Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiertarko-wkrętarka szczotkowa vs bezszczotkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2020 - 11:28

Zaraz uderzymy w Hilti i Festoola :D

Przypomniał mi się mem z latarką za 12 zł


Wrzuć :)

#22 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 maj 2020 - 12:35

Może nie mem

https://www.wykop.pl...solutnie-kazda/

Użytkownik Kamil_Olsztyn edytował ten post 26 maj 2020 - 12:35

  • Jozi, Wojtek B. i maykel lubią to

#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 maj 2020 - 13:11

No dobre :) .

Fakt, że warto kupić coś sprawdzonego nawet do amatorki. Mam jakąś niedrogą wkrętarkę, przełożenie czasem na '1" wyskakuje ale daje radę.

Mam dwie baterie, jak trochę pokręcę trzeba zmieniać bo słabnie, ale ładuję na zmianę, trochę to irytujące ale lepsze jak kręcenie śrubokrętem. Myślałem o kupnie nowej, ale tyle co używam to wystarcza, bo baterie mogą zluzować z mocą i wrócę do punktu wyjścia. Jak całkiem padną to coś zakupię ale nie za krocie jak te latarki, tylko w kwestii rozsądku ok 400zł.


  • Pluszszcz, Byniek i sslonio lubią to

#24 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 26 maj 2020 - 13:33

@ Jozi - mój budżet to również ok. 400 zł, z założenia nie lubię wyrzucać kasy dwa razy na to samo i raczej staram się szukać czegoś sprawdzonego, markowego ale w rozsądnej cenie lub w promocji. Do użytku domowego pewnie i Parkside z Lidla by wystarczył za 150zł ale...no wiadomo nie zawsze są to oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej. 

 

Nie "siedzę" w branży budowlanej, nie wiem jak te elektronarzędzia sprawdzają się w praktyce po kilku latach używania. Lepsze jest wrogiem dobrego stąd moje zapytanie odnoście silników bezszczotkowych we wkrętarce. 

 

Gadam w jednym sklepie - do domu wystarczy szczotkowa - bo jak padnie to tania naprawa/wymiana silnika.

Gadam w innym sklepie - bierz Pan bezszczotkową - tam się nie ma co zepsuć. 

Gadam w serwisie w  jednym z ww. sklepów  - "no wiem Pan - w okresie gwarancji to lepsza bezszczotkowa ale po gwarancji to lepsza szczotkowa bo jak się coś zepsuje to taniej naprawić"

 

I bądź tu mądry ;)

 

Za trochę ponad 400 PLN mam wybór - szczotkowa czy bezszczotkowa tej samej firmy czyli Metabo Powermaxx BS12 lub BS 12 BL, przy czym ta bezszczotkowa normalnie jest ok. 200 PLN droższa a ta szczotkowa to można powiedzieć "w normalnej cenie". 

 

A jeszcze apropos tej ww. latarki - to chyba każdy z nas lub prawie każdy z nas może to samo do siebie odnieść jeżeli chodzi o sprzęt wędkarski i rozterki z nim związane :-)


Użytkownik sslonio edytował ten post 26 maj 2020 - 13:37


#25 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 maj 2020 - 13:47

Wejdź na popularny serwis aukcyjny i 1 kryterium to popularność.

Przeglądasz i czytasz recenzje. Jak patrzyłem to można za 2 stówki do amatorki kupić. Ja tak zrobię, ale wybiorę tą lżejszą i poręczniejszą baterią a nie z taką pałą.



#26 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2020 - 13:59

Metabo powinno być ok- jak do użytku domowego jak najbardziej starczy na długie lata, to nie budowa czy warsztat...
Wziąłbym bezszczotkowa😉

#27 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2020 - 14:00

Metabo powinno być ok- jak do użytku domowego jak najbardziej starczy na długie lata, to nie budowa czy warsztat...
Wziąłbym bezszczotkowa😉

#28 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 maj 2020 - 14:00

Na użytek domowy posiadam już od ponad dwóch lat Parkside z Lidla :) 

 

https://archiwum.all...7284799781.html

 

W sklepie zapłaciłem za nią 249,99 zł. 

 

Sporo wierciła w cegle, silce (wiertła 10mm + udar bez problemu) itp. Choć jestem amatorem, to uważam, że trochę się napracowała. Nie widzę po niej zmęczenia. Bezkompromisowa 3 letnia gwarancja, dobra dostępność akumulatorów (mój wydaje mi się wydajny, ale nigdy nie wierciłem nią więcej niż 20-30 dziur w krótkim odstępie czasu).

 

Zostanie na dobre wiertła czy bity, albo linkę z woblerami :)


  • Byniek lubi to

#29 OFFLINE   DAN666

DAN666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Cieślak

Napisano 27 maj 2020 - 07:58

@ Jozi - mój budżet to również ok. 400 zł, z założenia nie lubię wyrzucać kasy dwa razy na to samo i raczej staram się szukać czegoś sprawdzonego, markowego ale w rozsądnej cenie lub w promocji. Do użytku domowego pewnie i Parkside z Lidla by wystarczył za 150zł ale...no wiadomo nie zawsze są to oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Nie "siedzę" w branży budowlanej, nie wiem jak te elektronarzędzia sprawdzają się w praktyce po kilku latach używania. Lepsze jest wrogiem dobrego stąd moje zapytanie odnoście silników bezszczotkowych we wkrętarce.

Gadam w jednym sklepie - do domu wystarczy szczotkowa - bo jak padnie to tania naprawa/wymiana silnika.
Gadam w innym sklepie - bierz Pan bezszczotkową - tam się nie ma co zepsuć.
Gadam w serwisie w jednym z ww. sklepów - "no wiem Pan - w okresie gwarancji to lepsza bezszczotkowa ale po gwarancji to lepsza szczotkowa bo jak się coś zepsuje to taniej naprawić"

I bądź tu mądry ;)

Za trochę ponad 400 PLN mam wybór - szczotkowa czy bezszczotkowa tej samej firmy czyli Metabo Powermaxx BS12 lub BS 12 BL, przy czym ta bezszczotkowa normalnie jest ok. 200 PLN droższa a ta szczotkowa to można powiedzieć "w normalnej cenie".

A jeszcze apropos tej ww. latarki - to chyba każdy z nas lub prawie każdy z nas może to samo do siebie odnieść jeżeli chodzi o sprzęt wędkarski i rozterki z nim związane :-)

za 400 stówki możesz kupić stanley fatmax 18v w komplecie z dwoma aku 2h i walizka, wiertarko wkrętarka jest szczotkowa i cięższa od metabo o 12v ale w domu zrobisz wszystko łącznie z wierceniem dziur w cegle itp., ma w miarę do re sprzęgło i dpowiednia moc do wkręcania nawet sporych wkrętów, na dwóch aku ogarniesz nawet taras bo ładowarka ładuje aku w około godzinę, wybór w tej cenie jest naprawdę spory jest AEG czy nawet prosty dewalt to nie sprzęt za 2tys a silnik nawet szczotkowy a wytrzyma, mam stanleya do domu i millwauke do zadań cięższych ale mam też starego dextera 8 lat i gdyby nie to że jest słaba i nadaje się do np. Mebli to nie mam jej czego zarzucić

#30 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 27 maj 2020 - 08:23

Jak w tej samej cenie, to wybrałbym bezszczotkową. Pod warunkiem, że jest nowa a nie ze zwrotu.

#31 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 27 maj 2020 - 17:22

Bardzo fajny wątek. :)

Trochę jakby chłop się pytał, którą Daiwę kupić, a 3/4 odpowiedzi - te weź sobie Jaxona, oram nim od dwóch lat i się nie zepsuł, nie, bo Robinson lepszy, co ty gadasz tylko Mikado.....

A co do ad remu..... nie wiem, generalnie do Metabo mam zaufanie i jeśli ma służyć jedynie do okazjonalnych prac domowych to jeden i drugi silniki powinien wystarczyć do końca życia, a jeśli się zepsuje to tak czy inaczej naprawa może nie być opłacalna, z tego co patrzyłem do szlifierki to części za tanie nie są, więc raczej bym patrzył na co mnie stać, na ergonomię funkcjonalność, etc.



#32 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 maj 2020 - 17:42

Bo do wywiercenia kilkunastu czy kilkudziesięciu otworów w miesiacu nie potrzeba sprzętu z wyższej półki ... I dobrze koledzy radzą aby kupić coś budżetowego. Jeśli natomiast ergonomia jest priorytetem to jedź do sklepu, przymierz się do sprzętu i płać.
  • M a r a s lubi to

#33 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 27 maj 2020 - 17:55

To i ja się wtrącę najważniejsze nikomu nie pożyczaj nawet "śfagrowi".

pozdrawiam byniek


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Jozi, woblerwz i 2 innych osób lubią to

#34 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 27 maj 2020 - 18:01

Polecam Powerside z lidla - szczotkowa. Jest nie do zajechania. Kosztuje ze 150 pln i na dokladke jest na gwarancji chyba 2 lata. Do domowego użytku Ci w zupełności wystarczy.


  • Byniek lubi to

#35 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 27 maj 2020 - 20:50

… jeszcze taka rada praktyczna, co jakiś czas ładujcie baterie, nawet jeśli sprzęt nie ma zastosowania. Nieużywany organ zanika a bateria traci na mocy...



#36 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 27 maj 2020 - 21:02

Bo do wywiercenia kilkunastu czy kilkudziesięciu otworów w miesiacu nie potrzeba sprzętu z wyższej półki ... I dobrze koledzy radzą aby kupić coś budżetowego. Jeśli natomiast ergonomia jest priorytetem to jedź do sklepu, przymierz się do sprzętu i płać.

To samo ktoś może powiedzieć o użytkownikach tego forum - po cholerę wam te wędki za pierdylion monet skoro i tak ryby zostają w wodzie? Kupić na bazarze wędkę za 20 zeta do tego w podobnej cenie kołowrotek, kawałek blachy i można iść sobie machać. Skoro nie proponujemy komuś szukającemu Shimano promocyjnego zestawu wędkarskiego z Biedry, to czemu upieracie się namówić kogoś kto chce Metabo na marketową chininę?



#37 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 27 maj 2020 - 21:12

To samo ktoś może powiedzieć o użytkownikach tego forum - po cholerę wam te wędki za pierdylion monet skoro i tak ryby zostają w wodzie? Kupić na bazarze wędkę za 20 zeta do tego w podobnej cenie kołowrotek, kawałek blachy i można iść sobie machać. Skoro nie proponujemy komuś szukającemu Shimano promocyjnego zestawu wędkarskiego z Biedry, to czemu upieracie się namówić kogoś kto chce Metabo na marketową chininę?

Bo o Stelli można gadać na kilkanaście stron o Torzitach nie wspomnę a o wywierceniu dziury post leci do kosza.

Poza tym nikt o zdrowych zmysłach nie siada na fotelu z wkrętarką i nie kręci pól godziny i nie mówi ,że to jest dopiero maślana praca :)   A ze Stellą właśnie tak jest  :lol:



#38 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 maj 2020 - 21:19

Jasno i wyraźnie napisałem, że jeśli ergonomia ma znaczenie to idzie się do sklepu, mierzy i płaci. Dokładnie tak samo mam z wędkami. Np. feedera, którego używam kilka razy w roku mam od kongera. On leży i czeka na branie. Spławiki z kolei od dragona. Co innnego wędka spinningowa czy castingowa, którą macham 8 godzin ... Tu ma być bardzo ergonomicznie i dlatego mam używaną wędkę z pracowni. Proste, a zaoszczędzone pieniądze mam gdzie wydawać jak większość rodaków. Jeśli jednak ktoś ma kaprys i potrzebuje sobie 20 dziurek w miesiącu wywiercić sprzętem za 500 złotych albo za 1500 to jego wybór o czym już pisałem. Miłego wieczoru.

Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 27 maj 2020 - 21:21


#39 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 28 maj 2020 - 05:52

Sławku co do zasady zgadzam się całkowicie, tylko że tu jest sytuacja, którą opisałeś na końcu - autor z jakiegoś powodu zdecydował się na sprzęt konkretnej firmy. Nieważnie z jakiego, może lubi, może mu do kombinezonu będzie pasowało, albo ładnie na półce wyglądało, może ma uraz do marketowego sprzętu, po prostu chce Metabo, więc czemu namawiać go na coś innego? Jeśli pytałby jakiej firmy wiertarkę kupić, rady kupienia Parkside'a czy Stanley'a byłyby jak najbardziej przydatne, ale sądzisz, że jak ktoś zastanawia się np. czy BMW kupić w dieslu czy benzynie to na pewno potrzebne mu są opinie, że Oplem też można jeździć?


  • Artech lubi to

#40 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 28 maj 2020 - 07:00

Wszechobecny marketingowy inprinting nie pozwala o sobie zapomnieć :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych