Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2014 - 11:02

Po konsultacji:

Kompresor bezolejowy tłokowy ,jeśli powietrze gdzieś nie ucieka to znaczy że przegrzałeś sprężarkę ,dodatkowo głośniej buczy czyli wychodzi na to że przegrzany na 99% ,znaczy się że do wymiany pompka ale nie wiem czy to się opłaci.



#402 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 25 październik 2014 - 11:15

Kielo Ty wiesz jak czlowiekowi poprawic humor :P Dobrze ze mam drugi, ktory uruchomilem i mam czym malowac :) dzieki za fatyge.

#403 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2014 - 12:40

Zrób lub kup lodówkowca :-).

Podobno niezniszczalne.



#404 OFFLINE   Zelldo

Zelldo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów

Napisano 25 październik 2014 - 12:48

A pytanie z innej beczki - ma ktoś jakieś sposoby na chłodzenie kompresora?

 

Mój co prawda działa poprawnie, ale chyba każdy kompresor po 2-3 godzinach ciągłego malowania nagrzewa się dosyć mocno. Czytałem, że niektórzy używają wiatraków domowych, ale nie wydaje mi się, aby to było zbyt wydajne. Szkoda, że wyrzuciłem taką pokrywkę plastikową, nawkładałbym tam zbiorniczków z lodem i może poprawiłoby to chłodzenie. 



#405 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2383 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 25 październik 2014 - 13:59

Szczerze mówiąc to nie wiem ,wydaje mi się że lodówkowe nie wymagają chłodzenia ,mogą skonsultować się czy są jakieś patenty na inne.



#406 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 25 październik 2014 - 15:50

A pytanie z innej beczki - ma ktoś jakieś sposoby na chłodzenie kompresora?

 

Mój co prawda działa poprawnie, ale chyba każdy kompresor po 2-3 godzinach ciągłego malowania nagrzewa się dosyć mocno. Czytałem, że niektórzy używają wiatraków domowych, ale nie wydaje mi się, aby to było zbyt wydajne. Szkoda, że wyrzuciłem taką pokrywkę plastikową, nawkładałbym tam zbiorniczków z lodem i może poprawiłoby to chłodzenie. 

Wentylatory zapewniają niezły, wydajny i tani sposób chłodzenia. Dopiero ekstremalne temperatury wymagają silniejszego chłodzenia - cieczą. Wodą, dedykowanym płynem lub ciekłym azotem. Ale nie dajmy się zwariować - kompresor nie będzie wymagał aż takiego chłodzenia :D Poza tym, silniki elektryczne "nie lubią" eksperymentów z wodą i innymi potencjalnie przewodzącymi prąd płynami.

O skuteczności działania wentylatora można przekonać się zaglądając do środka pierwszego lepszego komputera. Do prawidłowego schłodzenia kompresora też wystarczy wentylator B)



#407 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1496 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 październik 2014 - 16:26

Mam kompresor lodowkowyc :). Zbiornik od ciezarowki 10l i sprezarka. Polączone ze soba i tyle. Gdy chcem se napompowac zbiorniczek to wlaczam do gniazdka gdy chcem skonczyc pompowanie zbiorniczka to odlaczam od pradu i koniec :D

#408 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 25 październik 2014 - 16:29

A pytanie z innej beczki - ma ktoś jakieś sposoby na chłodzenie kompresora?

 

Mój co prawda działa poprawnie, ale chyba każdy kompresor po 2-3 godzinach ciągłego malowania nagrzewa się dosyć mocno. Czytałem, że niektórzy używają wiatraków domowych, ale nie wydaje mi się, aby to było zbyt wydajne. Szkoda, że wyrzuciłem taką pokrywkę plastikową, nawkładałbym tam zbiorniczków z lodem i może poprawiłoby to chłodzenie. 

Jeżlei przy normalnej pracy, po dużym czasie, nagrzewa się zbyt mocno, to znaczy, że to jest normalna praca dla Ciebie. Niestety nie dla kompresora. Wniosek jeden. Kup większy, bo ten jest za mały. Tylko tu nie chodzi wielkość zbiornika.



#409 OFFLINE   Simon

Simon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚrem
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:---

Napisano 07 listopad 2014 - 12:37

witam chciałem się dowiedzieć czy taki kompresor nada się do areografu ??

http://olx.pl/oferta...html#d5a7c1bc06

http://olx.pl/oferta...html#8fde447b8a


Użytkownik Simon edytował ten post 07 listopad 2014 - 12:38


#410 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 listopad 2014 - 13:16

Pierwszy będzie napewno bardzo głośny i niezbyt komfortowy :) Drugi to tylko agregat, trzeba dobudować resztę.



#411 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 17 grudzień 2014 - 20:59

witam,

Buduję lodówkowca. Mam pytanie odnośnie podłączenia zasilania do agregatu. Przy takim jak na zdjeciu agregat startuje i elegancko pompuje ciśnienie, jednak po wyłączeniu i natychmiastowym ponownym włączeniu agregat buczy ale nie pompuje. Po odczekaniu kilku chwil i ponownej próbie włączenia, agregat startuje. Tak jak by musiał tą minute odpocząć. Nie wiem czy tak powinno być czy trzeba coś zamienić w podłączeniu zasilania.

5bc175e5ed17f627med.jpg

00e30fdafab58bfamed.jpg

e06bd43503c5eab7med.jpg

80ee0470295cfe88med.jpg

1633151cf4848a91med.jpg

6a239842a10e8166med.jpg

a2a34616300beee7med.jpg



#412 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 18 grudzień 2014 - 20:07

Być może agregat się kończy. Lepiej nabijać butle większą, ale np. 10 l. do 4 bar niż 2 l. do 6-7. 



#413 ONLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 grudzień 2014 - 00:20

Tak jak obczajam wizualnie to jest oki . Moze po prostu ma problem ze startem z danego położenia Taka lodówkowa sprężarka to bardzo proste urządzenie kiedy popychacz jest w nieodpowiednim położeniu może mieć problem z wykonaniem ruchu tłoczka . Duży wpływ może mieć też wyeksploatowanie sprężarki luz powoduje martwy punkt w którym utrudniony będzie rozruch . Ale don t worry nawet taki wykoślawiony trup z resztkami oleju może latami napędzać twe Aero  :D Mój ostatnio stał się nietykalny ;) kopie ze włosy dęba stają ale dmucha jak 5lat temu B) :D .



#414 OFFLINE   Piotr.B

Piotr.B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 19 grudzień 2014 - 07:02

Podłączenie raczej nie ma na to wpływu jeśli (generalnie) agregat pracuje  ;)

Kwestia takiego nie włączania się pasuje mi do sytuacji kiedy w przewodzie wylotowym panuje za duże ciśnienie i agregat nie ma siły by wystartować - tym bardziej jeśli nie zastosowałeś odprężacza.

Niestety nie widać tego na fotkach. Pokaż całość konstrukcji kompresora  B)


Użytkownik Piotr.B edytował ten post 19 grudzień 2014 - 07:05


#415 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 19 grudzień 2014 - 11:37

Wczoraj poskładałem do kupy całe urządzenie. Czas na odpoczynek sprężarki nie ma żadnego wpływu na działanie kompresora. Zanim ciśnienie z 8 bar spadnie do 6 bar, agregat ma chwilę na "ogarnięcie się. Butle mam sporą, jest nią 9 kg gaśnica i powietrza starcza na bardzo długo. Jestem pod wrażeniem jak cicho pracuje całe urządzenie. Jedyne co słychać podczas malowania to strzał przy włączaniu/wyłączaniu presostatu.

Także problem niejako sam się rozwiązał.

Wieczorem wstawię zdjęcie kompresora, może komuś pomoże w przyszłości przy budowie kolejnego lodówkowca.

pzdr.



#416 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 grudzień 2014 - 15:46

Osiak, z masz zamontowany w Twojej konstrukcji zawór zwrotny wraz z odprężeniem? To bardo ważne, ja jeden agregat zajechałem właśnie przez za duże ciśnienie w układzie :)



#417 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 19 grudzień 2014 - 23:47

8 barów to stanowczo za dużo, długo nie pochodzi to tylko kwestia czasu, szkoda sprzetu  :huh: .



#418 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 grudzień 2014 - 08:29

Osiak, z masz zamontowany w Twojej konstrukcji zawór zwrotny wraz z odprężeniem? To bardo ważne, ja jeden agregat zajechałem właśnie przez za duże ciśnienie w układzie :)

A pamiętam, jak mnie od "głupków" wyzywali, jak pisałem, że taki  jest niezbędny.

Poszukałem... to Ty Maniek byłeś :)


Użytkownik krzychun edytował ten post 20 grudzień 2014 - 08:34


#419 OFFLINE   Simon

Simon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚrem
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:---

Napisano 20 grudzień 2014 - 17:00

witam chciałbym spytać się o kompresor do 200/250 zł. Jakiś model polecicie czy poczekać i kupić coś z wyższej pólki ?



#420 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 20 grudzień 2014 - 19:03

Tak jak już pisałem kompresor działa bez problemowo.

Wygląda tak:

a40e5c17763cbef2med.jpg

049021b0a76ba23emed.jpg

895928288e4e31c5med.jpg

627feef4a111e2abmed.jpg

 

 



Osiak, z masz zamontowany w Twojej konstrukcji zawór zwrotny wraz z odprężeniem? To bardo ważne, ja jeden agregat zajechałem właśnie przez za duże ciśnienie w układzie :)

 

tak, mam zamontowany zawór zwrotny. Jednak w wersji bez odprężania. Mimo to agregat ładnie startuje.

 



8 barów to stanowczo za dużo, długo nie pochodzi to tylko kwestia czasu, szkoda sprzetu  :huh: .

 

Co może się stać przy ciśnieniu 8barów?

Czytałem sporo o tych kompresorach i ponoć 8 barów nie robi żadnego wrażenia na agregacie. Tym bardziej, że zaraz na wyjściu zamontowany jest zawór zwrotny.


  • krzychun, Norbert 78 i Kaszub Bait lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych