Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ile razy na rybach ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rando

Rando

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaChicago
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 17:51

W stanach zadnych rejestrow nie ma. Nikogo tu nie obchodzi kto, gdzie, kiedy byl na rybach. Ryb nie brakuje bo malo kto bierze. Ja jestem prawie codziennie przed pracom na 40 minut, po pracy na godzinke I przynjamniej raz na weekend z kajaka lowie. Korzystam ile moge poki moge bo wiem ze jak dziecko sie pojawi to ryb dlugo nie zobacze.


Użytkownik Rando edytował ten post 10 czerwiec 2020 - 17:53


#22 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 10 czerwiec 2020 - 17:53

Ja wpisuje przedział, czyli od razu tydzień lub dwa. Tak oszczędzam miejsce i nie bawię się w jakieś wymienianie.



#23 OFFLINE   senso

senso

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaSiennica
  • Imię:Maciej

Napisano 10 czerwiec 2020 - 19:10

Tu nie tyle chodzi ile ryb złowiłeś tylko o wypełnienie kiedy , gdzie i ile razy na nich byłeś .Bo jak nie wypiszesz to zarobisz mandat .

Jak się pytałem na Twardej to powiedzieli, że są po to żeby wiedzieć ile ryb zabrałeś z łowiska. Tylko jak nie zabierasz to gdzie tu sens, pewnie tylko, żeby zrobić dodatkowe ciepłe stołki do segregowania rejestrów. Wiadomo tam gdzie zaczyna się PZW kończy się logika ;)


  • Alexspin lubi to

#24 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 10 czerwiec 2020 - 20:19

Ja się nie znam ale wydaje mi się, że dla gospodarza wody informacja o presji jest tak samo istotna jak o eksploatacji.
  • hi tower i HalfdanTheBlack lubią to

#25 OFFLINE   Esioslaw

Esioslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 czerwiec 2020 - 20:31

Witam. Jakbym wypełniał rejestr na kazdym wypadzie to dawno braklo by miejsca. Jednak Po kilku kontrolach bez wpisu i na szczęście bez mandatu staram sie robić wpisy.

#26 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 10 czerwiec 2020 - 21:04

Dzięki Panowie! Poprawiliście mnie niektórzy humor. To ja się przejmuje i przeżywam ,ze tak rzadko na rybach bo ledwo pięć razy a tutaj się okazuje ,że są lepsi od mnie. Ale dla mnie sezon dopiero się rozpoczyna ,średnio w poprzednich latach ok. 25-30 wyjazdów na ryby było.Trzeba jeszcze rozdzielić bo u mnie co miejscówka to wypadałoby robić kolejny wpis bo inny kod itd. A czasem jednego dnia odwiedzam 2-3 rzeki.



#27 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 czerwiec 2020 - 21:40

Bez urazy dla załozyciela wątku.....ale to jakas masakra jest :) 

Za chwile ktos zapyta ile razy dziennie idziemy na dwojke:)

Wiem ,wiem zaraz sie zacznie uzywanie ze strony tych ktorzy juz sie wypowiedzieli :):) to forum chyba sie zagubiło po covid-19 ....zenada,masakra,dupa zbita


  • woblery L.E. i Alexspin lubią to

#28 OFFLINE   timons5

timons5

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 czerwiec 2020 - 22:51

A co jeśli wypełnię rejestr ołówkiem? Jest za to mandat?

#29 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 11 czerwiec 2020 - 01:17

Bez urazy dla załozyciela wątku.....ale to jakas masakra jest :)

Za chwile ktos zapyta ile razy dziennie idziemy na dwojke:)

Wiem ,wiem zaraz sie zacznie uzywanie ze strony tych ktorzy juz sie wypowiedzieli :):) to forum chyba sie zagubiło po covid-19 ....zenada,masakra,dupa zbita

Bez urazy ale ja lubię poczytać i  mieć ból dupy jak inni łowią i mają na to czas a ja do jesieni albo zimy tyram. Temat tematem jak nic nie wnosisz to po co piszesz?

Siedzisz w domu ze sraczką i na ryby wyjść nie możesz?

Były czasy że zimą w trzech miesiącach 91 dni na rybach byłem... Teraz mniej.

Jakoś kiedyś dużo wolniej czas leciał..



#30 OFFLINE   tomex11

tomex11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 11:10

Oni niby według tych rejestrów szacują ile ryb zostało odlowionych/zabranych z danego zbiornika. Ja byłem 7 razy w tym roku jak narazie i tylko jednego bolenia zlowilem. Za każdym razem lowilem na Narwi. Ale też nie wiadomo jak oni to odbierają czy jeśli widzą, że wędkarze dużo zlowili/zabrali to będą zarybiac bo dużo odlowione czy stwierdzają wtedy, że jest dużo ryb i nie trzeba zarybiac bądź odwrotnie, że jak mało odlowione to znowu nie trzeba czy trzeba.. Nie wiem jak oni to rozpatrują, ale pewnie znając życie na swoją korzyść.. Bo interpretować to można dowolnie...

#31 OFFLINE   diabel

diabel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 25 czerwiec 2020 - 08:15

Myśliwi też się wpisują, problemu nie robią. Zaznaczają swoją obecność w łowisku. Teraz mają już w większości elektroniczne książki i tak myślę że my mogli byśmy też takowe rejestry mieć. Mnie osobiście wkurza przymus noszenia tego wszystkiego nad wodę, pełna kieszeń papierów, nawet informator trzeba posiadać ,a format druku w moim okręgu ustala chyba jakiś gość bez wyobraźni.
Pozdrawiam

#32 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 25 czerwiec 2020 - 08:29

Ja kompletnie nie rozumiem konieczności wypełniania rejestru, skoro praktykuję 100% C&R i nie zabieram absolutnie nic do domu. Wtedy tylko legitymacja i wklejone znaczki powinny się liczyć.
W tym roku kontrolowany bylem raz, ale papiery przejrzane jakby rentgena w oczach miał. Za to zanim sprawdził moje kwity, w promieniu 100m wszystkie Alosze i Saszki bez kart się wyniosły, a nasi poczciwi Mieczysławowie opróżnili wiadra i siatki z niewymiarów i niespiesznie zaczęli wypełniać rejestry.


  • Alexspin lubi to

#33 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 25 czerwiec 2020 - 17:55

Oni niby według tych rejestrów szacują ile ryb zostało odlowionych/zabranych z danego zbiornika. Ja byłem 7 razy w tym roku jak narazie i tylko jednego bolenia zlowilem. Za każdym razem lowilem na Narwi. Ale też nie wiadomo jak oni to odbierają czy jeśli widzą, że wędkarze dużo zlowili/zabrali to będą zarybiac bo dużo odlowione czy stwierdzają wtedy, że jest dużo ryb i nie trzeba zarybiac bądź odwrotnie, że jak mało odlowione to znowu nie trzeba czy trzeba.. Nie wiem jak oni to rozpatrują, ale pewnie znając życie na swoją korzyść.. Bo interpretować to można dowolnie...

Rejestry są potrzebne kołom do gospodarowania wodą:
- gdy jest dużo łowionych ryb na danym łowisku - nie trzeba zarybiać bo populacja jest bdb.

- dy nie ma łowionych ryb w danej wodzie - nie zarybiamy bo i tak wyłowią.

W czym problem ???

Składki się podnosi bo .... wszystko drożeje i biznes się kręci.


  • Alexspin lubi to

#34 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3725 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 czerwiec 2020 - 10:02

(…) Temat tematem jak nic nie wnosisz to po co piszesz?(…)

Chyba nie zabronisz Mu pisać? Jest takim samym użytkownikiem jak Ty i ma prawo do przekazania swoich poglądów.

(…) Siedzisz w domu ze sraczką i na ryby wyjść nie możesz?(…)

Odczuwasz satysfakcję podczas hejtowania?

 

 

Ja kompletnie nie rozumiem konieczności wypełniania rejestru, skoro praktykuję 100% C&R i nie zabieram absolutnie nic do domu. Wtedy tylko legitymacja i wklejone znaczki powinny się liczyć.(…)

Dokładnie jestem tego samego zdania. Niestety, to wynik bezmyślności twórców przepisów prawa, nie tylko w tej dziedzinie.

(…)W tym roku kontrolowany bylem raz, ale papiery przejrzane jakby rentgena w oczach miał. Za to zanim sprawdził moje kwity, w promieniu 100m wszystkie Alosze i Saszki bez kart się wyniosły, a nasi poczciwi Mieczysławowie opróżnili wiadra i siatki z niewymiarów i niespiesznie zaczęli wypełniać rejestry.

Przecież dla tego Twoje papiery były tak wnikliwie sprawdzane, żeby "kolesie" zdążyli się wynieść, lub dopełnić/uzupełnić formalności... ;)  :D


  • Voldemort, Rheinangler i BOB lubią to

#35 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 26 czerwiec 2020 - 15:17

Ja tam rozumiem konieczność wypełniania rejestru, presja też jest ważna. Poza tym mając uprawnienia też można być klusownikiem, tak to mamy przejrzystość, lowisz to wpisujesz, nie masz wpisu to jesteś nielegalnie. Formalności muszą być ale śmiesznie to wyglada, jakbyśmy mieli jakieś eldorado wedkarskie w Polsce. Tyle kosztów i papierow.

#36 OFFLINE   mackowiak

mackowiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 26 czerwiec 2020 - 15:24

Ja tam rozumiem konieczność wypełniania rejestru, presja też jest ważna. Poza tym mając uprawnienia też można być klusownikiem, tak to mamy przejrzystość, lowisz to wpisujesz, nie masz wpisu to jesteś nielegalnie. Formalności muszą być ale śmiesznie to wyglada, jakbyśmy mieli jakieś eldorado wedkarskie w Polsce. Tyle kosztów i papierow.

Za te pieniądze co płacimy, śmiałoby można wprowadzić aplikację. Nienawidzę chodzić z długopisem. Do tego te kilkadziesiąt pozycji szybko się zapełni.


  • Alexspin lubi to

#37 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2020 - 15:43

Z tego co mi wiadomo rejestry są konieczne przy opracowywaniu operatów zarybieniowych. Czysto teoretycznie powinniśmy je wypełniać dopiero w momencie kiedy zabieramy rybę z łowiska ale... Czy to problem wpisać datę i numer łowiska?

Jest to może mało skuteczny sposób szacowania populacji danego gatunku w łowisku ale jednak jakiś tam jest. Jeśli ktoś woli odłowy kontrolne przy użyciu wędki elektrycznej to jego sprawa... Moim zdaniem wpisanie daty i numeru łowiska to nie problem i choćbym miał dodrukować 5 takich rejestrów to to zrobię. Co roku zdaję czyste rejestry, tzn bez wpisanych ryb bo dzieki Bogu udaje mi się uwalniać ryby w dobrej kondycji. Gdyby jednak jakaś ryba dostała np. kotwicą po skrzelach lub z innego powodu nie miała szans na przeżycie to ją zabiorę a wpisu w rejestrze dokonam żeby gospodarz jaki by nie był o tym wiedział... 

Aktualnie posiadam 3 rejestry, w każdym dokonuję wpisów i nie widzę problemu.


  • mariusz79 i ASAPfishing lubią to

#38 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 26 czerwiec 2020 - 15:45

Za te pieniądze co płacimy, śmiałoby można wprowadzić aplikację. Nienawidzę chodzić z długopisem. Do tego te kilkadziesiąt pozycji szybko się zapełni.

Powiedz to 70 latkowi...



#39 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 18:07

Ja jestem średnio 500 razy w roku ale mam b blisko na kanał 1 min na wisłe ze 3 na jeziorka z 10 min kołowrotki u mnie nie maja lekko choć ciężko nie łowie do 10 g

#40 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 18:07

Ja jestem średnio 500 razy w roku ale mam b blisko na kanał 1 min na wisłe ze 3 na jeziorka z 10 min kołowrotki u mnie nie maja lekko choć ciężko nie łowie do 10 g