Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#301 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 maj 2014 - 16:46

[...]Jeśli nie zależy Koledze na miejscu i głośności wybrałbym kompresor z jak największą butlą wyrównawczą, silnik będzie rzadziej pracował i będzie mniej hałasu a nadmiar wolnego powietrza zawsze się przyda (przy zmianie koloru, myciu).

A co z tego, że będzie rzadziej pracował?


Użytkownik krzychun edytował ten post 22 maj 2014 - 16:47


#302 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 22 maj 2014 - 18:43

Między innymi to, że nie będzie non stop hałasował żeby nabić powietrze do zbiornika a po drugie ciągła praca raczej nie sprzyja długowieczności.



#303 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 maj 2014 - 18:49

Między innymi to, że nie będzie non stop hałasował żeby nabić powietrze do zbiornika a po drugie ciągła praca raczej nie sprzyja długowieczności.

Pododawaj, poodejmuj i zobaczysz co ci z tego wyjdzie.

Ile tych bredni głupio i bezmyślnie jest powtarzanych po różnych forach.



#304 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 22 maj 2014 - 19:03

Pododawaj, poodejmuj i zobaczysz co ci z tego wyjdzie.

Ile tych bredni głupio i bezmyślnie jest powtarzanych po różnych forach.

Napisz może gdzie według ciebie są brednie w mojej wypowiedzi? Bo wnioskuję, że wiesz wszystko o kompresorach.



#305 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 maj 2014 - 19:22

Pododawaj, poodejmuj i zobaczysz co ci z tego wyjdzie.

Ile tych bredni głupio i bezmyślnie jest powtarzanych po różnych forach.

Krzysiu, mając rację, można przekazać wiedzę lub sprawić wrażenie "wymądrzania się". Czasem (rozumiem, nerwy puszczają powtarzając po raz n-ty), czasem postępujesz "mało politycznie ;) Przy całym szacunku dla Ciebie, za to, że Ci się wciąż chce - czasem - nie warto...

 

Napisz może gdzie według ciebie są brednie w mojej wypowiedzi? Bo wnioskuję, że wiesz wszystko o kompresorach.

Załóżmy, że do malowania potrzebujesz zużyć 10 metrów sześciennych powietrza. Czy dysponujesz zbiornikiem o pojemności 2 litrów, czy 20 - nie jest istotne. Kompresor będzie musiał pracować dokładnie tyle samo czasu, by sprężyć taką samą (10 m3) ilość powietrza. Przy butli 2 litrowej załączy się 10 razy częściej, niż przy butli 20 litrowej, za to przy większej załączy się na dziesięć razy dłużej. I tyle. Ten sam kompresor, by podać (sumarycznie) tą samą ilość powietrza do zbiornika, musi pracować tak samo długo. Elementarne, drogo Watsonie B)  ;)



#306 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 22 maj 2014 - 19:35

Opisałem swoje doświadczenia z obsługi mojego kompresora. Nie jestem alfą i omegą w tych sprawach więc jak każdy człowiek mogę się mylić.

 

Załóżmy, że do malowania potrzebujesz zużyć 10 metrów sześciennych powietrza. Czy dysponujesz zbiornikiem o pojemności 2 litrów, czy 20 - nie jest istotne. Kompresor będzie musiał pracować dokładnie tyle samo czasu, by sprężyć taką samą (10 m3) ilość powietrza. Przy butli 2 litrowej załączy się 10 razy częściej, niż przy butli 20 litrowej, za to przy większej załączy się na dziesięć razy dłużej. I tyle. Ten sam kompresor, by podać (sumarycznie) tą samą ilość powietrza do zbiornika, musi pracować tak samo długo. Elementarne, drogo Watsonie B)  ;)

 Dziękuję za klarowne wytłumaczenie, drogi Sherlock-u ;)


  • woblery z Bielska lubi to

#307 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 maj 2014 - 20:02

Ciekawe, czy padnie pytanie typu: to po co 100l zbiorniki?



#308 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 maj 2014 - 05:41

Opisałem swoje doświadczenia z obsługi mojego kompresora. Nie jestem alfą i omegą w tych sprawach więc jak każdy człowiek mogę się mylić.

 

Nie rozumiem, jak Twoje doświadczenia z Twoim kompresorem mogą prowadzić do wniosków które zaprezentowałeś powyżej. Nie da się dojść do takich wniosków, więc nie pisz proszę o doświadczeniach, tylko napisz o bezmyślnym powtarzaniu głupot. eot.

 

Ale i tak nic nie przebije wyważania wędki :)



#309 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 maj 2014 - 07:20

Panowie......nigdy chyba nie zrozumiem zbędnych przepychanek słownych. Pytający Koledzy chcą konkretów. Tak jak napisał Norbert 78, najwyraźniej najbardziej mu zależy na cichej pracy kompresora, czemu się wcale nie dziwię, że o bezawaryjności nie wspomnę ale to wiadomo. Nie wyobrażam sobie mieć w mieszkaniu w bloku takiego "klamota" jakiego ja akurat posiadam - jest zdecydowanie za głośny. A biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że pewnie większość drobnych dłubaczy (do których i ja się zaliczam-chodzi oczywiście o ilości wytwarzanych wyrobów, nie o posturę  :rolleyes: bo bym skłamał) swoje majsterkowanie rozpoczyna i kończy popołudniami/wieczorami/nocami to kompresory w/w typu odpadają całkowicie.

A.....i jeszcze dodam, że na kompresorach się nie znam  :)

Jeszcze nie tak całkiem dawno sam byłem w kropce bo nie wiedziałem co mam zakupić. Jeden za drogi i tylko do aero ale cichutki, drugi tańszy, głośniejszy, wydajniejszy, z butlą i nie tylko do aero bo i do ogarnięcia paru tematów w domowym codziennym życiu. Dylematów jest sporo jeżeli ma się ograniczony budżet. W tej chwili np. prawdopodobnie wybrałbym większy, jeszcze wydajniejszy - taki, który obsłużyłby np. narzędzia pneumatyczne, pozwoliłby na piaskowanie itp, itd. Ale....wybrałem, mam, póki co mi wystarcza i chyba o to właśnie chodzi.

Pozdrawiam.


Użytkownik MANTHEO edytował ten post 23 maj 2014 - 07:22


#310 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 maj 2014 - 08:34

Po 15 stronach wskazówek i konkretów nie ma się co dziwić, że na 16. są przepychanki.



#311 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 23 maj 2014 - 09:23

Nie rozumiem, jak Twoje doświadczenia z Twoim kompresorem mogą prowadzić do wniosków które zaprezentowałeś powyżej. Nie da się dojść do takich wniosków, więc nie pisz proszę o doświadczeniach, tylko napisz o bezmyślnym powtarzaniu głupot. eot.

 

Ale i tak nic nie przebije wyważania wędki :)

 

Nie wiem o co Ci chodzi...?? Nie da się dojść do wniosku, że kompresor głośno pracuję?No chyba, że wg Ciebie bez specjalistycznego sprzętu pomiarowego natężenia hałasu nie można tego stwierdzić ??  Przyznam, że miałeś rację w sprawie pojemności butli wyrównawczych i tyle... nie mam zamiaru ani ochoty na dalszą polemikę w tym temacie bo widzę że nie ma to najmniejszego sensu... Pozdrawiam



#312 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 maj 2014 - 17:50

Nie wiem o co Ci chodzi...?? Nie da się dojść do wniosku, że kompresor głośno pracuję?No chyba, że wg Ciebie bez specjalistycznego sprzętu pomiarowego natężenia hałasu nie można tego stwierdzić ??  Przyznam, że miałeś rację w sprawie pojemności butli wyrównawczych i tyle... nie mam zamiaru ani ochoty na dalszą polemikę w tym temacie bo widzę że nie ma to najmniejszego sensu... Pozdrawiam

Skoro już pytasz, to zadaj sobie pytanie do jakich wniosków doszedłeś i jaki tutaj przedstawiłeś. Czy ten wniosek jest taki, że kompresor pracuje głośno? No nie, twierdziłeś, że większy zbiornik to mniejszy hałas (i ja do tego się odniosłem).

A co do drugiej części wypowiedzi. Absolutnie się zgadzam, tylko dlaczego tak późno...



#313 OFFLINE   pablo1988

pablo1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 23 maj 2014 - 19:30

Zapewne domyślasz się że nie obraziłbym się, gdybyś nie odpowiedział.

 

 

A co do drugiej części wypowiedzi. Absolutnie się zgadzam, tylko dlaczego tak późno...

 Z tym zgadzam się z Tobą w 100%.



#314 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2014 - 19:34

Tani kompresor - głośny, drogi kompresor - cichy, kompresor lodówkowiec własnej roboty - tani i cichy, kompresor lodówkowiec zrobiony na zlecenie - drogi i cichy. Duża butla - ciszej i lepiej, mała butla - głośniej i gorzej. Tani kompresor z małą butlą - nie będzie komfortu, droższy kompresor z większą butlą - będzie komfortowo. Mało kasy - tani kompresor, dużo kasy - do wyboru do koloru. Mało woblerów - wystarczy cokolwiek, dużo woblerów - nie wystarczy cokolwiek. Malowanie ręczne lub łowienie na feeder - kompresor nie potrzebny w ogóle.


  • pablo1988 lubi to

#315 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 maj 2014 - 20:55

Tani kompresor - głośny, drogi kompresor - cichy, kompresor lodówkowiec własnej roboty - tani i cichy, kompresor lodówkowiec zrobiony na zlecenie - drogi i cichy. Duża butla - ciszej i lepiej, mała butla - głośniej i gorzej. Tani kompresor z małą butlą - nie będzie komfortu, droższy kompresor z większą butlą - będzie komfortowo. Mało kasy - tani kompresor, dużo kasy - do wyboru do koloru. Mało woblerów - wystarczy cokolwiek, dużo woblerów - nie wystarczy cokolwiek. Malowanie ręczne lub łowienie na feeder - kompresor nie potrzebny w ogóle.

Następny.



#316 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 23 maj 2014 - 21:20

Następny.

 

:D  :unsure:  :o  B)



#317 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:19

Witam.

Moj kompresor wygląda tak. Potrzebuje dokupić jakis w miare dobry zegar pokazujący ciśnienie na wyjściu bo na chwile obecną nie mam pojecia z jakim ciśnieniem psikam. Po kupieniu kompresora malowało mi się bardzo dobrze, później zaczałem baiwić się pokretłem i malowanie stało się koszmarem. Poszukuję konkretów co mam kupić i jaką firmę najlepiej.

Z góry dzięki za pomoc.

Melek

Załączone pliki



#318 OFFLINE   sebson

sebson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:M.

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:34

Cześć a czy pokrętło działa?

czy tylko zegar nie wskazuję .



#319 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:36

Wszystko działa, zegar pokazuje cisnienie wewnatrz zbiornika. Cisnienie na wyjsciu jest zagadką.



#320 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 czerwiec 2014 - 17:52

liniowe-filtry.jpg

 

Reduktor ciśnienia z manometrem i filtrem (wody,oleju)

 

lub sam reduktor z manometrem np.

250_1315294954de4bc715c69b.jpg

 

Polecam polską Prema Kielce mam i działa ok.