Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 12:01

Dzięki Maniek za podpowiedź, nie potrzebnie wczoraj maltretowałem aluminium;) zrobię sobie coś podobnego do Twojego mieszadła a te moje zostawię... może się do czegoś innego przydadzą.

 

Wiem, że zabawa z pianą nie jest prosta, ale mam chęć spróbować. Pewnie pochwalę się zarówno niepowodzeniami jak i sukcesami:)



#362 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 09 grudzień 2014 - 20:38

Co do mieszania nie mogłem dość ładu i składu długo. Odłożyłem pianę w kąt. Ale ostatnio do tego wracam. I trochę się zdziwiłem jak wymieszałem ręcznie, patyczkiem i wszystko wyszło idealnie. Piana stara. Starałem się tylko otrzymać mieszaninę w jednolitym kolorze. Bez smug ciemnego składnika.

Jutro dam zdjęcia korpusów.



#363 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6261 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 grudzień 2014 - 22:26

Ja kupiłem kiedyś elektryczną szczoteczkę do zębów. Zamocowałem kawałek drutu tam gdzie jest końcówka. Dawała radę tylko trzeba uważać żeby piana nie zapchała szczoteczki.

#364 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 grudzień 2014 - 22:31

Ale kombinujecie chłopaki :D Kawałek zagiętego drutu załatwia sprawę a tu takie kombinacje, spieniacze do kawy, patyczki, szczoteczki do zębów  :lol:



#365 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6261 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 09 grudzień 2014 - 22:47

Kto bogatemu zabroni ;)
  • woblery z Bielska lubi to

#366 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 10 grudzień 2014 - 12:56

Heh... o 10 do pracy przyjechała mi paczka z Progmaru no i sie nie powstrzymałem żeby czegoś nie zmajstrować będąc jeszcze w pracy :ph34r:  Z plasteliny technicznej na szybko zrobiłem "formę" z jerka którego miałem w bagażniku. Strzykawki tez miałem w bagażniku bo wczoraj kupiłem. Rozdzielaczem (nieskutecznym dla pianki, dla plasteliny tak) było mydło w płynie a mieszadłem... widelec. Stelaż - na szybko wygięty spinacz (tylko żeby sprawdzić jak to się odleje). Na zapleczu w kartoniku wszystko sobie przygotowałem. Zmieszałem 12ml pianki (teraz wiem, że za dużo) w myślach licząc do 8 i zalałem dwie połówki plasteliny i czekam. Co jakiś czas musiałem "formę" domykać bo nie była niczym spięta. Sam z siebie sie śmiałem robiąc ten odlew bo to wyjść nie mogło :mellow:  no ale... tak mnie korciło, że musiałem :lol:

 

 

Oskrobałem nadlewki i plastelinę nożykiem i jest, mój pierwszy odlew :unsure: :lol:  Jak na warunki w jakich powstał ten twór to nawet nie najgorzej :lol:

 

CAM00600.jpg

 

Przede mną przygotowanie dobrej formy i dalsze próby już w warunkach kontrolowanych (przynajmniej teoretycznie) ;)


  • adashhh lubi to

#367 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 10 grudzień 2014 - 17:52

Pianka z Progmaru wymaga dość szczelnych form. Zresztą chyba jak każda piana. W szczelnych formach wychadzą najlepsze kształtki moim zdaniem. Ale z  tymi mieszadlami to jadą niektórzy  :D  hehe, ale żeby szczoteczką do zębów  :ph34r:  :lol:  :lol:  :lol: . 



#368 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 10 grudzień 2014 - 21:28

Wiadomo, chodzi o to żeby było dobrze. Jak wczoraj robiłem to mieszadło to też się zastanawiałem jak ja to później wyczyszczę...

Najprawdopodobniej wystarczył by słoiczek napełniony acetonem . Po rozrobieniu pianki wystarczy mieszadełko zanurzyć w acetonie a on już rozcieńczy każdą świeżą piankę . Potem możesz przepłukać w jakimś innym płynie aby spłukać aceton i wysuszyć . Pozdrawiam .


  • Pasta lubi to

#369 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 11 grudzień 2014 - 19:56

Takie korpusy mi wyszły przy mieszaniu ręcznie patyczkiem.

 

4ujprs.jpg

 

175oqx.jpg

 

21cutt0.jpg

 

2m85jqp.jpg


  • bertold12 i thoffi lubią to

#370 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:22

Jaka to pianka kolego ?



#371 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:30

Ładne odlewy ale jak się przypatrzysz to korpusy mają dziwną strukturę, tak właśnie się dzieje gdy pianka jest za wolno mieszania. Zmienia się wtedy trochę gęstość gotowego odlewu :)



#372 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 11 grudzień 2014 - 22:56

Jaką pianę możecie polecić na początek, może jakąś wolniej startującą np foam it slow tak żeby mieć więcej czasu na zalanie form czy nie ma to zbyt dużego znaczenia?


  • golenia lubi to

#373 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:01

Foam-it 15 zwykła :) Spokojnie można zalać kilka form bez problemu.


  • Engimabaits.pl lubi to

#374 OFFLINE   konktenbit

konktenbit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaPoniatowa
  • Imię:Konrad

Napisano 12 grudzień 2014 - 10:35

Moja piana to progmar CP4090 ( z allegro ). Może i struktura jest dziwna :) ale korpusy są twarde, nic się kruszy ugina czy co tam jeszcze innego. Sztuki wychodzą powtarzalnie.



#375 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 15 styczeń 2015 - 15:30

Witam ćwiczę odlewanie piany i gdy już myślałem, że wszystko jest na dobrej drodze dwa ostatnie odlewy się nie powiodły, po rozformowaniu korpusy są strasznie kruche i dosłownie się rozpadają, pianę odmierzam w strzykawce, mieszadełkiem mieszam kilka sekund na obrotach 5 tys. Piana jakiej używam to wobipianol który nie jest pierwszej świeżości ale korpusy już na niej wychodziły ok. Jakieś sugestie?


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 15 styczeń 2015 - 15:31


#376 OFFLINE   mietek1982

mietek1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaDębica

Napisano 15 styczeń 2015 - 16:02

Mariusz troche to wyszło jakbyś ziemniaka odlewał hehe sorki ale nie mogłem się powstrzymać. Ale początki są zawsze najgorsze oby do przodu :)



#377 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2015 - 22:35

Witam ćwiczę odlewanie piany i gdy już myślałem, że wszystko jest na dobrej drodze dwa ostatnie odlewy się nie powiodły, po rozformowaniu korpusy są strasznie kruche i dosłownie się rozpadają, pianę odmierzam w strzykawce, mieszadełkiem mieszam kilka sekund na obrotach 5 tys. Piana jakiej używam to wobipianol który nie jest pierwszej świeżości ale korpusy już na niej wychodziły ok. Jakieś sugestie?

Nie wiem czy sobie już poradziłeś z problemem, pewnie tak...mi tak się dzieje przy za wysokiej temperaturze i przy za szybkim mieszaniu, te 5k oborotów to zdecydowanie za dużo, lepiej troszkę dłużej ale wolniej.



#378 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 01 luty 2015 - 22:46

Nie wiem czy sobie już poradziłeś z problemem, pewnie tak...mi tak się dzieje przy za wysokiej temperaturze i przy za szybkim mieszaniu, te 5k oborotów to zdecydowanie za dużo, lepiej troszkę dłużej ale wolniej.

Mieszam na obrotach 5000 bo wolniejszych obrotów w proxxonie już nie mam, myślałem nad wkrętarką, może zda egzamin. Jeszcze nie do końca mi wszystko wychodzi (podgrzewanie formy sporo pomogło, dzięki Rudi.)  tzn. na 12 odlewów 2-3 mają lizaki, w tym sensie, że w tych miejscach piana nie jest gładka lecz delikatnie porowata, sądzę, że wina może być po stronie złego mieszania (mieszam ok 5-6 sekund w strzykawce) .



#379 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2015 - 22:49

Formy z aluminium? Tutaj nie pomogę...ja leje w silkonowych i ostatio na 100 korpusów 3 były minimalnie niedolane, z mojej winy bo za mało pianki wymieszałem :) 


  • polny lubi to

#380 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 01 luty 2015 - 22:50

Formy z aluminium? Tutaj nie pomogę...ja leje w silkonowych i ostatio na 100 korpusów 3 były minimalnie niedolane, z mojej winy bo za mało pianki wymieszałem :)

 

Dokładnie, zamknięte formy z aluminium.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych