Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 29 marzec 2014 - 14:39

Kupujesz butle jak np:

http://allegro.pl/bu...4058099441.html

(raczej 20l nie 40, bo za ciężka).

Szukasz firmy, gdzie nabiją ci ją powietrzem (za piwo) do jakiś 150 atm. Takie ciśnienie w takiej pojemności pozwoli na długie wieeeellloooogodzinne, bezgłośne lakierowanie.

Dno butli zawsze lekko skieruj w stronę ściany nośnej budynku ;) )



#262 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2014 - 14:44

a nawet 400 atmosfer wytrzymują takie butle ale to już niezła bombka :D



#263 OFFLINE   Jacosław

Jacosław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Jacek

Napisano 30 marzec 2014 - 14:09

Za 300zł lodówkowca nie złożysz. Na dobry, pewny, bezpieczny i wydajny lodówkowiec musisz przeznaczyć co najmniej 2x tyle pieniędzy.

 

W podanej kwocie kupisz natomiast taki kompresor: http://allegro.pl/wy...4092645397.html

Piszą tu o nim, że jest głośny, że się grzeje, że nie wystarcza na malowanie woblerów, że jest za tani, że ma za mały zbiornik wyrównawczy, że jest za srebrny lub za czarny itd itp.
Większość z tych stwierdzeń to bzdury i zasłyszane gdzieś opinie ludzi, którzy nie użytkowali tego sprzętu.
Kompresor jest prawie tak cichy jak lodówkowiec ( wiem bo mam oba), zbiornik wyrównawczy mógłby być oczywiście większy ale jest na tyle duży, że aerograf podaje równe ciśnienie podczas malowania i nie występuje efekt "plucia". Spokojnie można malować partie po 20 woblerów bez przerw, grzania się kompresora czy tym podobnych.

Niespełna 300zł to rozsądnie wydane pieniądze.

 

Pozdrawiam

Jacek



#264 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 marzec 2014 - 14:19

Kupujesz butle jak np:

http://allegro.pl/bu...4058099441.html

(raczej 20l nie 40, bo za ciężka).

Szukasz firmy, gdzie nabiją ci ją powietrzem (za piwo) do jakiś 150 atm. Takie ciśnienie w takiej pojemności pozwoli na długie wieeeellloooogodzinne, bezgłośne lakierowanie.

Dno butli zawsze lekko skieruj w stronę ściany nośnej budynku ;) )

Krzysiek, taka butla powiedmy 20l ile mniej więcej można nim pomalować wobków ? 10 - 20 - 100 ? 



#265 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 30 marzec 2014 - 14:28

Jeżeli nie będziesz się bawić, będziesz wiedział jak chcesz pomalować to 20l dobita do 150 bar to ja wiem, z 300 bez problemu.

Ale ja napisałem o tej butli mając spore pojęcia jak się z nią obchodzić, co jest bezpieczne a co nie. To jest jednak spore niebezpieczeństwo (jeżeli nie jesteś pewny sprzętu i umiejętności).

Bardzo odradzam.

(podałem ten przykłada jako kontrę do Łukasza wymagań, jako też ciekawostkę).

 

BTW, gdzie wcięło moje posty? ;) Ja w nich nic zdrożnego nie napisałem. Białoruś, kurde fajans ;)

 

Lodówkowaca złoży się za 300zł. Pisałem wcześniej jak. Jak ktoś ma trochę więcej samozaparcia, możliwości garażowych to i za 200zł złoży (a w ostateczności i 100zł - zamiast liczyć na presostat można słuchać zaworu bezpieczeństwa (np. 4 barowy)  - spuszcza powietrze->wyłączamy sprężarkę). Tak, są to kikuty komfortu, ale i tak moim zdaniem lepsze od ba...i za 250zł. I zawsze można rozbudowywać lodówkowca, nic na siłę, nic od razu.


Użytkownik krzychun edytował ten post 30 marzec 2014 - 14:54


#266 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 30 marzec 2014 - 19:47

Za 300zł lodówkowca nie złożysz. Na dobry, pewny, bezpieczny i wydajny lodówkowiec musisz przeznaczyć co najmniej 2x tyle pieniędzy.

 

W podanej kwocie kupisz natomiast taki kompresor: http://allegro.pl/wy...4092645397.html

Piszą tu o nim, że jest głośny, że się grzeje, że nie wystarcza na malowanie woblerów, że jest za tani, że ma za mały zbiornik wyrównawczy, że jest za srebrny lub za czarny itd itp.
Większość z tych stwierdzeń to bzdury i zasłyszane gdzieś opinie ludzi, którzy nie użytkowali tego sprzętu.
Kompresor jest prawie tak cichy jak lodówkowiec ( wiem bo mam oba), zbiornik wyrównawczy mógłby być oczywiście większy ale jest na tyle duży, że aerograf podaje równe ciśnienie podczas malowania i nie występuje efekt "plucia". Spokojnie można malować partie po 20 woblerów bez przerw, grzania się kompresora czy tym podobnych.

Niespełna 300zł to rozsądnie wydane pieniądze.

 

Pozdrawiam

Jacek

Tak się składa że mam ten kompresor i o ile jest cichy w stopniu zadowalającym to niestety po ok. dwóch godzinach malowania grzeję się i zaczyna pluć wodą, nie pomaga spuszczenie wody z odstojnika.



#267 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 marzec 2014 - 22:02

Kup, sprawdź i ocenisz. 



#268 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 marzec 2014 - 20:07

Mam do Was pytanie, chcę zrobić najprostszym sposobem sprężarkę do aerografu. 

 

Czy jeśli do złączki nr 1 podepnę bezpośrednio zawór zwrotny oraz rurkę z agregatu

 

Do złączki nr 2 podłączę odolejacz oraz rurkę do aerografu. To ten cały systemik będzie działał jak należy ? Manometr przy złączce nr 1 będzie pokazywał ciśnienie w butli a manometr przy złączce nr 2 ciśnienie na wyjściu ?

 

 

 

Załączony plik  DSC00252.JPG   109,78 KB   4 Ilość pobrań



#269 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 31 marzec 2014 - 21:10

A odolejacz jakiś firmowy czy z filtra od malucha ?
Ja mam z filterka za 7 zł. i dalem zaraz na wyjściu z agregatu, to co wypluje grawitacyjnie ścieka nazad do agregatu.

#270 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 marzec 2014 - 21:15

Czyli zrobiłeś tak, że zaraz na wyjściu z agregatu wrzuciłeś filtr z malucha i to koniec z filtrami ? Na wężyku od aero nic nie motnować już ?



#271 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 31 marzec 2014 - 21:19

A odolejacz jakiś firmowy czy z filtra od malucha ?
Ja mam z filterka za 7 zł. i dalem zaraz na wyjściu z agregatu, to co wypluje grawitacyjnie ścieka nazad do agregatu.

Zrob tak jak kolega prawi. Nie znam tych wlacznikow, musisz spr. podepniej najpierw do 1 potem do 2 i zobaczysz co sie bedzie dzialo. Jesli mozna to zmniejsz cisnienie zalaczanie agregatu na 5 atm. bo szybko zajezdzisz agregat. Praktycznie odp. sobie sam, spr. tylko ktora koncowka pokazuje cisnienie w butli, daj jeszcze fitlr przed areografem i bedzie ok.



#272 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 31 marzec 2014 - 21:24

Juz gdzies to wstawialem, http://pwm.org.pl/pw...m-krok-po-kroku



#273 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 31 marzec 2014 - 21:34

Dokladnie taki filtr jak z linku kolegi. Tylko ja dalem go w pionie wąskim do domu, pierwotnie mialem poziomo ale gromadzący się olej, natchnoł mnie na pion :)

jest to jedyny filtr w ukladzie i jest ok

#274 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 marzec 2014 - 23:11

A odolejacz jakiś firmowy czy z filtra od malucha ?
Ja mam z filterka za 7 zł. i dalem zaraz na wyjściu z agregatu, to co wypluje grawitacyjnie ścieka nazad do agregatu.

Ścieka do agregatu??? Jedyną rurkę która może "wciec i wyciec"  to ta którą pewnie zaślepiłeś, więc tą pod filtrem nic nie "ściece".

Filtr ten przydałby się bardziej przed sprężarką, nie za nią (bo po co w niej brud z powietrza). Poza tym, filtr powietrza wynaleźli do filtrowania powietrza, a nie do wyłapywania cząstek wilgoci czy oleju.

Maniek, daj jeszcze bezpieczeństwa zawór (uwzględnij parametry presostatu), bo co chiński presostat, to chiński.

 

Dodam jeszcze w woli bycia "fair" i sprostowania. Pisałem, że mam "odolejacz". W kompresorach o jakich piszemy  - lodówkowcach, olej w powietrzu roboczym bierze się wyłącznie ze względu na wcześniejsze złe usytuowanie sprężarki (sławny zakaz przechylania lodówek). Samo zużycie, wyeksploatowanie sprężarki spowoduje spadek jej sprawności. Olejem pluć nie będzie z tego powodu. Mój odolejacz zatem znalazł się w moim kompresorze tylko dlatego, że nie znałem historii sprężarki, a okoliczności w jakich go zastałem nie napawały optymistycznie. Ma on wypłać ewentualny olej "z przelania". Reasumując, jeżeli znasz historię sprężarki, wiesz, że zawsze był w pionie (moralnie też), to nie masz co obawiać się o olej w roboczym powietrzu.

 

 

BTW. Jeżeli będziecie tyle postów kasować, to niedługo zostaną tutaj kwiatki jak te o ściekaniu oleju.

Z mojej strony koniec. Niech moderatorzy udzielają odpowiedzi.


Użytkownik krzychun edytował ten post 31 marzec 2014 - 23:36


#275 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 01 kwiecień 2014 - 06:09

@krzychun

 

Nigdy nie miałem się za alfę i omegę - ale w moim "lodówkowcu" pluje na wyjściu, więc tam zainstalowałem filtr i na podstawie moich własnych doświadczeń udzielam rad.

Na wejściu mam filterek powietrza zrobiony z kawałka koszulki termokurczliwej i odrobiny gazy.

Żadnej rurki nie zaślepiałem, ponieważ jedyna zaślepiona była już oryginalnie zabezpieczona zaworem do nabijania. Podobnie jest też u mojego kolegi.

 

Widocznie posiadasz inny agregat i inne masz doświadczenia. 

 

BTW

Moderacji się z zasady nie komentuje, z prostej przyczyny - to gospodarz ustala zasady - również nie mam zamiaru dalej rozwodzić się na ten temat.



#276 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 kwiecień 2014 - 16:31

Ścieka do agregatu??? Jedyną rurkę która może "wciec i wyciec"  to ta którą pewnie zaślepiłeś, więc tą pod filtrem nic nie "ściece".

Filtr ten przydałby się bardziej przed sprężarką, nie za nią (bo po co w niej brud z powietrza). Poza tym, filtr powietrza wynaleźli do filtrowania powietrza, a nie do wyłapywania cząstek wilgoci czy oleju.

Maniek, daj jeszcze bezpieczeństwa zawór (uwzględnij parametry presostatu), bo co chiński presostat, to chiński.

 

Dodam jeszcze w woli bycia "fair" i sprostowania. Pisałem, że mam "odolejacz". W kompresorach o jakich piszemy  - lodówkowcach, olej w powietrzu roboczym bierze się wyłącznie ze względu na wcześniejsze złe usytuowanie sprężarki (sławny zakaz przechylania lodówek). Samo zużycie, wyeksploatowanie sprężarki spowoduje spadek jej sprawności. Olejem pluć nie będzie z tego powodu. Mój odolejacz zatem znalazł się w moim kompresorze tylko dlatego, że nie znałem historii sprężarki, a okoliczności w jakich go zastałem nie napawały optymistycznie. Ma on wypłać ewentualny olej "z przelania". Reasumując, jeżeli znasz historię sprężarki, wiesz, że zawsze był w pionie (moralnie też), to nie masz co obawiać się o olej w roboczym powietrzu.

 

 

BTW. Jeżeli będziecie tyle postów kasować, to niedługo zostaną tutaj kwiatki jak te o ściekaniu oleju.

Z mojej strony koniec. Niech moderatorzy udzielają odpowiedzi.

 

A w presostat nie jest wbudowany zawór bezpieczeństwa ? Z tego co napisali w aukcji to jest.

 

DANE TECHNICZNE

 

 

 

 

  • Zasilanie: 230V/50Hz
  • Ciśnienie wyjściowe: 6-8 bar
  • Możliwość regulacji: 2-12 bar
  • Średnica szybkozłączek: 1/4"
  • Ciśnienie zaworu bezpieczeństwa: 8,5 bar
  • Średnica wejścia: 1/4"
  • Waga: ok. 0,5 kg


#277 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 kwiecień 2014 - 14:40

Dziś przyszedł mój Senco. Bardzo fajny. Miał być 68dB, na butli jest napisane 83dB ale nie jest aż tak głośny. Stanley był głośniejszy. Przy włączonym kompresorze normalnie można rozmawiać bez krzyczenia. Dla mnie bobma. Tylko nie mam znowu końcówki, żeby połączyć wąż z szybkozłączką. Muszę zamówić - i znów pewnie z tydzień będę czekał :) zanim go porządnie przetestuję. Ale jak na razie super - o to mi chodziło.



#278 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:09

Szybkie pytanie :) Dobrze to podłączyłem ? Był jeszcze jeden kabel 4 żyłowy który zdemontowałem, taką poradę przecztałem na innym forum. 

 

Załączony plik  P1090066_3072x2304.jpg   79,5 KB   4 Ilość pobrań

 

 



#279 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 05 kwiecień 2014 - 13:44

Tamten problem już rozwiązany, ale...jak podłączyć wężyk do aerografu pod takie złącze jakie dostałem z presostatem ? 

 

Załączony plik  DSC00253take.JPG   130,54 KB   4 Ilość pobrań



#280 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 17:27

@Maniek66, presostat masz zakończony szybkozłączem, więc potrzebujesz wtyk do szybkozłącza na wąż o określonym "fi".