:28

Nad wodą są ciekawsze odgłosy i dźwięki, do nasłuchiwania😉

#673 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 14 wrzesień 2020 - 22:26

Te modele szumią niestety i to dość głośno. Kupiłem 4000 MHG, szumiał i ocierał, wymieniłem, kolejny też szumi, może mniej. Ogólnie do dupy partia po mojemu. Ceny poszły w dół, bo chyba słabo się sprzedają. Ściągałem z Japan kilku, a nawet kilkunasto letnie TP i Stell i chodziły miodzio. Czasem jakieś luzy, ale żeby tak szumieć jak nowy TP ze sklepu, to nie trafiłem na taki.


  • Kajtelek2 i Tomasz79 lubią to

#674 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 14 wrzesień 2020 - 23:07

Pamiętam narzekania na szum 12 Vanquish, a teraz bardzo puszkiwany model :)
  • Night_Walker, Kajtelek2, malinabar i 1 inna osoba lubią to

#675 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:35

Z vanquishem F to nie były żarty, szumiał jakby ktoś tam świerszcza zainstalował. TP 2020 mam 2 modele c2000 i 2500s nie szumią. 2500 kupiłem w sklepie stacjonarnym wybrałem ten, który najciszej pracował. C2000 z netu. Chyba sporo zależy od egzemplarza, one są podobno ręcznie składane, ma to chyba znaczenie, jak jest poskładany.


Mój vaniek w 2013r

https://youtu.be/r-ric9o8wg4

#676 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 15 wrzesień 2020 - 16:15

A są kołowrotki, które nie są ręcznie składane?

#677 OFFLINE   BFS MONSTER

BFS MONSTER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Jakub

Napisano 15 wrzesień 2020 - 17:33

Cześć Wszystkim Jerkbait-owcom,

Ze względu na to że to mój pierwszy post na tym elitarnym forum chciałem się serdecznie przywitać i podzielić spostrzeżeniami !

Drodzy koledzy i koleżanki zacznę od tego, że aby nasz TP FD 2020 na moim przykładzie 2500 S HG kupiony 23.03.2020 zbliżył się do Stelli to trzeba zaraz po wyjęci z czarnego pudełeczka pełnego niespodzianek i nowych rozwiązań zrobić tak (odpowiednia kolejność):

  • Rozebrać na części pierwsze (no może bez łożysk przykręconych do połówek korpusu,
  • umyć dokładnie wszystkie elementy i całą obudowę wewnątrz od nałożonego fabrycznie i rozbryzganego smaru fabrycznego i wysuszyć,
  • dokładnie wyczyścić oporówkę na której na bank jest olej, oliwka i wysuszyć do SUCHA !
  • sprawdzić łożyska a w szczególności to dolne pod pinionem - w które wtłoczył się nadmiar smaru nałożonego przy montażu (czyt. wymiana łożyska 5x8x2,5)
  • dla chętnych majsterkowiczów wymieniamy tulejki podpierające worm shaft na (2x5x2,5 oraz 3x6x3 [tutaj wystarczą podkładki fabryczne] lub 3x6x2,5 [istnieje konieczność podkładania dodatkowych podkładek]) i sprawdzamy po skręceniu czy nic nie rzęzi,
  • wszystkie elementy dokładnie smarujemy SMAREM pędzelkiem, równo i dokładnie, bez pośpiechu z uśmiechem na twarzy (pinion, przekładnie, elementy posuwu karetki, worm shaft, itp.), oliwimy tylko kropelką oleju zespół wału głównego instr. RD20576
  • składamy kołowrotek do należytego stanu - wszystko dokładnie i czysto. W momencie skręcania mocowania górnego łożyska instr. FD18738 (oczywiście już wszystkie elementy w środku obudowy poskładane razem z pinionem) kręcimy korbką i słuchamy - ufff nie RZĘZI !!! inaczej rozkręcam i sprawdzamy po kolei łożyska i poprawność smarowania,
  • montujemy suchą oporówkę i resztę elementów i GOTOWE 

Czas potrzebny do wykonania tego zabiegu 3-4h + odpowiednie narzędzia typu imbus 1mm lub maleńki płaski wkrętak do wykręcenia tej maleńkiej śrubeczki. 

Co nam to dało? Ano to, że w końcu cieszymy się bezszelestną, cichą i płynną pracą kołowrotka wartego +/- 1600 PLN ! 

Powiecie kpina tyle hajsu wydać i rozkładać wszystko na części ! Tak i nie - uczymy się jak kołowrotek jest zbudowany dla tych co nie wiedzą, a kpiną jest wciskanie gównianego smaru do kołowrotka klientom którzy płacą połową swojej miesięcznej pensji ! 

To co moim oczom się ukazało po rozkręceniu kołowrotka po 5 miesiącach użytkowania to CZARNA BREJA (reakcja chemiczna) - gęsta i lepka jak sok z piz... na wszystkich głównych elementach.

I na koniec - czy wasz kołowrotek chodzi tak ? 

Miłego oglądania ! 



#678 OFFLINE   Tomasz79

Tomasz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaZĄBKI
  • Imię:TOMASZ
  • Nazwisko:GREGUŁA

Napisano 15 wrzesień 2020 - 21:07

U mnie coś takiego występuje i chciałbym się tego pozbyć.Jest ktoś w Warszawie lub okolicy ,kto by to ogarną i ewentualnie za ile?



#679 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 08:06

Jakub uważaj na wyznawców teorii niewidzialnego smaru i tych co mówią, że co Shimano złączyło wędkarz niech nie rozdziela:) A tak poważnie to dobra robota i dzięki za udostępnienie:)



#680 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 16 wrzesień 2020 - 09:04

 Dalej twierdzę iż po ponownym posmarowaniu smar się rozejdzie i za jakiś czas szum powróci:) sens smarowania nowego młynka jest o tyle ważny, że możesz trafić jak w losowaniu kapkę smaru nie tam gdzie trzeba czyli nie na przekładni. Przerobiłem tego trochę więc wiem o czym piszę.


  • przemo_w lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych