Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zestaw casting kleń/boleń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 29 kwiecień 2012 - 09:00

Witam,

do tej pory nie łowiłem jeszcze castingiem i chyba będzie okazja, żeby to zmienić. Trzymałem się kurczowo spinningu głównie ze względu na ciężka chorobę zwana ultralightem - nie mam w domu żadnego kija, którego cw przekraczałby 14 gram (a trochę tego leży w szafie), a cast w takim wydaniu wydawał mi się drogą fanaberią.

Dość nieoczekiwanie jednak zostałem własnie współwłaścicielem wiślanej 10-metrowej pychówki i pozostawanie przy ul byłoby chyba głupotą. W związku z tym szukam kijka w miarę uniwersalnego, którym wygodnie połowię z łódki bolenie, ale takze inne gatunki. Myślałem o kiju długości 2,40-2,60 koło 15-20 lb i progresywnym ugięciu. Do tego jakiś multik i wszystko budżetowo bo inne wydatki maja pierwszeństwo. Pomożecie?

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 kwiecień 2012 - 15:06

a niskobudzetowo to wg Ciebie to ile??

multik w ciemno mozesz brac no ten:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=335239 &&srch=quantum#msg_335239

a kij... tu zalezy od kwoty... byl jeszcze niesamowity kij ale..

#3 OFFLINE   Pawele

Pawele

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Kamionka
  • Imię:Paweł

Napisano 30 kwiecień 2012 - 07:05

Witam,

jeśli jesteś zainteresowany to mam na zbyciu oryginalny kijek Daiwy Northcoast o długości 2,6 do 21 gram wyrzutu. Komfortowo obsługiwał wirówki od 2 w górę i gumy na główkach od 6 gramów.

pozdrawiam

#4 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:22

Ten to już mi przeszedł koło nosa. Niskobudżetowo to oznacza nie więcej niż 500-600 za całość. A może z łódki wystarczy mi krótszy kij? Do tej pory łowiłem tylko z brzegu i tylko na spina...

#5 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 904 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 30 kwiecień 2012 - 13:37

Jak ma być tanio to zerknij na to :

http://allegro.pl/wedka-rozemeijer-2-60m-qualifer-mulitiplik ator-i2303005554.html

Był też taki fajny kij jak dragon destiny 2,6 do 1 oz. Pod rybą fajnie pracuje, lekki i dobrze uzbrojony. Kiedyś można było kupić go za ok 200zł.

#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 30 kwiecień 2012 - 14:05

jesli ma bys klen to... ja bym sobie odpuscil kije opisane do 1oz (28-30g)... no chyba ze zamierzasz polawiac na looooootne i ciezkie wobki :D

#7 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 30 kwiecień 2012 - 14:47

chyba rzeczywiście będzie trudno bedzie to pogodzić. Zostańmy przy boleniu - ciągle zapominam, że na łodce nie jestem uzalezniony od jednego wędziska. A kleniowe kijki mam

#8 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 21 maj 2012 - 02:54

Budzetowy kij to mi sie jakos kojarzy odrazu z seria Triumph od St.Croix.

Moze w tej ofercie maja cos ciekawego dla Ciebie? Na stronie glownej jest artykul o tych kijach :D

#9 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 maj 2012 - 00:06

Nie wiem jak tam rwie na Twoich miejscówkach, ale sądzę, że zaczynając z castem, wiślane klenie z bolkami na przynęty nie przypominające planktonu (5-20g) obskoczysz np. kijem Pinnacle Vision do 3/4 oz, 15lb. Niestety nie wiem, czy da się dostać nówkę, ja swojego nie oddam. Mój ma 6', były chyba jeszcze 6'6 do 1 oz. Co do długości, to nie mam pojęcia jak się łowi z pychówki, ale będąc na wodzie nie szukałbym kija znacznie przekraczającego 2m. Podobnie, gdybym zaczynał tę zabawę - jest łatwo i przyjemnie z króciakiem. Bardziej budżetowo już się nie da, kij dosyć szybki na skubiącego klenia, dosyć podatny na walnięcie każdego bolka i dosyć mocny na hol rekordu Polski. Jest progresywny, ale z rybą w nurcie wyraźnie chętnie pracuje środkiem i przy mocnych odjazdach ugina się głęboko, ale nie tak, by stwarzać problemy przy manewrowaniu podczas podbierania. Kij rzuca sam, łatwo się ładuje, ale nie jest wolny - chyba idealny do nauki. Multik obojętnie jaki, bo warunki do rzutu łatwe, a przynęty powyżej 5 gramów (wykluczam te paproszki, na rzecz pogodzenia łowienia bolków) i w temacie kręćków było na forum wiele powiedziane. Jedyne, czego nie jestem pewien co do tego kija, to współpracy większych przynęt w głębokich rynnach z mocnym nurtem, bo nie znam tego ze swoich łowisk, ale to wszystko zależy jak i gdzie łowisz lub zamierzasz. Udanego wyboru i owocnych początków.
P.S. Łowiąc z łódki, wszystkie kije zamieniłbym na casta - może poza wędką pod jakieś smużaki - i łowiąc w Wiśle, nabyłbym wędkę w okolicach 40lb. :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#10 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 23 maj 2012 - 10:40

Łódeczka już odebrana, niestety silnik nie podołał - poddał się po 15 minutach, podobnie jak rezerwowy. Nie wzięliśmy pod uwagę, że w prawie 11-metrowej łodzi rufa będzie dużo wyższa niż w standardowej 6-tce na której go testowaliśmy. Efekt - otwór chłodzenia powyżej lustra wody i kapitulacja maszyny. Z planu dwudniowego prucia do Warszawy wyszło nie wiele. Ostatecznie pokonaliśmy z prądem, ale pod wiatr 60 km na trasie Basonia - Kazimierz Dolny. 10 metrów długości, dwa wiosła pychowe i dwie pary sprawnych rąk... na łowienie czasu nie było , więc efekty niestety żadne. Natomiast samo łowienia bardzo komfortowe. Ale chyba rzeczywiście będe mierzył w krótszy kij, jako długi mój phenix-spin sprawdzał się zadziwiająco dobrze nawet z większymi przynętami.

http://i45.tinypic.com/25u44tw.jpg

http://i48.tinypic.com/wkqys0.jpg

http://i45.tinypic.com/34y1m4l.jpg


#11 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 maj 2012 - 15:29

Nieźle, można atakować nawet Atlantyk B) Połamania, jak nie nowych kijów to chociaż wioseł ;)

Pozdrawiam
Grzesiek

#12 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 24 marzec 2013 - 14:54

Znajoma jakaś ta łajba :) Słyszałem o waszej wpadce z silnikiem :P


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 24 marzec 2013 - 15:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych