dzięki za informacje w takim razie poczekam jeszcze chwilę może na forum coś trafie,zastanawiałem się nad geoffem i chyba dołoże te 50 bądź stówę
Spodnie dla wędkarza po raz kolejny...
#61 OFFLINE
Napisano 05 styczeń 2014 - 21:58
#62 OFFLINE
Napisano 05 styczeń 2014 - 22:04
Uderz na priva do użytkownika @Pleciona. Sławek może znajdzie parę dla ciebie. I jeszcze jeden duński uzytkownik @Maciek..... . Skasowałem priva od niego a miał takie spodenki.
- gawrol lubi to
#63 OFFLINE
Napisano 25 sierpień 2014 - 12:36
Odgrzeję trochę temat. Używa ktoś może spodni z membraną Pinewood Ancona ? Wydają się porządne, a nie porażają ceną jak Geoff itp.
#64 OFFLINE
Napisano 25 sierpień 2014 - 23:14
- Maticsh lubi to
#65 OFFLINE
Napisano 25 sierpień 2014 - 23:40
Pociągnę temat.
A jakie spodnie, w normalnej cenie(Geoffy niestety takiej nie mają, przynajmniej dla mnie) polecilibyście Panowie, z tym że muszą być to, że tak nieszczęśliwie je nazwę - "ogrodniczki", koniecznie baardzo wysokie. Mam Columbię Rain Destroyer Jacket a ona jest przystosowana do brodzenia, w związku z czym jest krótka, jesienią maskarycznie podwiewa i spodnie tego typu są w orbicie moich zainteresowań.
#66 OFFLINE
Napisano 26 sierpień 2014 - 07:01
#67 OFFLINE
Napisano 26 sierpień 2014 - 12:45
Pociągnę temat.
A jakie spodnie, w normalnej cenie(Geoffy niestety takiej nie mają, przynajmniej dla mnie) polecilibyście Panowie, z tym że muszą być to, że tak nieszczęśliwie je nazwę - "ogrodniczki", koniecznie baardzo wysokie. Mam Columbię Rain Destroyer Jacket a ona jest przystosowana do brodzenia, w związku z czym jest krótka, jesienią maskarycznie podwiewa i spodnie tego typu są w orbicie moich zainteresowań.
Poszukaj takich:
http://images64.foto...d2419c9emed.jpg
Kupiłem takie od @Tomcasta i na razie dają radę. Są wysokie, więc na łódkę nie potrzebuję drugiej kurtki, tylko daje radę krótka WS-ka do brodzenia. Nawet jak siedzę, to nic nie podwiewa po nerach
W jednym miejscu muszę doszyć nieco te czarne wzmocnienia, ale nie wiem jak to zrobić, żeby nie stracić wodoodporności...
Pozdrówka
Kamil
#68 OFFLINE
Napisano 26 sierpień 2014 - 19:36
Używałem takich spodni. Bardzo przyzwoite - wielokrotnie wytrzymały całodniowy deszcz, łowiąc późną jesienią i zimą zakładałem pod nie polarowe kalesony i było bardzo komfortowo. Bardzo dobra relacja cena - jakość. Polecam.
Polecasz, a sam się na Geoffa nie przesiadłeś?
W podobnej cenie mozna wyrwać.
#69 OFFLINE
Napisano 26 sierpień 2014 - 20:01
Geof jak dla mnie wymiata, jeśli chodzi o ciepłe spodnie. Mam Ursus'y Leaf I jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Ciepłe, wygodne, dobrze osłaniają nerki przed wiatrem. No i praktyczne. Może i cena spora, ale ktoś mi kiedyś powiedział, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać bo i go szkoda, a i gdy człowiek marznie to i komfort z łowienia żaden.
#70 OFFLINE
Napisano 27 sierpień 2014 - 00:08
Polecam bo to dobry produkt. No właśnie, dlaczego miałbym się nie przesiąść na Geoffa skoro mozna je kupić w cenie Pinewooda?Polecasz, a sam się na Geoffa nie przesiadłeś?
W podobnej cenie mozna wyrwać.
#71 OFFLINE
Napisano 27 sierpień 2014 - 00:08
Koledzy - ciuchy nie tylko wędkarskie, ale w ogóle outdorowe to temat rzeka...., który jest mi bliski od lat. Na przestrzeni ostatnich ok. 12 lat przetestowałem na własnym grzbiecie i "tyłku" całkiem sporo ciuchów różnych producentów, z najróżniejszymi membranami i o różnych producenckich preferencjach zastosowań - narciarskie, trekkingowe, rowerowe i wędkarskie. Niewiele wiem o żeglarskich np. firmy Henri Lloyd, które także należy brać pod uwagę. Mimo to trudno o jednoznaczne i uniwersalne wnioski w odniesieniu do wyboru spodni optymalnych dla wędkarza. Niemniej jednak coś tam mogę podpowiedzieć. Po pierwsze - uważam, że warto skupić się na szukaniu portek z najlepszą membraną - moim zdaniem nic nie przebije "Gore-tex" najlepiej w opcji "Pro - Shell". Po drugie - uważam, że z punku widzenia uniwersalności zastosowań, nie należy poszukiwać spodni ciepłych, t.zn. wyposażonych w podszewkę czy polarowe docieplenie, gdyż ich wartość użytkowa ograniczy się do później jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Warto szukać spodni cienkich, których będzie można użyć także latem przy deszczowej pogodzie nawet w temperaturze ok.20-25 st. C, a także zimą przy bardzo niskich temperaturach, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej bielizny termoaktywnej (która jest warunkiem niezbędnym zachowania parametrów oddychalności). Po trzecie - przed dokonaniem zakupu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie - "po co Ci to" i do czego zamierzasz to stosować ?. Jeśli wędkujemy sezonowo - od kwietnia do października, a każdą wyprawę warunkujemy dobrą pogodą to szkoda wydawać kasę na jakieś techniczne portki, bo spokojnie wystarczy nam dobra, czy nawet średnia kurtka, ewentualnie jakaś budżetowa, nieoddychająca peleryna i będzie ok. Po czwarte - istotne jest jak łowimy - łódka, spinning czy mucha. Muszkarze najczęściej używają krótkich kurtek do pasa (z uwagi na brodzenie), z którymi najlepiej będą współpracować spodnie wysokie, na szelkach (BiB), bo inaczej lędźwiowa część ciała będzie narażona na wychłodzenie. Takie spodnie dobre są także w przypadku wielogodzinnego łowienia z łodzi. Istotne jest też by na łodzi nogawki spodnio były dość szerokie bo w przypadku deszczu osłaniają buty, które w mniejszym stopniu narażone są dzięki temu na przemoczenie. Z oczywistych względów (bezpieczeństwo) nie polecam na łódź wysokich kaloszy, tym bardziej woderów czy śpiochów. Moim zdaniem analiza tych wszystkich czynników umożliwi optymalny wybór spodni.
Nie będę pisał co ja wybrałem po latach doświadczeń, bo ....... drogo mnie to kosztowało. Z pewnością warto rozważyć propozycje firm Simms (mam i używam), Goeff Anderson, ...., ale także z niższej półki cenowej polskiego Graffa (Kolega używa i chwali) , czy topowych firm myśliwskich Seeland (mam i używam), Harkila (mam i używam) Chevlier, lub nieco tańszej Pinewood. Warto pamiętać, że gdy zrobi się zimno można kupić, pod wybrane przez nas portki, bieliznę termoaktywną, którą oferuje nie tylko topowy Simms http://www.simmsfish...fleece-bib.html, ale także znacznie tańszy Tajmen http://www.salar.pl/...roducts_id/6396.
Końcowo jedna uwaga - jeśli chcecie optymalnego rozwiązania całosezonowego nie liczcie na oszczędności.
Pozdrawiam. Robert.
Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 27 sierpień 2014 - 00:09
- Wiktor, Fiskare i Sebalos lubią to
#72 OFFLINE
Napisano 27 sierpień 2014 - 00:30
Tomek
Ps tylko w szafie miejsca coraz mniej
Użytkownik kostom63 edytował ten post 27 sierpień 2014 - 00:32
#73 OFFLINE
Napisano 27 sierpień 2014 - 01:09
Cześć, prawie całkowicie się z przedmówcą zgadzam , jest tylko mały problem , jeśli mam jedne spodnie na lato i zimę to albo nie zamieszczę pod nie zbyt dużo w zimę , albo w lato trochę przeszkadzają zbytnią obszernością. Ja mam cienkie na lato i grubsze , obszerniejsze na jesienno-zimowe łowienie. No i prawie zawsze w torbie leżą wojskowe niemieckie goretexy duże i obszerne , jak ma padać to szybko myk przez buty , a na grzbiet taka sama kurtka
Tomek
Ps tylko w szafie miejsca coraz mniej
Tomek - w szafie to u mnie miejsce jest zarezerwowane głównie dla ukochanej żony - proporcie 4/1 (na moją niekorzyść oczywiście)..... i nie będę walczył o poszerzenie przestrzeni. Z tego też powodu (i nie tylko) przekonałem żonę, że musze mieć to http://www.simmsfish...re-tex-bib.html
Wiem, wiem...... drogo jak nieszczęście (dlatego nie chciałem pisać), ale trudno...... Powiem szczerze..... uwielbiam te portki....., tylko dzięki nim, mimo koszmarnych ulew, w maju skutecznie połowiłem muchowo w okresie wylotu jętki majowej (na 10 dni łowienia 7 w totalnej zlewie). Zakładam je na tyłek i komfortowo łowię, gdy jest ryzyko deszczu, albo rosa się ścieli, w temperaturze do 25 st.C. Są bardzo cienkie i bardzo odporne na deszcz. Przetestowałem je też na wiosnę. Dla mnie to optimum po wieloletnich poszukiwaniach, a jako, że jestem muszkarzem i mam krótką kurtkę nie bardzo miałem inną opcję. Przy współpracy z długą kurtką warto zwrócić uwagę na promocyjną opcję ich krótszej wersji http://www.simmsfish...e-tex-pant.html . Wiem, że to tez drogo ale uważam, że warto. Sam już prawie je zamówiłem, ale odpuściłem bo mam dwie pary krótkich myśliwskich portek bardzo dobrej jakości, które jednak nie dawały rady dobrze mnie zabezpieczyć z krótką kurtką do brodzenia.
Robert.
#74 OFFLINE
Napisano 27 sierpień 2014 - 23:44
Tomek
Użytkownik kostom63 edytował ten post 27 sierpień 2014 - 23:50
#75 OFFLINE
Napisano 30 sierpień 2014 - 18:48
Robercie, moja do do szafy się nie mieści :-) , a spodnie super tylko chyba nie takie cienkie bo 50 oz prawie 1,5 kg a krótkie 45 oz
Tomek
Cienkie, cienkie,.... no oczywiście ileś tam warstw mają, a poza tym sięgają prawie pod pachy, więc wszystko to trochę musi ważyć, choć, że aż 1,5 kg...... nie miałem pojęcia - nie czuje się tego. Mimo tej koszmarnej ceny, dobrze się sprzedają, bo na realizację mojego zamówienia przez polski sklep musiałem czekać dobrze ponad 3 tyg. i to pod warunkiem, że zdecydowałem się na te czarno- szaro - zielone (akurat takie mi pasowały), a na te z bajeranckimi pomarańczowymi dodatkami czas oczekiwania był nawet do ok.5-6 tygodni. Nic dziwnego, że Simms nie jest skory do wprowadzenia jakiejś promocji. Nie żałuję, choć żona parę razy przeliczyła mi ich wartość na ....... ileś tam jej ciuszków... .
Robert.
#76 OFFLINE
Napisano 30 sierpień 2014 - 22:06
#77 OFFLINE
Napisano 16 czerwiec 2015 - 16:51
Potrzebuje dobrej rady szukam dobre spodnie, które są w 100% wodoodporne. Które są wygodne nie muszą mieć dużo kieszeni wystarczy jedna lub dwie ew. wcale. Zastanawiam się na jakieś "softshell" Na razie znalazłem takie:
http://allegro.pl/me...4915776471.html
oraz takie tylko nie miałem ich w ręku a materiał jakiś taki cieniutki:
http://allegro.pl/le...5111292051.html
Cena: 100zł max 150. Kolor najlepiej czarny.
Aktualnie posiadam GRAFF 707-C fajne wygodne, ale jak po deszczu się przechodzi przez zarośla i chaszcze to jestem cały mokry, no chyba, że mam spodniobuty...
#78 OFFLINE
Napisano 15 lipiec 2015 - 20:56
Hej!
Spodnie w 100% wodoodporne to... spodnie gumowe .
Te z pierwszego linku jeśli chodzi o kompromis cena/jakość używane przez wielu moich kolegów i to w warunkach dość ekstremalnych czyli na północy Norwegii. Nie ma do czego się przyczepić. Często w marketach są wyprzedaże tej firmy...
#79 OFFLINE
Napisano 12 sierpień 2015 - 08:15
Używa ktoś tych spodni? szukam portek na okres wiosna/jesien. Tak aby można było spokojnie założyć pod nie kalesony na jesień. Ewentualnie coś godnego polecenia w tym przedziale cenowym
http://glowatka.com/...ng-Trousers/683
#80 OFFLINE
Napisano 12 sierpień 2015 - 13:00
Używa ktoś tych spodni? szukam portek na okres wiosna/jesien. Tak aby można było spokojnie założyć pod nie kalesony na jesień. Ewentualnie coś godnego polecenia w tym przedziale cenowym
Tez wlasnie mysle o tych portkach, tylko jakiejs dokladniej rozpisanej rozmiarowki nie moge znalesc.
M, L, XL zbyt duzo nie mowi
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych