Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multik pod Rozemejier jointed jerk 80g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 styczeń 2007 - 10:36

Podobnie jak @jerzy szukam cos pod ten kij, tylko, ze ja jestem jeszcze zupelnie niesprecyzowany.
Pytanie 1: okragly czy nisko profilowany i dlaczego?
Pytanie 2: jesli niski profil to co powiecie na podpowiadany przez kolege shimano curado 201 b?
Zamierzam machac przynetami 40-90gr i wydac kasy tyle ile mniej wiecej za curado (ewentualnie mniej jesli jest cos wartego polecenia).
pozdr

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 styczeń 2007 - 12:48

Lukomat
Curado 201DPV albo jak chcesz cos szybszego 201DHSV. Nawet dobrze leży na tym kiju. Ja zdecydowałem sie na okrąglaka do jerków bo stosunkowo rzadko tak łowię. Ponadto nowe curado 201 jest dość wszechstronnym multikiem i sparowany z kijem 17 lb spokojnie i komfortowo rzuca takie wabiki jak Hornet 6S perch 8F Shad rap 9 SR czy Xrap 8 i 10 cm. Cena nie duza, a walory użytkowe OK. mżesz spróbować z Daiwą LUNA albo Costal Inshore, w tm roku pojawiły sie wersje na lewą rękę. Żródlo: www.daiwa.com

JW

#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 styczeń 2007 - 13:00

@jerzy, Oki, dzieki, jeszcze tylko powiedz mi dlaczego akurat wybrales okragly a nie nisko profilowy? Kwestia gustu, czy jakies konkretne walory?

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2007 - 13:14

@luko

w tej kwestii panuje pewnien spór. Część środowiska że się tak wyrażę uznaje że do najcięższych zastosowań powinno się wybierać multiki okrągłe, bo są solidniejsze od niskich profili. Powiedzmy że jest to podejście konserwatywne.

Inni są zdania, że dobry, mocny niski profil jest tak samo solidny jak round i poradzi sobie również z ciężkimi jerkami.

Można podawać argumenty za i przeciw wymieniane przez obie strony.

Ja, do jerków 90 gram o których wspomniałeś, wybrałbym rounda, i to dobrej firmy.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 styczeń 2007 - 13:54

@jerzy, Oki, dzieki, jeszcze tylko powiedz mi dlaczego akurat wybrales okragly a nie nisko profilowy? Kwestia gustu, czy jakies konkretne walory?


Lukomat, kwestia gustu, ponadto kiedys łowilem jerkami na 4601 i latały dobrze. ja jednak nie lowie przynetami większymi niz fatso 10S, bo mnie to katuje. łowię tez metoda jerkową coraz rzadzej bo mnie to poprostu męczy. Ponadto w wodach w ktorych lowię szczupak 65-70 cm tio juz okaz więc holowanie go na zestaw 80g z linką 30 lb jest w moim przekonaniu masochizmem.Myśle naet czy nie kupic używanej daiwy milionare w wielkości 101 do przynet 0g max powinien byc OK





#6 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 styczeń 2007 - 13:58

@Friko, ale wspomniane przeze mnie curado cieszy sie dobra opinia, ma to byc mlynek nie do zajechania. Czy ktos stosuje go do ciezszego kalibru, czy wszyscy siegaja po okragle?

@jerzy, ja w tym roku za cel stawiam sobie duze ryby <_<

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 styczeń 2007 - 14:06

lukomat jesli chcesz łowic mariny to curado 201 odpada :lol:
Jeśli jednak masz na mysli szczupaki i to nawet te ponad metrowe to wytrzyma napewno zwlaszcza wersja DPV.
na stonie shimano usa jest filma jk lowią na curado 300, (multik ten sam ale szpula głebsza) poszperaj w postach o antaresie 7 DC




#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2007 - 15:12

@luko

nie zamierzam tu robić za eksperta od mutli bo nim... nie jestem :D Z tego co pamietam jeden znany polski wedkarz stosowal niskie profile nawet na muskie i to do duzych jerków/twichbaitow. Nie wiem co z tego wyszlo, skoro stosowal to pewnie sie sprawdzaly.
Z drugiej strony w USA zdecydowanie w ofercie na muskie dominują roundy, co tez o czyms swiadczy moim zdaniem.
Mysle ze wiele zalezy od intensywnosci lowienia/rzucania i rozkladu statystycznego gramatury przynet. Wiem ze to brzmi pretensjonalnie, ale mysle ze jest roznica pomiedzy sytuacja w ktorej ktos regularnie lowi 3 razy w tygodniu i za kazdym razem wiekszosc stanowi gramatura 70-100 gram, a sytuacja w ktorej ktos lowi 1 w miesiacu z czego po ciezszy kaliber siega okazjonalnie a dominuja srednie jerki w gramaturze powiedzmy ok 40 gram. Tak na zdrowy rozsadek.

pozdrawiam

#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 18 styczeń 2007 - 16:30

Ten sam polski wędkarz o którym wspomina friko używał shimano 201b i był z tego co kojarzę bardzo zadowolony i gdyby nie pewne aspekty marketingowe pewnie łowiłby nim do dziś. Jeżeli bym teraz kupował (na co się chyba zanosi) multik do takich zastosowań to chyba bym wybrał Curado 201DPV. Ale to w dużej mierze zależy od tego co kto lubi. Ja raczej do przynęt poniżej 100gram nie użyję rounda bo mi się znacznie wygodniej łowi niskoprofilowcem. Ale każdy musi wybrać to co jemu pasuje.

#10 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2007 - 17:36

A czemu nie Revo? Jest ciekawą alternatywą dla Curado. Patrz artykuł Remka.
W zależności od Twoich możliwości finansowych możesz wybrać jedną z 3 wersji, a ponoć już najtańsza w zupełności wystarcza.
Najdroższą wersję można kupić za ok. 160 $ na eBayu.
Pozdrawiam,
P.

#11 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 18 styczeń 2007 - 17:53

@łukomat
moim zdaniem najlepiej by było jakbyś od kogoś porzyczył rounda i low-profila i stestował którym się wygodniej operuje, ja próbowałem jerkować obydwoma typami kreciołków i jak miałbym teraz wybierać to wziąłbym niski profil, chwyt jest dużo pewniejszy przez co dużo wygodniej operować przynętą i mniej męczy się ręka.

#12 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 styczeń 2007 - 18:50

@adasio, posiadam i okraglego i niskoprofilowanego, wiec mniej wiecej mam ogolne pojecie o co chodzi, tylko ze okragly jest z korba po prawej stronie wiec stosuje go do trolla, a niski profil (Pflueger Trion) przelozylem z Rozemeijera na Rainshadow z FC. Papcio do mnie w marcu przyjezdza i planuje skompletowac drugi zestaw, bo chce go przekonac na dobre do castingu <_< Tylko nie chce byleczego kupowac, bo potem sam bede tego uzywal.

#13 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 styczeń 2007 - 19:46

Lukomat
Tak sobie wspominam w ten paskudny wieczór wyprawy nad wodę i musze powiedziec coś jeszcze. Nie wiem ja nisko z gramaturą przynęt w chcesz zejśc w castingu, ale curado DPV ma jeszcze jedną istotną (dla mnie) cechę. Jest to bardzo przyjazny w uzyciu multik, jeśli weżmiemy pod uwagę walory rzutowe tego kołowrotka. Jak sparujesz 201D z kijem 17-20 lb nawiniesz na niego 15 funtową linke, a na końcu zestawu zaczepisz np. percha 8F to przy włączeniu 3 bloczków hamujących możesz zapomnieć o brodach, bez wzgledu na warunki na łowisku, np. pod wiatr. Jesli włączysz wyłacznie 2 bloczki to wspomniany perch zacznie latać na bardzo przyzwoite odległości, ty zaś nadal bedziesz miał duży komfort związany z niewielkim ryzykiem splątań. Jak właczysz tylko 1 bloczek to każda nawet srednio lotna przyneta powyżej 10g zacznie latać bardzo daleko, jednak palec na szpuli bedzie musiał być już czujny :unsure: . Ustawienie hamulca odsrodkowego na 0 jest znacznie bardziej odczuwalne niż różnica przy schodzeniu z większej ilości bloczków o jeden stopień. wspomniany perch 8F poleci na odległość znacznie większą niz możliwość zacięcia ryby nawet na plecionce. generalnie opanowanie hamowania wabika w locie jest w curado bardzo proste i łatwe, podobnie jak w metanium XT.
JW :D

#14 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 18 styczeń 2007 - 20:09

@jerzy, jak juz wspomnialem raczej ciezary beda lataly na tym multiku. jesli chodzi o hamowanie to preferuje kciukiem, tak wiec wszytko mam ustawione na 0. jak jazda to na calego <_<

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 18 styczeń 2007 - 20:15

@jerzy, jak juz wspomnialem raczej ciezary beda lataly na tym multiku. jesli chodzi o hamowanie to preferuje kciukiem, tak wiec wszytko mam ustawione na 0. jak jazda to na calego <_<


o tak ponad slidera 7S hamulec jest zbedny w tym modelu to fakt
:lol: :lol: :lol:


#16 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 17:36

A jaki byście sugerowali low profile do tego kija z opcji bardziej ekonomicznej niż Curado -> tak do 80 USD :unsure: ???

#17 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 17:42

Daiwa Procaster? Powinien dać radę...Ale ja jestem lajkonikiem w castingu.
P.

#18 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 18:35

A tutaj link do sklepu gdzie można o nim poczytać i nabyć drogą kupna. Sklep wysyła do Polski.
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/links/link.jsp?i d=0023301118345a&type=product&cmCat=search&retur nPage=search-results1.jsp&QueryText=procaster&N=4887 &Ntk=Products&Ntx=mode+matchall&Nty=1&Ntt=pr ocaster&noImage=0
Pozdrawiam,
P.

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 21:51

No, jesli ponizej 80 USD to jaki mi sie wydaje poczciwe ABU wchodzi w gre. np c4 5601. Bedzie pasowal do jerkow ktore jest w stanie obsluzyc ten kij.

#20 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2007 - 21:53

Ale miał być low profile...a nie round.
P.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych