Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Shimano Vanquish ;)


  • Please log in to reply
1105 replies to this topic

#121 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 posts
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Posted 12 April 2013 - 19:04

Nie wiem czy to siła marketingu.Mi sie poprostu ta edycja podoba.Zreszta z tego co wiem nasz forumowy kolega @Mefisto powymienial wszystkie mlynki na Vanquishe.Cos musi być w tych kreckach.Moze niech w/w coś napisze po dłuższej eksploatacji jak sie krecki sprawują.Przynajmniej ja będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

#122 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,149 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 12 April 2013 - 21:01

Ja mam swojego 2500S od niedawna...ale bardzo mi się podoba..sprzedałem dla niego exista...myślę, ze trochę ludzi ma Vańka od roku...nie znam nikogo kto by sie na niego skarżył...te limited?..kwestia gustu co sie komu podoba...co do dłuzszej eksploatacji...zna ktoś modele szczególnie jDM co sie rozlatywały?? Powiedzmy od roku 1992?? Poza luzem na korbkach w młynkach shimano z lat 1995 to bardzo w żadnym wad nie widziałem ani rozpadu :)



#123 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 13 April 2013 - 07:29

Ja mam swojego 2500S od niedawna...ale bardzo mi się podoba..sprzedałem dla niego exista...myślę, ze trochę ludzi ma Vańka od roku...nie znam nikogo kto by sie na niego skarżył...te limited?..kwestia gustu co sie komu podoba...co do dłuzszej eksploatacji...zna ktoś modele szczególnie jDM co sie rozlatywały?? Powiedzmy od roku 1992?? Poza luzem na korbkach w młynkach shimano z lat 1995 to bardzo w żadnym wad nie widziałem ani rozpadu :)

I raczej rozpadu bym się nie spodziewał :) .Chyba, że ktoś okrutnie by potraktował sprzęt to i owszem :D .



#124 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 13 April 2013 - 08:32

Tak refleksja mnie naszła po przeczytaniu kilku ostatnich postów tego wątku.

Z jednej strony i Shimano i Daiwa (mowa od JDM-ach) nie powielają starych, sprawdzonych konstrukcji za którymi tęsknimy bo to się po prostu nie opłaca, czytaj sprzedaż spada a zysk rządzi teraz jeszcze mocniej...Wsadzają nowe pomysły - nie zawsze udane...Opakowanie coraz bardziej futurystyczne i nierzadko ładne....

Wszechobecne i niezależne od ceny oczekiwanie (ze strony producentów) że będziemy zmieniać młynki jak komórki...

A z drugiej strony mimo różnych wad (to o czy piał Mefi) nie słychać jakoś by ktoś zmielił "wnetrze" JDM normalnym użytkowaniem...

Chyba wyścig w kierunku jakość w sensie użytkowanie przez dłuuugie lata, należy uznać za przynajmniej czasowo zawieszony jak nie zakończony całkowicie...

 

Mogę się oczywiście mylić ale ostatnio "cofnąłem się o krok" i oprócz najnowszych mlynków przeważnie z górnych półek zgromadziłem ich odpowiedniki sprzed 10 i więcej lat i myślę, że to nie było głupie posuniecie ;)



#125 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,700 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Posted 13 April 2013 - 11:02

Mogę się oczywiście mylić ale ostatnio "cofnąłem się o krok" i oprócz najnowszych mlynków przeważnie z górnych półek zgromadziłem ich odpowiedniki sprzed 10 i więcej lat i myślę, że to nie było głupie posuniecie ;)

 

To sie nazywa uwstecznianie  :lol:  Żartuję  , powiedzenie , że kiedyś to były dizle a teraz to dziadostwo nie trafia do mnie po prostu . Mogę się oczywiście mylić ale.... ;)



#126 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 13 April 2013 - 11:09

:lol:  :lol:  :lol: mój dizel choć nowy to nie wykazuje poza tankowaniem cech dizla.... cichy,- mimo 6 garnków,- mocny 200 koników i to spalanie 6-7l :rolleyes: tylko w mieście 10l...Ech gdyby to porównanie przekładało się na nowe kręćki :rolleyes: ...


Edited by Rheinangler, 13 April 2013 - 11:09.


#127 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 13 April 2013 - 18:07

:lol:  :lol:  :lol: mój dizel choć nowy to nie wykazuje poza tankowaniem cech dizla.... cichy,- mimo 6 garnków,- mocny 200 koników i to spalanie 6-7l :rolleyes: tylko w mieście 10l...Ech gdyby to porównanie przekładało się na nowe kręćki :rolleyes: ...

Ba, 6 garnków, 200 siwków, to i spalania trochę jest :) .



#128 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 posts
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Posted 13 April 2013 - 23:00

:lol:  :lol:  :lol: mój dizel choć nowy to nie wykazuje poza tankowaniem cech dizla.... cichy,- mimo 6 garnków,- mocny 200 koników i to spalanie 6-7l :rolleyes: tylko w mieście 10l...Ech gdyby to porównanie przekładało się na nowe kręćki :rolleyes: ...

 

Uważam, że się bardzo dobrze przekładna :rolleyes:

Nowe kręćki są, mocne, ciche i żeby jeździły trzeba dbać o to by w środku nie zabrakło lubrykantu, bo daleko nie zajedzie. A jak się juz zepsuje to naprawa troche kosztuje.



#129 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 14 April 2013 - 00:11

Tak refleksja mnie naszła po przeczytaniu kilku ostatnich postów tego wątku.

Z jednej strony i Shimano i Daiwa (mowa od JDM-ach) nie powielają starych, sprawdzonych konstrukcji za którymi tęsknimy bo to się po prostu nie opłaca, czytaj sprzedaż spada a zysk rządzi teraz jeszcze mocniej...Wsadzają nowe pomysły - nie zawsze udane...Opakowanie coraz bardziej futurystyczne i nierzadko ładne....

Wszechobecne i niezależne od ceny oczekiwanie (ze strony producentów) że będziemy zmieniać młynki jak komórki...

A z drugiej strony mimo różnych wad (to o czy piał Mefi) nie słychać jakoś by ktoś zmielił "wnetrze" JDM normalnym użytkowaniem...

Chyba wyścig w kierunku jakość w sensie użytkowanie przez dłuuugie lata, należy uznać za przynajmniej czasowo zawieszony jak nie zakończony całkowicie...

 

Mogę się oczywiście mylić ale ostatnio "cofnąłem się o krok" i oprócz najnowszych mlynków przeważnie z górnych półek zgromadziłem ich odpowiedniki sprzed 10 i więcej lat i myślę, że to nie było głupie posuniecie ;)

Ja również nagromadziłem. Do końca żywota wystarczy na 100%. 



#130 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 posts
  • LokalizacjaKiełczów

Posted 19 May 2013 - 08:17

http://fishing.shima...oduct/reel/3327 :)



#131 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15,603 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 May 2013 - 12:59

Dla mnie ohyda.



#132 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 19 May 2013 - 16:58

http://fishing.shima...oduct/reel/3327  :)

Paskudny taki jakiś. Przerost formy. Złota raczka jakoś biżuterią zalatuje. Babski młynek.



#133 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 19 May 2013 - 17:05

Mam ci ja ubiegłoroczną Ceratkę, mam nieco starszego Exista, oba tak naprawdę super i w zasadzie doskonałe. Nie mam Stellki, ale jakoś to przeżyję. Natomiast dzisiaj na rybach zwykłą, starą Caldią kręciłem i w zasadzie nic nie złowiłem. Myślicie że Vańkiem by się udało? Hehe. W każdym razie wędkowanie starą Caldią za 700 złociszy ( ino porządnie nasmarowaną ) było tak samo komfortowe jak Existem czy Ceratą. A to przecież topowe kręcioły. Tak więc czasami nie rozumiem szaleństwa ( mimo że też mu niestety ulegam ).



#134 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 posts
  • Imię:Andrzej

Posted 19 May 2013 - 17:06

" rączkę " zawsze można wymienić na " normalną "  :D



#135 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 19 May 2013 - 17:14

" rączkę " zawsze można wymienić na " normalną "  :D

Fakt, można. Rheianglerowego dizla tyż można wymienić na mocniejszego, bo co to jest 200 kuców w tych czasach? Tyle co nic. Ino po co??? Siem pytam.



#136 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Posted 22 May 2013 - 09:10

Ta złota rączka wygląda jak z wiejskiego odpustu. A do kompletu to jeszcze złote zęby :lol:



#137 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 22 May 2013 - 09:29

Kurczę , sami esteci na forum. :lol:

To domyślam się ,że w sypialniach to same nieskazitelnej urody supermodelki o perfekcyjnych wymiarach obracane. ;)


  • jersey and suli102 like this

#138 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 22 May 2013 - 09:35

I wszystkie JDM:D
  • makamba likes this

#139 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 22 May 2013 - 10:51

W tym wypadku skusiłbym się nawet na made in China. :lol:



#140 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6,984 posts
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Posted 22 May 2013 - 10:57

..a nie lepiej Thailand...pewnie nie "stukają" i mają aksamitną...pracę ;)