Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Abu Garcia Revo MGX - co się zepsuło?


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Posted 07 June 2020 - 21:21

Cześć!
Prośba do znawców Abu MGX o ocenę co się tu zepsuło. Kabłąk jakby "leży" nie bardzo wiem gdzie szukać wady.

Na ostatnim zdjęciu kabłąk podparty palcem, tak jak był wcześniej(?).
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Attached Files



#2 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Posted 08 June 2020 - 09:25

Po mojemu to kabłąk jest wygięty.
  • popper and Mateo1989 like this

#3 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 posts

Posted 08 June 2020 - 09:57

Żeczywiście, kabłąk jest krzywy. Tylko z tym ostatnim zdięciem trochę przesadziłeś. Od strony rolki powinien być lekko po skosie na dół te 2 - 2,5 cm. Dalej powinien się prostować. Zresztą miejsce to widać na zdięciach. Wydaje się też że uległ on lekkiemu skręceniu w osi. Musisz go tak ustawić, żeby żyłka po zamknięciu kabłąka swobodnie trafiała na rolkę. Ciężko o odpowiednie zdięcie tego modelu z internetu, ale może coś tam podpatrzysz.

#4 OFFLINE   Chytroryb

Chytroryb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts

Posted 10 June 2020 - 21:21

Mam ten model na stanie,fajny młynek ale drut w kabłonku to chyba zrobili z plasteliny ,myślałem że mój zapomnieli zachartować ,a tu widzę że ten typ tak ma

#5 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 posts
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Posted 11 June 2020 - 08:00

Potwierdzam, miałem ten kołowrotek ale sprzedałem właśnie z powodu delikatnego kabłąka. Wymagał on zbyt dużo uwagi z mojej strony i sam kilkukrotnie go prostowałem.

Nawet na eBay o tym ostrzegają w opiniach : "Excellent reel but the bail is so flimsy, bent out of shape a few times now it looks funny. The finish is also really cheap and scratches easily with boat ."

#6 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 posts
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Posted 11 June 2020 - 10:28

Potwierdzam, miałem ten kołowrotek ale sprzedałem właśnie z powodu delikatnego kabłąka. Wymagał on zbyt dużo uwagi z mojej strony i sam kilkukrotnie go prostowałem.

Nawet na eBay o tym ostrzegają w opiniach : "Excellent reel but the bail is so flimsy, bent out of shape a few times now it looks funny. The finish is also really cheap and scratches easily with boat ."

 

Też mam ten młynek i nie mam żadnego problemu z kabłąkiem, może kwestia przewożenia. Jest z nim jednak problem taki, że nie mogę do pełna nawinąć na szpule cienkiej plecionki (0,8 pe), bo przy rzucaniu robią się straszne brody, jak w multikach. Nie wiem dlaczego tak jest, może przez te otwory przy rancie szpuli?


Edited by Mariusz1000, 11 June 2020 - 10:33.


#7 OFFLINE   Chytroryb

Chytroryb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts

Posted 14 June 2020 - 00:08

Zmień sobie marke plecionki lub żyłki,to nie wina nacięć, przerabiałem to.

#8 OFFLINE   cast64

cast64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 posts
  • LokalizacjaBiałogard
  • Imię:Wojciech

Posted 15 June 2020 - 21:40

Też mam ten młynek i nie mam żadnego problemu z kabłąkiem, może kwestia przewożenia. Jest z nim jednak problem taki, że nie mogę do pełna nawinąć na szpule cienkiej plecionki (0,8 pe), bo przy rzucaniu robią się straszne brody, jak w multikach. Nie wiem dlaczego tak jest, może przez te otwory przy rancie szpuli?

Przy takim nawijaniu brody są nie uniknione,to nie żyłka.Sporo rantu musi być odsłonięta,żeby plecionka miała lekki opór.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users