Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 19 styczeń 2018 - 23:17

W całej Sztole już chyba tyle pstrągów nie ma, od czasu, kiedy zamiast wody płynie szlam...


Coś złego się podziało na Sztole?

#1442 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 22 styczeń 2018 - 11:16

Zapomnij, "dobre krasnale" piły szykują. Odcinek pławniowicki, początek stycznia i tak hennnnn...

 

 

Na tym odcinku działają ostro dwie ekipy.Ciekawe kto pierwszy wytnie do zera ostatnie drzewa nad wodą.. :(

Załączone pliki


Użytkownik DominikSy. edytował ten post 22 styczeń 2018 - 11:20

  • norbert-10, MichałAspiusFishing i lordi86 lubią to

#1443 OFFLINE   okonek63

okonek63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Marek

Napisano 23 styczeń 2018 - 18:34

Jak tną to przygotowują kanał do żeglugi. Wszystko co może zwalić się do wody pójdzie pod piły. Remont śluzy Dzierżno chyba zbliża się do końca. Najszybciej realizuje się durne pomysły.

#1444 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 23 styczeń 2018 - 18:42

Praca wrrrrre....

Załączone pliki



#1445 OFFLINE   adamos

adamos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 23 styczeń 2018 - 19:13

Najlepsze jest to,że jak wytniesz nad wodą gałązkę na widełki to dostaniesz mandat. A tu lecą całe drzewa i jeszcze za to dostają kasę ale co wolno wojewodzie ....



#1446 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 styczeń 2018 - 19:43

Coś złego się podziało na Sztole?

 

Od paru lat leci osad z ZGH, woda wygląda jak z betoniarki, poniżej zrzutu, w Bukownie jeszcze czysta.



#1447 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:15

A panowie z Katowic dalej negocjują z Opolskim PZW. Podobno może coś wymyślą , a jak wymyślą to wydrukują i rozprowadzą do kół. Najszybciej za ok. 3tyg. będzie można kupić zezwolenia zakładając, że sie dogadają już teraz. Dzwoniłem kilka dni temu do Katowic więc info z pierwszej ręki. A pogoda taka, że krew się burzy :(.

#1448 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:25

Właśnie tez na to czekam bo ...tu paradoks; W mieście należącym do woj.Opolskiego czyli Kędzierzyn-Koźle przepływa Odra i muszę robić dopłatę na wody śląskie  :blink:



#1449 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 styczeń 2018 - 14:37

A panowie z Katowic dalej negocjują z Opolskim PZW. Podobno może coś wymyślą , a jak wymyślą to wydrukują i rozprowadzą do kół. Najszybciej za ok. 3tyg. będzie można kupić zezwolenia zakładając, że sie dogadają już teraz. Dzwoniłem kilka dni temu do Katowic więc info z pierwszej ręki. A pogoda taka, że krew się burzy :(.

#1450 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 styczeń 2018 - 15:23

Ważne, że negocjują, oby owocnie. Jeden Śląsk a jednak podzielony i to nie tylko w ramach okręgów. Mamy złą prasę i  nie dziwota, ryba musi się zwrócić, bilans na ZERO. Łowię dużo na pograniczu, sporo rozmawiam z miejscowymi, lepiej nie wiedzieć co o nas myślą...

 

Jest tutaj ktoś z muchą, chodzi o Kłodnicę.


  • DominikSy. lubi to

#1451 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 26 styczeń 2018 - 17:07

Witam.

Okręg Opole odstawia kabaret, na który mozna by śmiało wnieść skargę w każdym powiatowym Urzędzie Ochrony Konsumenta. Jak by to jeszce nałgłośnić, to opolski zarząd raz na zawsze z takim kabaretem by skończył, bo za każdą sprawę (od każdego skarżącego wędkarza) dostali by na dzień dobry po 2 tys, zł mandatu, a gdyby takich spraw było kilka to UOK zajął by się tym już obligatoryjnie i skończyło by się to kontrolą z ich strony.

W zeszłym roku byłem o krok od tego żeby tak uczynić bo pozwolenia roczne Okręg Opole zaczał dopiero rozprowadzać po innych okręgach w pierwszym tygodniu marca.

W rezultacie płaciło się za cały rok a faktycznego wędkowania miało się 10 miesięcy.

Cwaniaki z Opola (nie mam tu na myśli żadnego z wędkarzy lecz Zarząd Okręgu) żeby nie można było sie jednak za bardzo doczepić, to wcześniej puścili tylko pozwolenia ograniczone do ich części Kanału Gliwickiego.

A jeszcze bardziej cwanym posunięciem z ich strony, ukręcającym łeb całemu ich nagannemu zachowaniu, było to że jak najbardziej można było opłatę roczną uiścić uż od pierwszego stycznia, tyle że ... trzeba było osobiście stawić się z kartą wędkarską i legitymacją swojego koła w siedzibie okręgu Opole. Z rozbrajającym uśmiechem taką informację otrzymałem dwukrotnie w czasie rozmów telefonicznych.

I tylko to było powodem że takiej sprawy w UOPK nie założyłem Okręgowi Opolskiem. Bo rzecznik UOK z którym rozmawiałem w tej sprawie stwierdził wprost że to bardzo sprytne posunięcie, bo de facto można było jednak takie zezwolenie nabyć.

Zarząd Okręgu Opole robi to najzwyczajniej w świecie złośliwie wobec sąsiadujacych z nimi innych Okręgów PZW.

Jeżeli przeczytają to osoby z Zarządu Okręgu Opole lub z Zarządu Głównego PZW to było by bardzo dobrze ...

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 26 styczeń 2018 - 17:13


#1452 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 21:08

Oj  Opolskie robi kabaret :D a może Okręg Śląski robi kabaret :D.Mamy 26 stycznia a ja nie mogę zapłacić za głupią Odrę. Do której  mam zaledwie 200m . :)


  • bongo731 i skilos lubią to

#1453 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 26 styczeń 2018 - 21:41

Dajcie spokój chłopaki- z tymi porozumieniami to jedno wielkie nieporozumienie! Jak można z nas chcących opłacić składki co roku robić w wała....co za problem jest uzgodnić wszystko przed końcem roku? Albo ustalić że termin ważności składek jest od kwietnia do kwietnia i już- będą mieli czas się zastanawiać!
  • lordi86 i bertold12 lubią to

#1454 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 12:21

POLSKI ZWIĄZEK WAŁKARSKI - jeśli tak dalej pójdzie to za 10 lat ilość osób opłacających zmniejszy się o 2/3.

#1455 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 27 styczeń 2018 - 13:20

Wiadomo kolorowo nie ma.

Ale wczoraj przecierałem oczy ze zdziwienia.. jest porozumienie z BB :o


Użytkownik MichałAspiusFishing edytował ten post 27 styczeń 2018 - 13:20


#1456 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 27 styczeń 2018 - 17:39

Kanał.  Karty na śląsku nie opłacam od ok 15 lat. na śląskie wody jeżdzę w opolskim (chore). Przeniosłem się w Opolskie,karte opłacam w sklepie wędkr.Opole ma sporo porozumień z których korzytam. Rozumiem wściekłość Foresta,dokładnie takie same problemy miałem, po paru latach nie opłacania pzw.przenoszenie kartotek itd.ryby biorą a ja bez papierów. W siedzibach pzw wszystko jest fajnie do czasu ujawnienia adresu zamieszkania.Nad wodą to samo.Niestety Ślązacy sami sobie na to zapracowali.to są lata pijaństwa nad wodą,tony śmieci i tony wywiezionych ryb z opolskich wód. Ciężko nad wodą przekonać kogoś do siebie jak widzi rejestracje zaczynającą się na S. Oczywiście nie można generalizować, bo na Śląsku są też etyczni wędkarze tak samo jak w Opolskim i każdym innym województwie w naszym kraju. 

Załączone pliki



#1457 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 27 styczeń 2018 - 18:47

Michale,w bielskim okręgu zmienił się prezes i być może jest to również jeden z ważniejszych czynników, dla którego w końcu po latach porozumienie okazało się możliwe. Okazuje się, że jednak się da, jak właściwy człowiek jest na właściwym miejscu.
  • pitfish, bobo i MichałAspiusFishing lubią to

#1458 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 18:51

Nic nie poradzimy dopóki większość wędkarzy złowione ryby woli oglądać w postaci wysrywanego gówna, niż ponownie oglądać tą samą rybę złowioną przez siebie lub kolegę wędkarza w przyszłości.
  • suhhar, lordi86 i Woytec lubią to

#1459 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 styczeń 2018 - 20:26

Witam.

Mnie nie chodzi wcale o porozumienie.

Chodzi mi o dostępność i możliwość wniesienia opłat na okręg opolski, któren to odmawia najnormalniej w świecie okręgowi katowickiemu (nie wiem jak jet z innymi więc się nie wypowiadam) wydawania i sprzedaży znaczków i rejestrów połowów. A jest do tego zobowiązany i zobligowany i łaski nikomu nie robi - to zasrany za przeproszeniem obowiązek zarządu okręgu opolskiego wobec innych okręgów w całej Polsce.

Trzeci rok z rzędu wykupuję oprócz katowickiego, także orkęgi BB i Cz-wa. 

Z obydwu tych okręgów pozwolenia można zawsze kupić w siedzibie okręgu katowickiego już w pierwszym - góra drugim tygodniu roku. Można je też zamówić do każdego jednego najmniejszego koła wędkarskiego.

Okręgu Opole - nie.

Jak chciałem wczesniej, to zarówno w sekratariacie okręgu BB (jeszcze przed zmianą prezesa - to wiadomość dla tych, którzy jakiekolwiek zmiany utożsamianją li tylko z tym ... ) jak i Cz-wa, bez problemu i ze szczerą chcęcią pomocy, umawiano mnie nawet osobiście ze skarbnikami kół na wodach na które chciałem pojechać. Żebym mógł szybciej i na miejscu wnieść opłatę roczną. Bo tak mi było wygodniej i szybciej.

W Opolu tradycyjnie odstawiana jest szopka, cyrk i wielka łaska ... a dzwoniąc tam żeby zsięgnąć informacji, człowiekowi granat w kieszeni momentalnie się odbezpiecza jak może usłyszeć te nieprzebrane pokłady kompetencji i życzliwości wobec wędkarza ...

Żenada.

Pozdrawiam


  • DominikSy. lubi to

#1460 OFFLINE   skilos

skilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaOpolskie
  • Imię:Arek

Napisano 02 luty 2018 - 22:06

Wie ktoś, może czy się już porozumieli ?