Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 maj 2012 - 18:08

Najpierw pytac jak, potem gdzie i na koncu na co :D
Na drugie pytanie czasem odpowiedzi sa wprowadzajacymi w blad

#242 OFFLINE   invictus

invictus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 maj 2012 - 18:14

W sobotę wygrałem zawody klubowe boleniem 60cm - bolek zlowiony w Warcie w Obrzycku :D

Załączone pliki



#243 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 maj 2012 - 18:22

W sobotę wygrałem zawody klubowe boleniem 60cm - bolek zlowiony w Warcie w Obrzycku :D

Gratuluję wygranej :D choć Bolek nie ma regulaminowych 65cm ale i tak na pewno cieszy :D

#244 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 16 maj 2012 - 20:44

Woblerów jeszcze w sklepach nie ma.Będą za dwa trzy tygodnie. Możliwe że u Pana Stryczka w FM też.A jeśli chodzi o podwajanie przynęt w pudełkach to większość wobków na bolka nie pracuje lub pracuje przy szybkim prowadzeniu.Myślę że warto mieć też coś co nie wymaga szybkiego prowadzenia.Bolek czasami uderzy jak mu się coś zmieni.A nie zapomniane chwile jak uderza dwa lub trzy razy woblera prowadzonego zakosami,widoki na wodzie są niesamowite. :D

#245 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 maj 2012 - 20:47

@Wobek, to ile one ważą, że przy wolnym prowadzeniu nie idą głębiej...

#246 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 17 maj 2012 - 07:35

Patu ważą 10g.Przy bardzo wolnym prowadzeniu schodzą troszkę głębiej,ale to trzeba chcieć.Bywa że wiem gdzie są bolenie a nie widać jak żerują wtedy rzucam jak najdalej w nurt i po łuku na napiętej żyłce sprowadzam wobka troszkę głębiej.Woblerek opadając na napiętej żyłce lustrkuje.Jak nurt zniesie przynętę w spodziewane miejsce żerowania bolka zwijam żyłkę powoli wobek pracuję troszkę głębiej.Przyspieszenie zwijania powoduje że przynęta wyjdzie wyżej.Nie pracuję tym wobkiem tylko wolno.Zaczynam wędkowanie od takiego prowadzenia, jak nie mam efektów wtedy zaczynam kombinować przyspieszam na krótkim dystansie zwalniam i często wtedy jest atak ryby.Bywa że też prowadzę szybko ale to już jak mnie zawiedzie wszystko inne.Nie chcę by koledzy pomyśleli że prowadzę tylko wolno.Zaczynam od takiego łowienia i często mam całkiem niezłe wyniki.


#247 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 maj 2012 - 09:44

Najpierw pytac jak, potem gdzie i na koncu na co :D
Na drugie pytanie czasem odpowiedzi sa wprowadzajacymi w blad


Jak będziesz tak dalej kombinowała to obawiam się, że do końca życia nie zostaniesz tym łowcą boleni. ZASADA NR 1 TO GDZIE! a nie jak :D Na co i jak, ex equo na drugiej pozycji.

#248 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 maj 2012 - 10:24

@robert Jak chodzi o to gdzie, to na szczęście mam już trochę miejsc i ostatnio na każdym wypadzie jest przynajmniej kontakt z rapą. Zresztą co jak co, ale bolka akurat czasem można zobaczyć.
Bracia Kalkowscy trochę mi opowiedzieli, pokazali, wytłumaczyli, połowili i teraz jest mi łatwiej. Cały czas nabywam praktyki, wiem że daleko mi do mistrzów boleniowych, ale robię postępy :mellow: Największego na samotnym spinningowaniu wyjąłem 78cm.

Ja na moich aktualnych miejscówkach gdy łowię z brzegu też ściągam wobler wachlarzem w naturalnym wolnym tempie, przyspieszam i zwalniam, czasem podciągnę. Uderzenie jest zwykle w kilku tych samych miejscach. Zwłaszcza na jednej pewnej miejscówce łowię nieboleniowo, nieksiążkowo. Zdarza mi się nawet zatrzymywać przynętę w miejscu i tylko podciągać ją i opuszczać szczytówką. Wyniki w tej bankówce mam bardzo dobre, a niektóre sprawdzone przynęty też mam nieboleniowe. Dużego bolka złowionego prawie godzinę po zmroku, miałem na łamańca jointed rapali w kolorystyce BTR - co już kompletnie do bolenia nie pasuje. Nie uznałem tego za regułę i teraz łowię tam wobkami w kolorystyce uklejowej, a najważniejsze jest dla mnie żeby przynęta nie wchodziła w zaczepy i zachowywała pracę w różnych zawirowaniach. Lekka zmiana uciągu wody czasem wymaga tam zmiany przynęty. W tym miejscu woda sama pracuje woblerem, wypycha go do góry, potem zatapia głębiej i pracuje mocno na boki. Szybkie prowadzenie nie daje tam żadnych efektów.

Za to z łódki na Wiśle czy Bugu łowię tak jak mnie nauczył Rognis, guma na ciężkiej główce i tempo expresowe. Chyba że jest wielkie stado boleni i są w zasięgu rzutu wobkami, wtedy kombinuję.

#249 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 maj 2012 - 10:56

@Robert Przemyślałem sobie co napisałeś. Tak naprawdę to umiem łowić bolki tylko na Wiśle i Bugu. Na Wiśle w czasie tarła uklei łatwo namierzyć boleniowe miejscówki. Na innych wodach np na Solinie, a nawet na nizinnym Sanie efektów nie mam, a wiem że bolki tam są. Przykosy jakieś inne, główek nie ma, na opaskach siedzą klenie a na rafach brzany - i jak tu łowić? Pytanie - gdzie tam łowić jest więc kluczowe. Tylko nikt mi nie chce w tym pomóc. Na razie spotkałem na Sanie tylko jednego boleniarza ( z medalem za bolka blisko 90cm), muszę się z nim umówić i podpytać dokładniej gdzie i jak.

Pokornie zatem zmieniam nastawienie, zmieniam priorytety i teraz GDZIE - będzie przed jak i na co :D

#250 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 17 maj 2012 - 16:52

Turystyka wędkarska fajna sprawa, zwłaszcza w wesołych miejscach gdzie ryb więcej niż wody. Tylko z niej ma się bardzo powierzchowną wiedzę. Lepiej rozpracować swój odcinek rzeki i na nim poznawać te ciągi zależności. Z tym uciągiem wody dobrze kombinujesz, tylko przygotuj się, że ta królicza nora jest głęboka.

#251 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 maj 2012 - 17:34

Dzisiejszy bolo 70cm :D
Rybka skusiła się na rapida

.

Załączone pliki



#252 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 17 maj 2012 - 18:22

Gratuluje życiówki fish28 :D

#253 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 17 maj 2012 - 18:27

Dzięki Jerzy :D
A Tobie jak poszło ,długo jeszcze łowiłeś :D


#254 OFFLINE   rolek

rolek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaPOZNAŃ

Napisano 17 maj 2012 - 18:50

W okolicach Poznania też troszeczkę rapujemy,
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  70.JPG   60,97 KB   2115 Ilość pobrań


#255 OFFLINE   rolek

rolek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaPOZNAŃ

Napisano 17 maj 2012 - 18:53

I coś z wczorajszego chłodnego popołudnia.Tradycyjnie scorpion XT plus hermes.
.

Załączone pliki

  • Załączony plik  boluś.JPG   71,06 KB   2118 Ilość pobrań


#256 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 maj 2012 - 21:06

@rolek, ładne rapy...no i piękne klimaty za plecami.
Gratuluję i pozdrawiam

#257 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 17 maj 2012 - 23:17

Wobek, zazdroszcze supertorpedy. Ryba marzenie! U nas na hucie coś słabawo z rapą ale ostatnio udało sie w nocnych łowach uraczyć kilka sztuczek... preferuje łowienie z opadu... - leviathan 11 znów porządził

http://img833.imageshack.us/img833/7206/p1040376g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img845.imageshack.us/img845/7981/p1040184w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zillion + ryoga

#258 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 18 maj 2012 - 07:15

Dzięki za gratki. Twoje rapiszony są też fajne no i klimaty połowu.Szkoda że nie mam czasu na takie wędkowanie.Kiedyś miałem nocną metę na rapy i brały tylko na drobiące okoniowe woblery prowadzone wzdłuż burty.Nocne ryby mają inny wymiar.


#259 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 19 maj 2012 - 06:59

Jacku gratuluję czterech bolków z pod nowego mostu. Ten 84 robi wrażenie. Pozdrawiam :mellow:

#260 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 19 maj 2012 - 16:03

Arek!Dawaj w końcu tę fotkę,bo u mnie cała rodzina przed monitorem! :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych