Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1045 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 11 sierpień 2012 - 08:07

.A to efekt ustawiania wobków.Bolek wziął przy drzewie od strony nurtu na wolno prowadzonego wobka ze zwolnieniem tak by tylko lekko kołysał się na boki i lekkim przyspieszeniu.Branie było bardzo gwałtowne i fajna walka z bolkiem w drzewie.Jak to bolesław pokręcił się w konarach drzewa i sam wypłynął na czystą wodę.Będąc w sklepie z wobkami Marcin przedstawił mi swojego znajomego który łowi masę boleni i prowadzi wobka z krótkimi szarpnięciami. Wychodzi na to że każdy z łowiących te rybki ma swoją szkołę często skuteczną,trzeba tylko dopasować do prowadzenia odpowiednią przynętę.

Załączone pliki



#662 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 11 sierpień 2012 - 08:10

Panowie gratuluję zaporówek,są prześlicznie upasione.

#663 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 11 sierpień 2012 - 11:10

Spoko, no jak sumek się zaciągnie na niewłaściwym zestawie, albo jak się go najedzie, to przy trudnym brzegu zawsze jest totolotek jak to się skończy (czyli zazwyczaj porażką). Ale fakt, to nie ten wątek ;)

On na 99% zassał, ale nie mogłem skutecznie zaciąć (odległość, żyłka 0,18, kij...), na coś takiego, to tylko jak by dostał w kącik mogło to potrwać dłużnej... dobrze że spadł, przynajmniej wobek został i żyłki nie ściochrał. 200m obok w zatoce mam łódkę, w nowym tygodniu spróbuję z odpowiedniejszym sprzętem...
Wracam do wątku



Dzięki @wobek,
Są upasione, często foty tego nie oddają, jak tego grubasa zobaczyłem, to wizualnie wydawał się jakiś króciutki.

Twój wziął w fajniejszej scenerii... :D GRATY!


#664 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 sierpień 2012 - 17:33

Gratuluję rap panowie.
Jeden z wczorajszych, frontowych...ołów nad łbem i RH10 w akcji...

http://img507.imageshack.us/img507/9276/rapa1.png

Uploaded with ImageShack.us

#665 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 18:14

No Patu tradycyjnie trzymasz poziom. Chciałoby się same takie foty oglądać na forum. Gratuluję... i ryb i zdjęć.

#666 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 sierpień 2012 - 20:44

Dzięki Kriss :D

#667 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 sierpień 2012 - 20:53

@patu albo taki zajebi.... z Ciebie wędkarz albo jesteś mistrzem PhotoShopa :D:D hehe

#668 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:00

...możesz rozwinąć swoją myśl??? :unsure: ...

#669 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:03

...możesz rozwinąć swoją myśl??? :unsure: ...


Taki bolen trafia mi sie raz w roku xD Tobie 3 razy w tygodniu hehe az ciezko w to uwierzyc :D

#670 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:05

[quote]
...możesz rozwinąć swoją myśl??? :unsure: ...
[/quote]

Taki bolen trafia mi sie raz w roku xD Tobie 3 razy w tygodniu hehe az ciezko w to uwierzyc :D
[/quote]
Dlaczego ciężko w to uwierzyć ?


#671 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:09

[quote]
...możesz rozwinąć swoją myśl??? :unsure: ...
[/quote]

Taki bolen trafia mi sie raz w roku xD Tobie 3 razy w tygodniu hehe az ciezko w to uwierzyc :D
[/quote]
Dlaczego ciężko w to uwierzyć ?

[/quote]


Poprostu ciezko wyobrazic sobie ze sa gdzies miejsca gdzie 70 cm Bolen to zadna rewelacja u mnie jest ich duzo ale zadko maja wiecej niz 50 cm chyba sie przeprowadze ;)

#672 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:13

...znajomość odcinka rzeki, zachowania ryb i konsekwencja...tyle w temacie...
Trzeba odpuścić sobie chlapacze kosztem większych ryb...a to już inne łowienie


#673 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 21:21

Wobek i Patryk ładnie ładnie, u mnie 4 wypady bez rapsona :D

#674 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:15

.A mistrzem w robieniu zdjęć jest mój kolega z wczorajszego wypadu nad Wisłę w miejscowości Łady.Bolek lekko powyżej 65cm

Załączone pliki



#675 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:18

Patu gratulacje bolka, jak Ty im paszcze tak rozwierasz? Jak tak dalej będziesz je traktował to zaczną Ciebie omijać. :lol:

#676 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:26

RafałWrocław Patu łowi te większe bo nie macha z brzegu. Większe bolki zwłaszcza na małej wodzie wolą ganiać na przykosie dalej na wodzie.Kilka dni wcześniej byłem ustawiać wobki i z brzegu mogłem złowić taką do 70cm ale na przykosie ze 100m od brzegu ganiały potwory.Patu najzwyczajniej zna troszkę wodę,wystarczy że raz sie taki duży gdzieś pokaże i następnym razem nad wodą może być cisza.Bolek i tak takiego miejsca się trzyma i bardzo dobrze bierze nawet jak pozornie na wodzie jest cisza.

#677 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 sierpień 2012 - 09:32

RafałWrocław Patu łowi te większe bo nie macha z brzegu. Większe bolki zwłaszcza na małej wodzie wolą ganiać na przykosie dalej na wodzie.Kilka dni wcześniej byłem ustawiać wobki i z brzegu mogłem złowić taką do 70cm ale na przykosie ze 100m od brzegu ganiały potwory.Patu najzwyczajniej zna troszkę wodę,wystarczy że raz sie taki duży gdzieś pokaże i następnym razem nad wodą może być cisza.Bolek i tak takiego miejsca się trzyma i bardzo dobrze bierze nawet jak pozornie na wodzie jest cisza.


U mnie na Bystrzycy nie ma miejsca ktore jest niedostepne z brzegu to mała rzeka ale wiem ze takie potwory tez w niej plywaja tylko zawsze sie czepi 50tak te ogromne sa jakoś dziwnie niedostepne :D Tak mnie denerwuja że je olalem i łowie Klenie jest ich duzo i sa ogromne ale bardzo specyficzne zupelnie nie ksiażkowe :D


#678 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • Lokalizacjapłock

Napisano 12 sierpień 2012 - 10:07

I tu masz rację bolenie z dużej rzeki są łatwe a z małej i czystej bardzo ale to bardzo trudne do złowienia szczególnie w środku lata.Duże klenie są ciekawym wyzwaniem :D











[quote]
RafałWrocław Patu łowi te większe bo nie macha z brzegu. Większe bolki zwłaszcza na małej wodzie wolą ganiać na przykosie dalej na wodzie.Kilka dni wcześniej byłem ustawiać wobki i z brzegu mogłem złowić taką do 70cm ale na przykosie ze 100m od brzegu ganiały potwory.Patu najzwyczajniej zna troszkę wodę,wystarczy że raz sie taki duży gdzieś pokaże i następnym razem nad wodą może być cisza.Bolek i tak takiego miejsca się trzyma i bardzo dobrze bierze nawet jak pozornie na wodzie jest cisza.
[/quote]

U mnie na Bystrzycy nie ma miejsca ktore jest niedostepne z brzegu to mała rzeka ale wiem ze takie potwory tez w niej plywaja tylko zawsze sie czepi 50tak te ogromne sa jakoś dziwnie niedostepne :D Tak mnie denerwuja że je olalem i łowie Klenie jest ich duzo i sa ogromne ale bardzo specyficzne zupelnie nie ksiażkowe :D

[/quote]


#679 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 12 sierpień 2012 - 10:23

Moje klenie to takie zabijaki ze sie w glowie nie miesci czasami tluka sie bardziej niz bolenie , lepsze efekty mam na imitacje uklejek od 6 do 10 cm niz na zuki ;) Tylko sa storazy bardziej plochliwe niz klenie z odry :D

#680 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 12 sierpień 2012 - 10:41

Moje klenie to takie zabijaki ze sie w glowie nie miesci czasami tluka sie bardziej niz bolenie , lepsze efekty mam na imitacje uklejek od 6 do 10 cm niz na zuki ;) Tylko sa storazy bardziej plochliwe niz klenie z odry :D


Hmm. Można wiedzieć jak prowadzone te wabiki? :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych