Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czym jest lub nie jest dla mnie wędkarstwo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 31 styczeń 2007 - 12:08

Każdy z nas inaczej podchodzi do wędkarstwa i zagadnień z nim związanych. Każdy z nas to inaczej pojmuje.
Myslę, że powinniśmy w skrócie przedstawić swój pogląd na ten temat.

Zaczynam od siebie.

Wędkarstwo dla mnie to :
- sposób spędzania wolnego czasu,
- spotkanie z wodną i nadwodną przyrodą,
- odpoczynek,
- turystyka,
- możliwośc spotkania i poznania innych wędkarzy,


Lubię różne metody wędkowania: spławik, spinning, muszkę.
Nie przepadam za denną gruntówką.


Wędkarstwo nie jest dla mnie:
- sposobem na pozyskanie mięsa,
- gonitwą za coraz to lepszym i droższym sprzętem,
- pogonią za pobiciem rekordu w ilości i wielkości złowionych ryb,
- metodą na zaspokojenie ambicji w jakiejkolwiek wędkarskiej dziedzinie (sprzętowej, ilościowej, jakościowej, umiejętnosciowej itp)






#2 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 12:39

...drogą , ktora wiele razy zmieniała kierunek... pierwsze nieudolne wedkowanie latem na pomoście... pierwszy szczupak w deszczu ... łowienie jak największej ilości za wszelką cenę ... mania sprzętu... dziś wystarczy dla mnie być nad wodą .... często nawet nie łowie... chcę przeżyć każdą minute na łonie natury... chwycić ,zapamiętać każdą sekundę z piękna jakie nas otacza , a którego często nie dostrzegamy... dzis tym jest dla mnie wędkarstwo i tak już chyba zostanie....

#3 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 styczeń 2007 - 13:06

Wędkarstwo jest dla mnie formą spędzania wolnego czasu, poznawania nowych ludzi, obcowania z przyrodą, sposobem na życie. Coraz częściej jest też majsterkowaniem (dzięki jerkbait'owi), nauką o innych metodach, próbą przełamywania barier, pogonią za doskonałością. Bywa też zatrzymywaniem czasu i miejsc (za pomocą aparatu ) i miłymi wspomnieniami w zimowe wieczory. B)



#4 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 31 styczeń 2007 - 17:33

Ja odpowiem krótko SPOSOBEM NA ZYCIE :D

#5 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 styczeń 2007 - 17:43

Wędkarstwo dla mnie jest jak biblia

#6 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2007 - 20:14

Dla mnie wędkarstwo jest stylem życia, motorem napędowym, pretekstem do kontaktu z naturą, azylem, sposobem na wyciszenie emocji po codziennej gonitwie.
W natłoku obowiązków dobrze jest znaleźć sobie jakąś dziedzinę aktywności która pozwoli naładwać akumulatory przed kolejnym etapem tego wyścigu do nikąd - jedną z nich (dominującą) jest właśnie moczenie kija.
Wędkarstwo jest wdzięcznym tematem do rozmowy z kolegami po kiju, swoistą platformą towarzyską. Ile ciekawych znajomości w ten sposób się zaczęło?
Nie będę pisał czym dla mnie nie jest wędkarstwo - mogłoby Wam nie wystarczyć cierpliwości
Pozdrawiam,
P.



#7 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 styczeń 2007 - 20:20

Sposobem na życie pewnie nr jeden, momentami dyktaturą, pod którą mam ustawione wszystko od samochodu po miejsce w którym mieszkam :mellow: Ale jest to też ciągła ewolucja, nie tylko umiejętności, metod i sprzętu, ale też ogólnego światopoglądu, szczególnie w kwestii uczestnictwa w działaniach społeczności - czyli przejście z postawy konsumenta do +-aktywisty (choć na razie teoretycznego). Nieukrywam że na moje wędkowanie chyba największy wpływ miał internet, ponieważ będąc samoukiem stąd czerpałem (nadal to robię) większość informacji - jedynie w muszkarstwo zostałem wprowadzony w normalny sposób - przez dobrego przyjaciela który był już zaawansowany.

#8 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 luty 2007 - 18:31

Wędkarstwo, to nie tylko łowienie ryb.

Czasami:
... azyl, odskocznia i sposób na naładowanie akumulatorów...
... pogoń za swoim marzeniem, np. czwarty rok próbuję złowić króla mojej rzeki - klenia, na oko trochę ponad 70cm...
... dłubanie woblerów

Częściej:
...spotkania w gronie fantastycznych ludzi, rozmowy, plany i wspomienia wypraw...

Zawsze:
...daje mi dużo radochy, nawet odrobina czasu spędzonego nad wodą, nie koniecznie z wędką... :D

#9 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 04 luty 2007 - 10:04

Cezorator nie masz talentu do zakładania wątków , następnym razem w tytule daj ... Co sądzicie o kolowrotku XYZ , czy może ZZY jest lepszy , a może włokno HXMNY bedzie lepiej przenosiło drgania niz XXCHN.. <_< .. i wtedy masz 2000 odsłon... bo tym jest własnie wędkarstwo dla większości.. :(

#10 OFFLINE   leluchy

leluchy

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaSwiebodzice

Napisano 04 luty 2007 - 10:50

witajcie

dla mnie wedkarstwo jest sposobem na zycie ,ale chyba juz bardziej NALOGIEM :lol: :mellow:

POZDRAWIAM

#11 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 04 luty 2007 - 11:01

Czarku nie martw się. Są różne podejścia do wędkarstwa. Są tacy którzy łowią, piszą o wędkarstwie, sprzęcie, przeżyciach i tacy którym wystarcza tylko czytanie.
cytyt : No to ja z chłopakami już wróciliśmy ze zlotu... -
więc trudno każdemu dogodzić. Zobacz nawet nie trzeby wychodzić z domu, a imprezka zaliczona.
Tak też można.

pozdrawiam

#12 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 04 luty 2007 - 11:50

Andrzejku i za to Cie lubie <_<

#13 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 luty 2007 - 13:26

Cezorator nie masz talentu do zakładania wątków , następnym razem w tytule daj ... Co sądzicie o kolowrotku XYZ , czy może ZZY jest lepszy , a może włokno HXMNY bedzie lepiej przenosiło drgania niz XXCHN.. <_< .. i wtedy masz 2000 odsłon... bo tym jest własnie wędkarstwo dla większości.. :(


:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:
Sam nie wiem czemu mi tak słabo te wątki wychodzą.
Ale nawet nie moge obiecac poprawy bo nie chcę mylić wędkarstwa ze sprzęciarstwem.
Poza tym wędkarstwo to nie tylko łowienie ryb i to co służy do tego połowu.
Choć, kto wie co ze mną będzie bo zauważyłem ostatnio, że zaczyna mnie brać groźna choroba wobleroza.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych