Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeczne,ciężkie łososie - kije


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   żabosław

żabosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 26 luty 2023 - 08:13

https://spinningshop...xhf2-blank.html

 

Ten blank spełni twoje oczekiwania !


  • Gucak lubi to

#82 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 26 luty 2023 - 09:02

Nie widzę trzyczęściowych XF ale rozumiem przekaz, czyli pewnie co najmniej coś takiego jak SLXF9625-2N 9'6” 15-25lb 17-50g. Ufam że to są zajebiste blanki ale 1100pln golas no nie zrobię sobie takiego prezentu, nie mam kompletnie doświadczenia nawet z polskimi rzeczkami ale będę się w tym rejonie przemieszczał z Rottweilerem, podejrzymy specjalistów na miejscu i wytargam metrowego łososia ;) Avida do 1 uncji wezmę na pstrągi, jazie, klenie i lipienie w takim razie, inny świat... Zastanawia mnie czy jest możliwość połowu tych ryb (łososi) z własnej łodzi gdzieś w tych jeziorkach połączonych z Kalix czy szerszych spokojniejszych odcinkach bo głównie tam się będę skupiał właśnie na takim łowieniu. Dużo swobodniej się czuję jak mam krótkie kije, echo i psa w jednym miejscu no i pełny zbiornik paliwa. Dobrze że zadałem to pytanie bo zostały 3 miesiące na ustrzelenie odpowiedniego patyka na giełdzie w bardziej budżetowej wersji żeby zapolować na tym legendarnym odcinku z brzegu. Dziękuję Ci Tomku za ten wpis, no i gratulacje - przekozacka ryba zupełnie z innej galaktyki. Będę wdzięczny za każda informację na temat tego rejonu czy właśnie podstawowego sprzętu, przynęt które można tam zastosować na tej gigantycznej rzece. 

SLXF9625-2N 9'6” 15-25lb 17-50g To jest najnowsza seria, moje kije to poprzednie serie wykonane w 2018 i 2019 r.  i dokładnie są opisane jako Blaas F (a nie XF - mój błąd). Nowsze są jeszcze lepsze ponieważ bazują na nowszych prepegach i żywicach nano. Zamówiłem właśnie 2 kolejne travele (pstragowki 10 i 15lb)  z bieżącej serii Apis ponieważ w większości tak jak Krzysiek będę przechodził na travele. A jeśli szukasz tańszego ale mocnego kija travel na łososie to z czystym sumieniem mogę polecić DAM Cult X cw 20-80gr - kij za 300zł i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył swoją poprawną pracą jak i wykonaniem. Jeśliby zmienić w nim przelotki na lżejsze, co jednak absolutnie nie jest konieczne,  to zupełnie sztos, bo blank ma duuzy potencjał. Możesz kupować w ciemno! Wyważa go kołowrotek ok 450 gr, rzucanie wahadłowcami 20-30gr lub ciągniecie obrotówki nr4 pod prąd nie będzie problemem a dokładnie tego potrzebujesz na tak dużą rzekę jak Kalix. Warto jednak uczciwie powiedzieć, że wybór wśród kijow 2 częściowych będziesz miał dużo większy ale tu nie pomogę choć patrzyłbym na najmocniejszego Blaas Slim SLS10025-2N - te blanki mają świetne opinie. 


Użytkownik gladki edytował ten post 26 luty 2023 - 09:13

  • Biesan i Gucak lubią to

#83 OFFLINE   Gucak

Gucak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaChełm Śląski/Gliwice
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 luty 2023 - 10:03

Dzięki za budżetówkę i opowiedzenie o swoich doświadczeniach, brzmi to bardzo rozsądnie. Znajomy oferuje mi pożyczenie Daiwa Whisker 305cm 60g, podobno jakaś kultowa trociowa szpada i będę z nią wymiatał, ciekawe czy nada się na łososie z Kalix. 



#84 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 luty 2023 - 10:05

spokojnie się nada ...


  • Gucak lubi to

#85 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 26 luty 2023 - 11:49

Mateusz Whisker? Whisker jest świetny! Możesz spokojnie pożyczać ;)



#86 OFFLINE   Kozi81

Kozi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 26 luty 2023 - 11:59

Własnie, jak od Krzycha to na łośki polecam wersję F a nie XF 30 lub nawet 35lb. Zresztą sam mam od niego pod polskie trotki model kij na blanku F 9'6" 20lb własnoręcznie zbudowany ;)



#87 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 26 luty 2023 - 21:24

Nie widzę trzyczęściowych XF ale rozumiem przekaz, czyli pewnie co najmniej coś takiego jak SLXF9625-2N 9'6” 15-25lb 17-50g. Ufam że to są zajebiste blanki ale 1100pln golas no nie zrobię sobie takiego prezentu, nie mam kompletnie doświadczenia nawet z polskimi rzeczkami ale będę się w tym rejonie przemieszczał z Rottweilerem, podejrzymy specjalistów na miejscu i wytargam metrowego łososia ;) Avida do 1 uncji wezmę na pstrągi, jazie, klenie i lipienie w takim razie, inny świat... Zastanawia mnie czy jest możliwość połowu tych ryb (łososi) z własnej łodzi gdzieś w tych jeziorkach połączonych z Kalix czy szerszych spokojniejszych odcinkach bo głównie tam się będę skupiał właśnie na takim łowieniu. Dużo swobodniej się czuję jak mam krótkie kije, echo i psa w jednym miejscu no i pełny zbiornik paliwa. Dobrze że zadałem to pytanie bo zostały 3 miesiące na ustrzelenie odpowiedniego patyka na giełdzie w bardziej budżetowej wersji żeby zapolować na tym legendarnym odcinku z brzegu. Dziękuję Ci Tomku za ten wpis, no i gratulacje - przekozacka ryba zupełnie z innej galaktyki. Będę wdzięczny za każda informację na temat tego rejonu czy właśnie podstawowego sprzętu, przynęt które można tam zastosować na tej gigantycznej rzece.

Mateusz,jeżeli zadowoli Cię kij o stopę krótszy, to mogę zaproponować FA Blaas SLF 8622-3N. Wędka fabrycznie nowa.
Powinna być ok na początek przygody z łososiami.

Pozdrawiam Tomi 🐜.

#88 ONLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 13 kwiecień 2023 - 19:43

 Zamówiłem właśnie 2 kolejne travele (pstragowki 10 i 15lb)  z bieżącej serii Apis ponieważ w większości tak jak Krzysiek będę przechodził na travele. A jeśli szukasz tańszego ale mocnego kija travel na łososie to z czystym sumieniem mogę polecić DAM Cult X cw 20-80gr - kij za 300zł i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył swoją poprawną pracą jak i wykonaniem. Jeśliby zmienić w nim przelotki na lżejsze, co jednak absolutnie nie jest konieczne,  to zupełnie sztos, bo blank ma duuzy potencjał. Możesz kupować w ciemno! 

 

Mozesz cos napisac na temat tych travelkow z serii Apis? Drugie pytanie. Czy ten DAM Cult jest w miare dobrze wywazony i czy ma odpowiednio dluga rekojesc? 

 

Ja ostatnio lowilem przez pare dni travelem TD Voyager Salmon. Ma duzo mocy ale troche sztywny jak na moj gust. Prowadzenie terepiacych przynet to nie problem. Dobrze ze sparowalem ta wedke z zylka bo nie wiem czy nie stracilbym ryby. 


  • jersey lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych