Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1105 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Kamil

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 12:19

Kolega S艂awek trafi艂 w samo sedno.  :clappinghands:



#522 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 post贸w
  • LokalizacjaPolska
  • Imi臋:Andrzej

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 12:27

Ja np. nie zauwa偶am istotnych r贸偶nic, w przypadku topowych modeli jdm i nie jdm, za to brak powtarzalno艣ci pracy r贸偶nych egzemplarzy danej serii obserwuj臋 ju偶 od jakiego艣 czasu. Mia艂em stell臋 '07 c3000 JDM i 2500 FD, oba pracowa艂y bardzo, bardzo podobnie, za to 4000FD pracowa艂 inaczej, du偶o gorzej.  2500 FE pracowa艂a znacznie lepiej ni偶 wszystkie JDM'y jakie mia艂em. Vaniek c3000 pracowa艂 艣miesznie, jak m艂ynek z pieprzem, za to model 4000 pracuje idealnie. Po sprzeda偶y va艅ka c3000 zacz膮艂em si臋 zastanawia膰 o co chodzi, tak si臋 z艂o偶y艂o 偶e mia艂em w r臋ku 3 sztuki tego modelu, ka偶da pracowa艂a inaczej. Zaznaczam, 偶e wszystkie kr臋膰ki mia艂em jako nowe. Z daiwami jest to samo, 2 existy 2500 - ka偶dy pracowa艂 inaczej, jedynie Exist 3000 Hyper Custom jest w艣r贸d posiadanych do tej pory uznaje za wybitny na r贸wni z obecn膮 stelk膮 2014 chocia偶 ona dopiero si臋 rozgrzewa do boju a exist hc ma ju偶 "par臋 chwil" nad wod膮. Wi臋ksze moim zdaniem znaczenie ma "trafienie" na odpowiedni egzemplarz ni偶 na 艣lep膮 wiar臋 w JDM. 

 

Daniel co s膮dzisz o daiwach w tym temacie? :)

 

pozdro!

Czytam t膮 Wasz膮 dyskusj臋 z du偶ym zainteresowaniem,tym bardziej 偶e obok ko艂owrotk贸w tej klasy jak na razie tylko sta艂em.Rozwa偶am natomiast ca艂y czas jaki艣 powa偶niejszy zakup,jeden czy drugi,i to co napisa艂 S艂awek w powy偶szym po艣cie nieco,musz臋 przyzna膰,mnie przera偶a.Czy akceptowalny jest w og贸le w ko艂owrotkach,niejednokrotnie kosztuj膮cych powy偶ej 3K,brak powtarzalno艣ci jako艣ciowej chocia偶by?Mo偶e nieuwa偶nie czyta艂em ten w膮tek i inne,je艣li tak to wybaczcie,ale czym takie felery(podkre艣l臋 to-w bardzo drogim,najwy偶szopu艂kowym sprz臋cie)mog膮 by膰 spowodowane?Podkre艣lam,szukam wiedzy,mam nadziej臋 偶e to dobre miejsce do zadania tego typu pyta艅.



#523 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 12:42

Je艣li bra膰 pod uwag臋 sam膮 prac臋 ko艂owrotka i tylko prac臋 to oczywi艣cie mo偶na kupi膰 kr臋cio艂 za 3000z艂 a t膮 sam膮 lub bardzo podobn膮 prac臋 u艣wiadczysz w ko艂owrotku za po艂ow臋 tej kwoty jednak s膮 inne parametry kt贸re w臋dkarzowi tworz膮 kryteria oceny, materia艂y, waga, jako艣膰 nawoju itd. To co u艣wiadomi艂 mi J贸zef Le艣niak i pokaza艂 na przyk艂adzie, gdzie si艂a dokr臋cenia poszczeg贸lnych 艣rub w obudowie powoduje inn膮 w odczuciu prac臋 ko艂owrotka a co za tym zaburzenie obiektywnej oceny sytuacji / jako艣ci sprz臋tu. 



#524 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imi臋:Robert

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 12:48

To moze rozgraniczmy czy chodzi o roznice tzw. pokojowe czy te bardziej konkretne podczas lowienia...
A najlepiej jak Ci wszyscy fotelowi wedkarze zapisza sie na wizyte do specjalisty, wiadomo od czego :rolleyes:

#525 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 13:37

Witam wszystkich,

 

Odniose sie do kilku kwestii.

Modele JDM vs reszta swiata - tu mamy chyba jasnosc. Sa modele, niedostepne poza JDM. Sa wersje tylko JDM. Tylko US. itd itp

Nie twierdze, ze JDM to na slepo mozna brac i bedzie lepsze, bo JDM i juz. Natomiast COS jest na rzeczy, ze latwiej "wdepnac" krecac sie gdzies indziej ;)

 

Dobrze ujal to Slawek. Do jego stanowiska zdecydowanie sie przychylam.

Teraz inne aspekty : 

Problem powtarzalnosci...pojawia sie dopiero wtedy, kiedy osoba (uzytkownik) ma dostep do kilku egzemplarzy danego modelu. Egzemplarzy o podobnym przebiegu.Najlepiej nowych. Sklepowych.

Zakup jednej sztuki przez internet. Od "przemtynikow" lub "nieprzemytnikow" doskonale ogranicza szanse porownania.

Przychodzi kolowrotek, czesto wymarzony. Wedkarz lowi i jest szczesliwy. 

Potem przeczyta na forum, ze trzeba serwisowac. Wysyla do specjalisty. Kolowrotek wraca jak nowy. Sielanka trwa... :)

Sytuacja sie komplikuje, gdy kolega owego wedkarza kupi kolowrotek - wiedziony sukcesem tego pierwszego - z tego samego zrodla. Oczywiscie ten sam model.

I sie okaze, ze pracuja inaczej.

Ze szumi oporowka w jednym, a w drugim nie. Ze spasowanie przekladni jest inne itd.

Sytuacji, w ktorej potencjalny uzytkownik ma dostep do 5-6-7 identycznych maszyn ...i ma do wyboru zazwyczaj jest niewiele.

Z wlasnego skromnego doswiadczenia powiem : i dobrze. 
Jest tyle detali, szczegolow, ktore sa wyczuwalne podczas krecenia kolowrotkami na sucho. A szczegolnie nowymi, czesto suchymi, gdzies tam w sklepie...Ze przy 5 czy 6 kablakowcu zaczyna czlowiek sie gubic.

 

To co napisal @rolen - duzo latwiej "ocenic" kilka, kilkanascie, kolowrotkow na sucho. Niz 2-3 nad woda. Nie mowiac juz o porzadnym lowieniu danym egzemplarzem i  wystawieniem go na rozne czynniki WEDKARSKIE.

 

W tym miejscu ciekawostka : Daiwy z przekladnia Hyper Digigear. Przez wielu uznawane za krnabrny przypadek. Bardzo trudny do "zmaslowienia" na sucho. W warunkach bojowych podczas lowienia pod prad, gdy przyneta napina zestaw zyskuja kilkadziesiat % masla . Jak w reklamie!

Pelnie masla uzyskuja wielokrotnie po kilku dobrych - ostrych braniach - holach ryb. Gdy sila ciagnaca za koniec linki docisnie i ulozy rotor a tym samym pinion.

To sa kwestie niemierzalne, niedokrecalne na sucho. A wyczuwalne w reku podczas krecenia.
Zastrzegam : mowimy tu o kolowrotkach, ktore nowe nie byly dostepne ponizej 2000 PLN. A wiekszosc i tak pochodzila z importu wlasnego ;)

Zdarzalo mi sie spotkac kolowrotki ZABKUJACE, ktore byly wlasnie po przegladzie Daiwy w JP (tam opisuje sie to jako "hard gear specific noise")

 

Kolejne kwestie : 

 

Powtarzalnosc Daiwy : pod koniec roku 2013 mialem okazje odwiedzic miejsce, w ktorym umozliwiono mi zapoznanie sie organoleptycznie z kilkunastoma Daiwami Certate generacji 2010 i 2013. Rozne rozmiary, modele i wersje. Powtarzalnosc nowych egzemplarzy wzorowa. Na 6-7 sztuk tego samego modelu jeden mozna bylo odlozyc jako rozniacy sie praca od pozostalych. Owe pozostale nie roznily sie miedzy soba niczym. Luzem na korbce. Szumieniem oporowki. Wszystkie byly jak jeden.

Kilka z tych Certat wzialem ze soba ;)

Z innej beczki w ramach Daiwy :  Kolowrotki Exist i Morethan Branzino. Pisze o nich razem, bo sa to jakby zblizone historie. Duza "niepowtarzalnosc" egzemplarzy. Mozna trafic KROLA - jak Slawek swojego Exista HC. Mozna trafic takiego...ze dobrze, ze nie mialo sie z czym porownac. 
Wraz z kilometrami nawinietej linki sytuacja dynamicznie ulega zmianie. Zdazaja sie egzemplarze, ktore sie uloza. Sa takie, ktorym jest juz tylko gorzej i gorzej. Sam mialem kiedys Morethana, ktory uzywany krecil tak, ze Kolega (100 % Stellowiec) - skomentowal : "ale stelka 10tka chyba ciut lzej kreci ?"

Na marginesie dodam, ze to byl najlepszy mechanicznie MB z 8 jakimi mialem okazje w zyciu lowic...

Czemu tak jest w tych modelach : kazdy specjalista ma swoja teorie ;)

 

Na koniec, gwoli wyjasnienia : 

Zabieram glos w dyskusjach kolowrotkowych, bo czuje sie na tyle obeznany w temacie, ze pisze z pelna odpowiedzialnoscia. Nie to co zaslyszalem, czy przeczytalem. Ale to co sam sprawdzilem - lub lowilem.

Jesli ktos poswiecil czas i uwage i widzial moja aktywnosc w dziale sprzedam, to wie, ze w moim arsenale byly (sa) zarowno Daiwy jak i Shimano. Nie pisze zle o jednych a lepiej o drugich "bo cos";)

W ostatnich 3 -4 sezonach spiningowych lowilem (praktycznie wylacznie nad rzekami) 15 - 20 roznymi kolowrotkami spiningowymi.  Albo Daiwa, albo Shimano. 100 % JAPAN. Ale nie 100 % JDM.

 

Pozdrawiam i milego krecenia ;)

 

Guzu


U偶ytkownik Guzu edytowa艂 ten post 25 kwiecie艅 2014 - 13:38


#526 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 post贸w

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 20:33

Czyli wychodzi 偶e 艣rednio  zmieniasz 5 ko艂owrotk贸w na rok. Ile jeste艣 w sezonie nad wod膮: 50-100 dni ? Niech b臋dzie nawet 100 dni. To nawet smar si臋 dobrze nie rozmiesza w przek艂adni. Jaka to praktyka ? Pokr臋膰 1 lub 2 maszynkami przez 2 sezony to mo偶esz wnioski wyci膮ga膰 B)



#527 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 20:37

Czyli wychodzi 偶e 艣rednio  zmieniasz 5 ko艂owrotk贸w na rok. Ile jeste艣 w sezonie nad wod膮: 50-100 dni ? Niech b臋dzie nawet 100 dni. To nawet smar si臋 dobrze nie rozmiesza w przek艂adni. Jaka to praktyka ? Pokr臋膰 1 lub 2 maszynkami przez 2 sezony to mo偶esz wnioski wyci膮ga膰 B)

Witam,

 

I na wstepie : 

Mysle, ze troche nie ten ton. Mam za duzo siwych wlosow bys mi mowil kiedy moge wnioski z uzytkowania kolowrotka wyciagac, a kiedy nie  ;)

Tyle w kwestii formalnej.

 

Teraz co do samego wpisu.

Nie wiem czym smarujesz kolowrotki. Jak Twoj smar potrzebuje 100 dni nad woda (jakies 1200 godzin lowienia ? ) zeby sie rozmieszac na przekladni, to pomysl nad innym specyfikiem do smarowania kolowrotkow.

 

Polecam Hot Souce lub Mobilith albo Timken Synthetic do tych z posuwem na mimosrodzie. Do tych na walku sprawdza sie Smar max.

 

Pozdrawiam i milego weekendu zycze

 

Guzu


  • slava i krystiano1981r lubi膮 to

#528 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 21:09

Kolego Gondor... mam chyba deja vu...czy podobn膮 dyskusj臋 toczy艂e艣 w w膮tku Daniela "Czym kreci Guzu ? - czyli kolowrotek, ktory nie istnieje" czy mi si臋 wy艂膮cznie wydaje?

 

Je艣li si臋 myl臋 to rzecz jasna przepraszam.

 

Je艣li nie, to chcia艂em napisa膰 co艣 merytorycznego, ale mi si臋 odechcia艂o. Szkoda czasu i jako艣 tak mi r臋ce opad艂y uniemo偶liwiaj膮c pisanie... 


  • Dedo lubi to

#529 OFFLINE   J贸zef Lesniak

J贸zef Lesniak

    J贸zef Le艣niak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 post贸w
  • LokalizacjaS艂ubice
  • Imi臋:J贸zef
  • Nazwisko:Le艣niak

Napisano 25 kwiecie艅 2014 - 21:47

 

 

Na koniec, gwoli wyjasnienia : 

Zabieram glos w dyskusjach kolowrotkowych, bo czuje sie na tyle obeznany w temacie, ze pisze z pelna odpowiedzialnoscia. Nie to co zaslyszalem, czy przeczytalem. Ale to co sam sprawdzilem - lub lowilem.

Jesli ktos poswiecil czas i uwage i widzial moja aktywnosc w dziale sprzedam, to wie, ze w moim arsenale byly (sa) zarowno Daiwy jak i Shimano. Nie pisze zle o jednych a lepiej o drugich "bo cos";)

W ostatnich 3 -4 sezonach spiningowych lowilem (praktycznie wylacznie nad rzekami) 15 - 20 roznymi kolowrotkami spiningowymi.  Albo Daiwa, albo Shimano. 100 % JAPAN. Ale nie 100 % JDM.

 

Pozdrawiam i milego krecenia ;)

 

Guzu

Tak na koniec tego gor膮cego dnia.

Serwisuj臋 bardzo wiele ko艂owrotk贸w tych z najwy偶szej p贸艂ki,JDM-y tak偶e.Zdarza si臋 cz臋sto 偶e ko艂owrotki przed serwisem zabieram nad wod臋 w celach testowych by sprawdzi膰 wszystkie jego parametry i ewentualne wskazane przez w艂a艣ciciela  dolegliwo艣ci. W zwi膮zku z tym mam spore do艣wiadczenie por贸wnawcze r贸偶nych modeli.W szczeg贸lno艣ci dotyczy to Daiwy i Shimano.

Na przestrzeni wielu lat sprawdzi艂em w ten spos贸b bardzo wiele ko艂owrotk贸w i moje wypociny na temat jako艣ci jednych nad drugimi nie s膮 bezpodstawne.

 

Pozdrawiam i mi艂ego kr臋cenia B) szczeg贸lnie tych z Hyper Digigear,ale to Pan Daniel ju偶 wyja艣ni艂.

 

J贸zef Le艣niak


U偶ytkownik J贸zef Lesniak edytowa艂 ten post 25 kwiecie艅 2014 - 21:51

  • Guzu i pawello lubi膮 to

#530 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3528 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 00:59

No i ma Pan prawo do tego. M贸j syn ma od 3 sezon贸w 4000 SFE ( a FE to to samo,tylko szpulka g艂臋bsza ) i ten ko艂owrotek to marzenie,kr臋ci w艂a艣nie tak jak jak powinien.Powiem tylko 偶e nie jest stworzony do tzw. "orki". 

Tak na marginesie - zbyt wiele mam przyk艂ad贸w na z艂膮 eksploatacj臋 maszynek,a potem s膮 narzekania,ten lepszy ten gorszy itp.

Prosz臋 po艂owi膰 sobie t膮 4000 S, tak porz膮dnie da膰 jej w ko艣膰,to zobaczy Pan czy aby nie zmieni zdania .

 

Pozdrawiam 

J贸zef Le艣niak

 

To, 偶e Pa艅ski syn trafi艂 idealn膮 SFE 艣wiadczy o braku powtarzalno艣ci wersji europejskiej. Moj膮 SFE 艂owi艂em 艂ososiowate w rzekach na przyn臋ty do ok. 8 g i plecionk膮 10 lb., max. 5-6 razy w sezonie. SFE po dos艂ownie 3 nieca艂ych dni贸wkach zaliczy艂a serwis Shimano Germany. Serwis nie stwierdzi艂 odst臋pstw od normy ;) Na szcz臋艣cie po wyholowaniu paru pstr膮g贸w, trotek i Shad贸w ko艂owrotek dzi臋ki Bogu w ko艅cu "dotar艂' si臋.

SFE mam teraz w kraju, 艂owi臋 ni膮 pstr膮gi na Sanie i jazioklenie na mniejszych rzekach. 4000S 艂owi艂em kilka razy na ma艂e obrot贸wki i Salmo Sparky Shad w irlandzkich potokach. W przysz艂ym tygodniu wybior臋 si臋 z ni膮 nad wi臋ksz膮 rzek臋, podobno pokaza艂y si臋 艂ososie ;) A za dwa tyg. na Shady.

 

A do orki mam dwa TPSW - PG i XG, oczywi艣cie JDM.


  • Karol Krause lubi to

#531 OFFLINE   J贸zef Lesniak

J贸zef Lesniak

    J贸zef Le艣niak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 post贸w
  • LokalizacjaS艂ubice
  • Imi臋:J贸zef
  • Nazwisko:Le艣niak

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 13:54

To, 偶e Pa艅ski syn trafi艂 idealn膮 SFE 艣wiadczy o braku powtarzalno艣ci wersji europejskiej. Moj膮 SFE 艂owi艂em 艂ososiowate w rzekach na przyn臋ty do ok. 8 g i plecionk膮 10 lb., max. 5-6 razy w sezonie. SFE po dos艂ownie 3 nieca艂ych dni贸wkach zaliczy艂a serwis Shimano Germany. Serwis nie stwierdzi艂 odst臋pstw od normy ;) Na szcz臋艣cie po wyholowaniu paru pstr膮g贸w, trotek i Shad贸w ko艂owrotek dzi臋ki Bogu w ko艅cu "dotar艂' si臋.

SFE mam teraz w kraju, 艂owi臋 ni膮 pstr膮gi na Sanie i jazioklenie na mniejszych rzekach. 4000S 艂owi艂em kilka razy na ma艂e obrot贸wki i Salmo Sparky Shad w irlandzkich potokach. W przysz艂ym tygodniu wybior臋 si臋 z ni膮 nad wi臋ksz膮 rzek臋, podobno pokaza艂y si臋 艂ososie ;) A za dwa tyg. na Shady.

 

A do orki mam dwa TPSW - PG i XG, oczywi艣cie JDM.

Witam.

Rzeczywi艣cie tak jest z t膮 powtarzalno艣ci膮 a raczej niepowtarzalno艣ci膮 i tu si臋 ca艂kowicie zgadzam.

Niekt贸re z tych nowych wymagaj膮 serwisowego dopieszczenia. Zdarza si臋,i to w topowych produktach niezgodno艣膰 monta偶u ze schematem.S膮 to drobnostki typu np.-  nie w tym miejscu umieszczona podk艂adka na wodziku posuwu szpuli,zbyt ciasne spasowanie itp. drobne niedoci膮gni臋cia maj膮ce wp艂yw na gorsz膮 prac臋 mechanizm贸w.

Do orki ma Pan doskona艂y sprz臋t.

 

Pozdrawiam 

J贸zef Le艣niak


  • Guzu i Karol Krause lubi膮 to

#532 OFFLINE   fenix

fenix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 18:12

Mam vanquisha i smar zalatwilem ta sucha prace i stuki, lowie cie偶ko od 15 do 30 gram tym kolowrotkiem,po roku jak narazie


Wys艂ane z mojego iPod touch przez Tapatalk

#533 OFFLINE   fenix

fenix

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 18:12

Nic sie nie dzieje z nim z艂ego


Wys艂ane z mojego iPod touch przez Tapatalk

#534 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skar偶ychoooo...
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 18:25

No bo to taka tera polityka ko艂owrotkowa...

Pi臋膰 pude艂ek do jednego, pokrowiec taki, dodatkowo pokrowiec sraki, "muszelka", magnetyczny olej, czarodziejski nap臋d, nowatorski pos贸w, uszczelniane uszczelnienie uszczelek, dodatkowo tr膮bka, 艂y偶ka i o艂贸wek... I takie tam srata-tata, srata-tata bo to "nic nie kosztuje"...

Ale ju偶 takie np. polerowanie z "mikrozadziork贸w obrabiarkowych" element贸w do monta偶u, raz, 偶e kosztuje, a dwa, przynosi艂oby konkretne straty: serwis mniej by zarobi艂, odpad艂aby sprzeda偶 cz臋艣ci zamiennych za te "wyszurane", no i spad艂aby liczba klient贸w oczekuj膮cych na nowy, "doskonalszy jeszcze" model...


  • gregor71 lubi to

#535 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Gie艂da rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 post贸w
  • LokalizacjaWielu艅
  • Imi臋:Krzysiek

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 18:39

A kiedys szlifowali?



#536 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skar偶ychoooo...
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 19:31

Nie艣mia艂o podejrzewam, 偶e tak kiedy艣 mogli robi膰 jak sk艂adali ko艂owrotki po 600-700 "papier贸w"...

Dzisiaj co drugi Exist czy inny Mordehaj, po roku 艂owienia, miewa np. o艣k臋 "jakby j膮 kto szmyrgielkiem przelecia艂" bo tulejeczki maj膮 ostre kraw臋dzie i szuru-buru, szuru-buru...

Rozbierz np, star膮 stell臋 albo kanciastego, zwyk艂e podk艂adki maj膮 "takie zaokr膮glone kraw臋dzie"... Dzisiaj wk艂ada si臋 par臋 "papierk贸w" prosto spod "wycinarki"...

Itp... Itd...

W fabryce nie ma czasu na pierdo艂ki, wystarczy, 偶e jeden sprzedany ko艂owrotek zarobi na drugi niesprzedany i jako艣 leci...

 

I tak jak napisa艂 Pan J贸zio, nawet takie zabawki po 2-3-4 tysi膮ce, dobrze jest sobie rozebra膰 "na dzie艅 dobry" i poprawi膰 szczeg贸liki... :D


  • Guzu lubi to

#537 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 20:03

Starsze konstrukcje maj膮 by膰 mo偶e sw贸j jaki艣 urok, ja np. tego nie rozumiem, sama 艣wiadomo艣膰 艂owienia czym艣 tylko dlatego 偶e jest z "full polish metal" mnie nie przekonuje, dzi艣 zn贸w mia艂em okazj臋 przypomnie膰 sobie dlaczego kupuj臋 nowo偶ytne ko艂owrotki -  pokr臋ci艂em na kleniach nowym niemal turkiem z2500ia. R贸偶nica w kulturze pracy to przepa艣膰, nie trzeba by膰 fachowcem od mechaniki precyzyjnej. Je艣li kto艣 twierdzi, 偶e praca jest tam ma艣lana to chyba dawno nie spo偶ywa艂 mas艂a. Pisano po wydaniu shimano stelki z 2010 r. 偶e to "plastik", lekkie i delicate a kr臋c膮 czwarty rok, maj膮 si臋 艣wietnie i pokr臋c膮 jeszcze kolejne 4.



#538 OFFLINE   J贸zef Lesniak

J贸zef Lesniak

    J贸zef Le艣niak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 post贸w
  • LokalizacjaS艂ubice
  • Imi臋:J贸zef
  • Nazwisko:Le艣niak

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 21:21

Nie艣mia艂o podejrzewam, 偶e tak kiedy艣 mogli robi膰 jak sk艂adali ko艂owrotki po 600-700 "papier贸w"...

Dzisiaj co drugi Exist czy inny Mordehaj, po roku 艂owienia, miewa np. o艣k臋 "jakby j膮 kto szmyrgielkiem przelecia艂" bo tulejeczki maj膮 ostre kraw臋dzie i szuru-buru, szuru-buru...

Rozbierz np, star膮 stell臋 albo kanciastego, zwyk艂e podk艂adki maj膮 "takie zaokr膮glone kraw臋dzie"... Dzisiaj wk艂ada si臋 par臋 "papierk贸w" prosto spod "wycinarki"...

Itp... Itd...

W fabryce nie ma czasu na pierdo艂ki, wystarczy, 偶e jeden sprzedany ko艂owrotek zarobi na drugi niesprzedany i jako艣 leci...

 

I tak jak napisa艂 Pan J贸zio, nawet takie zabawki po 2-3-4 tysi膮ce, dobrze jest sobie rozebra膰 "na dzie艅 dobry" i poprawi膰 szczeg贸liki... :D

I tak robili,a wykonywano to bardziej starannie z tzw."etosem pracy".Dzisiaj cz臋sto mo偶na spotka膰 wi贸ry po obr贸bce cz臋艣ci,a wyko艅czenie niekt贸rych detali przedstawia wiele do 偶yczenia.

 

Starsze konstrukcje maj膮 by膰 mo偶e sw贸j jaki艣 urok, ja np. tego nie rozumiem, sama 艣wiadomo艣膰 艂owienia czym艣 tylko dlatego 偶e jest z "full polish metal" mnie nie przekonuje, dzi艣 zn贸w mia艂em okazj臋 przypomnie膰 sobie dlaczego kupuj臋 nowo偶ytne ko艂owrotki -  pokr臋ci艂em na kleniach nowym niemal turkiem z2500ia. R贸偶nica w kulturze pracy to przepa艣膰, nie trzeba by膰 fachowcem od mechaniki precyzyjnej. Je艣li kto艣 twierdzi, 偶e praca jest tam ma艣lana to chyba dawno nie spo偶ywa艂 mas艂a. Pisano po wydaniu shimano stelki z 2010 r. 偶e to "plastik", lekkie i delicate a kr臋c膮 czwarty rok, maj膮 si臋 艣wietnie i pokr臋c膮 jeszcze kolejne 4.

 

Zale偶y co kto kocha i lubi.

Ja osobi艣cie bardzo lubi臋 te starsze ko艂owrotki i w艂a艣nie tak膮 ich prac臋 - z lekkim oporem tak abym czu艂 偶e kr臋c臋 ko艂owrotkiem a nie karuzel膮.I nie musz臋 艣ciga膰 korbki 偶eby j膮 z艂apa膰 w d艂o艅. Sam dla siebie smaruje troch臋 grubiej ni偶 og贸lnie jest przyj臋te po to aby uzyska膰 tan lekki przyjemny op贸r,i zapewniam 偶e to si臋 op艂aca.Trudno to przekaza膰 ale daje mi to lepsze wyczucie sprz臋tu podczas 艂owienia.

 

Turek Daiwa- to wz贸r doskona艂o艣ci i precyzyjnego wykonania poszczeg贸lnych cz臋艣ci wykonanych z bardzo dobrych materia艂贸w.Praca - uwa偶am bardzo dobra,nie mo偶na by si臋 specjalnie przyczepi膰.Ale jak kto艣 nie kocha takiej to trudno. Za to wytrzyma w dobrych r臋kach 30 lat,a mo偶e i wi臋cej.

Dotyczy to r贸wnie偶 starszych produkt贸w spod znaku Shimano.

 

My艣l臋 偶e wspomniane Stellki '10 takiego wieku nie do偶yj膮.

 

Pozdrawiam

J贸zef Le艣niak

.


U偶ytkownik J贸zef Lesniak edytowa艂 ten post 26 kwiecie艅 2014 - 21:22

  • cristovo lubi to

#539 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 post贸w

Napisano 26 kwiecie艅 2014 - 22:48

...pokr臋ci艂em na kleniach nowym niemal turkiem z2500ia. R贸偶nica w kulturze pracy to przepa艣膰, nie trzeba by膰 fachowcem od mechaniki precyzyjnej. Je艣li kto艣 twierdzi, 偶e praca jest tam ma艣lana to chyba dawno nie spo偶ywa艂 mas艂a. Pisano po wydaniu shimano stelki z 2010 r. 偶e to "plastik", lekkie i delicate a kr臋c膮 czwarty rok, maj膮 si臋 艣wietnie i pokr臋c膮 jeszcze kolejne 4.

po 1 prosze znajdz w calym zasobie forum zdanie/osobe ktora twierdzi ze tournament z 2500 ia pracuje maslanie, a nastepnie dorabiaj do tego wlasna ideologie ( kazdy wie ze poczciwy emblem potrafi bardziej maslanie krecic- kazdy procz Ciebie).

po 2 stella 10` nie jest plastikowa i nikt procz Ciebie o tym nie pisze. Korpus ma magnezowy. 

I jedynie z czym moge sie z Toba zgodzic, to ze gwiazdka 10` jest bardzo dobra stella (choc wizualnie srednio mi lezala) po dwoch generacjach s. wrocilo w koncu do podparcia piniona z dwoch stron..  Uzywalem taka niemal dwa lata i faktycznie zlego slowa o niej nie napisze, jednak nie jestem jak Ty slepo zachwycony nowosciami i wszedzie z dzika namietnoscia je propaguje.

Pomijam juz cene za jaka byla dostepna wersja jdm.. bo w tej cenie moge miec 10 - slownie dziesiec sztuk starszych konstrukcji jak ultegra super ship 98` czy biomaster 98` - kazdy z tych kolowrotkow jest wiernym pierwowzorem konstukcyjnym owej cudownej stelli 10` a wizualnie wedlug moich preferencji jest poprostu ladniejszy. I po niewielkim tuningu nad woda naprawde nie wiele odstaje od nowych wytloczek za pare tysiecy.

 

Slowo jeszcze do Pana Jozefa L. jak Pan napisal, kolowrotki uzywa Pan w wiekszosci wersji eu. - naturalnym jest to, ze chwali Pan to co posiada. Ja nie bronie wersji jdm, bo one same sie obronia. Przychylam sie jedynie do powszechnej opini, ze w wersjach jdm jest mniejsze ( a wrecz znikome) wdepniecie w shit.

Nie ja Panie Jozefie wrzucam wszystkie generacje na eu. us. i jdm do jednego wora - Pan to robi i nastepnie probuje nieudolnie tlumaczyc, ze japoczycy maja inne gusta, wody, ryby i wgl. sa inni.

 

Ktos tu zawazyl ze TP FA kreci dluzej niz vaniek ( oczywiscie to mnie wgl. nie dziwi ) proponuje temu komus zakupic nowy pierwowzor TP FA czyli wersje jdm TP sw HG - zrozumie czym jest jdm.


  • Karol Krause lubi to

#540 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 27 kwiecie艅 2014 - 05:15

po 1 prosze znajdz w calym zasobie forum zdanie/osobe ktora twierdzi ze tournament z 2500 ia pracuje maslanie, a nastepnie dorabiaj do tego wlasna ideologie ( kazdy wie ze poczciwy emblem potrafi bardziej maslanie krecic- kazdy procz Ciebie).


Z mojego punktu widzenia sytuacja wygl膮da zupe艂nie inaczej. Jerkbait to mocne du偶e i opiniotw贸rcze forum jednak nie jest to miejsce objawiaj膮ce jedynie s艂uszn膮 drog臋. Miejsc w kt贸rych mo偶na przeczyta膰 偶e jaki艣 tam tournament x lub z pracuje jak mas艂o lub ma idealn膮 prac臋 jest wiele, r贸wnie偶 tutaj, wystarczy poszuka膰. S膮dz臋, 偶e w wielu tak pisz膮cych czytaj膮c "bzdury" na tym forum utwierdzi艂o si臋 w przekonaniu, 偶e tak jest, 偶e to jest prawda. Najciekawsze jest to, 偶e pr贸buj膮 za wszelk膮 cen臋 przekona膰 o tym innych, tych kt贸rzy jeszcze w艂asnej opinii na ten temat nie posiadaj膮. Celowo nie chc臋 przytacza膰 konkretnych wypowiedzi, nie zale偶y mi na potyczkach i udowadnianiu niczego poszczeg贸lnym osobom.

Czy, nie dzia艂a to w ten spos贸b? Kupi艂em za 800z艂 kr臋cio艂ek, pierwszy m贸j bardziej topowy cho膰 starszy, mocno polecany. Co艣 mi jednak w nim nie pasuje, pierwsza my艣l "Fuck, ale wtopi艂em prawie tysiaka", ale chwila.. je艣li wielu pisze o nim, 偶e jest wspania艂y to widocznie tak jest, mo偶e co艣 ze mn膮 jest nie tak? Po przeczytaniu 1900 post贸w tej perfekcji i doskona艂o艣ci nie 艣miem ju偶 zaprzeczy膰, wierz臋 i utwierdzam si臋 w tym, 偶e jest to szczyt mo偶liwo艣ci marki "X"

Nie wiem jak pracuje "poczciwy Emblem", ka偶dy pr贸cz mnie ju偶 to wie, ja niestety nie wiem. Domniemam, 偶e jak mas艂o.

po 2 stella 10` nie jest plastikowa i nikt procz Ciebie o tym nie pisze. Korpus ma magnezowy.


Oczywi艣cie, 偶e magnezowy dlatego te偶 s艂owo plastik umiesci艂em w cudzys艂owiu tak aby nie bra膰 tego dos艂ownie, jak widz臋 niepotrzebnie.


Uzywalem taka niemal dwa lata i faktycznie zlego slowa o niej nie napisze, jednak nie jestem jak Ty slepo zachwycony nowosciami i wszedzie z dzika namietnoscia je propaguje.

Rzeczywi艣cie nie jeste艣. Ja r贸wnie偶 nie jestem, a ju偶 na pewno nie 艣lepo. Chcia艂bym po prostu aby ludzie czytaj膮cy to forum mieli mo偶liwo艣膰 zasi臋gni臋cia rzetelnej opinii bazuj膮cej na obiektywnych kryteriach oceny jako艣ci.

Pomijam juz cene za jaka byla dostepna wersja jdm.. bo w tej cenie moge miec 10 - slownie dziesiec sztuk starszych konstrukcji jak ultegra super ship 98` czy biomaster 98` - kazdy z tych kolowrotkow jest wiernym pierwowzorem konstukcyjnym owej cudownej stelli 10` a wizualnie wedlug moich preferencji jest poprostu ladniejszy. I po niewielkim tuningu nad woda naprawde nie wiele odstaje od nowych wytloczek za pare tysiecy.


Chcia艂e艣 pomin膮膰, ale nie uda艂o si臋. Z wypowiedzi wynika jednoznacznie, 偶e ocena jako艣ci wci膮偶 jest w 艣cis艂ym zwi膮zku z cen膮. Jako艣膰 istnieje bez wzgl臋du na cen臋, co艣 jest albo dobre albo z艂e jako艣ciowo.

Ktos tu zawazyl ze TP FA kreci dluzej niz vaniek ( oczywiscie to mnie wgl. nie dziwi ) proponuje temu komus zakupic nowy pierwowzor TP FA czyli wersje jdm TP sw HG - zrozumie czym jest jdm.


Mnie te偶 to nie dziwi, 4000 TP FA (rotor) wa偶y niemal dwukrotnie wi臋cej ni偶 w Va艅ku 4000 (prawa fizyki nie wiele si臋 zmieni艂y w tej kwestii). Tylko co ta d艂ugo艣膰 kr臋cenia si臋 mia艂aby oznacza膰?




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 3

0 u偶ytkownik贸w, 3 go艣ci, 0 anonimowych