Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kompresor do aero.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
504 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   stylezzhh

stylezzhh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaOstróda

Napisano 15 wrzesień 2013 - 11:48

Ja uzywam Master Class- Revell. Mebranowy, 5,5 bar. 32 l na min. mierzyliśmy jego hałas: 46 db.

Załączony plik  DSCN6946.JPG   48,63 KB   50 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6949.JPG   60,64 KB   61 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6956.JPG   45,26 KB   60 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6952.JPG   48,87 KB   56 Ilość pobrańZałączony plik  DSCN6947.JPG   46,68 KB   44 Ilość pobrań

 



#142 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 16 wrzesień 2013 - 22:02

Chcę kupić wężyk do  aero ale nie wiem z jakim gwintem 1/4 czy 1/8 chodzi o gwint do kompresora, jeszcze mi go nie dowieźli więc nie znam rozmiaru. Będzie podłączony do niego TG 180 a ja ni cholery nie wiem jaki wąż kupić.

 

Taki kompresor:

 

1030993221516db78c13023.jpg

 

Do aero 1/8, do kompresora nie jestem pewny, ale być może będziesz potrzebował przejściówki (koszt coś ok. 10-12zł), a jeśli nie to problem masz z głowy.



#143 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 październik 2013 - 09:52

Witam,

a tu taka http://www.instructa...-spray-paint-1/ ciekawostka dla malowaczy sprayem :)

 



#144 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 12 październik 2013 - 13:31

Witam, planuję zakupić sprzęcik do malowania. Malować będę cykadki, szukam czegoś do 450 zł cały zestaw aerograf + kompresor. Może ktoś coś polecić nie znam się, a nie chciał bym popełnić błędu. Czytam na temat kompresorów i polecają http://allegro.pl/st...3594417046.html  5 litrów wystarczy czy lepiej dołożyć i kupić 6litrowy?

 

Pozostaje jeszcze sprawa aerografu jaki wybrać :-). Proszę  o jakieś sprawdzone modele. Jestem zdecydowany na zakup tylko pytanie jaki wybrać, żebym był zadowolony. Tak jak wcześniej pisałem malować bedę cykady glównie przejście kolorów, efekt łuski. Chodzi mi o nakładanie cienkich warst, farba wtedy nie schodzi nawet nie trzeba lakierować a efekt super. Będę wdzięczny za rady :-)


Użytkownik PiotrekF edytował ten post 12 październik 2013 - 13:31


#145 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 12 październik 2013 - 14:40

Najlepszy zestaw z tańszych rozwiązań to chyba aero H&S Ultra + kompresor lodówkowiec (można zrobić samemu). Tańsze kompresory, także te  z allegro, robią sporo hałasu, a to chyba jeden z najczęstszych wyznaczników przed dokonaniem zakupu. Zależy gdzie chcesz tym działać ;)


  • krzychun lubi to

#146 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 12 październik 2013 - 18:13

Działać będę w piwnicy, mieszkam w bloku. Nie chciałbym konfliktów z sąsiadami, cicha praca jest bardzo ważna. Czy znajdzie się w miarę cichy kompresor do malowania w cenie do 350 zł ? Oglądam filmy tego stanleya i rzeczywiście trochę głośny, szczerze to byłem zdecydowany na zakup, teraz niestety mam duże wątpliwośi. Podsunie ktoś jakaś propozycje na coś cichego i mieszczącego się w kwocie 350 zł :-) ?

 

Co myślicie o takim zestawie

 http://allegro.pl/ze...3549122847.html


Użytkownik PiotrekF edytował ten post 12 październik 2013 - 18:40


#147 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 październik 2013 - 21:24

Będzie świetny (domyślam się, że takiej odpowiedzi oczekujesz).

A najlepsze rozwiązanie podał Ci @Fin333


Użytkownik krzychun edytował ten post 12 październik 2013 - 21:28


#148 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 12 październik 2013 - 22:06

Będzie świetny (domyślam się, że takiej odpowiedzi oczekujesz).

A najlepsze rozwiązanie podał Ci @Fin333

ja wiem czy najlepszy? Kolega ma konkretne pieniążki  do wydania  i myśle ze go nie interesuje robienie kompresora we własnym zakresie

Co do kompresorka sie nie wypowiadam ale jeśli chodzi o aerograf jeśli  myslisz  o jakimś precyzyjnym malowaniu to raczej odpada, mam 3 sztuki aero K130 zdyszą 0,3

ale praktycznie  maluje nimi podkłady farbą perłową.



#149 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 październik 2013 - 22:16

Chce cicho, a niestety dużo pieniędzy nie ma do wydania (raczej mało).



#150 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 13 październik 2013 - 18:56

Aerograf H&S Ultra szczerze polecam, to chyba najtańszy sprzęt z tych bardziej klasowych, można malować precyzyjnie, nie ma z tym problemu (ja mam w nim zainstalowaną dyszę 0,2). Z kompresorem masz twardy orzech do zgryzienia. Ja też szukałem i to głównie pod kątem głośności pracy. Bardzo dokładnie przefiltrowałem wszelkie informacje, czytałem, filmiki oglądałem. I z tych moich obserwacji wychodzi, że tańsze modele kompresorów pracują głośno, nawet te uważane przez sprzedających za ciche. Nie chcę się oczywiście mądrować, ale po prostu szkoda by było, żebyś zainwestował w niby cichy kompresor, a potem okaże się, że sąsiedzi do piwnicy przylecą. Lodówkowiec jest w cichości nie do przebicia. Ja z lodówkowcem pracuję normalnie w domu i nikomu nie przeszkadza, bo przecież trudno żeby ktoś zwracał uwagę na pracującą lodówkę ;)

Na necie jest sporo poradników krok po kroku jak wykonać kompresor. Niekoniecznie trzeba przecież samemu zrobić, może znasz kogoś, kto kuma takie tematy? Ja swój kupiłem, czasami ktoś chce sprzedać, warto zerknąć tu i ówdzie. Niedawno widziałem na allegro poszedł lodówkowiec za coś ok. 250zł.



#151 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 13 październik 2013 - 20:59

Aerograf już zakupiłem H&S Ultra :) Komprsor to rzeczywiście trudny temat, czytałem wiele tematów i na nic nie potrafię się zdecydować. Myślę, że postawie na lodówkowca,j ednak jeszcze nie teraz dozbieram kasę i poczekam jak coś się pojawi. Na początek wypróbuję patent z oponą może to wystarczy do moich zastosowań. :-)



#152 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 13 październik 2013 - 22:22

I słusznie, lepiej już dozbierać na lepszy, niż kupić coś i odstawić na zawsze w kąt. Zresztą, jak już wspominałem, lodówkowca też można czasem trafić tanio :) Może do tego czasu faktycznie pokombinuj z metodami zastępczymi. Zdaje się, że są też jakieś patenty z butelkami ze sprężonym powietrzem albo takie małe kompresorki przenośne na prąd. Niestety nie wiem jak sprawdza się to w praktyce.



#153 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 14 październik 2013 - 08:17

Dokładnie, teraz szukam informacji na temat dobrych farb do metalu. Na początek spróbuje z lakierami sikkens słyszałem, że są bardzo dobre. Najlepsze efekty na cykady mam gdy blacha jest gola, wypolerowana jedynie z delikatnym odcieniem jakiegoś koloru. Myślę, że do takich zastosowań prowizoryczny kompresor w zupełności wystarczy, przynajmniej na początek zabawy z aero:-)

#154 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 14 październik 2013 - 12:49

Podepne sie do tematu i spytam ile mniej wiecej da sie pomalowac małych wobków (do 6cm) na 24 litrowej butli z kompresora( nabitej do 8bar). Dysza powiedzmy 0,3mm. ???

 

Pytam, bo mam takowa butle luzem, i kompresor 100l w warsztacie,a do mieszkania nie bardzo pasuje taka głosna maszynka. Wiec nabił bym sobie wczesniej butle i luzem do mieszkania przyniósł,i sie teraz zastanawiam czy ma to jakiś sens?



#155 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 14 październik 2013 - 12:52

Do takiej butli musowo trzeba zamontować reduktor i odwadniacz, żeby przykładowo z tych 8 bar zredukować do max 4bar. NA ile wobków to sie nie wypowiem bo maluje lodówkowcem z 5 litrową butlą :)



#156 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 14 październik 2013 - 13:27

Osprzet wiadoma sprawa, mnie interesuje ile aerografem na takiej butli 24l mozna pomalowac wobków +-. Areograf dopiero zamówiłem, bo tak to juz bym sam sprawdzil :) . Bo jesli nie duzo to trzeba bedzie pomyslec nad jakimś mieszkaniowym wynalazkiem..



#157 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 14 październik 2013 - 14:52

Mam podobnie jak Kuba - lodówkowiec z 5l butlą. Na prosty rozum przy Twojej 24l wypadałoby pomnożyć czas pracy z 5 razy. Ale na ile wobków wystarczy? Na tych 5l wygląda to mniej więcej tak, że pomaluję pojedyńczą warstwę/brzuszek/grzbiecik maksymalnie na kilku sztukach (zależy jak malować, wiadomo) i włącza się ładowanie butli. Po załadowaniu kompresor nie wydaje żadnych dźwięków, aż do kolejnego ładowania. Nie mam żadnego doświadczenia z taką dużą butlą jaką posiadasz, ale coś mi się widzi, że popracujesz sporo. Ale też chyba nie na tyle, aby warto było latać między domem a piwnicą na kolejne doładowania. Druga sprawa, jakimi seriami robisz, bo powiedzmy na kilka sztuk pewnie starczy, na więcej kolejne ładowanie. W sumie to sam jestem ciekawy ile wyciągniesz, daj znać jak przetestujesz temat :)


  • Knocinsky lubi to

#158 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 14 październik 2013 - 15:24

Nie wiem czy to bedzie jakis wyznacznik co do Twojej butli 24l ale gość pisze w komentarzach pod filmikiem ze można tym malowac cały wieczór.

Oczywiście nie namawiam nikogo do takich rozwiązan bo po pierwsze taki "kompresor" jest dośc pokaźnych gabarytów :)  a i pewnie takie kółko 

nie jest tanie do tego nie wiadomo do jakiego ciśnienia on to pompuje ale mysle ze z 24l mozna juz troche podzałac.

 

Tutaj link: 



#159 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 14 październik 2013 - 16:11

Z tego co czytałem na forach modelarskich wcalę nie trzeba koła od ciężarówki. Wystarczy zwykła zapasówka od osobówki i już można coś tam działać :) Przetestuję taki pomysł jak tylko przyjdzie aerograf. Do tego pompka nożna i  mamy powietrze na cały dzień. Ciekaw jestem tylko na ile starcza :) 



#160 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 14 październik 2013 - 16:21

Z tego co ja wiem to takie sposób zasilania aero jest niedobry.Ciśnienie jest za małe i bardzo szybko schodzi