Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Smarowanie nowych ko艂owrotk贸w


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
71 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 post贸w
  • LokalizacjaNowy Dw贸r Mazowiecki
  • Imi臋:Adam

Napisano 28 maj 2020 - 14:28

Panowie mo偶e po prostu napiszcie do Shimano :D



#42 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 post贸w
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imi臋:Bogdan

Napisano 28 maj 2020 - 16:09

Mam na my艣li sarkazm do takich dyskusji - s艂ycha膰 nie s艂ycha膰, wykonuj膮 to roboty, czy niedo艣wiadczeni monta偶y艣ci.
 

Gdyby tak podchodzi膰 do innych - zw艂aszcza bardziej skomplikowanych, z艂o偶onych produkt贸w - mo偶na popa艣膰 w paranoj臋.

 

Kiedy艣 nabywca Syrenki, PF125p, czy innego tp. osi膮gni臋cia techniki, zaraz po jego zakupie zawozi艂 go do "szopy" szwagra do tzw  konserwacji - dla poprawienia in偶ynier贸w i technologii.

 

I te dyskusje maj膮 mniej wi臋cej taki poziom jak ratowanie 贸wczesnych osi膮gni臋膰 motoryzacji - TYLKO, MIN臉艁O JU呕 50 LAT, a my dalej "poprawiamy".


  • bogdan333 lubi to

#43 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 28 maj 2020 - 16:21

Jak dla mnie temat zosta艂 wyczerpany.

Wys艂ane z mojego Mi 9T Pro przy u偶yciu Tapatalka
  • robert74 i MARIUSZ 69 lubi膮 to

#44 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4567 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 maj 2020 - 16:28

A dlaczego nie nasmarowa膰 czego艣 co jest suche w my艣l zasady kto smaruje ten jedzie ? W motoryzacji takich "przypadk贸w" ze s艂abym smarowaniem albo jego "zaniechaniem" rekomendowanym notabene przez producenta by艂o co najmniej kilka ... Jak si臋 sko艅czy艂y doskonale wiecie. Ja uwa偶am, 偶e je艣li sprz臋t na gwarancji to mo偶na odes艂a膰 na smarowanie. Je艣li olewa si臋 gwarancj臋 to nasmarowa膰. I po temacie.



#45 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw i okolice
  • Imi臋:Aleksander

Napisano 28 maj 2020 - 16:43

Jak dla mnie temat zosta艂 wyczerpany.

Zdecydowanie, fajnie te偶, 偶e zostal wydzielony.

 

Teraz za ka偶dym razem gdy kogo艣 najdzie ochota na pisanie o suchych przek艂adniach czy smarowaniu nowych ko艂owrotk贸w b臋dzie m贸g艂 podzieli膰 si臋 swoim zdaniem we w艂a艣ciwym temacie.



#46 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4962 post贸w
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Napisano 28 maj 2020 - 20:54

Ja twierdz臋 , 偶e to wszystko zmieni艂o si臋 ... , bo zmieni艂y si臋 priorytety firm w podej艣ciu do klienta oraz sami klienci !!!

 

... wcze艣niej firma wypuszczaj膮c topowy wyr贸b stawia艂a na jego jako艣膰 i tym samym zadowolenie klienta oczywi艣cie s艂ono sobie licz膮c za niego;

... obecnie firma ma zadowoli膰 klienta , ale to nie s膮 ju偶 wyroby idealne i d艂ugowieczne ... poniewa偶 jest to w obecnych czasach NIEOP艁ACALNE dla firmy !!! 

 

... wcze艣niej topowe wyroby posiada艂y gwarancj臋 10,15, niekt贸re 25 letni膮, a nawet do偶ywotni膮 ... bo firma wiedzia艂a , 偶e w produkcie u偶yto najlepsze dost臋pne materia艂y i do tego jako艣膰 wykonania by艂a jednym z najwa偶niejszych czynnik贸w produkcji... bo klient p艂ac膮c za produkt tego wymaga艂 ...  :)

 

... natomiast obecnie klienci szybko si臋 nudz膮 swoimi zabawkami , nie interesuje ich d艂ugowieczno艣膰 produktu , bo ca艂y czas zaj臋ci ci膮g艂ym gonieniem za NOWYM ... , maj膮 to w d......e   ;)  B)

- dalej p艂aca s艂ono , ale tylko za to 偶eby MIE膯 do chwili ukazania si臋 NOWSZEGO, a czasami  POCHWALI膯 si臋 ... 


U偶ytkownik miramar69 edytowa艂 ten post 28 maj 2020 - 21:06


#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 28 maj 2020 - 21:41

Teoria ta zaklada, ze kiedys wedkarze nie lubieli zmian a teraz lubia albo nawet nie sa w stanie bez nich zyc.... Co nie jest prawda.

Da sie za pomoca odpowiedniej socjotechniki podkrecic/przemodelowac atawizmy zakupowe ale do tego nie jest potrzebny produkt tylko leming.

Skuteczne ich hodowanie to chyba najwiekszy postep ostatniego 50-lecia. Leming jednak nie chce sluchac, ze zmiany jego zachowania i percepcji powoduja to iz rynek obchodzi sie z nim tak a nie inaej, on woli sluchac o spiskach, ktore sa uknute ku jego zgubie...


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 28 maj 2020 - 21:43


#48 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4567 post贸w
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 maj 2020 - 03:27

Z chodowaniem leming贸w pe艂na zgoda, a 偶e jak zawsze wi臋kszo艣膰 ma racj臋 to Ci nie wychowani lub nie podatni na te zabiegi socjotechniczne s膮 jak to m艂odzie偶 aktualnie m贸wi alienowani. Orwell to dopiero by艂 jasnowidz.

#49 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jad臋 na ryby i nie b臋dzie mnie troch臋 , trzeba odpocz膮膰 od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4962 post贸w
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imi臋:MARIUSZ

Napisano 29 maj 2020 - 17:03

Teoria ta zaklada, ze kiedys wedkarze nie lubieli zmian a teraz lubia albo nawet nie sa w stanie bez nich zyc.... Co nie jest prawda.

Da sie za pomoca odpowiedniej socjotechniki podkrecic/przemodelowac atawizmy zakupowe ale do tego nie jest potrzebny produkt tylko leming.

Skuteczne ich hodowanie to chyba najwiekszy postep ostatniego 50-lecia. Leming jednak nie chce sluchac, ze zmiany jego zachowania i percepcji powoduja to iz rynek obchodzi sie z nim tak a nie inaej, on woli sluchac o spiskach, ktore sa uknute ku jego zgubie...

 

.... prawda i tylko prawda .... a im m艂odsze pokolenie tym bardziej jest uzale偶nione od NOWO艢CI , a ... Lemingi swoja drog膮....


U偶ytkownik miramar69 edytowa艂 ten post 29 maj 2020 - 17:05


#50 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 29 maj 2020 - 19:37

Nie ma nic zlego w tym ze sie roznimy w pogladzie na ta czy inna sprawe. Dla mnie chocby z perspektywy zawodu jaki uprawiam czlowiek od wiekow sie nie zmienil pod wzgledem swoich pragnien, daznosci czy tendencji, a nawet w aspekcie istoty i jej wychylenia jak mowia filozofowie czy nawet ostatnio teolodzy a jedynie jego zabawki sie zmieniaja.

Nie oznacza to oczywiscie, ze jestem wiekuisty  ;) a jedynie to ,ze porownuje zachowania/zachcianki itd, bez srodkow w jakich, czy za pomoca ktorych zostaly one wyrazone.

Ergo,- ewolucja techniczna zmienia to, ze np: kiedys byles "najszacowniejszym" gosciem w stadzie gdy miales pieknie oszlifowany ostry kamien do ciecia skory i zabijania przeciwnikow a dzis chocby w fishingu jest tym przedmiotem Exist,Stella czy inny St.C....

Z niezrozumienia tego polaczenia albo wplywu ewolucji na odwieczna istote czlowieka pochodza teksty typu,- " ach ta dzisiejsza mlodziez",- ktora jest dokladnie taka jak 50 czy 100 lat temu, tzn ma te same pragnienia i zachcianki, te same glupoty w glowie co ich rodzice i dziadkowie. Albo z nostalgia mowione "dawniej to byly czasy" - byly po prostu inne, ale czas i "pare" w nim dziejacych sie interakcji je zmienilo tak ze terazniejszosc wyglada inaczej... Czy na lepsze czy na gorsze to inna sprawa. Kto wie? Nie czuje sie na silach oceniac ale taka teraz mnie refleksja naszla,- jak bardzo lekcewazymy czas i jego uplyw.... Skoncze lepiej ten wywod, bo coraz bardziej odjezdza on od tematu watku.


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 29 maj 2020 - 19:55

  • Night_Walker, Adam K. i psd27 lubi膮 to

#51 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 29 maj 2020 - 21:28

No to podziwiajcie, TP z 2015 roku, hybryda.Nieu偶ywana bo mam bezgraniczne zaufanie do sprzedaj膮cego.Tak wygl膮da posmarowane ko艂o nap臋dowe, praktycznie w 2 punktach klapni臋te smaru, generalnie susza na ca艂ego.46e22291ffbcfacda900c1d4a0335697.jpg

Wys艂ane z mojego Mi 9T Pro przy u偶yciu Tapatalka

 

Jozi, a pinion jak wygl膮da艂, te偶 by艂 suchy?



#52 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 30 maj 2020 - 08:00

Ja rozbiera艂em nowy chi艅ski ko艂owrotek, by艂 posmarowany poprawnie jakim艣 niebieskim mazid艂em. Bud偶etowa Catana 2500HG r贸wnie偶 mia艂a smaru dostatek a to ten nowy wypust od Shimano (Czarna wersja). Kupi艂em w tym sezonie Ultegre i uwa偶am, 偶e nie b臋d臋 grzeba艂. Raz w roku wy艣l臋 j膮 na gwarancyjny przegl膮d, pod pretekstem dziwnych odg艂os贸w z wn臋trza z pro艣b膮 o smarowanie. 

 

Natomiast zauwa偶y艂em 偶e ko艂owrotki, kt贸re s膮 nie smarowane przez kilka lat, chodz膮 bardzo p艂ynnie bo z臋by s膮 ze sob膮 dobrze spasowane i dotarte. Mam wra偶enie, 偶e taka ilo艣膰 smaru powoduje szybsze dotarcie i p艂ynn膮 prac臋. Po rozbi贸rce takiego ko艂owrotka, zaniedbanego przez lata, ci臋偶ko jest spasowa膰 z臋by 偶eby chodzi艂 tak jak przed roz艂o偶eniem, dlatego stare przek艂adnie trzeba znaczy膰. Nie mniej jednak wychodz臋 z za艂o偶enia, 偶e smaru powinno by膰 odrobin臋 wi臋cej ni偶 ma艂o. Tak jakby na powy偶szym zdj臋ciu.

 

Dodam jeszcze, 偶e ostatni ko艂owrotek jaki mia艂em okazj臋 smarowa膰, bo serwisem tego nazwa膰 nie mo偶na to by艂 japo艅ski stradic 4000FH, ten bia艂y. Nie smarowany ponad 8 lat. Nie zauwa偶y艂em w nim 偶adnych "kosmicznych" rozwi膮za艅 technologicznych, kt贸re by go stawia艂y p贸艂k臋 wy偶ej od malezyjskich stradic贸w z obecnych czas贸w. Powiem wi臋cej, wszystkie 艂o偶yska w nim s膮 bez uszczelnie艅 co dla mnie jest nie do zaakceptowania. Wszystkie by艂y zalepione przepracowanym "smarem" kt贸ry niemal偶e uniemo偶liwi艂 im kr臋cenie si臋. Jedno spowodowa艂o znaczne obra偶enia na osi przek艂adni.
Tak偶e wniosek jest prosty, smaru nie mo偶e by膰 ani za du偶o ani za ma艂o, trzeba znale藕膰 jaki艣 umiar. Smary trac膮 swoje w艂a艣ciwo艣ci z czasem i tak jak w tym przypadku nadmiar mo偶e spowodowa膰 wi臋cej szkody ni偶 po偶ytku. Je偶eli 艂o偶yska by艂yby uszczelnione smar by nie zamuli艂 ich pracy.

 

Za艂膮czone pliki

  • Za艂膮czony plik  przek.jpg   26,5 KB   9 Ilo艣膰 pobra艅


#53 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 post贸w
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imi臋:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 30 maj 2020 - 11:16

"dlatego stare przek艂adnie trzeba znaczy膰"  -  czy w ka偶dym przypadku i czy aby na pewno?

 

"smaru powinno by膰 odrobin臋 wi臋cej ni偶 ma艂o"  -  a ile to jest?

 

"Dodam jeszcze, 偶e ostatni ko艂owrotek jaki mia艂em okazj臋 smarowa膰, bo serwisem tego nazwa膰 nie mo偶na to by艂 japo艅ski stradic 4000FH, ten bia艂y. Nie smarowany ponad 8 lat. Nie zauwa偶y艂em w nim 偶adnych "kosmicznych" rozwi膮za艅 technologicznych, kt贸re by go stawia艂y p贸艂k臋 wy偶ej od malezyjskich stradic贸w z obecnych czas贸w. Powiem wi臋cej, wszystkie 艂o偶yska w nim s膮 bez uszczelnie艅 co dla mnie jest nie do zaakceptowania. Wszystkie by艂y zalepione przepracowanym "smarem" kt贸ry niemal偶e uniemo偶liwi艂 im kr臋cenie si臋. Jedno spowodowa艂o znaczne obra偶enia na osi przek艂adni.
Tak偶e wniosek jest prosty, smaru nie mo偶e by膰 ani za du偶o ani za ma艂o, trzeba znale藕膰 jaki艣 umiar. Smary trac膮 swoje w艂a艣ciwo艣ci z czasem i tak jak w tym przypadku nadmiar mo偶e spowodowa膰 wi臋cej szkody ni偶 po偶ytku. Je偶eli 艂o偶yska by艂yby uszczelnione smar by nie zamuli艂 ich pracy."  -  my艣l臋, 偶e przez 8 lat, to mo偶e brudu i piachu si臋 nazbiera艂o i to one, a nie smar by艂y przyczyn膮 wytarcia przek艂adni?



#54 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 30 maj 2020 - 11:32

Jozi, a pinion jak wygl膮da艂, te偶 by艂 suchy?

Nie przygl膮da艂em mu si臋, wystarczy艂o mi jak popatrzy艂em na ko艂o nap臋dowe.

Nie powiem Ci jak by艂o ze smarem na pinionie.



#55 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 30 maj 2020 - 11:46

@pitiki czy w ka偶dym przypadku to nie. Okumy maj膮 znaczone przek艂adnie i stare Catany. Nie jestem jakim艣 serwisantem a robi臋 to bo lubi臋 :) 

 

Smaru daj臋 tyle ile uwa偶am za stosowne. Smaruj臋 p臋dzelkiem wszystkie z臋by, kt贸re maj膮 kontakt ze sob膮 a na ko艂o g艂贸wne odrobink臋 grubiej. Jak jest wa艂ek worma to tam k艂ad臋 cz臋sto inny smar ni偶 na przek艂adni臋, ale tylko tyle aby pojawi艂a si臋 na nim "mgie艂ka" widoczna go艂ym okiem. Od 2014r nie zaobserwowa艂em problem贸w z moimi ko艂owrotkami :)



#56 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 30 maj 2020 - 14:27

Nie przygl膮da艂em mu si臋, wystarczy艂o mi jak popatrzy艂em na ko艂o nap臋dowe.

Nie powiem Ci jak by艂o ze smarem na pinionie.

 

Troszk臋 szkoda, by艂aby to cenna informacja. Tarcie zachodzi w贸wczas jak mamy dwie powierzchnie ze sob膮 wsp贸艂pracuj膮ce, w tym przypadku powierzchnie z臋b贸w piniona i ko艂a atakuj膮cego. Zatem s膮 dwie powierzchnie, gdzie mo偶e by膰 smar, a w艂a艣ciwie jego niewielka ilo艣膰. Mog艂oby by膰 zatem tak, 偶e pinion by艂 odpowiednio zwil偶ony cieniutk膮 warstewk膮 smaru. Ko艂o atakuj膮ce i pinion nie osi膮gaj膮 zawrotnych pr臋dko艣ci obrotowych, st膮d tego smaru nie musi by膰 du偶o. Teraz wychodzi ze mnie cz臋艣ciowo naukowiec  ;) i analizator jednocze艣nie  ;) . Spr贸bowa艂bym z tak膮 ilo艣ci膮 smaru jak pokaza艂e艣 z艂o偶y膰 jeszcze raz przek艂adni臋 i obserwowa膰, czy dalej s膮 te niepokoj膮ce odg艂osy zw艂aszcza, 偶e to nowy m艂ynek. Wymaga to ilu艣 z艂o偶e艅, ale mog艂aby by膰 szansa na z艂o偶enie z tak膮 ilo艣ci膮 smaru jak na zdj臋ciu jednocze艣nie pozbywaj膮c si臋 odg艂os贸w. Smar opr贸cz w艂asno艣ci smarnych t艂umi drgania. St膮d wi臋ksza ilo艣膰 smaru mo偶e dawa膰 poczucie p艂ynniejszej pracy przek艂adni.


U偶ytkownik Banjo edytowa艂 ten post 30 maj 2020 - 14:29

  • Guzu, Bander i pitiki lubi膮 to

#57 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 30 maj 2020 - 14:49

@Kadi poruszy艂 dwa istotne aspekty b臋d膮ce stanem przek艂adni. Co innego nowa przek艂adnia, a co innego przek艂adnia stara. W nowej na skutek obr贸bki z臋b贸w s膮 pewne niedoskona艂o艣ci powierzchni, kt贸re podczas pracy wycieraj膮 si臋 dopasowuj膮c do siebie. Po prostu powierzchnie z臋b贸w dzia艂aj膮 jak pilniki zbieraj膮c nadmiar tych nier贸wno艣ci. Po pewnym czasie s膮 ju偶 na tyle starte, 偶e zu偶ycie powierzchni jest bardzo znikome. W贸wczas m贸wi si臋, 偶e ko艂a przek艂adni u艂o偶y艂y si臋 wzgl臋dem siebie.

Niezale偶nie od tego czy jest to nowa, czy stara przek艂adnia, to istotny jest monta偶, zw艂aszcza w przypadku przek艂adni sto偶kowych stosowanych w ko艂owrotkach i jest on trudniejszy ni偶 w multiplikatorach, gdzie s膮 przek艂adnie walcowe.Podczas monta偶u opr贸cz zachowania odpowiedniego luzu istotne jest tak偶e u艂o偶enie powierzchni wzgl臋dem siebie. I tutaj wychodz膮 r贸偶nice pomi臋dzy przek艂adni膮 now膮 a star膮. W przek艂adni nowej mo偶emy j膮 rozbiera膰 i na nowo sk艂ada膰 bez znacznego zwracania uwagi na pocz膮tkowe (przed monta偶em) po艂o偶enie z臋b贸w jednego ko艂a wzgl臋dem drugiego, poniewa偶 jeszcze nie dotar艂y si臋. W przypadku starej przek艂adni ko艂a s膮 u艂o偶one wzgl臋dem siebie i jest ryzyko podczas kolejnego monta偶u, 偶e jak nie zaznaczymy sobie po艂o偶enia z臋b贸w innego monta偶u, to mog膮 pojawi膰 si臋 efekty pracy przek艂adni, kt贸re nie chcieliby艣my mie膰. Oczywi艣cie powodem takiej niew艂a艣ciwej pracy mo偶e by膰 r贸wnie偶 niew艂a艣ciwy monta偶 (z艂y luz), ale to tak偶e mo偶e wynika膰, 偶e inaczej s膮 u艂o偶one z臋by wzgl臋dem siebie i inaczej nie uda si臋 zmontowa膰 (zachowa膰 luz). W贸wczas mo偶e czeka膰 nas cierpliwe rozk艂adania i sk艂adanie przek艂adni, a偶 uzyska si臋 optymalne z艂o偶enie. Wa偶ne jest tak偶e to, aby jedno ko艂o mia艂o nieparzyst膮 liczb臋 z臋b贸w. W贸wczas jest mniejsze ryzyko cyklicznej wsp贸艂pracy tych samych powierzchni z臋b贸w obu k贸艂, co skutkuje mniejszym zu偶yciem powierzchni z臋b贸w.


  • psd27, piotrmr i Bander lubi膮 to

#58 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 post贸w
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imi臋:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 30 maj 2020 - 15:11

Z t膮 nieparzyst膮 liczb膮 z臋b贸w, to chyba nie starczy, 偶e jedno ko艂o j膮 ma bo jakby tak jeno 27, a drugie 9? To co trzy obroty te same z臋by by si臋 zaz臋bia艂y chyba?



#59 OFFLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2779 post贸w
  • LokalizacjaO艂awa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 30 maj 2020 - 15:23

Przy prze艂o偶eniu r贸wnym liczbie ca艂kowitej mo偶e tak by膰, ale gdy masz prze艂o偶enia: 4.3, 5.2 itd niekoniecznie.


U偶ytkownik Banjo edytowa艂 ten post 30 maj 2020 - 15:28

  • piotrmr i pitiki lubi膮 to

#60 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 post贸w
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imi臋:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 30 maj 2020 - 19:33

Przy prze艂o偶eniu r贸wnym liczbie ca艂kowitej mo偶e tak by膰, ale gdy masz prze艂o偶enia: 4.3, 5.2 itd niekoniecznie.

No tak podejrzewa艂em, 偶e to bardziej chodzi艂o o prze艂o偶enie okreslone liczb膮 nieca艂kowit膮, a nie o nieparzysto艣膰 z臋b贸w na jednym z k贸艂ek.


  • Banjo lubi to