Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 25 październik 2015 - 13:51

siema

byłem dziś za namową ojca  nad Wisłą - nic nawet skubnięcia, puknięcia, nic dosłownie nic

 

 

co panowie powiecie mi o Kanale Gliwickim ? albo najlepiej gdzie się wybrać aby mieć kontakt z rybą nie tylko wzrokowy :ph34r:



#662 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 październik 2015 - 17:11

Dziś zaliczyłem wypad na Przeczyce. Pogoda dopisała ale ryby już nie. Dwa brania na 5h biczowania resztek wody, jaka została w zbiorniku  :D



#663 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 25 październik 2015 - 18:12

Czyli szału nie ma
Lipa

#664 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 25 październik 2015 - 18:48

Dziś zaliczyłem wypad na Przeczyce. Pogoda dopisała ale ryby już nie. Dwa brania na 5h biczowania resztek wody, jaka została w zbiorniku  :D

łowiłeś z łodzi, dałeś radę zwodować lub wziąć coś z rybaczówki ?



#665 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 25 październik 2015 - 18:54

Mam swoją łódź, woduję od strony WOPR-u.



#666 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 październik 2015 - 19:53

Również byłem dziś ze szwagrem na Przeczycach od 11 do 15 i zero kontaktu . Łódka która przypłynęła z nami do rybaczówki również 0 . A tak niskiej wody to nie pamiętam , no ale może do amnezja ?



#667 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 październik 2015 - 20:25

Wczoraj zajrzałem na 2 godz. na zbiornik Nakło-Chechło, podobnie jak na innych akwenach stan wody bardzo niski co w połączeniu z zielskiem, które coraz bardziej go zarasta, utrudnia łowienie. Złowiłem trzy krótkie szczupaki, w tym jednego na pływającą żabkę (!) w ramach eksperymentów z omijaniem zielska. 

 

Mam też praktyczną uwagę - ostrzeżenie, dla osób, które planują łowienie na tym zbiorniku i wynajem łódki w stanicy PZW. Jak łódka będzie brudna to od razu, przed wypłynięciem, zgłoście to u pana, który to obsługuje ! Wczoraj popełniłem błąd zaniedbania i facet zrobił mi, przy odbiorze, chamską awanturę, pomimo tego, że inne łodzie były tak samo brudne, zażądał ode mnie mycia łodzi. 

Załączone pliki


  • Pasta lubi to

#668 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 26 październik 2015 - 04:24

Wczoraj zajrzałem na 2 godz. na zbiornik Nakło-Chechło, podobnie jak na innych akwenach stan wody bardzo niski co w połączeniu z zielskiem, które coraz bardziej go zarasta, utrudnia łowienie. Złowiłem trzy krótkie szczupaki, w tym jednego na pływającą żabkę (!) w ramach eksperymentów z omijaniem zielska. 

 

Mam też praktyczną uwagę - ostrzeżenie, dla osób, które planują łowienie na tym zbiorniku i wynajem łódki w stanicy PZW. Jak łódka będzie brudna to od razu, przed wypłynięciem, zgłoście to u pana, który to obsługuje ! Wczoraj popełniłem błąd zaniedbania i facet zrobił mi, przy odbiorze, chamską awanturę, pomimo tego, że inne łodzie były tak samo brudne, zażądał ode mnie mycia łodzi. 

 

Wojtek, zabka produkcji Lunkerhunt (LH)? 


Użytkownik Kwinto edytował ten post 26 październik 2015 - 04:25


#669 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 październik 2015 - 07:37

Rysiek, tak, to była TA żabka  :D I nawet szczupły bardzo jej nie zmasakrował. Atak był bardzo agresywny ... i od razu zaciąłem, ciężko się powstrzymać. 

 

Żeby nie było offtopa, dodam, że łowiłem blisko brzegu, w dziurach pomiędzy zielskiem. Nie było czasu żeby na wiosłach płynąć dalej. 



#670 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 26 październik 2015 - 15:34

Nieczęsto ostatnio mam czas na wędkowanie. Tym bardziej przykre jest że , gdy już uda mi się wyrwać na parę godzin to właściwie nie ma szans na kontakt z rybą.
Słynne " śląskie zaporówki" jedną po drugiej zamieniły się w martwe wody.
Jakiś czas temu żeby mieć trochę uciechy wymyśliłem sobie taką zabawę :
Uzbrajam wędkę w grubą plecionkę ( 10 kg lub grubszą ) zakładam tanią tonącą przynętę i szuram po dnie łowiąc pozrywane zestawy.
Taką zabawa jest przyjemna i pożyteczna.
Oczyszczam dno zbiornika a jednocześnie odzyskuję nierzadko fajne przynęty.
Jednak muszę przyznać że to jest wędkarska patologia. Istotą wędkarstwa jest wszak łowienie ryb. Jak ryb nie ma - wędkarstwo traci sens.
Aby odzyskać wiarę postanowiłem nie jeździć już na moje (nasze ) tradycyjne łowiska , tylko spenetrować te nieco odleglejsze.
W planie mam :
Rybnik , Goczałkowice , Dziećkowice.
Czy mogę liczyć na jakieś ogólne recenzje tych zbiorników ?

#671 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 26 październik 2015 - 16:43

Na Goczały przy niskim stanie wody nie masz po co jechać- mówimy o owieniu z brzegu. Takie moje małe obserwacje ;)

Praktycznie na całej linii brzegowej w zasięgu rzutu będzie ok. 1m- żeby dostać się do głębszej wody trzeba by kombinowa z dodatkowym obciążeniem- ale to zda egzamin przy w miare normalnym stanie wody... o  czym teraz można pomarzyć.



#672 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 październik 2015 - 17:17

Podobnie Rybnik, z brzegu łowi się tak sobie, pełno grunciarzy, ogólnie mało brzegu dostępnego, z łódki nie połowisz, zakaz. Dziećki rybnością nie różnią się niczym od tych, które oceniłeś wyżej, wręcz chyba jest jeszcze gorzej. Chyba, że lubisz dłubać małe okonki, ale ostatnio nawet z nimi lipa.



#673 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 26 październik 2015 - 17:39

podzielam powyższe wypowiedzi, nawet łowiąc z łodzi na Rybniku szału nie było (jeździłem tam kilkanaście razy na zawody i raz udało mi się trafić szczupaka 70+, a reszta ryb "zawodniczych" :(, teraz Dziećki też marnie wyglądają patrząc dwa lata wstecz, a Goczałkowic nie znam



#674 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 październik 2015 - 18:07

Na Dziećkowice jeżdżę od ok. 20 lat ? . Ale od paru to już kompletna klęska . Kiedyś po drugiej stronie rybaczówki były podwodne łąki , teraz praktycznie na całym zbiorniku zielska nie ma . Niektórzy forumowicze twierdzą że to ,, trudna i chimeryczna woda '' . Być może , być może ja , bądź mój partner z łodzi nie potrafimy łowić . Z resztą wystarczy przejrzeć tabele zawodów - jeśli zawodnicy łowią jakieś za przeproszeniem ,,gówna'' , a podejrzewam że są o niebo lepszymi wędkarzami ode mnie i przebywają nad wodą o wiele częściej niż ja , to jaką ja mam szansę złowienia czegokolwiek większego niż 15-20 cm okonia na paprocha ? .



#675 OFFLINE   Łukasz W

Łukasz W

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • LokalizacjaCzechowice - Dziedzice

Napisano 26 październik 2015 - 21:13

Goczałkowice okolice rury przy rybaczówce są tak obsadzone że nawet w tygodniu nie ma gdzie ze spinem wejść.Dodatkowym utrudnieniem jest jak kolega pisał niski stan wody.Szkoda czasu.

#676 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 26 październik 2015 - 21:25

A paprocany??? Tez lipa???

Użytkownik oprych edytował ten post 26 październik 2015 - 21:25


#677 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 26 październik 2015 - 22:02

Polecam Dziećkowice bo puki co można tam jeszcze łowić z łódki a z racji gabarytów można tam jeszcze trafić na duże sztuki. Sprawdź gdzie grupuje się drobnica i tam spróbuj swoich sił.

#678 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 26 październik 2015 - 22:08

Pytanie z innej beczki. Czy na Zbiorniku Tresna można jeszcze spotkać ładne sandacze?

#679 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 26 październik 2015 - 22:16

Samwieszkto - jeśli nie nastawiasz się na zasiadki karpiowe to Rybnik też sobie odpuść, chyba że interesują Cię oknie palczaki i szczupaki dłoniaki. Albo tylko ja mam takiego pecha ale na wiele wypadów - kicha.

#680 OFFLINE   Modełator

Modełator

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Modest

Napisano 27 październik 2015 - 18:42

Na Dziećkowicach najwięcej ryb ma rybaczówkowy, całą łódkę pełną karachów żywcowych, szarpie na to wszystko co da radę łyknąć przynętę a wiosną zachęca do brania każdego suma, coby karpoli nie wyjadały. Ryb tam już nie ma, duże kiedyś były, ale to ostatki. Cena łódki w dni wolne to złodziejstwo i jeszcze 4 złocisze za parkowanie. Szkoda, bo woda piękna i duża.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych