Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zabierajmy śmieci znad wody !!!


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 maj 2012 - 18:22

Panowie

Dzisiaj nad wodÄ… usÅ‚yszaÅ‚em jakiÅ› przeraźliwy krzyk. Po przyjÅ›ciu na miejsce okazaÅ‚o siÄ™, Åźe w wodzie topi siÄ™ jakiÅ› ptak prÃÅ‚bujÄ…c z niej wyfrunąć, ale co wystartuje coÅ› go wciÄ…ga z powrotem. Szybka akcja i ptak jest na brzegu, ale wrÄ™cz obwiniÄ™ty jakimiÅ› Å›mieciami oraz ÅźyÅ‚kÄ…. SzarpiÄ…c siÄ™ zdarÅ‚ sobie do skÃÅ‚ry wszystkie piÃÅ‚ra z brzucha. Po uwolnieniu wytarÅ‚em go, ale przez ponad godzinÄ™ siedziaÅ‚ trzÄ™sÄ…c siÄ™ niemiÅ‚osiernie. Nie mogÅ‚em na to patrzeć i po uzyskaniu namiarÃÅ‚w z wrocÅ‚awskiego zoo zabraÅ‚em do domu, gdzie maÅ‚Åźonka odwiozÅ‚a przeraÅźonego ptaka do ekostraÅźy. Ptak to rzadki dziÄ™cioÅ‚ zielono-siwy. Podobno przeÅźyje :mellow:

I tu apel. PamiÄ™tajmy o zabieraniu wszystkich elementÃÅ‚w swojego sprzÄ™tu do domu znad wody, zwÅ‚aszcza ÅźyÅ‚ek, plecionek itp. Fakt moÅźe oczywisty, ale jak pokazuje dzisiejsza historia nie dla wszystkich.

W załączniku zdjęcia dzisiejszego bohatera ;) .

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 maj 2012 - 18:28

...o Åźeby kaÅźdy miaÅ‚ takie podejÅ›cie.Bidulek :( .Super akcja Drago75 piÄ…teczka :D

#3 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 maj 2012 - 18:36

DziÄ™ki, po prostu Åźal mi siÄ™ zrobiÅ‚o biedaka... ;)

#4 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 16 maj 2012 - 18:39

DziÄ™ki, po prostu Åźal mi siÄ™ zrobiÅ‚o biedaka... ;)

.....no i prawidłowy odruch,właśnie one stanowią o człowieczeństwie.


#5 OFFLINE   sierak

sierak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaKluczbork/WrocÅ‚aw

Napisano 16 maj 2012 - 20:51

RÃÅ‚wnieÅź gratulujÄ™ postawy. Niestety ÅźyÅ‚ki sÄ… strasznÄ… puÅ‚apkÄ… dla ptakÃÅ‚w i innych zwierzÄ…t, dlatego zawsze warto zabierać te ktÃÅ‚re siÄ™ napotka na brzegu oraz te, ktÃÅ‚re siÄ™ wyciÄ…gnie z wody.

Pozdrawiam

P.S To jest dziÄ™cioÅ‚ zielony, zwrÃłć uwagÄ™ na wielkość kapturka oraz czarnych okularÃÅ‚w.

#6 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 16 maj 2012 - 21:11

Gaja Ci się odwdzięczy. Pozdro Drago.

#7 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 16 maj 2012 - 21:19

Od dnia, kiedy miaÅ‚em podobne zdarzenie, zawsze dbam by nie zostawić ani kawaÅ‚ka ÅźyÅ‚ki nad wodÄ….
Winszuję udanej akcji ratowniczej. Mi się z mewą nie powiodło.

#8 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 16 maj 2012 - 21:25

Na poczÄ…tku jak siÄ™ miotaÅ‚ w tej wodzie to myÅ›laÅ‚em, Åźe to jakiÅ› egzotyczny, bo taki byÅ‚ kolorowy :lol: Jak go wyciÄ…gnÄ…Å‚em to dopiero podejrzenie padÅ‚o na dziÄ™cioÅ‚a, ale Åźe ze mnie ornitolog Åźaden to dopiero w domu zdjÄ™cie, google. DziÄ™ki Sierak za doprecyzowanie.

#9 OFFLINE   benjam87

benjam87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • Lokalizacjacentralna WisÅ‚a

Napisano 16 maj 2012 - 22:08

Piona za postawÄ™, ja mimo tego, Åźe nie palÄ™ to nosze ogieÅ„ i jak napotkam na brzegu jakieÅ› pletki lub ÅźyÅ‚ki to je poprostu podpalam. DziÄ™cioÅ‚ rzeczywiÅ›cie w upierzeniu egzotiko

#10 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 16 maj 2012 - 22:25

drago 75 ,
fajnie , Åźe dziÄ™cioÅ‚ przeÅźyje . :D

Przed kilkunastoma laty teÅź uwolniÅ‚em z haka rzecznej samoÅ‚ÃÅ‚wki mÅ‚odego pierzaka , chyba perkozopodobnego . DuÅźy , sumowy hak zaczepiÅ‚ go za goÅ‚Ä… skÃÅ‚rÄ™ pod skrzydÅ‚em . Uwolniony powiosÅ‚owaÅ‚ na drugi brzeg . Temu teÅź siÄ™ udaÅ‚o . :D

Pozdrawiam


#11 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • ImiÄ™:PaweÅ‚

Napisano 17 maj 2012 - 17:15

To jest dziÄ™cioÅ‚ zielony trochÄ™ pospolitszy od zielonosiwego. Ciekawe dlaczego znalazÅ‚ siÄ™ w wodzie? Szkoda bo karmi juÅź mÅ‚ode... Tak czy inaczej pozytywna akcja.

#12 OFFLINE   jureki

jureki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaBrzeg Dolny

Napisano 18 maj 2012 - 11:00

Postawa jak najbardziej godna pochwały i naśladowania.
Zabierajmy z nad wody ÅźyÅ‚ki oraz plecionki, takÅźe te zostawione przez mniej myÅ›lÄ…cych.
Z 3-4 lata temu widziaÅ‚em kilkutrotnie nad OdrÄ… na WaÅ‚ach Åšl. bociana, ktÃÅ‚ry miaÅ‚ blachÄ™ wahadÅ‚owÄ… zaplÄ…tanÄ… do nogi na ÅźyÅ‚ce, przykry widok, ale nie daÅ‚ siÄ™ podejść daÅ‚ aby go oswobodzić.
I mam jeszcze przy okazji tego wÄ…tku pytanie (moÅźe siÄ™ juÅź pojawiaÅ‚o wczeÅ›niej) co robice z wymienianymi starymi/zuÅźytymi linkami? Ja swoje zbieram w kartoniku w garaÅźu, część z nich nawijam na pustÄ… szpulkÄ™ jako podkÅ‚ad na pÃłźniej, a resztÄ™ (jesieÅ„/zima) do kominka.

#13 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • GieÅ‚da komercyjna
  • PipPipPip
  • 4843 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 maj 2012 - 11:31

Ja rÃÅ‚wnieÅź nie zostawiam nic nad wodÄ…. Zabranie opakowaÅ„ po przynÄ™tach albo ÅźyÅ‚ki to nie problem. A w szczegÃÅ‚lnoÅ›ci ÅźyÅ‚ka - raz na rybach wyciÄ…gnÄ…Å‚em krowie z gÄ™by z takÄ… wielkÄ… kÄ™pÄ… trawy.

#14 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 18 maj 2012 - 12:46

Ja zbieram po kieszeniach, a przy okazji pieczenia kieÅ‚baski w ognisku na koniec wrzucam opakowania po przyponach i gÅ‚ÃÅ‚wkach oraz kawaÅ‚ki ÅźyÅ‚ek i inne foliowe opakowania.

#15 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • ImiÄ™:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 18 maj 2012 - 14:59

Panowie a ja wpadlem na taki pomysl ze zawsze po zakonczeniu lowienia---poswiecam z 10-15 minut i przelece sie po brzegu wybierajac roznego typu smiecia(zawsze tez mam jakas torbe czy wor)---to naprawde nic nie kosztuje i jakby kazdy zabral ze soba troche barachla po kolegach po kiju niestety :angry: ,to zawsze to byloby ciut czysciej nad woda ;)

#16 OFFLINE   ZiomSeb

ZiomSeb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 18 maj 2012 - 15:43

W zeszlym roku mialem podobna przygode , kaczka pod galeziami wierzby wplatala sie w zatopiona zylke, udalo mi sie wedka 5m poratowac kaczuche ale sam wpadlem do wody :mellow:. Kaczka odplynela ja sie suszylem :D ale radocha zostala.

A co do zbierania smieci , punkt 6 w regulamienie mowi:

Wedkarz zobowiazany jest urzymac w czystosci stanowisko wedkarskie w promieniu minimum 5 metrow, bez wzgledu na stan, jaki zastal przed rozpoczeciem wedkowania


Dla spiningisty spelnienie tego warunku jest niemozliwe, zamiast wedkowac chodzilibysmy i sprzatali po brudasach i smieciarzach, konczac wedkowanie z kontenerem pelnym smieci. Zazwyczaj jak wchodze na lowisko to po weekendzie cieplejszym jest taki bajzel ze rece opadaja...



#17 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • ImiÄ™:Irek

Napisano 19 maj 2012 - 08:32

Witam. Ja mam takÄ… propozycjÄ™ Åźeby kaÅźdy wÄ™dkarz obowiÄ…zkowo miaÅ‚ ze sobÄ… zwykÅ‚y czarny worek na Å›mieci a przede wszystkim moczykije stacjonarni.czasem na Å‚owisku jest miejsce na takie wory. a jak nie to zabieramy ze sobÄ…. Niejednokrotnie widziaÅ‚em niestety martwe juÅź ptaki zaplÄ…tane w pozostawione plecionki i ÅźyÅ‚ki.
Co do urzÄ…dzania piknikÃÅ‚w nad wodÄ… to teÅź patrze na to z przeraÅźeniem i z odrazÄ… bo zapewne poÅ‚owa tych wszystkich tacek i plastikowych talerzykÃÅ‚w wylÄ…duje w wodzie albo w pobliskich krzakach

#18 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 20 maj 2012 - 06:38

Åšmieci to jest istna plaga nad wodÄ….Nie wiem jak to jest,ja po wyjaraniu fajki nawet peta daje do kieszeni!Inny zeÅźre napcha siÄ™ gÃÅ‚wnem i tacki,kubki,pudÅ‚a itp.w krzaki.No nie wiem chyba najlepiej takiemu puÅ›cić furÄ™ z dymem.TÅ‚umaczyć nie ma co bo to tÄ™pe i tak nie zrozumie a na zÅ‚ość jeszcze wiÄ™cej nasyfi.Rok temu kolo przy mnie wysypaÅ‚ normalnie pety z popielniczki samochodu na brzeg.No to to juÅź mnie rozwaliÅ‚o.ByliÅ›my z kumplem na rybach i razem nam tak wyszÅ‚o chÃÅ‚rem-zbieraj to k....o!!! Na kulturkÄ™ nie moÅźna sobie pozwolić bo obrzuci CiÄ™ taki miÄ™chem.Nie wytÅ‚umaczysz i nawet szkoda sobie trud zadawać.

#19 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 20 maj 2012 - 13:06

Jako wÄ™dkarze mamy ogromny wpÅ‚yw na Å›rodowisko oby w przewadze byÅ‚ on pozytywny. ZdjÄ™cie Marka (Bonzo1a) miaÅ‚em je wysÅ‚ać na konkurs ale nie zdÄ…ÅźyÅ‚em.
http://images39.fotosik.pl/1531/be416e3676a463d7med.jpg.http://images42.fotosik.pl/370/4436a0e3a69dad8bmed.jpg


Pozdrawiam

#20 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • ImiÄ™:Bartek

Napisano 20 maj 2012 - 13:30

Proponuję jechać nad Bug przed Zalewem Zegrzyńskim. Jeden wielki ŚMIETNIK. Przeraziłem się będąc tam z Tatą. Dojazd asfaltowy i widać kulturę polskiego wędkarza... Pewnie to nieodosobniona sytuacja... :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych