Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Zawór odpływowy w pontonie?


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 22 April 2012 - 18:57

Witam! W moim pontonie podczas pływania tym zaworem woda wlewa się do środka pontonu, a z tego co wiem on ma odprowadzać wodę... Niezależnie od tego, czy korek jest włożony, czy wyjęty woda leje się do środka :/ Nigdy wcześniej nie używałem pontonów i nawet nie wiem jak taki zawór powinien wyglądać, może w moim czegoś brak? Może coś jest uszkodzone :/ Ponton jest nowy i jestem przez ten zawór trochę zniesmaczony... Jeśli ktoś ma to prosił bym o fotkę tego zaworu z innego pontonu :D Bo jak będzie taka potrzeba to go zakleję slikonem ;) Pozdrawiam :D

#2 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 22 April 2012 - 19:10

Ale co to jest za ponton? Producent, model.

Sama fota też by się przydała.

#3 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 22 April 2012 - 19:29

x-boat 360

#4 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 22 April 2012 - 19:43

Nie mogłem znaleźć żadnych zdjęć tak aby ten zawór był widoczny więc pytanie;

Ten zawór ma korek czy taką zasówkę od góry? Jeśli korek to wkręcany czy gumowy (wpychany)? Jest trochę rodzajów tych przejść rufowych więc nie wiem który jest u Ciebie.

Obawiam się że bez foty się nie obejdzie.

#5 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 posts
  • LokalizacjaTychy

Posted 22 April 2012 - 20:11

w xboatach jest to korek wciskany, gumowy.

#6 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 22 April 2012 - 20:21

Dobra, teraz pytanie może trochę głupie ale...

Wciskasz go od zewnętrznej strony pawęży czy od środka pontonu? ;]

#7 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 22 April 2012 - 21:07

Od zewnętrznej :D A w instrukcji napisane jest upewnij się, że podczas pływania korek jest wyjęty :D

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 23 April 2012 - 12:09

W tych pontonach, ktore ja ogladalem, akurat zawor o ktorym mowa stanowi jakby czesc pontonu ( w formie suwaka, przesuwnej zapadki).

Jezeli tutaj rozwiazali to w ten sposob, ze zabija sie to jakims korkiem to to nie jest najszczesliwsze rozwiazanie. Korek wczesniej czy pozniej zgubi sie a na pewno bedziemy go zapominac....

Natomiast otwarty zawor oraz ponton poddany obciazeniu: silnik , ludzie, graty moze.....zapewnic niezapomniane wrazenia... <_<

ed

Gumo



#9 OFFLINE   marviz

marviz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaAugsutów

Posted 23 April 2012 - 13:14

Jezeli tutaj rozwiazali to w ten sposob, ze zabija sie to jakims korkiem to to nie jest najszczesliwsze rozwiazanie. Korek wczesniej czy pozniej zgubi sie a na pewno bedziemy go zapominac....

Natomiast otwarty zawor oraz ponton poddany obciazeniu: silnik , ludzie, graty moze.....zapewnic niezapomniane wrazenia... <_<


Korek jest przywiązany na lince ;]

Co do przecieku to jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak to jest możliwe, mam Infomedia HSD 360 i też mam ten wciskany korek, ponton jeszcze nie był na wodzie.

Wiśnia, nadal trochę za mało konkretów trudno wyczuć w czym jest problem. Jak mocno to przecieka gdy jest zamknięty? którędy się ta woda wdziera?

sączy się? leje ciurkiem? ;]

masz taki korek, tak?

http://pontony-kajaki.pl/uploads/images/akcesoria/10.jpghttp://pontony-kajaki.pl/uploads/images/akcesoria/11.jpg

Po majówce będę wodował swój ale do tej pory nie mam możliwości sprawdzenia jak u mnie sprawa wygląda.

#10 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 23 April 2012 - 16:40

<a href=http://zapodaj.net/c...71ea07.jpg.html>od_wewnatrz.JPG</a>
<a href=http://zapodaj.net/6...f8ba17.jpg.html>od_zewnatrz.JPG</a>
<a href=http://zapodaj.net/d...0521a6.jpg.html>IMG_0623.JPG</a>
Załączam fotki, od zewnętrz, od wewnątrz i korek
Nie wiem, czy ten korek jest niekompletny czy jak... Woda wlewa się powoli, ale jak dodam gazu i tył pontonu zanurzy się mocniej to woda wlewa sie tak jak by tam był poprostu otwór...

#11 OFFLINE   michciop

michciop

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 posts

Posted 23 April 2012 - 19:40

Siemka

Patrząc na fotki to zawór jest kompletny, korek montujesz zewnątrz.

Sprawdź jeszcze czy nic nie podeszło pod wentyl nieraz mały kamyczek potrafi rozszczelnić go

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 24 April 2012 - 07:58

Tego typu korek/ przepust to co innego. Jednak preferowalbym tego typu przesuwny zawor jak jest w bushach czy zodiakach. Stanowi integralna czesc, nie ma zadnych gwintow, niemal nic co mozna przypadkowo zle zalozyc.

Sa 2 mozliwosci: albo montaz zaworu powoduje nieszczelnosc albo w zaworze brak gumowej uszczelki.

Po prostu wlez do pontonu i przyjrzyj sie skad cieknie...

Gumo

#13 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 posts
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Posted 01 May 2012 - 10:10

Witaj, mam zawór działający w identyczny sposób. U mnie też czasami pojawia się woda, nic strasznego, oby nie za wiele. Sprawdzaj co jakiś czas czy guma w zaworze działa (czy nie ma tam piachu, liścia lub innej cholery która nie pozwala zamknąć zaworu). U mnie z reguły pomaga jak polecę w pełnym ślizgu najczęściej z jednej miejscówki na inną.