Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sposób mocowania przyponu stalowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 15 maj 2012 - 11:56

Witam tydzień temu rozpocząłem moją przygodę z jerkami po wyciągnięciu kilku szczupaków przypon z drutu strasznie się pogioł
zastanawiam się czy nie lepiej na końcu plecionki dowiązać agrafkę lub krętlik z agrafką aby móc łatwiej wymieniać przypony co o tym sądzicie czy nie wpłynie to negatywnie na zestaw jeśli nie to jakie agrafki polecacie. Dodam że jest to przypon dlt i jak większość drutów nie posiada krętlika.

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 maj 2012 - 13:27

Jeżeli łowisz z łódki to lepiej zastosować tytan. Jest drogi, ale w zdecydowanej większości uda się odczepić przynętę wraz z przyponem. Na tytanie zawiążesz supeł, rozwiążesz i nie będziesz miał po tym śladu.

#3 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 maj 2012 - 13:58

Polecam zwykły przypon ze splecionych włókien stalowych w otulinie gumowej np.

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/82/49/52/22824 95222

Miałem kilka tytanów, 2 pękły i poleciały z jerkami - raz swimbait 19cm za kilkadziesiąt zł. i raz Strike Pro za kilkadziesiąt zł. Poza tym nie skręca się aż tak jak inne, ale po holu 90-taka sprzed roku mój tytan wyglądał jak sprężynka :mellow: Był mega zdeformowany. Dlatego polecam klasyczne np 7x7 - tylko w tych dragonowskich krętliki i agrafki raczej do wymiany na lepsze.

#4 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 maj 2012 - 14:08

Zastanawiam się nad naprawdę grubym fluorocarbonem - łowiąc na muchę ani jeden nie obciął mi przynęty, choć wcześniej łowiąc na spinning na fluorocarbon 0,35 na 2 brania miałem 2 obcinki. Ale dobrej firmy i gruby jest dość fajny... I prawie niewidoczny w wodzie.

#5 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 15 maj 2012 - 18:47

zastanawiam się nad dragon titanium ale słyszałem że oczka pękają lub zwykły 1x7 z serii big game.
A na jakie agrafki polecacie wymienić te dragonowskie i czy w ogóle trzeba.

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 maj 2012 - 19:09

1 ... 2 ... 3 ...
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7665& ;amp ;
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4587& ;amp ;
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2863& ;amp ;

#7 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 maj 2012 - 19:34

Polecam zwykły przypon ze splecionych włókien stalowych w otulinie gumowej np.

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/82/49/52/22824 95222

Miałem kilka tytanów, 2 pękły i poleciały z jerkami - raz swimbait 19cm za kilkadziesiąt zł. i raz Strike Pro za kilkadziesiąt zł. Poza tym nie skręca się aż tak jak inne, ale po holu 90-taka sprzed roku mój tytan wyglądał jak sprężynka :mellow: Był mega zdeformowany. Dlatego polecam klasyczne np 7x7 - tylko w tych dragonowskich krętliki i agrafki raczej do wymiany na lepsze.



witam!
myślę że powinieneś zakupić dobry materiał tytanowy, zamiast od razu skreślać tytan. mogę sfotografować i pokazać Ci tytanowy przypon po trzech sezonach i kilkudziesiciu dobrych zębatych w tym kilku metrowych. zero zużycia, przypon służy mi do dziś.
dodam że materiał to tytanowy drut ze staminy, ale terminator jest równie dobry.
pozdrówka

#8 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 15 maj 2012 - 20:27

Dzięki spróbuje tytanu ba początek dragon titanium a potem zrobie może coś sam


#9 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 15 maj 2012 - 20:28

[quote]
Polecam zwykły przypon ze splecionych włókien stalowych w otulinie gumowej np.

http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/82/49/52/22824 95222

Miałem kilka tytanów, 2 pękły i poleciały z jerkami - raz swimbait 19cm za kilkadziesiąt zł. i raz Strike Pro za kilkadziesiąt zł. Poza tym nie skręca się aż tak jak inne, ale po holu 90-taka sprzed roku mój tytan wyglądał jak sprężynka :mellow: Był mega zdeformowany. Dlatego polecam klasyczne np 7x7 - tylko w tych dragonowskich krętliki i agrafki raczej do wymiany na lepsze.
[/quote]


witam!
myślę że powinieneś zakupić dobry materiał tytanowy, zamiast od razu skreślać tytan. mogę sfotografować i pokazać Ci tytanowy przypon po trzech sezonach i kilkudziesiciu dobrych zębatych w tym kilku metrowych. zero zużycia, przypon służy mi do dziś.
dodam że materiał to tytanowy drut ze staminy, ale terminator jest równie dobry.
pozdrówka
[/quote]

Hej-miałem Dragonowski jak i hand made od kolegi z miasta obok jak i od Mifka :D Wszystkie 3 były bebe - po rybach oczywiście, bo nowe, świeże są fajne.


#10 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 15 maj 2012 - 20:45

witam!
nie chce tu nikogo dyskredytować. myślę jednak że coś z tymi przyponami było nie tak. poniżej 3 letni przypon z drutu tytanowego stamina 0.35mm
pozdrówka

http://img59.imageshack.us/img59/4808/20120515dsc0025.jpg

Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

#11 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 16 maj 2012 - 06:59

Peresada - a od Ciebie nie miałem tytanów? Coś mi przypominają te dziwne agrafki i krętliki :blush:(wtedy z kotwicami...?)

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 maj 2012 - 13:25

jak dla mnie kwestia PRAWIDŁOWEGO wykonania przyponu. Wtedy tytan jest praktycznie niezniszczalny. przytłaczająca wiekszosć moich tytanów służy mi do momentu urwania, po za sytuacjami gdzie miałem złej jakosci zaciski, które po czasie puszczały trochę.
najlepszy materiał przyponowy jaki miałem do tej pory - drut tytanowy. Do jerkowania - 70lb, do normalnego łowienia 50.

#13 OFFLINE   Eryk

Eryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów

Napisano 17 maj 2012 - 17:35

Kupiłem spro titanium 1x7 o wytrzymałości 40lb i długości 40cm zobaczymy jak się będą sprawować krętlik na początku przyponu i na końcu przy agrafce agrafka wygląda porządnie podwójnie zagięta i oczka przyponu zabezpieczone rurką niestety cena prawie 40 zł za sztukę .

#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2012 - 23:14

Z tego:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=333756 &&srch=PLECIONKA+TYTANOWA#msg_333756

ukręciłbyś z 7 sztuk. A plecionka dużo droższa - bo grubsza.


#15 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 18 maj 2012 - 17:57

Ja od jakiegoś czasu używam AFW linek stalowych o otulinie,nie skręcają się wytrzymałość zgodna z deklaracja producenta.w lince 10 kg wystarczą zaciski 1,4mm.Na prawdę mogę je polecić,linka jak i zaciski(tulejki)dobrej jakość,To samo tyczy się Tytanu miałem kilka metrów ale dla mnie za sztywny do średniego spinna.

#16 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 maj 2012 - 20:19

Też używam tych linek AFW w oplocie. Od 10 kg wzwyż. Nigdy nie miałem z nimi problemu. Podobno Dragon ich używa do swoich przyponów ale boję się nierównej jakości przyponów Dragona. Co dostawa to zdarza się inna agrafka , inna tulejka lub inny kretlik.

Tulejki AFW też sa barzo dobre. Są czarne i wyglądają na zrobione ze zwykłej stali ale po ściągnięciu czarnej warstwy widać stop o kolorze miedzi.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych