Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

shimano dziwnie chodzi.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 15 maj 2012 - 22:00

Brakowało elementu 23 który dorobiłem :D
Brakowało również nr.74 który również dorobiłem i luz ośki dużo się zmniejszył :D
Ale za to zgubiłem element 79 :(

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=4491 7&

#42 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2012 - 05:22

[quote title=fish28 napisał(a) dnia wto, 15 maj 2012 11:00]Brakowało elementu 23 który dorobiłem :D
Brakowało również nr.74 który również dorobiłem i luz ośki dużo się zmniejszył :D
Ale za to zgubiłem element 79 :(

Same straty zaliczasz, a nie masz starego białego prześcieradła albo poszewki aby nie gubić części B).

#43 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 16 maj 2012 - 07:11

fish28 napisał(a) dnia wto, 15 maj 2012 11:00]Brakowało elementu 23 który dorobiłem :D
Brakowało również nr.74 który również dorobiłem i luz ośki dużo się zmniejszył :D
Ale za to zgubiłem element 79 :(

element 79 to zwykła nakrętka (sześciokątna), potrzebna do przykręcenia jednej z dwóch śrubek mocujących dupkę

#44 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 07:16

Jozi ale ja zgubiłem tylko nr.79 :mellow:
Tych podkładek na bank tam nie było.Poprzedni właściciel lub jeszcze kilku przed nim musieli zgubić :D

#45 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 07:19

Voldemort, wiem że to zwykła nakrętka dlatego się tym zbytnio nie przejmuje..Dzisiaj poszukam w jakiś szpejach a może z jakiejś starej zabawki coś mi spasuje :D

#46 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2012 - 07:22

Jozi ale ja zgóbiłem tylko nr.79 :mellow:
Tych podkładek na bank tam nie było.Poprzedni właściciel lub jeszcze kilku przed nim mysieli zgubić :D

Jak pierwszy raz rozbierałem czarne shimano to masakra była siedziałem nad schematem i kodowałem co, gdzie i jak :lol: .
Po którymś serwisie w ciemno robisz i wiesz gdzie, co i jak B).
Często w kręciołach pada wodzik co się po wormie porusza bo mechanik wytrząśnie tą małą podkładeczkę i przy holu ryby może zablokować posuw na wormie i po zawodach :mellow:

#47 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 07:28

Jozi ja tego TP moge już z zamkniętymi oczami rozkręcać :D W 10 dni rozkręcany był chyba z 8 razy :lol: Ale tych elementów nie było na pewno bo wszystko robiłem ze schematem.Swoją drogą konstrukcja prosta niczym cep :D

#48 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2012 - 07:35

Jozi ja tego TP moge już z zamkniętymi oczami rozkręcać :D W 10 dni rozkręcany był chyba z 8 razy :lol: Ale tych elementów nie było na pewno bo wszystko robiłem ze schematem.Swoją drogą konstrukcja prosta niczym cep :D

No po kilku razach rozkręcania schemat masz w glowie B).

#49 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 07:37

po jednym B)

#50 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 07:55

A dacie mi jakieś wskazówki gdzie taka nakrętka może być :unsure:
Ewentualnie z czego można by taką wykręcić.

#51 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 16 maj 2012 - 08:00

Kołowrotek jest z 2002 roku,więc teoretycznie powinna być jeszcze do dostania oryginalna z Shimano Japan...

#52 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 09:20

Kołowrotek jest z 2002 roku,więc teoretycznie powinna być jeszcze do dostania oryginalna z Shimano Japan...


Nie, bez jaj nie będe sprowadzał nakrętki z japonii :lol: U Mefisto też nie zamówie bo poprostu nie zdąże.Ale dzięki za rade :D

#53 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 16 maj 2012 - 09:25

Pisząc to miałem na myśli właśnie Mefisto :unsure:

#54 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 16 maj 2012 - 09:29

W sobote wyjeżdżam a kręciołek ze mną tak że poprostu nie zdąże.Zaraz ide na miasto może coś znajde :D

#55 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 maj 2012 - 09:39

Może by w jakim śrustexie dobrał coś takiego albo w sklepie modelarskim.Prawdopodobnie będzie skok gwintu 1 czyli drobnozwojowy.Jakbyś tej wielkości kupił nakrętkę to można jeszcze przegwintować.

#56 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 maj 2012 - 13:11

A dacie mi jakieś wskazówki gdzie taka nakrętka może być :unsure:
Ewentualnie z czego można by taką wykręcić.


dlatego ja mam skrzyneczke z srubokretami zegarmistrzowskimi lupa, latarka i innymi badziewiami + srubkami do okularow, roznymi teleskopami do zegarkow etc - jakbys byl w dublinie na 99,9% bym cos znalazl. tutaj w niektorych sklepach mozna kupic rozne takie zestawy nakretek firmy rolson ps sprobuj moze w jakims elektronicznym? (srubki i nakretki do mocowania scalakow do radiatorow?/gielda elektroniczna?
http://www.optykon.p...tki-c-9_43.html ?????????/

#57 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 18 maj 2012 - 05:35

Jednak nie jest tak łatwo zdobyć tą nakrętke :unsure: A jak już coś mają to zaczynają się od 3mm :(

#58 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 21 maj 2012 - 11:06

panowie moj gtrb chodzi jak nowy rzadnych trzaskow czy innych zlych odglosow 9coprawa uzywany sporadycznie przez 2 wypady, ale wczesniej dawal znac co kilka obrotow korbka).

Za to zmajstorwalem co innego chyba przy montarzu rozwalilem te :sagery: co trzymaja pokretla od tylnego hamulca i mi wszystko sie rozwalilo na poklad w lodce (bo jak wyjalem z pudelka to pyk sie rozlecialo) - sprobujcie znalezc na pokladzie lodki (smieci trawy i inne zielsko na dnie te male piny i sprezynki od tyrkotek w pokretlach hamulca - mi sie udalo, ale trwalo to z pol godziny?

ma ktos moze takie czesci? 10895 oraz 8796 na schemacie mi sie wydaje. ew np podobny kolowrotek uszkodzony?

olalem jedna czesc i grzechotke /(byly powyginane a nie daja nic do funkcjonalnosci) i udalo mi sie zlozyc kolowrotek do kupy i nawet sie nie rozpadl w kilka godzin lowienia wiec chyba bedzie dzialal;)

#59 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 02 czerwiec 2012 - 13:58

Witam
Lekki problem:
Coś jakby lekko stukało gdy szpula dochodzi w dół (wiadomo szpula chodzi góra <---> dół..to się dzieje gdy jest na dole)
stuczek delikatny jest tylko pod obciążeniem (na sucho tego nie ma) i to dzieje się tylko przy wolnym prowadzeniu.......Przy ekspresie wszystko jest ok...

Co sądzicie?
Coś groźnego czy olać system i łowić dalej??



#60 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 czerwiec 2012 - 18:26

Witam
Lekki problem:
Coś jakby lekko stukało gdy szpula dochodzi w dół (wiadomo szpula chodzi góra <---> dół..to się dzieje gdy jest na dole)
stuczek delikatny jest tylko pod obciążeniem (na sucho tego nie ma) i to dzieje się tylko przy wolnym prowadzeniu.......Przy ekspresie wszystko jest ok...

Co sądzicie?
Coś groźnego czy olać system i łowić dalej??



rozbierales go kiedys? bo jesli tak to moze (chyba?) jak ja zlozyles ten slizgacz na odwrot? jak masz przedni hamulec to bym rozebral dla spokoju. z tylnym masa zabawy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych