Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 10 marzec 2020 - 10:58

Tak jak zalinkował @Robas - brawo Poznań.

#662 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 marzec 2020 - 11:27

Może to zabrzmi patetycznie, może brutalnie, ale śmierć jest każdemu pisana.

Gdy byłem młody - tak 20, 30 lat - zdawało mi się, że będę żył wiecznie. Śmierć to było coś bardzo abstrakcyjnego. Umierali dziadkowie, sąsiedzi, ale oni byli tacy starzy...

Ja byłem młody...

 

Dziś wiem, że zostało mi rok, może trzydzieści lat życia, ale jednak umrę...

I bogatszy o doświadczenia życiowe pomyślałem, że gdyby Ktoś zaproponował - 

Pożyjesz miesiąc i umrzesz w miarę bezboleśnie, bez problemów dla rodziny w ciągu trzech dni..

Pożyjesz 10 lat ale ostatni rok będziesz umierał na nowotwór złośliwy, będziesz wył z bólu gdy nawet morfina nie będzie działać.

Pożyjesz 20 lat ale dwa ostatnie leżąc obłożnie chory zdany na łaskę innych..

...

...

Wybrał bym to pierwsze.

 

Nie lekceważę, nie wyśmiewam,  mam świadomość zagrożenia.

Ale jednocześnie wiem, że tak naprawdę nic tutaj nie zależy od mojego zachowania.

 

W państwie totalitarnym(Chiny) taka epidemia powinna zostać szybko i skutecznie zahamowana(W. Cejrowski). Nie została...

 

A ja - należę do grupy podwyższonego ryzyka... mam się powiesić, żeby na koronawirusa nie umrzeć?

 

Pozdrawiam 


  • platynowłosy, przemo_w i M a r a s lubią to

#663 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 marzec 2020 - 11:34

...Ale jednocześnie wiem, że tak naprawdę nic tutaj nie zależy od mojego zachowania....

 

To powyższe zdanie jest przykładem na to jak bardzo się mylisz.Właśnie że w tym konkretnym przypadku odpowiedzialne zachowanie ludzi,traktowanie poważnie zaleceń sanitarnych,higiena jest NAJWAZNIEJSZA.



#664 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 marzec 2020 - 11:49

...Ale jednocześnie wiem, że tak naprawdę nic tutaj nie zależy od mojego zachowania....

 

To powyższe zdanie jest przykładem na to jak bardzo się mylisz.Właśnie że w tym konkretnym przypadku odpowiedzialne zachowanie ludzi,traktowanie poważnie zaleceń sanitarnych,higiena jest NAJWAZNIEJSZA.

 

Tak... należało by w stanie hibernacji przeczekać ten okres.

 

Przyjechał zięć z Belgii - tam pracuje - bez objawów, ale - w świetle powyższego(okres inkubacji) nie mam pewności, że ... itd itp.

 

Da się tak żyć Kolego???



#665 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 marzec 2020 - 11:53

Tak... należało by w stanie hibernacji przeczekać ten okres.

 

Przyjechał zięć z Belgii - tam pracuje - bez objawów, ale - w świetle powyższego(okres inkubacji) nie mam pewności, że ... itd itp.

 

Da się tak żyć Kolego???

Ja o Maryni,Ty o dupie.Ciężko się z Toba rozmawia.



#666 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2295 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 marzec 2020 - 12:07

...Ale jednocześnie wiem, że tak naprawdę nic tutaj nie zależy od mojego zachowania....
 
To powyższe zdanie jest przykładem na to jak bardzo się mylisz.Właśnie że w tym konkretnym przypadku odpowiedzialne zachowanie ludzi,traktowanie poważnie zaleceń sanitarnych,higiena jest NAJWAZNIEJSZA.

Szkoda że niektórzy dopiero teraz przypomnieli sobie co to mycie rąk i nie tylko.

#667 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 marzec 2020 - 12:23

Jestem ciekaw skąd akurat we Włoszech jest taka śmiertelność? Bo to, że nie przypilnowali i mają więcej zachorowań to rozumiem, ale tylko zgonów?

 

"Korea 7478 / 118 / 53  (zachorowania, wyzdrowienia, zgodny)

Włochy 7375 / 724 / 463

Iran 7161 / 2394 / 237

Niemcy / 1151 / 18 / 2
Francja  1209 / 12/ 19
Hiszpania 979 / 32 / 28"

"

Według tych danych

Korea 0.7%

Włochy 6,2%

Iran 3,3%

Niemcy 0.1%

Francja 1,5%

Hiszpania 2,8%



#668 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2020 - 12:37

Jestem ciekaw skąd akurat we Włoszech jest taka śmiertelność? Bo to, że nie przypilnowali i mają więcej zachorowań to rozumiem, ale tylko zgonów?

"Korea 7478 / 118 / 53 (zachorowania, wyzdrowienia, zgodny)
Włochy 7375 / 724 / 463

Iran 7161 / 2394 / 237

Niemcy / 1151 / 18 / 2
Francja 1209 / 12/ 19
Hiszpania 979 / 32 / 28"

"

Według tych danych

Korea 0.7%

Włochy 6,2%

Iran 3,3%

Niemcy 0.1%

Francja 1,5%

Hiszpania 2,8%

Trzeba by usiąść z kalkulatorem wyciągnąć wszystkie dane odnośnie populacji, poszczególnych grup wiekowych, stanu zdrowia tych grup itp. Może się okazać że śmiertelność jest większa bo grupa najbardziej narażona jest większa w danej populacji niż w innej. Myślę że stąd bierze się ta większą ilość zgonów. Stan zdrowia całej populacji i ilość osób starszych ma spore znaczenie. Do tego dochodzi ignorancja i brak zastosowania się do zaleceń. Poziom opieki medycznej, przygotowanie władz i czy odpowiednio wcześnie zostały podjęte odpowiednie środki, ale to już bardziej drugorzędne sprawy. Najistotniejsza jest chyba jednak kondycja zdrowotna danej populacji i jak procentowo wygląda udział poszczególnych grup wiekowych.

Użytkownik gajosik edytował ten post 10 marzec 2020 - 12:40

  • Marcyś i przemo_w lubią to

#669 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 marzec 2020 - 12:38

Tak też rozumuję ale różnica spora.

Może mieli pecha, że akurat zachorowania poszły w takim a nie innym kręgu ludzi?



#670 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2020 - 12:43

To ich styl życia przyczynił się głównie do tak szybkiego wzrostu zachorowań. Dużo kontaktów, ciężko u nich o dyscyplinę. Ja pisałem że Chinami się nie martwię bardziej zachód bo to inna mentalność.
  • Marcyś i adriano lubią to

#671 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 10 marzec 2020 - 12:52

Jestem ciekaw skąd akurat we Włoszech jest taka śmiertelność? Bo to, że nie przypilnowali i mają więcej zachorowań to rozumiem, ale tylko zgonów?

 

"Korea 7478 / 118 / 53  (zachorowania, wyzdrowienia, zgodny)

Włochy 7375 / 724 / 463

Iran 7161 / 2394 / 237

Niemcy / 1151 / 18 / 2
Francja  1209 / 12/ 19
Hiszpania 979 / 32 / 28"

"

Według tych danych

Korea 0.7%

Włochy 6,2%

Iran 3,3%

Niemcy 0.1%

Francja 1,5%

Hiszpania 2,8%

 

Na godzine 12.00 Hiszpania 35 smiertelnych. I bedzie to szybko roslo.

Nie jest chyba na naszym poziomie opracowac komplet zaleznosci miedzy tymi liczbami. Szczegolnie ze opieramy sie na wynikach, ktorych wiarygodnosc jest ograniczona.

Bez wzgledu na panstwo. 

Niekoniecznie mowie o manipulacjach i propagandzie. Ale ciekawym jest brak oficjalnych zachorowan w Turcji ? Mongolii, Kazachstanie itd itp.

Ze smutnych ciekawostek dodam przypadek 83 latka z Valencii. Zmarl 13 lutego. Wtedy nie bylo w Hiszpanii nawet stanu ostrzegawczego z powodu korona.

Okazalo sie, w badaniu posmiertnym, ze mial wirusa i zmarl na powiklania przy zapaleniu pluc (to figurowalo w karcie zgonu, wirusa znalezli u niego na poczatku marca).

To jeden przyklad, ale pokazuje kompleksowosc obrazu. A juz szczegolnie gdy mowimy o wielomilionowych, ruchliwych populacjach.

 

Inny smutny przyklad. To pogrzeb w Vitoria (stolica Kraju Baskow). 60 osob uczestniczylo w uroczystosci. U wszystkich stwierdzono wirusa...

 

 

Zdrowia zycze !


Użytkownik Guzu edytował ten post 10 marzec 2020 - 12:56

  • Marcyś lubi to

#672 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2020 - 13:05

Są też pozytywne informacje: 

 

https://fakty.interi...low,nId,4373497



#673 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1430 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 10 marzec 2020 - 13:28

Jestem ciekaw skąd akurat we Włoszech jest taka śmiertelność? Bo to, że nie przypilnowali i mają więcej zachorowań to rozumiem, ale tylko zgonów?

Rozmawiałem dziś ze znajomym, który pracuje w służbie zdrowia na ten temat. Niestety większość tych ,,Idiotów"(nie waham się użyć tego słowa) potraktowało kwarantannę jako darmowy płatny urlop. Wielu postanowiło sobie urozmaicić nudę kwarantanny poprzez wieczorne imprezy, spotkania zakupy i itp. rzeczy. Stąd gwałtowny postęp jeśli chodzi o liczbę zachorowań.



#674 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 10 marzec 2020 - 13:40

Dla mnie najistotniejsze w tym momencie jest pójście środkiem, bez skrajności. Są sytuację w życiu że trzeba otworzyć umysł na nawet najbardziej absurdalne teorie, i zastanowić się nad tym wszystkim na chłodno. Bez napinania się. Niestety większość nie jest w stanie bo same takie rozwarzania powodują natychmiastową potrzebę zmiany spodni.

Jesteśmy trochę że się tak brzydko wyrażę w czarnej d... Szczególnie osoby odpowiedzialne za władze w państwach bo z jednej steony brak działań zdecydowanych i szybkich nie wzniecajacych paniki jest zły, a znów szybkie i zdecydowane działania mogą spotkać się z nieracjonalną realcją społeczeństwa. Trzyma kciuki za decyzję władzy i zachowanie zimnej krwi nie tylko naszej bo trudne zadanie przed nimi.

#675 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2020 - 14:23

Tofik przybij piątkę z godskim. Wiesz co Greta napisała do Chińczyków? Źeby nie jedli bambusowymi pałeczkami bo drzewa cierpią. Wiesz co oni jej odpisali? Żeby poszła do szkoły i by wiedziała że bambus to trawa a nie drzewo i żeby przestała wycierać dupę papierem toaletowym tylko trawą bo to niszczy środowisko bo papier jest z drewna. Ot i cała logika . Obaj jesteście jak ta Gretka..

Przybij sobie piątki z kilkoma oszołomami z forum - nie brakuje ich tutaj.

Jak nie znasz mojego zdania na temat Grety, bambusa i innych spraw to nie odnoś się personalnie.



#676 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 14:26

I po strachu. Jeżeli słuch mnie nie myli, to przed chwilą szef GIS powiedział, że w walce z koronawirusem jesteśmy skazani na sukces 💪.
  • godski, DeepRunner i venom_666 lubią to

#677 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 859 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 10 marzec 2020 - 14:37

Ufff.... idę wycałować wszystkie laski na ulicy.


  • strary i konopaa lubią to

#678 OFFLINE   Warciany

Warciany

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • Imię:Artur

Napisano 10 marzec 2020 - 14:53

Jestem ciekaw skąd akurat we Włoszech jest taka śmiertelność? Bo to, że nie przypilnowali i mają więcej zachorowań to rozumiem, ale tylko zgonów?

 

"Korea 7478 / 118 / 53  (zachorowania, wyzdrowienia, zgodny)

Włochy 7375 / 724 / 463

Iran 7161 / 2394 / 237

Niemcy / 1151 / 18 / 2
Francja  1209 / 12/ 19
Hiszpania 979 / 32 / 28"

"

Według tych danych

Korea 0.7%

Włochy 6,2%

Iran 3,3%

Niemcy 0.1%

Francja 1,5%

Hiszpania 2,8%

Moze to za daleko posunięty wniosek ale widząc te dane i śledząc media można odnieść wrażenie, że w krajach o cieplejszym klimacie wirus jest groźniejszy.



#679 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 10 marzec 2020 - 15:37

W Korei Północnej służba zdrowia musi być na bardzo wysokim poziomie. Tam wirusa nie ma !
  • fish28, eRKa i konopaa lubią to

#680 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 16:22

Jest szansa, że możemy być lepsi niż Włosi

"Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do wszystkich parafii w Polsce o zwiększenie liczby niedzielnych mszy, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych."

Użytkownik theslut edytował ten post 10 marzec 2020 - 16:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych