Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1105 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 czerwiec 2013 - 06:15

E tam,robi się tak-że kupujemy do gablotki i na ryby.jeden egzemplarz gablota drugi ogień nad wodą,fakt jak mamy sporo sprzętu ,to nie sposób go do tego stopnia przetestować(mowa o testach w ramach przeznaczenia) by kołowrotek jęknął,bo jak się ma sporo sprzętu to się łowi na zmianę,zazwyczaj.chociaż ja osobiście ,mam sporo sprzętu a i tak głownie zabieram stelle F nad wode,ale to chyba z miłości akurat do tego konkretnego modelu  :D


  • wildriver lubi to

#162 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 03 czerwiec 2013 - 09:39

 

Na pewno złamie. Też tak mówiłem  jakis czas temu. Młynek do 500 zł to juz ho,ho mówiłem i zarzekałem się , że nic lepszego/droższego nie potrzebuję. Wszystko, stety niestety rozbija się o stan portfela i żądze posiadania...

 
Tej właśnie żądzy posiadania zwalczyć u siebie nie mogę. Jak zobaczę coś nowego, poczytam jakieś fajne recenzje to aż mi "gały wyłażą z orbit" i wmawiam sobie (a później żonie), że jest mi to absolutnie niezbędne, a co najgosze łapię się na taki schemat, że skoro najdroższe to pewnie najlepsze, co niestety nie zawsze się przekłada.

 

E tam,robi się tak-że kupujemy do gablotki i na ryby.jeden egzemplarz gablota drugi ogień nad wodą,fakt jak mamy sporo sprzętu ,to nie sposób go do tego stopnia przetestować(mowa o testach w ramach przeznaczenia) by kołowrotek jęknął,bo jak się ma sporo sprzętu to się łowi na zmianę,zazwyczaj.chociaż ja osobiście ,mam sporo sprzętu a i tak głownie zabieram stelle F nad wode,ale to chyba z miłości akurat do tego konkretnego modelu  :D

 
Oj coś w tym jest. Ja też jak idę spinningować w trudny, nieznany teren to od razu, bez zastanowienia biorę zestaw typu "wół roboczy" - kij ze średniej półki cenowej, a kołowrotek nawet niższej. Wszystko jednak przetestowane i niezawodne - piach, woda, mróz wrażenia nie robi, a komfort łowienia też na wysokim poziomie. Co z tego - i tak we łbie coraz to nowe pomysły.
RB.
  • slaw84 lubi to

#163 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 czerwiec 2013 - 15:32

Robert ma sporo racji. Żądza posiadania jest tym co napędza cywilizację, więc trzeba się jej poddawać, hehe. Oczywiście w miarę możliwości.

Ostatnio na ryby zabieram, ze wszystkich moich Daiwek, głównie Caldię. Bo najfajniej pracuje. Poza tym jak siedzę w krzaczorach i nikt mnie nie widzi, szpanu żadnego zadawać nie mogę i tak. Co najwyżej z żabą jakąś pogadam, ale ta z kolei za głupia i na sprzęcie się nie zna. :)



#164 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:01

Zamiast w sprzęt lepiej zainwestować w swoje ciało i ducha,czyli zdrowie. :)



#165 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:44

PO sobotnich łowach z kolegą stwierdziliśmy, że chętnie oddalibyśmy posiadany sprzęt za brania sandaczy jakie były 10lat temu :D .Co ze sprzętu jak na 5 godzin jedno branie sandacza.

 

Jozek,

 

Taka jest prawda, wiem, pisalem wczesniej ale wedlug mnie warto wygospodarowac dwa tygodnie na jakies dalsze lowiska albo przedluzone weekendy gdzies blizej. Dwie godziny lotem z Polski i jestes w raju, ile lowia nawet u Bigosa, chwila i na miejscu. Wez takie okonie w UK, jak znasz miejsca to mozesz bez problemu wytarabanic kilka byczusiow opchanych rakami, w dupie maja wklejanki czy inne wynalazki, starczy dragon czy jaxon, wala agresywnie i jak przystalo na normalne cechy tego gatunku w wykonaniu large biara na sporawe przynety, obrotka 3-4, guma 3 cale to standard, nie ma pierdzielenia z glowkami 0.5 grama ( sam widzialem takie- Friko mi pokazal), bocznym trokiem czy innym pedalstwem :) 

 

Kiedy przyjezdzasz do mnie w takim razie? :) :) :) 


  • Wiktor lubi to

#166 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 16:54

Michał, chyba zacznę razem z Józkiem na bilet zbierać :lol: 



#167 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 17:18

A te bilety to znowu tanie sa, za stelke mozna przeleciec sie z 5 razy na luzie :)  jak zniesiecie lowienie Batsonami to nawet nie musice wedek zabierac :) Jakby co to mozna zaplanowac jesien, tak gdzies od polowy wrzesnia do polowy pazdziernika, ale nie okonie bedziemy lowic docelowo, tych jest sporo w kanale obok domu wiec zero problemu :) Mozna poszukac tych chorych, z kropkami :)

 

Tylko Jozi musi z piwnicy powyciagac swoje specyfiki :) Nawet na muche bedzie mogl lowic, sam mu kiedys polecilem super wedke :) 


Użytkownik Bujo edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 17:19


#168 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:40

Tak sobie dumam że za cenę, dajmy na to Stelli, można pińć innych, porządnych zwijadeł kupić, które to zwijadła jak nic przeżyją każdą Stellkę, Ceratę, czy Vańka. Mówię to z perspektywy posiadacza jakichś tam, dosyć kosztownych kołowrotków, który cały czas zastanawia się czy minimalnie większa jakość jest warta trzykrotnie większej ceny. Albo pięciokrotnie. Nie mówię żeby kupować kolorową chińszczyznę, bo to badziew i waste of money, ale żeby zaraz wydawać 2 - 3 tysiące na młynek? Nawet hobbystycznie:) Pomijając że 99,9% wędkarzy nad wodą i tak nie zwróci uwagi na nasz cudowny sprzęt, bo zwyczajnie się na tym nie znają, więc element zaspokojenia własnej próżności odpada. Pozostałe 0,1% posiadaczy Turków, Vańków i Twinków, zgromadzona jest na tym forum, więc dalej nikt nie podziwia...



#169 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:45

Samozachwyt pominąłeś i....lustro :P 



#170 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:48

Tak sobie dumam że za cenę, dajmy na to Stelli, można pińć innych, porządnych zwijadeł kupić, które to zwijadła jak nic przeżyją każdą Stellkę, Ceratę, czy Vańka. Mówię to z perspektywy posiadacza jakichś tam, dosyć kosztownych kołowrotków, który cały czas zastanawia się czy minimalnie większa jakość jest warta trzykrotnie większej ceny. Albo pięciokrotnie. Nie mówię żeby kupować kolorową chińszczyznę, bo to badziew i waste of money, ale żeby zaraz wydawać 2 - 3 tysiące na młynek? Nawet hobbystycznie:) Pomijając że 99,9% wędkarzy nad wodą i tak nie zwróci uwagi na nasz cudowny sprzęt, bo zwyczajnie się na tym nie znają, więc element zaspokojenia własnej próżności odpada. Pozostałe 0,1% posiadaczy Turków, Vańków i Twinków, zgromadzona jest na tym forum, więc dalej nikt nie podziwia...

Kwestia gustu, organista lubi ogórki, a ksiądz jego córki :D .

 

Michał, chyba zacznę razem z Józkiem na bilet zbierać :lol: 

Michał święte słowa, trzeba będzie chyba myśleć o jakim wypadzie bo w kraju wszystko zjedzone :D .

Oj tam, myślisz że nie łowiłem dragonami, batsonem, jaxonem....łowiłem, nawet muchówki miałem z bamusa albo ruskiego teleskopu :rolleyes: .



#171 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:57

Jednym słowem łówmy ryby, panowie bracia, łówmy ryby! Więcej czasu nad wodą a mniej dyskusji na temat wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Bożym Narodzeniem. Czego Wam i sobie życzę. Howgh!



#172 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 18:58

@jozi, ty musisz koniecznie ruszyc nad wode i polowic pare godzin ... moze pomoze :) :P :lol: ^_^



#173 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:03

@jozi, ty musisz koniecznie ruszyc nad wode i polowic pare godzin ... moze pomoze :) :P :lol: ^_^

Pitt, czytaj ze zrozumieniem :P .W sobotę uganiałem się za sandaczami całe 5 godzin ;).

O wynikach nie chcę wspomnać :D .


Użytkownik Jozi edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 19:03


#174 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:15

@jozi, czytaj ze zrozumieniem, ty nie uganiaj sie za sandaczami, ktorych nie ma, tylko idz nad wode i polow przez kilka godzin, ryby ktore sa :)



#175 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:20

 

@jozi, czytaj ze zrozumieniem, ty nie uganiaj sie za sandaczami, ktorych nie ma, tylko idz nad wode i polow przez kilka godzin, ryby ktore sa :)

Wiem Mistrzu, na zawodach 15-16-06 nastawiam się tylko na punkty okoniowe :) .Układam na łodzi ze 3 kije i będzie jazda :lol: .Nie brały sandacze, nie robię z tego wielkiego halo :lol: .

Kupiona żyłka na przypony strzałowe   0,08mm i 0,10mm :lol:  :lol: .


Użytkownik Jozi edytował ten post 03 czerwiec 2013 - 19:21

  • wobler129 lubi to

#176 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 05 czerwiec 2013 - 19:17

Kupiona żyłka na przypony strzałowe   0,08mm i 0,10mm :lol:  :lol: .

I za to Cię Józiu lubię :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#177 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 sierpień 2013 - 23:42

Kupiona żyłka na przypony strzałowe   0,08mm i 0,10mm :lol:  :lol: .

Dobre :)



#178 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 10:11

Vanquish 4000 wytrzyma wiślaną orkę - na sandacza 

#179 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 sierpień 2013 - 11:19

Vanquish 4000 wytrzyma wiślaną orkę - na sandacza 

Jakiś czas napewno wytrzyma :D .Zależy jeszcze co masz na myśli - wiślaną orkę.



#180 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 sierpień 2013 - 12:47

Miałem na myśli jigowanie w rzece na główkach 20/25g + 4"

Nie jest to aż tak wiele, ale i nie mało :)